Мапа Реновації


Channel's geo and language: Ukraine, Ukrainian
Category: not specified


Розповідаємо про Київ-Закинутий. Історії занедбаних будівель, естетика міських руїн і ненасильницька боротьба за архітектурну спадщину. Чарівні світи Мапи Реновації 👉 https://linktr.ee/renovationmap

Related channels

Channel's geo and language
Ukraine, Ukrainian
Statistics
Posts filter


Шановні мапʼярі та мапʼярині, ми запустили спільнокошт на захист статусу Будинку з комахами 🦋

Збираємо на адвокатський супровід у апеляційній інстанції. Ваша підтримка допоможе подбати про гарантії майбутньої реставрації київської архітектури.

🎯Ціль: 60 000.00 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/4DoZ4bRztB

💳Номер картки банки
5375 4112 1529 1456


Forward from: ✙ 🍉 Семенова тут 🇺🇦
Горить Екопарк Осокорки.

До аргументу «там нема природи, там все згоріло, хай краще будинки будуть» 3, 2, 1…

Нагадаю, що забудову екопарку планує Сталіца Груп.

Масштабний підпал на Осокорках, горять заказник "Осокорківські луки" і заказник "озеро Тягле".

Громада підозрює в замовних діях забудовника "Сталіца груп", який гамагається знищити і забудувати 200га останньої зеленої зони на Осокорках.

В Києві горять заказники, горять історичні будинки.

Не горять тільки злочинні схемачі.

Буду дуже нав‘язливо слідкувати за розслідуванням причин пожежі.

@semenovatut

646 0 33 3 99

💔 Що відбувається зараз

Подальший розвиток подій не змусив на себе чекати — восени 2023 забудовник намагався отримати містобудівні умови та обмеження на реконструкцію будинку. Оскільки згідно Закону України “Про охорону культурної спадщини” в пам’ятках можлива лише реставрація, Департамент містобудування та архітектури Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради відмовив у видачі таких документів.

Однак, власник подав позов до Івано-Франківського окружного адміністративного суду про визнання протиправним та скасування цього рішення (справа №300/8163/23).

У коментарі онлайн-виданню представник власника обіцяє перепланувати лише внутрішній простір та зберегти зовнішній вигляд будинку. Водночас, сад навколо будинку вже встигли вирубати, а наміри уникнути реставраційних робіт без відповідних дозволів та науково-проєктної документації викликають занепокоєння за подальшу долю будинка.

👫👬 Що робити?

За кожним врятованим будинком стоїть небайдужа громада. Наступне судове засідання призначене на 29 лютого 2024, на 10:00, в залі №212. Ми закликаємо франківчан прийти на це засідання в якості вільних слухачів та підтримати Департамент містобудування та архітектури у боротьбі з забудовником.

Помічним стане і спільномоніторинг будівлі – аби вчасно виявити проведення будь-яких будівельних робіт


Якщо в 90-х ви хотіли випити філіжанку кави в саду серед міста, чи ввечері зустрітись з друзями за келихом вина, чи зібратися гуртом однодумців і творити новаторське мистецтво - то дорога привела би вас у кафе «Під лиликом».

Це було культове місце для жителів Івано-Франківська, де збиралась прогресивна молодь і не тільки. Саме там зароджувався Станіславський феномен. Про Лилик у містян знайдеться багато теплих, приємних спогадів

🏡 Історія будівлі

🔸 Будівля зведена в 1898 як житловий будинок. Пізніше тут розміщувався жіночий пансіонат, а в радянські часи дитячий садок
🔸 У 1994 році присвоєно статус пам’ятки архітектури місцевого значення
🔸 Протягом 90-х і до початку 2000-х діяло легендарне кафе «Під лиликом». Після його закриття будівлю використовували під магазини й офіси
🔸 У 2015 подружжя Шегд спробувало реанімувати це місце та відкрити книгарню-галерею. Але через два роки заклад припинив роботу. Будівля стояла пусткою
🔸 В 2022 будівлю викупила фізична особа, пов’язана з будівельною компанією “Ярковиця”


Наразі невідомо, що спричинило пожежі. Сподіваємось, ці випадки будуть досліджені правоохоронними органами на предмет умисного підпалу.

✊ Але саме тому так важливо час від часу навідуватися до закинутих будівель — аби увагу до них привертала громадська небайдужість, а не новини про спроби руйнування.

👫 До речі, якщо будете проходити поруч — загляніть до цих закинутянок. Будемо дуже вдячні за свіжі світлини з місця подій 👀


Вчора в Києві горіли одразу дві цінні будівлі — на Татарці та Солом’янці 🫠

Що ми про них знаємо і чому важливо зараз тримати посилену увагу?

📍 Будинок на провулку Айвазовського, 5 — один з небагатьох зразків дореволюційної забудови Татарки. Ми мало знаємо про історію цього особняку: відомо, що тут розташовувалася Державна ветеринарна лікарня для домашніх улюбленців Шевченківського району, яка згодом була ліквідована. Опісля будівля пустувала.

📍 Палац культури імені Корольова у парку Орлятко збудований у 1984 за проєктом тодішнього головного архітектора Києва Валентина Єжова. Він цікавий не лише зовнішнім оздобленням (для нього використали рідкісний червоний вірменський вулканічний туф), а й футуристичними інтерʼєрами. Останні, до речі, можна побачити у кліпах корейців NCT U та данки MØ, що ділять на двох понад 150 млн. переглядів.

📸 світлини палацу культури: @ukrmodernism


Forward from: Минуле / Майбутнє / Мистецтво
Стартує лабораторія практик меморіалізації

Це освітньо-дослідницький проєкт з практичною складовою, який ми запускаємо разом із ГО «Музей сучасного мистецтва» за підтримки Фонду «Партнерство задля стійкості України».

▪️ Мета лабораторії — пошук нової візуальної мови для пам’ятання російсько-української війни та розширення підходів до створення меморіальних проєктів. Яке значення мають меморіали сьогодні? Як вони впливають на наше життя і майбутнє? Якими вони мають стати після 24 лютого 2022 року? Ми пропонуємо шукати відповіді на ці питання через розробку конкретних ідей.

▪️ 3 березня по липень 2024 року учасники аналізуватимуть на воркшопах важливі світові практики меморіалізації, а також зможуть особисто взяти участь у розробці ідей меморіальних об’єктів для декількох місць пам’яті війни в Україні.

▪️ Ми в першу чергу запрошуємо до участі візуальних митців та архітекторів, але заохочуємо долучатися й дослідників пам’яті, соціологів, журналістів, дизайнерів, музейників, філософів, ІТ-спеціалістів та всіх, хто готовий працювати з темою меморіалізації російсько-української війни.

➡️ Для участі зареєструйтеся до 11 березня

Більше деталей — тут


Ком‘юніті, архітектори, митці!

Ділимося з вами дуже корисною і крутою можливістю: це опен-кол на «Лабораторію», освітньо-дослідницький проєкт про пошуки мови пам‘ятання.

Подібні речі вимагають виваженого підходу та здатності відділяти чужі амбіції від потреб та емоцій громад. «Лабораторія» — чудова нагода отримати необхідні знання для створення дійсно потрібних та якісних проєктів, що стануть складовими нашої пам‘яті та культури.

✨ Реєстрація до 11 березня ✨


Цей день — про любов ❤️🏡

І сьогодні ми вкотре зізнаємося у коханні нашому місту — такому чарівному, затишному. Такому рідному і мальовничому.

Зізнаємося у коханні кожній цінній будівлі, що однаково пильно береже стільки строкатих спогадів. Спогадів про безліч історичних подій, і водночас — про чиїсь швидкоплинні миттєвості. Памʼятає лункий сміх під вікнами у перші сонячні весняні дні, памʼятає ранковий вуличний гамір та заклопотані розмови мешканців.

Радіємо, що ця памʼять досі живе разом із будівлями, і ми досі маємо змогу до неї доторкнутися.

І, звісно ж, радіємо, що є ви, любі мапʼярі. Любимо і міцно обіймаємо кожного та кожну 🫂💕🏡

Ілюстрація: Зореслава Пенделюк


Таким був перший випуск словника! Діліться ним із друзями та обов’язково пишіть у коментарях, про які ще теми ви б хотіли почути у наступних випусках 💫

Матеріал підготовлено ГО "Мапа Реновації" за підтримки проєкту «Фенікс», що виконується Фондом Східна Європа коштом Європейського Союзу. Думки, викладені у цій статті, не обов’язково відображають позицію Фонду Східна Європа та Європейського Союзу.


📍 Реновація
Це процес відновлення чи поліпшення будівлі шляхом ремонту, модернізації або удосконалення різних її елементів.

🔸 Реновація передбачає зміну функцій будівлі чи естетичні поліпшення, а також збереження основної конструкції. Втім, на відміну від реставрації, реновація не спрямована на повернення будівлі первісного вигляду.
Мета реновації – покращення загального стану, функціональності та зовнішнього вигляду будівлі, оновлення відповідно до сучасних потреб та стандартів.


📍 Реконструкція (відбудова)
Реконструкція в контексті світової практики означає процес відтворення споруди, часто після значних пошкоджень або знищення. Проєкти реконструкції зазвичай виникають у відповідь на природні катастрофи, війни або інші події, що призводять до значних пошкоджень існуючих структур.

🔸 Найбільші та найближчі для нас реконструкційні процеси відбувалися у Європі після Другої світової, коли відновлювати довелося цілі ансамблі та квартали.
Реконструкція може передбачати відновлення первісних вигляду та призначення будівлі, або ж її адаптацію для нових функцій.


📍 Реставрація
– означає "відновлення початкового стану" (лат.)
Таке відновлення передбачає ретельний ремонт, і водночас збереження історичної та архітектурної цілісності будівлі. Мета реставрації – максимально точно зберегти споруду в її первісному або поточному дизайні та матеріалах.

🔸 Проєкти реставрації зазвичай борються зі змінами чи пошкодженнями. Мета полягає в тому, щоби представити будівлю такою, якою вона виглядала протягом конкретного періоду своєї історії, й зберегти культурну цінність для майбутніх поколінь. Тому кожному проєкту реставрації передує низка детальних досліджень історії, оригінальної конструкції, дизайну та культурних нашарувань будівлі.


Запускаємо Мапо-словник!

Себто нову рубрику, що допоможе розібратися у таких строкатих і не завжди зрозумілих архітектурних та реставраційних термінах. Якщо часом вам складно відрізнити капітель від маскарону, або ж неокласицизм від неоренесансу, то словник точно стане у нагоді! І як казав класик, не бійтеся у нього заглядати 😌

👀 Сьогодні поговоримо про реставрацію, реконструкцію та реновацію, й головне – яка між ними різниця. А також розберемо, як ці процеси регулюються в Україні.

#мапословник


Шановна Мапо-спільнота, заохочуємо підписати цю важливу петицію 👩‍💻🪄


Forward from: ЦЕГЛА
Петиція щодо збереження Будинку Замкова майже набрала необхідну кількість голосів!

Аби врятувати будинок 1899 р. залишилось зібрати трохи менше 900 підписів✍️

Підтримати збереження історичної памʼятки від перебудов можна за посиланням:
📲 https://kvd.page.link/UsZq9PQBXmbJuVeVA
🧑‍💻 https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=12804


👉 Що сталося?
Учора відбулося чергове засідання Київської міської ради, на якому усе ж винесли на голосування небезпечні для історичної архітектури проєкти рішень, про які ми згадували минулоріч.

‼️ Серед подібних, зокрема, опинився і проєкт рішення про передачу земельної ділянки під будинком Родіна під будівництво. І цей проєкт набрав достатню кількість голосів 🤦‍♀️

⁉️ Чому це незаконно?
Будинок Родіна має статус памʼятки архітектури та історії місцевого значенння й, відповідно, не підлягає жодним перебудовам чи знесенню.

Передати землю під пам’яткою також можна лише для реставрації обʼєкта і ні під ніщо інше.

Саме тому згаданий проєкт передачі землі під будівництво прямо порушує чинне памʼяткоохоронне та земельне законодавство.

👉 Тоді яким чином незаконний проєкт рішення набрав необхідну кількість голосів?

Цікаве питання, яке ми адресуємо усім, хто свідомо підтримав порушення закону — та проголосував «ЗА» у сесійній залі.

🤷‍♀️ Що можна зробити?
Поки що ми вивчаємо, які кроки доцільно робити далі. А також продовжуємо пильнувати будинок, знову в посиленому режимі.

✊ Просимо про це і вас: як будете поруч із Галицькою площею — загляніть до цегляного красеня на Гончара. А якщо помітите будь-яку підозрілу активність, одразу пишіть нам.

💫 Також помічно: поширити цей допис та тегнути улюблені медіа та депутатів. Якщо хочемо зберегти нашу історичну спадщину, маємо діяти гуртом. Памʼятаймо про це 💔


Радіти судовим новинам про будинок Родіна довелося недовго. Після неочікуваного закриття справи чекав іще один сюрприз…

Тільки от цього разу здивувати вирішив не забудовник, а київські депутати 🤷‍♀️


Приємні апдейти у справі будинку Родіна 😌

Памʼятаєте вимогу забудовника скасувати охоронний статус памʼятки місцевого значення для нашого цегляного красеня? Судовий процес тривав увесь 2023 рік — розгляд справи переносили, скасовували, знову переносили…

⌛️ 21 грудня минулого року мало відбутися ще одне судове засідання. Аж сталося щось несподіване, втім досить приємне — забудовник… забрав позов (деталі в ухвалі суду). Відтак справу можна вважати закритою, і поки що будинку нічого не загрожує.

Поки що, бо це ще не означає остаточну перемогу.
Ми не знаємо, чому саме забудовник вирішив забрати позов — адже ніяких публічних заяв досі зроблено не було. Відтак не можемо бути певні, що у майбутньому не зʼявиться нове провадження. Тож продовжуємо пильнувати ✊👀

А поки — щира подяка від столітнього будинку усім, хто не стоїть осторонь: кожному, хто приходить на засідання, поширює інформацію, та слідкує за процесом в інфопросторі. Разом — ми сила ❤️‍🔥

Публікація створена в рамках проєкту за фінансової підтримки Європейського Союзу. Відповідальність за зміст та висловлені погляди несе громадська організація «Мапа Реновації»



20 last posts shown.