Сержант Нацгвардії


Channel's geo and language: not specified, not specified
Category: not specified



Channel's geo and language
not specified, not specified
Category
not specified
Statistics
Posts filter


Яка мала бути Нацгвардія за задумом


Forward from: Хорватія / Балкани
Хорватія запропонувала допомогу в розмінуванні території Луганщини. Але на це піде не менше 10 років

Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

«Перше, що робиться після стабілізаційних заходів на деокупованих територіях — розмінування. Але щоб розмінувати всю територію області, знадобляться років десять, не менше. (...) Спочатку ми обстежуватимемо дороги та територію об‘єктів критичної інфраструктури».

Допомогу в розмінуванні, як спеціалістами, так і технікою, зголосилася надати Хорватія.


















💥Гвардійці зі спеціальних вогневих груп успішно нищать ворожі дрони-камікадзе
👍Вже в перші дні створення, вогневі групи Національна гвардія України для боротьби з БПЛА показали свої позитивні результати роботи на півдні держави.
✅Бійці працюють по ударним дронам ворога у групах, що складаються з коригувальників та стрільців. Виконуючи завдання, гвардійці вміло використовують тепловізори та кулеметну зброю. Завдяки приладу нічного бачення коригують координати для стрільців.
☝️Так, у ніч із 19 на 20 жовтня під час атаки загарбниками Миколаївщини безпілотниками-камікадзе типу «Shahed-136» один з них вдало знищили бійці Національної гвардії.
🗣Один із гвардійців-полювальників, на псевдо Сокіл розповідає: «Я, на певній визначеній місцевості, є коригувальником. При собі у мене тепловізор, який я застосовую у нічний час. Вмикаю прилад, бачу напрямок літального апарату, визначаю його, даю вказівку військовослужбовцю, що ціль бачу, роблю випередження на 4-5 фігур БПЛА, після чого даю команду про відкриття вогню».
💬Також своїм досвідом поділився один з тих, хто вів вогонь по ворожому дрону – кулеметник з позивним Привид: «Була група бійців, яка робила масовий обстріл, аби була можливість поцілити на упередження – вище або нижче, тому що «Shahed-136» змінює свою висоту. Саме завдяки даним коригувальника можна орієнтуватися, на якій висоті приблизно БПЛА».
Ціль збитого дрону-камікадзе скоріш за все була десь у місті, але на щастя, нашим захисникам вдалося збити його у передмісті. Цей дрон став першим, який був збитий саме цією вогневою групою, але не останнім – впевнені гвардійці.


Найбільш далекобійною зброєю ЗСУ наразі є не американські Himars, а вітчизняна РСЗВ «Вільха»

У 2018 році в Україні закінчилися випробування реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) «Вільха». У проєкті з її створення брали участь 15 оборонних підприємств, зокрема «Луч», «Артем» і «Оризон-Навігація». Після цього найбільш далекобійна реактивна система вітчизняного виробництва була передана на озброєння ЗСУ. За даними Defense Express, українська РСЗВ «Вільха» здатна вражати цілі на дистанції до 120 км. Це майже на 40 км більше, ніж у ракет М-30 (М-31) для американської РСЗВ HIMARS, які влітку надійшли на озброєння нашої армії (максимальна дальність - до 84 км). У 2019 році пройшли випробування модернізованого комплексу «Вільха-М» з дальністю стрільби до 130 км. РСЗВ «Вільха» розроблялася як заміна застарілого тактичного ракетного комплексу «Точка-У» (дальність до 120 км).

За останні роки ЗСУ отримали близько 50 пускових установок РСЗВ «Вільха». Для ведення бойових дій у східній частині України цієї кількості було цілком достатньо. Після початку широкомасштабного вторгнення російських військ лінія фронту розтягнулася більш ніж на тисячу кілометрів і далекобійної зброї ЗСУ стало не вистачати.

У РСЗВ «Вільха» використовуються 300-мм кориговані реактивні снаряди. За основу при розробці системи було взято радянську РСЗВ «Смерч».

Вага пускової установки становить 33 тони. На шасі змонтовано блок із 12-ма напрямними. Вага одного реактивного снаряда – майже 1000 кг, бойової частини – 250 кг. Для комплексу «Вільха-М» маса бойової частини зменшена до 170 кг. Для коригування траєкторії польоту ракети використовуються імпульсні двигуни та системи супутникового наведення.




⚡️Він тримав оборону Рубіжного разом із 500 бійцями в лютому. Вивів з оточеного заводу "Зоря" батальйон. Організував таємну переправу в Сєвєродонецьк. Підполковник Денис Нохрін вісім років воює на Сході. У вересні його батальйон звільняв Діброву й Озерне на Донеччині, зараз тримає фронт поблизу Кремінної на Луганщині.
🇺🇦Під його керівництвом гвардійці провели хитру "сєвєродонецьку операцію", яка дала змогу вийти з оточення бійцям.
🔴Про бої на Луганщині, тактичне військове мистецтво та зустріч у звільнених селах — Суспільне розповідає історію українського захисника: https://bit.ly/3TFylnT


У Литві за 10 км від кордону з білорусією відбуваються навчання ЗС країн НАТО Iron Wolf

Участь беруть понад 3500 військовослужбовців та 700 одиниць техніки з 10 країн союзу.


Моя вогнева й житлова позиція у березні 2022 під Мощуном.


Яка іронія долі... Здорові мужики, які не хотіли захищати свою землю, казали, що це все політики винні, а простим людям нема за що воювати, яка різниця, чия влада, аби ковбаса була, - тепер воюватимуть не добровільно, а примусово. Або в тюрму.


Не розумію, як можна воювати з руснею, а в перервах між боями слухати русняві пісні й дивитися русняві відоси. Що в голові у цих хлопців? Вони не знають, хто написав За двома зайцями (Булгаков, блять, це ж треба таке ляпнути!) і Ще не вмерла Україна (Шевченко ж, хіба ні?), але знають усіх блять руснявих блогерів.


Гвардійці на Миколаївщині знищили два безпілотники-камікадзе "Shahed-136"
Вночі, 20 жовтня російські окупаційні війська знову атакували Миколаївщину ударними безпілотниками-камікадзе "Shahed-136".
Дев’ять дронів збито силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування "Південь", по два безпілотники знищено воїнами Військово-Морських Сил та Національної гвардії України, ще один – Національною поліцією України.
Всього за ніч на Миколаївщині знищено 14 дронів "Shahed-136".


Кожні пів метра - міна. #Сапери 💥 НГУ розповіли про мінне забруднення деокупованих територій на Харківщині
📌Гвардійці беруть активну участь у поверненні до мирного життя звільнених територій. Важливу роль у цьому процесі грають групи розмінування НГУ.
Всюди, де ступила нога російського окупанта, сапери знаходять величезну кількість вибухонебезпечних предметів. Крім того, загарбники активно використовували установки дистанційного мінування: вони лишили по собі сотні гектарів територій протипіхотними вибуховими пристроями: кожні пів метра — міна.
Типове явище — пастка 💣на сапера. Це коли під одним вибуховим пристроєм може бути ще кілька. Для цього нерідко використовують протипіхотні міни ОЗМ-72, чи ручні гранати, закладені під протитанкову міну ТМ-62. Остання містить 7 – 7,5 кілограмів тротилу й може спрацювати від навантаження у 120 кілограмів.
🗣"Дуже багато мін лишили росіяни. Є ще "міно-сюрпризи". Плюс воги робили певні операції з детонатором – при викручуванні або переведенні в транспортне положення міна може спрацювати. Ми намагаємося утилізувати їх одразу на місці", – повідомив військовослужбовець Нацгвардії.
Проте справжнє пекло — площі всіяні невеличкими "пелюстками" (т.зв. "лєпєсток") — їх призначення — калічити людей. За певний час вони мали б самознищуватися. Але на практиці це не так. На одній з покинутих позицій сапери знайшли до 20 таких вибухових предметів.
☝️ Крім того, росіяни щільно мінували території навколо своїх позицій, доріг і навіть в полях. При стрімкому відступі окупанти також намагалися примітивно замінувати речі, техніку та склади боєприпасів, що кидали.
Інженери Нацгвардії кажуть, що чи не кожної доби їхній "мінно-вибухові улов" складає сотні 😱вибухонебезпечних предметів.

20 last posts shown.

1

subscribers
Channel statistics