GrowHow.in.ua • [Як вирощувати]

@growhow Like 0
Is this your channel? Confirm ownership for additional features

Онлайн-журнал про вирощування, управління та агробізнес.
Channel's geo & Language
not specified, not specified
Category
not specified


Channel's geo
not specified
Channel language
not specified
Category
not specified
Added to index
21.08.2018 01:14
advertising
Telegram Analytics
Subscribe to stay informed about TGStat news.
SearcheeBot
Your guide in the world of telegram channels
TGAlertsBot
Monitoring of keywords in channels and chats
37
members
~0
avg post reach
N/A
daily reach
N/A
posts per day
N/A
ERR %
0
citation index
Views
Data about the dynamics of views appears
the next day after the addition of channel
Avg post reach & ERR%
Data about the dynamics of avg reach and ERR appears
the next day after the addition of channel
Channels quoted by @growhow
Mentions & forwards not found
Recent posts
Deleted
With mentions
Forwards
15 серпня цього року набула чинності низка змін: до ПКУ, до Закону України від 19.06.2003 р. № 973-IV «Про фермерське господарство» та інших, якими передбачені значні новації в діяльності і оподаткуванні в першу чергу фермерів, зареєстрованих як ФОП.

Здавалося б, тут має бути все просто: зареєструвався та працюєш! Але цими змінами визначено низку критеріїв, яким мають відповідати ФОП, щоб працювати за єдиним податком 4 групи!

Також держава надає таким новоствореним фермерським господарствам преференції у сплаті податку на землю, ЄСВ тощо - але й там є підводні камені!

Відтак, ми спробували розібратись у всіх податкових новаціях, а також нюансах створення, оподаткування тощо новостворених та вже дійсних фермерських господарств, які хочуть бути платниками єдиного податку 4 групи. Отож, читайте у статті: https://growhow.in.ua/zminy-dlya-fermeriv-fop-i-ne-tilky/
Фермерські господарства як ФОП: розбираємо податкові нововведення у деталях
15 серпня 2018 р. набрали чинності зміни до ПКУ, до Закону про ФГ (Закон України від 19.06.2003 р. № 973-IV «Про фермерське господарство») та інших 15 серпня 2018 р. набрали чинності зміни до ПКУ, до Закону про ФГ (Закон України від 19.06.2003 р. № 973-IV «Про фермерське господарство») та інших законів, якими передбачені значні новації в діяльності і оподаткуванні в першу чергу фермерів, зареєстрованих як ФОП. Тепер вони працюватимуть як платники єдиного податку 4 групи. Яким критеріям має відповідати фермерське господарство, щоб стати платником єдиного податку 4 групи? На які "підводні камені" можна натрапити під час реєстрації ФГ як ФОП та про багато інших нюансів читайте у нашій статті.
Read more
Рекордний урожай яблук в 2018 році також може стати проблемою — адже на ринку України вже в цьому сезоні може скластися надлишок яблук на рівні 160-200 тисяч тонн. У наступному сезоні ситуація може ще погіршитися, а ціни на яблуко без активних зусиль з маркетингу — впасти до критично низького рівня і призвести до збитків.

Проте, головне — це те, що українські фермери почали розуміти, що можуть постачати яблуко на експорт навіть до ЄС — і не тому, що воно дешевше, а тому, що воно якісніше!

Андрій Ярмак, економіст ФАО, дав чіткі рекомендації виробникам, як бути в такій ситуації на ринку. Більше читайте: https://growhow.in.ua/rynok-yabluk-padinnya-tsiny-nemynuche-yak-buty-vyrobnykam/
Ринок яблук: падіння ціни неминуче, як бути виробникам?
Тенденції на світовому ринку яблук свідчать, що ринок очікує перевиробництво. В Україні на сьогодні не всі виробники враховують вплив глобального ринку на Тенденції на світовому ринку яблук свідчать, що ринок очікує перевиробництво. В Україні на сьогодні не всі виробники враховують вплив глобального ринку на виробництво яблук. Відтак, Андрій Ярмак, економіст ФАО, розповів про це детально минулого тижня під час конференції «Яблучний бізнес України — 2018», яке була організована за сприяння ФАО, ЄБРР та EU4Business. Тезами з виступу Андрія Ярмака ділимося з Вами далі.
Read more
Вчора у ДФС України оприлюднили оновлений План-графік перевірок на цей рік. Загалом контролюючі органи планують провести 538 планових податкових перевірок підприємств з питань ПДФО, військового збору та ЄСВ.

Завантажити та проглянути таблиці зі списками підприємств, які підпадають на перевірку можна тут:

https://growhow.in.ua/u-dfs-onovyly-plan-grafik-perevirok-na-2018-rik-z-yesv-pdfo-ta-vijskovogo-zboru/
У ДФС оновили План-графік перевірок на 2018 рік з ЄСВ, ПДФО та військового збору
Вчора у ДФС України оприлюднили План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік. Як зазначено ДФС, з урахуванням Згідно з оновленим Планом-графіком у 2018 р. відбудеться 538 планових податкових перевірок підприємств з питань ПДФО, військового збору та ЄСВ. Це на 23 перевірки більше, ніж за початковим варіантом затвердженого Плану-графіка.
Read more
У деяких країнах Європи законодавством не дозволено, щоб поле пустувало навіть півроку, наприклад після збору кукурудзи.

Відтак, виробники повинні мати «зелені поля» з посівом сільськогосподарських культур до весняного врожаю, щоб уникнути вилуговування поживних речовин і підтримувати структуру ґрунту. Зокрема, у Британії почали вирощувати жито як проміжну культури. А ранньою весною його збирають на корми худобі.

Читайте більше: https://growhow.in.ua/u-yevropi-zhyto-vyroshhuyut-yak-promizhnu-kulturu-u-sivozmini-z-kukurudzoyu-chomu-tse-vygidno/
У Європі жито вирощують як проміжну культуру у сівозміні: де вигоди?
Кукурудза в багатьох країнах є пріоритетною культурою, але вона займає поле, як правило, протягом п'яти-шести місяців, залишаючи землю під паром на зиму. Кукурудза в багатьох країнах є пріоритетною культурою, але вона займає поле, як правило, протягом п'яти-шести місяців, залишаючи землю під паром на зиму. Це не є ні екологічно корисним, ні вигідним. Але є рішення, яке добре підходить для поліпшення родючості ґрунту і може поповнити запаси фуражу.
Read more
Вже 10 років минулого з того часу, як в Україні виявили так званих іспанських слизняків (Arion lusitanicus).

Цьогорічна погода із великою кількістю опадів та зростанням температури повітря створила ідеальні умови для масового поширення цих шкідників.

Головна небезпека їх у тому, що вони всеїдні: живляться не тільки рослинністю, а й тваринними рештками, екскременти і навіть представниками свого виду. На Львівщині громадськість та екологи б'ють на сполох: у деяких районах слизняки повністю знищили овочеві, товарні посіви та навіть клумби. У мережі навіть запустили флешмоб: #ЗупиниРудого. Читайте більше: https://growhow.in.ua/ispanski-slyznyaky-atakuvaly-zahidnu-ukrayinu-ta-pozhyrayut-usyu-roslynnist/
Read more
Рейди та перевірки Держпраці тривають, тому попри напружений сезон жнив, не забудьте перевірити, чи всі у вас оформлені, навіть сезонні робітники! https://growhow.in.ua/na-vinnychchyni-fermera-oshtrafuvaly-na-233-tys-grn-za-neoformlenyh-pratsivnykiv/
Фунгіцидний захист проти церкоспорозу треба планувати системно, щоб впродовж кількох обробок за сезон не випрацювати резистентність у збудників хвороби. Адже Cercospora швидко адаптується до діючих речовин фунгіцидів. Як цього не допустити? Читайте: https://growhow.in.ua/fungitsydnyj-zahyst-vid-tserkosporozu-yak-unyknuty-rezystentnosti/
Фунгіцидний захист від церкоспорозу: як уникнути резистентності?
Церкоспороз — одна із причин суттєвих втрат урожаю цукрового буряка. Збудник цієї хвороби приходить із Середземномор'я і є теплолюбним організмом, однак Церкоспороз — одна із причин суттєвих втрат урожаю цукрового буряка. Збудник цього грибка приходить із Середземномор'я і є теплолюбним організмом, однак його активність обумовлена не тільки високою температурою повітря, але й високою вологістю. Тому тепла та волого погода в період культивування грибка сприяє його поширенню, а першим сигналом ураження є жовті плями на буряковому листі. Ця хвороба стала дуже актуальною в цьому році.
У США розглянули судову справу проти компанії Monsanto, яку придбав Bayer в цьому році за 63 мільярди доларів. Згідно із даними справи, шкільний садівник захворів на рак лімфатичної системи через регулярну роботу із гліфосатвмісними препаратами Roundup і Ranger Pro.
За рішенням суду, Monsanto засудили заплатити 289 мільйонів доларів хворому на рак. Перед тим у Німеччині та Бразилії також відбулась часткова заборона гліфосату.

Деталі читайте за посиланням: https://growhow.in.ua/chergovyj-skandal-dovkola-monsanto-chy-zaboronyat-glifosat-u-sviti/
Read more
У світі виробництво та споживання КАС постійно зростає. Аналітики ринку прогнозують, що до 2020 року воно повинне зрости до 37,5 млн тонн. Хоча на сьогодні головна проблема ринку КАС — це відсутність якісного продукту на ринку. Крім того, стандартний КАС не завжди відповідає тим вимогам, які потрібні для агровиробництва. Саме тому компанія Grossdorf запровадила інноваційне виробництво адаптативних добрив. Які це добрива та як їх виробляють, читайте: https://growhow.in.ua/grossdorf-zaprovadzhuye-na-rynku-novyj-trend-adaptyvne-udobrennya/
GROSSDORF запроваджує на ринку новий тренд — адаптивне удобрення
Зміни грунтово-кліматичних умов в Україні створюють додаткові клопоти для агровиробників — щороку необхідно шукати нових шляхів для підвищення Зміни грунтово-кліматичних умов в Україні створюють додаткові клопоти для агровиробників — щороку необхідно шукати нових шляхів для підвищення врожайності. Більше того, всі говорять про адаптивне вирощування. Добрива — це одна з головних складових успішного вирощування. На ринку присутні стандартні види добрив, які не завжди відповідають ґрунтовим, кліматичним, технологічним та іншим вимогам агровиробників.
Read more
Зменшення врожайності через негативні погодні умови вже відбилося на котуванні пшениці на світових ринках. Порівняно з минулим роком ф'ючерси CME на пшеницю з поставкою у вересні вже торгуються в середньому на 8,8% дорожче. Українським трейдерам вдалося підняти ціни на пшеницю ще вище. Як свідчать дані торгового балансу, в травні митна вартість однієї тонни експортованих зернових була на 12,1% вище ніж у відповідному періоді минулого року. https://growhow.in.ua/koryguvannya-eksportu-pshenytsi-ne-vplyne-na-kurs-gryvni-ekonomist-imf-group-ukraine/
Коригування експорту пшениці не вплине на курс гривні — економіст IMF Group Ukraine
Після узгодження позицій на ринку зерна на 2018/2019 МР між Мінагрополітики, Українською зерновою асоціацією та представниками вітчизняних виробників Зменшення врожайності через негативні погодні умови вже відбилося на котуванні пшениці на світових ринках. Порівняно з минулим роком ф'ючерси CME на пшеницю з поставкою у вересні вже торгуються в середньому на 8,8% дорожче. Українським трейдерам вдалося підняти ціни на пшеницю ще вище. Як свідчать дані торгового балансу, в травні митна вартість однієї тонни експортованих зернових була на 12,1% вище ніж у відповідному періоді минулого року.
Read more
Після проведення індексації нормативної грошової оцінки земельної ділянки фіскальна служба у деяких регіонах України вимагає проведення «індексації» орендної плати та внесення змін у вже чинні договори оренди землі державної власності. Суди першої, апеляційної та касаційної інстанцій з цим не погодились, читайте більше: https://growhow.in.ua/zmina-indeksatsiyi-ngo-dilyanky-ne-stvoryuye-dodatkovyh-podatkovyh-zobov-yazan-dlya-orendarya-sud/
Зміна індексації НГО ділянки не створює додаткових податкових зобов’язань для орендаря — суд
Після проведення індексації нормативної грошової оцінки земельної ділянки фіскальна служба у деяких регіонах України вимагає проведення «індексації» Пункт 5 ст. 288 ПК України визначає тільки обмеження щодо максимального та мінімального розміру орендної плати за землю. За цим виключенням, питання щодо розміру орендної плати регулюються виключно договором оренди. Аналогічне положення міститься також в ст. 21 ЗУ «Про оренду землі».
Read more
Хвощ польовий — це бур'ян, який складно контролювати, через те, що він має пристосовані органи розмноження. Для захисту посівів від хвоща, варто розуміти його складну біологію, та формувати захист комплексно: застосовуючи як агротехнічні, так і хімічні заходи.

Саме в період липень-жовтень відбуваються такі зміни у рослині як активний ріст кореневища, утворення бульбочок і стійке зберігання асимілятів у підземній системі, то застосування гліфосату у серпні забезпечувало послідовно кращий контроль у порівнянні з тими обприскуваннями, які раніше здійснювалися в цьому сезоні. Посилений рух асимілятів у кінці літа в органи активного росту (верхівки кореневищ, вузли і бульбочки) сприяв кращій транслокації препарату.

Яка біологія цього бур'яну, як він поширюється і якими засобами варто з ним боротись, читайте у статті:

https://growhow.in.ua/hvoshh-polovyj-biologichni-osoblyvosti-ta-metody-kontrolyu/
Хвощ польовий: біологічні особливості та методи контролю
Хвощ польовий (Equisetum arvense L.) — це бур'ян, який складно контролювати, через те, що він має пристосовані органи розмноження (кореневища і Хвощ польовий (Equisetum arvense L.) — це бур'ян, який складно контролювати, через те, що він має пристосовані органи розмноження (кореневища і бульбочки), які залягають глибоко у ґрунті, довгий період може зберігати життєздатність, а органи розмноження забезпечують йому потужний потенціал до розвитку і поширення.
Read more
Цьогорічні опади зумовили не тільки втрати зернових, а й нашкодили врожаю нуту. Особливо тим посівам, які висіяли в ранні строки: боби сформувались, але не дозрівши, почали проростати.
Як уникнути такої ситуації корелюючи строки сівби, розповів вінницький фермер Олексій Дон, який має під нутом 1500 га та вже здобув власний агротехнічний досвід. Більше читайте:

https://growhow.in.ua/nadmirni-opady-tsogo-roku-skoryguyut-plany-agrariyiv-na-vrozhaj-nutu-fermer/
Надмірні опади цього року скоригують плани аграріїв на врожай нуту — фермер
На Вінниччині, у Теплицькому районі, фермер Олексій Дон вирощує нут різноманітної селекції — як іноземної, так і українською — на площі 1500 га. На Вінниччині, у Теплицькому районі, фермер Олексій Дон вирощує нут різноманітної селекції — як іноземної, так і українською — на площі 1500 га. Цьогорічні надмірні опади надто скориговують плани на урожай, адже турецький горох, як називають нут, не полюбляє надмірного зволоження.
Read more
У парламенті переконані, що мораторій на продаж землі не продовжать. Відтак, депутати планують підготувати підґрунтя для продажу ділянок, але що робити з чинними договорами оренди?
Так, нещодавно в парламенті був зареєстрований законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про оренду землі» (№8581), яким законотворці начебто планують піклуватись про інтереси українських селян. Адже договори оренди, які вони підписали, як правило укладаються не на один десяток років. Тож скасування мораторію на продаж угідь не дозволить їм продати свою землю. Що пропонують законотворці та наскільки правомірні такі ініціативи з юридичного погляду, читайте: https://growhow.in.ua/skasuvannya-moratoriyu-deputaty-gotuyut-pidgruntya-dlya-rozirvannya-chynnyh-dogovoriv-orendy/
Скасування мораторію: депутати готують підґрунтя для розірвання чинних договорів оренди?
У парламенті переконані, що мораторій на продаж землі не продовжать. Відтак, депутати планують підготувати підґрунтя для продажу ділянок, але що робити з У парламенті переконані, що мораторій на продаж землі не продовжать. Відтак, депутати планують підготувати підґрунтя для продажу ділянок, але що робити з чинними договорами оренди? Так, нещодавно в парламенті був зареєстрований законопроект «Про внесення змін до Закону України  «Про оренду землі» (№8581), яким законотворці начебто планують піклуватись про інтереси українських селян. Адже договори оренди, які вони підписали, як правило укладаються не на один десяток років. Тож скасування мораторію на продаж угідь не дозволить їм продати свою землю.
Read more
Іноді на колоссі пшениці, ячменю трапляється ураження такою хворобою як ріжки. Причиною такого захворювання можуть бути вологі та прохолодні умови зростання.

Але канадські науковці стверджують, що призвести до цього захворювання можуть також і дефіцит міді в ґрунті.

https://growhow.in.ua/defitsyt-midi-pryzvodyt-do-bagatoh-p…/
Основа майбутнього врожаю зерна озимих культур закладається з осені, із розумного підходу до вибору сорту, попередника, обробітку ґрунту, організації заходів захисту від шкідливих організмів, дотриманню інших рекомендованих елементів технології вирощування культури.

Науковці ДУ Інститут зернових культур НААНУ сформували ключові рекомендації, на що треба звернути увагу агровиробникам під час підготовки до посівної.

https://growhow.in.ua/pidgotovka-do-sivby-ozymyh-nyuansy-a…/
Підготовка до сівби озимих: нюанси агротехніки
Основа майбутнього врожаю зерна озимих культур закладається з осені, із розумного підходу до вибору сорту, попередника, обробітку ґрунту, організації Основа майбутнього врожаю зерна озимих культур закладається з осені, із розумного підходу до вибору сорту, попередника, обробітку ґрунту, організації заходів захисту від шкідливих організмів, дотриманню інших рекомендованих елементів технології вирощування культури. Науковці ДУ Інститут зернових культур НААНУ сформували ключові рекомендації, на що треба звернути увагу агровиробникам під час підготовки до посівної.
Read more
Немає жодних хімічних препаратів, які б ефективно боротись з килою капусти, хворобою, яка може навіть цілковито знищити посіви озимого ріпаку. Відтак, основним методом захисту посівів є профілактика. Які заходи вживати, читайте:

https://growhow.in.ua/kyla-na-ripaku-na-tretij-rik-urazhennya-hvoroba-znyshhuye-ves-urozhaj/
Фермеруєте, але не представляєте власний агробізнес у соцмережах? Тоді ми йдемо до вас! :)

Пропонуємо Вам - на недільне читання статтю про значення соцмереж, як почати працювати та який формат обрати для власного бізнесу? https://growhow.in.ua/agromarketyng-u-sotsialnyh-merezhah-abo-ferma-baranchyk-hoche-dodaty-vas-u-druzi/
Агромаркетинг у соціальних мережах, або «Ферма «Баранчик» хоче додати вас у друзі»
Якщо ви читаєте цей текст, то скоріш за все знаєте, що таке соцмережі і яке місце вони займають у житті сучасної людини. І, напевно, ви навіть знаєте, що Сьогодні соцмережі дають базліч можливостей для розвитку бізнесу. ПРогресивні фермерські господарства за допомогою Facebook, Instagram тощо стають популярними, завойовують клієнтів і партнерів з будь-якого куточку України, більше того — формують власний бренд. Яким чином розпочати роботу у соцмережах? Як правильно себе там позиціонувати, читайте у нашій статті.
За обсягом експорту насіння Франція посідає перше місце в світі, випереджаючи США і Нідерланди.

У середньому країна заробляє на насінництві близько 4 млрд євро. При цьому прибутки від експорту становлять 1,5 млрд євро. За цю ж суму можна придбати 90 літаків Airbus A320 або 45 — АН-225 «Мрія».

Експерти переконані, що в України є не менший потенціал в цьому напрямку. Більше читайте: https://growhow.in.ua/najbilshe-nasinnya-ukrayina-u-tsomu-sezoni-zakupyla-u-frantsiyi/
Найбільше насіння Україна у цьому сезоні закупила у Франції
У цьому сезоні найбільше насіння — на суму 57,3 млн дол. США, або 16,3% від загального обсягу імпорту — Україна закупила у Франції, зазначив завідувач У цьому сезоні найбільше насіння — на суму 57,3 млн дол. США, або 16,3% від загального обсягу імпорту — Україна закупила у Франції, зазначив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.
Read more
Кінець липня-початок серпня здається занадто раннім для передзбирального захисту саду від захворювань. Але все залежить від погодних умов кожного конкретного сезону.

Особливо такий ранній захист актуальний при дощовому літі. З іншого боку, «жорсткий» захист у роки теплої і сухої осені — це непотрібні витрати.

Крім того, тривале дотримання схем (тобто використання одних і тих же препаратів) неминуче призводить до зниження ефективності. Тому варто проводити різноманітний захист, адаптований до умов саду та погоди. Які фугіциди використовувати та як відкоригувати систему захисту, читайте:

https://growhow.in.ua/v-umovah-doshhovogo-chy-posushlyvogo-lita-pidgotuvaty-yabluka-do-zbyrannya-varto-zavchasu/
В умовах дощового чи посушливого літа підготувати яблука до збирання варто завчасу
Кінець липня-початок серпня здається занадто раннім для захисту саду від захворювань. Однак деякі сорти яблунь дозрівають раніше, а захист до врожаю Кінець липня-початок серпня здається занадто раннім для захисту саду від захворювань. Однак деякі сорти яблунь дозрівають раніше, а захист до врожаю повинен бути запланований до його збору, з урахуванням переважаючих погодних умов, можливих захворювань та сортову сприйнятливість.Таким чином, варто забезпечити його високу ефективність та оптимізувати баланс витрат і збитків, зокрема при зберіганні. Особливо, це актуально при дощовому літі, що характерно для західних областей цього року.
Read more