🫂🏘️Візити психологів до модульного містечка внутрішньо переміщених осіб: психоедукація та навички психологічного відновлення :: Центр психічного здоров’я | Київ🇺🇦
З початком повномасштабного вторгнення воєнні дії в районі Київщини залишили глибокий слід на психічному стані багатьох людей. Тисячі мирних мешканців переживають страх, тривогу та травми, що впливають на їхнє ментальне здоров'я.
Саме тому на базі Центру психічного здоров’я працює Мобільна бригада. Команда фахівців складається з психологів та працівника соціальної роботи, які пройшли спеціальну підготовку для роботи з постраждалими від воєнних конфліктів. Спеціалісти Центру психічного здоров’я | Київ допомагають жителям тимчасових локацій для переселенців пережити травму й звільнитись від її наслідків для психіки, проводять психоедукацію, розповідають, як розуміти свій стан й змінити його, як треба піклуватися про себе та поводитися із людьми, що тільки потрапляють у їхнє містечко, втративши власну домівку.
Метою роботи команди є надання першої психологічної допомоги та психосоціального супроводу для відновлення психічного здоров'я постраждалого від війни населення.
Ось, що розповідає психолог Катерина, яка працює в складі Мобільної бригади: «Ми кожного разу зтикаємося з горем, болем, невимовним сумом, горюванням, симптоматичний характер яких виражається в наступних скаргах клієнтів:
▪️ «емоційні гойдалки»;
▪️ порушення сну;
▪️ зміна ваги;
▪️ роздратованість, злість в бік інших;
▪️ зниження концентрації уваги;
▪️ зменшення активної діяльності;
▪️втрата сенсів життя;
▪️ втрата інтересу до речей, що приносили задоволення;
▪️пригніченість;
▪️усамітнення;
▪️самозвинувачення;
▪️суїцидальні думки.
Клієнти розповідали про чисельні втрати: близьких людей та тварин, зруйнованого та підтопленого житла, матеріальних речей, а також минулого, щасливого життя. Моя роль, як психолога, полягала у наданні практичних технік емоційної стабілізації за протоколом «Навички психологічного відновлення». НПВ є вторинною кризовою інтервенцією, яка є імперично доказовою та показала свою ефективність в ході практичного застосування.
НПВ допомагають знизити рівень тривоги, впоратися з горюванням та стресом, навчитися краще розуміти та контролювати свої емоції.
В груповому процесі ми створили підтримуюче середовище, завдяки якому вдалося відчути та висловити власні накопичені переживання, а також почути розуміння та підтримку з боку групи.
Підбиваючі підсумки, можу сказати наступне: процес горювання важкий та тривалий. Звертайте увагу на власні відчуття та задавайте собі питання: «Як я можу потурбуватися про себе зараз?». Відповідь втілюйте в життя.
Важливо: якщо ви розумієте, що не можете впоратись з проявами горювання, воно ускладнюється депресивними ознаками тощо – зверніться за кваліфікованою допомогою.
Пам'ятайте, важливо знати, що ви не самі, і завжди є місце, де вам допоможуть.
◉ Центр психічного здоров’я | Київ
🚩 адреса : м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська 2б, офіс 294.
📍 на гугл.мапі:
https://goo.gl/maps/j5bGf9y3CLXzMZhA9📞 тел.+ 💬Viber/WhatsApp: +38 0950 44 0950,
📧 e-mail: mhs.kyiv@gmail.com
ⓕ сторінка у фейсбуці: Mental Health Service – Kyiv
https://www.facebook.com/MHS.Kyiv🌐 сторінка в інтернеті:
https://mhs.org.ua/📝Проєкт "Багатогалузева гуманітарна допомога та розбудова стійкості" (Multi-sectoral humanitarian aid and resilience building) фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини (GFFO), Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ) та здійснюється благодійною організацією Malteser International (юридична частина Malteser Hilfsdienst e.V.) Кельн, Німеччина. В Україні реалізує ГО Mental Health Service.
Центр психічного здоров'я | Київ від ГО Mental Health Service надає безкоштовну допомогу усім мешканцям Київського регіону, має в своєму складі унікальних для регіону спеціалістів з науково доказових методів терапії кризових та післятравматичних станів. При Центрі діє мобільна бригада, що проводить виїзну роботу з громадами, що постраждали від окупації.