Спадщина


Channel's geo and language: not specified, not specified
Category: not specified


Спільнота небайдужих киян, що об'єднались задля захисту культурної спадщини міста
Фейсбук ➡️ facebook.com/kyivspadshchyna
Інстаграм ➡️ instagram.com/spadshchyna.kyiv

Related channels  |  Similar channels

Channel's geo and language
not specified, not specified
Category
not specified
Statistics
Posts filter


Спадщина у вогні 🏚

Одна з візитівок Пущі-Водиці – 110-річна дерев'яна дача Едуарда Брадтмана. Навесні цього року вона зазнала пожежі. Зараз потребує негайної консервації від опадів, щоб пережити зиму, і отримати шанс на відновлення.

Вогонь суттєво пошкодив внутрішні перекриття, проте більшість елементів зовнішнього декору збереглась в гарному стані. В майбутньому це дозволить використовувати автентичні елементи під час реставрації 💪

Щосуботи ми проводимо толоки з метою розчищення завалів та консервації. Спеціальної підготовки мати не потрібно, долучитись може кожен!

🕘 Щосуботи з 11:30 по 15:30

📍Адреса: Юнкерова, 37

🗺 Як дібратися:

1️⃣ Трамваями №12К від Куренівського парку або №17 від метро Оболонь

2️⃣ Автобусом №30 від Академмістечка

Місцерозташування на мапі: https://maps.app.goo.gl/tcJiwEArDV6vRfZn6

📞 Якщо маєте питання – пишіть координаторці Анні @t_elf

📷 Фото 3, 4: Антон Короб


‼️ Депутати КМР підтримали знесення пам'ятки архітектури з охоронним статусом

🗳️ Сьогодні, першого листопада, на земельній комісії Київської Міської Ради підтримали проєкт передачі земельної ділянки за адресою Прорізна, 25А під реконструкцію будівлі, що є пам'яткою архітектури 1882 року – флігель садиби Грубера.

Завтра на сесії КМР планують невідкладно голосувати за прийняття цього рішення

⚖️ Це є кричущим порушенням закону про охорону культурної спадщини, а саме статті 22, якою передбачено єдиний вид взаємодії з пам'яткою архітектури – реставрація

🏗️ На місці пам'ятки планують звести чотирьохповерховий офісний центр з підземним паркінгом

Раніше власник (ТОВ Златовлат) вже зруйнував два історичних будинки на сусідніх ділянках

🔎 Ми слідкуємо за перебігом подій, і в разі необхідності влаштуємо чергування на об'єкті, щоб не допустити заїзд техніки

🆘 Закликаємо депутатів не порушувати закон, і не допустити прийняття проєкту рішення, що передбачає знесення пам'ятки архітектури з охоронним статусом!


⚡️ Продовжуємо розповідати про можливості збереження культурної спадщини

➡️ Спільномоніторинг й чергування. Коли пам’ятка під загрозою знищення – ми влаштовуємо спільномоніторинг. В таких випадках нам потрібні “очі”, що могли б інформувати про зміни на будівельному майданчику. Якщо розпочинаються активні дії з руйнування – ми оголошуємо постійне чергування на об'єкті.

➡️ Толоки. Регулярно влаштовуємо толоки біля закинутих історичних будинків з метою прибрати територію довкола, доглянути рослинність, убезпечити пам’ятки від підпалу. Їх проведення заздалегідь анонсуємо в соцмережах.

➡️ Поглиблюйте свої знання й просвітлюйте інших

• Ми проводимо лекції, виставки та мистецькі акції на яких розповідаємо про спадщину Києва, її цінність та інструменти збереження
• У соцмережах і на заходах висвітлюємо історії конкретних будиночків та людей, що в них жили
• Обмінюємось досвідом і думками у неформальному спілкуванні

Одним словом, докладаємось до формування культури поваги до свого минулого та попередників. Докладайтесь й ви! Розповідайте про важливість збереження київських пам'яток за першої ж нагоди – сусідам, знайомим, родичам. Тільки змінивши ставлення суспільства до власної спадщини нам вдасться її зберегти. Доля київських пам'яток залежить від кожного з нас.

📢 Підписуйтесь, слідкуйте, долучайтесь до активностей!


🏡 Долучитись до збереження київських пам’яток може кожен! Це не вимагає великих зусиль чи спеціальних навичок. Обирайте одну або декілька активностей з переліку, й гайда захищати спадщину разом!

➡️ Робота з міськими структурами та поліцією. Створюємо петиції, пишемо та супроводжуємо заяви, змушуємо міські органи та поліцію виконувати свої обов'язки. Гарантувати збереження пам'ятки не може ніхто й ніщо, але накладений арешт чи присвоєний охоронний статус значно ускладнить її знесення.

➡️ Розголос. Це наріжний камінь в пам'яткозахисній діяльності. Висвітлення руйнувань в медіа, активність правоохоронних органів та міської влади починається лише після суспільного збурення та розголосу. Тож ставте вподобайки, пишіть коментарі, діліться нашими дописами, й створюйте власні!

➡️ Суди. Присутність громади на публічних засіданнях суттєво впливає на результат розгляду справи. В міру сил публікуємо анонси судів й додаткову інформацію в соцмережах. Обирайте об’єкту до вподоби, і приходьте на засідання як представник громади

⏭ Читайте продовження в наступній публікації


Гайда знайомитись! 👋

Ми спільнота небайдужих киян, що об'єднались задля захисту культурної спадщини міста на базі памяткоохороного простору ЦЕГЛА. Висвітлюємо незаконні руйнування, відвідуємо суди, влаштовуємо толоки.

Кожен з учасників має власну мотивацію:
🔹Хтось бореться за збереження конкретних історичних садиб
🔹Дехто вважає за обов’язок зберегти матеріальне нагадування про минулі покоління
🔹Є й ті, хто виступає проти корупції у міських органах влади

Та якою б не була мотивація, маємо спільну мету – зупинити знищення культурної спадщини Києва.

З моменту нашого гуртування в травні цього року нам вдалось врятувати 5 пам’яток. Втім, з десяток прямо зараз знаходиться під загрозою знищення. Будь-якої миті вони можуть поповнити перелік назавжди втрачених.

Щоб запобігти цьому, закликаємо долучитись до боротьби за спільну спадщину! Як саме – читайте в наступній публікації ➡️

5 last posts shown.

36

subscribers
Channel statistics