Бахмут бібліотечний


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


«Читайте! І нехай у вашому житті не буде жодного дня коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги»
Наш Facebook: https://www.facebook.com/CBSBahmut
Сайт: http://artbiblio.ucoz.org

Связанные каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Репост из: Відділ Культури
Український онлайн-кінотеатр Такфлікс оголосив рейтинг найпопулярніших українських фільмів за 5 років:

Ігрове кіно:
1.«Мої думки тихі», Антоніо Лукіч
2.«Я працюю на цвинтарі», Олексій Тараненко
3. «Стоп-Земля», Катерина Горностай
4. «Люксембург, Люксембург», Антоніо Лукіч
5. «Додому», Наріман Алієв

Документалістика:
1. «Вусатий фанк», Олександр Ковш
2. «Байконур. Вторгнення», Ангел Ангелов
3. «Співає ІФТКЕ», Надія Парфан
4. «Жива ватра», Остап Костюк
5. «Зошит війни», Роман Любий

Кінокласика:
1. «Тіні забутих предків», Сергій Параджанов
2. «Пропала грамота», Борис Івченко
3. «Земля», Олександр Довженко
4. «Білий птах з чорною ознакою», Юрій Іллєнко
5. «Чи вмієте ви жити?», Олександр Муратов

Скільки з них ви бачили?


Анатолій Кузнецов, «Бабин яр»

Ця книга – повна авторська версія відомого документального роману «Бабин Яр» про знищення єврейського населення Києва у 1941 року.

Анатолій Кузнецов, на той час підліток, сам був свідком розстрілів київських євреїв, багато спілкувався з людьми, які пережили геноцид, збирав спогади інших сучасників.

Читати книгу онлайн https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=8409


Репост из: ІНЖИР
Книжкового вам вересня!
🍁Осінь вигадали, щоб читати

🍁Збираємо книжковий урожай: курчат і книжечки по осені рахують

🍁Листя восени опадає, щоб забезпечити нас набором закладок

🍁Саме час налаштувати собі безперебійне кавопостачання і книгоспоживання

🍁 Сідаємо на дієту: відмовляємося від некорисної їжі, на зекономлені кошти купуємо книжечки

🍁Байдуже, скільки років твоєму рюкзаку, якщо в ньому — нові книжечки

Нехай ця осінь буде теплою і книжковою❤️


Репост из: ІНЖИР
Наші лицарські традиції — бити ворога по пиці


Новинка від Кіри Касс, авторки популярної серії книг «Відбір»!

Видання "Тисяча ударів серця" авторства Кіри Касс — це захоплива історія про кохання, відданість та боротьбу за свої переконання. Головні герої, принцеса Анніка і Леннокс, представляють дві різні сфери життя, але їхні серця знаходять одне одного, створюючи неповторний танець кохання і відданості. Одним із ключових моментів книги є відтворення складності вибору між коханням і обов'язком. Авторка вдало показує внутрішні конфлікти героїв, які змушені боротися зі своїми власними прагненнями та зобов'язаннями перед народом.

Книга також вражає своєю романтикою і деталізованим філігранним описом взаємин між героями. Читач відчуває тепло і пристрасть, що лунають з кожної сторінки, а головні герої стають реальними і живими. Певним чином, ми можемо ототожнювати себе з ними та згадувати під час читання власні особисті почуття до своїх обранців.


«Володарка Понтиди» – це унікальна в українській літературі пригодницька мандрівка лабіринтами королівських дворів, ложами таємних товариств, феєричними маскарадами, капканами підозрілих дешевих корчомок та в’язничних келій у передреволюційній Європі 1770-х років. Герой цього авантюрного і глибоко філософського роману – український козак-шляхтич Юрій Рославець. Зачарований «дамою свого серця» і претенденткою на імператорський трон, він «женеться за з’явою» своєї пристрасті від Парижа, через Німеччину до Венеції, Неаполя, Риму й Пізи, переживаючи карколомні пригоди і сповнюючись життєвою мудрістю й дещо фаталістичним розумінням життя і світу.

Цей літературний шедевр написаний 1987 року в Нью-Йорку контроверсійним українським автором, племінником Лесі Українки, Юрієм Косачем (1908–1990) – видатним, хоча й досі, на жаль, маловідомим майстром української історичної прози.

Читати онлайн: https://www.ukrlib.com.ua/books/printitzip.php?tid=4393


Репост из: ІНЖИР
З Днем Прапора! Нехай якнайшвидше замайорить на наших визволених територіях🇺🇦


Олекса Стороженко «Марко Проклятий»

Марко проклятий — один із небагатьох зразків готичної прози в українській класичній літературі. Олекса Стороженко черпав натхнення у фольклорі, тож у притаманній лише йому манері писав про чортів, відьом і чаклунів-характерників. Історія Марка Проклятого у народних повір’ях – це історія грішного, ледачого козака, який потрапляє до пекла та отримує шанс спокути гріхів за порятунок інших козаків. У літературному обрамленні Олекси Стороженка ця легенда набуває художніх і кровожерливих рис, стає по-справжньому готичною і збурює свідомість. Його Марко – це вигодуваний пташиною кров’ю ізгой, який за свої гріхи приречений вічно блукати землею.
Цю моторошну повість доповнюють графічні ілюстрації сучасної української художниці Марії Химинець. Книга зацікавить любителів козацьких міфів, української демонології, а також романтичної європейської прози про героїв, що стоять по той бік добра і зла.

Слухати аудіо книгу: https://4read.org/2448-storozhenko-oleksa-marko-proklyatiy.html


"Однойменні" Едрієнн Янґ
Авторка створює живописний світ Грозових Тенет, де кожна сторінка наповнена неймовірними пригодами та незабутніми моментами.

Під час шторму у Грозових Тенетах затонув «Жайвір». Головна героїня, Фейбл опиняється в руках капітана-злодія на кораблі «Селена». Вона втрачає все: дім, корабель «Жайвір», матір, коханого, який не знає, що вона у полоні жорстокого злочинця… Боротьба за життя для неї – це щодня пірнати в море у пошуках дорогоцінного каміння. Її світ грузне у брехні, зраді та протистоянні двох ворожих капітанів. Один з них – її батько.

Що насправді сталося з її матір’ю та ким вона була? На що здатен Вест? Чому насправді батько, що став її ворогом, покинув її в дитинстві? Чи готова Фейбл дізнатися всю правду? Таємниці з морського дна не такі небезпечні як ті, що приховують люди. Захоплююча сюжетна лінія, загадки минулого та непередбачувані повороти подій роблять цю книгу вражаючою та цікавою до останньої сторінки.


Роман «Віолета» Ісабель Альєнде — це не просто книга, це подорож у світ неймовірного життя, яке виткане нитками століть історії, кохання, втрат та тріумфів. Автор Ісабель Альєнде веде нас через століття життя Віолети, однієї надзвичайної жінки, яка стала свідком великих історичних подій та вплинула на хід свого часу.

З самого початку, коли Віолета з'являється на світ у бурхливий день 1920 року як перша донька в численній сім'ї, життя її наповнене надзвичайними подіями. Брижі Великої війни відчуваються ще й при її народженні на берегах південноамериканської батьківщини. Кожна сторінка книги є своєрідним вікном у минуле, де читач переноситься через час і простір, стає свідком боротьби за права жінок, піднесення та падіння тиранів, а також зіткнень із двома пандеміями. "Віолета" - це літературний шедевр, який залишить невиразне враження в серці кожного, хто зануриться в цю захоплюючу історію.

Читати уривок: https://book-ye.com.ua/catalog/suchasna-zarubizhna-proza/violeta/


«У давній давнині були створіння» Кіяш Монсеф – це захоплююча та глибока історія, яка майстерно поєднує елементи фентезі та реальності, занурюючи читача у світ, де фантастичні створіння живуть поруч із людьми. Головна героїня, Маржан, проходить шлях від безтурботного дитинства до дорослішання, сповненого викликів і втрат, які перетворюють її життя на справжню подорож до самоусвідомлення та прийняття своєї долі.

Історія розпочинається зі спогадів Маржан про дитячі казки, які їй розповідав батько. Ці казки населяли створіння, які здавалися реальними лише в дитячій уяві, але згодом виявляються частиною її реального світу. Після трагічної смерті батька Маржан стикається з новою реальністю, де фантастичні істоти дійсно існують і потребують її допомоги. Вона дізнається, що її батько був більше, ніж просто казкар – він був захисником цих створінь, і тепер ця місія переходить до неї.


«Чорний метелик: Романтична повість з XVIII століття» Джорджет Геєр

Перший роман з Ґеорґіанського (часу правління Ганноверської династії у Великій Британії, 1714‒1837) циклу відомої британської письменниці Джорджет Геєр (1902–1974).

Лорд Джон Карстерз, несправедливо звинувачений у шахрайстві, змушений покинути Англію. Позбавлений засобів до виживання, знаходить розраду і вихід з проблеми в азартних іграх та розбійництві, яке часто нагадує історію з легендарним Робіном Гудом. Цим ремеслом він промишляє й після нелегального повернення на батьківщину. Але в його житті відбувається різкий поворот, коли він стає на перешкоді сумнозвісному «Дияволові» — герцогові Ендоверському, рятуючи з його рук чарівну міс Діану Боулі.

Читати онлайн https://books.google.com.ua/books?id=PYb6DwAAQBAJ&pg=PA2&hl=uk&source=gbs_toc_r&cad=1#v=onepage&q&f=false


"Місто, в якому цвіли абрикоси", Олена Улановська

Книга Олени Улановської – це дві абсолютно різні повісті, об'єднані хіба власною долею авторки.
Дія першої відбувається в рідному місті, місті, де пройшли її дитинство і юність, в «...якому цвіли абрикоси», – в Луганську. Герої другої діють в ізраїльській Хайфі, яка на деякий час стала рідною не лише для письменниці, а й для багатьох біженців з «імперії зла».

Карколомність сюжетів, глибоке проникнення у внутрішній стан героїв, вишукане почуття гумору, іронія й психологізм – ось складові творчості Олени Улановської, які зробили її улюбленою авторкою в США, Ізраїлі й на руїнах «совка».


Книга Василя Шкляра «Спів божої пташки» - це перевидання його раннього роману «Ностальгія».

Роман було написано через 3 роки після вибуху на ЧАЕС. Головний герой - письменник Микола. Він переживає кризу середнього віку, звільняється з роботи, мотивуючи це «втомою», і у відвертій розмові з дружиною просить відпустити його на місяць-другий у творчий "загул". Микола хоче відпочити від сімейної та кар’єрної метушні і написати кіносценарій.

Та згодом дещо стається. Серце Миколиної дружини не даремно передчувало біду.

Слухати аудіокниги Василя Шкляра
https://sound-books.net/tags/%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C%20%D0%A8%D0%BA%D0%BB%D1%8F%D1%80/


«Сталінка» (1997) — найбільш резонансний твір письменника, один із перших культових українських романів нового часу. Саме він здобувся на нищівну критику, саме за нього Олесь Ульяненко отримав Малу Шевченківську премію. Автор малює життя в божевільні, де люди перетворюються на рослини. Але ж не всі. Головний герой Йона намагається втекти на волю, але що таке воля в «країні вічних дурнів і катів»? Хаос, обман, розпуста... І тільки віра в Бога допомагає людині вистояти в цьому божевільному світі.

Читати онлайн: https://kompas.co.ua/suchasna-proza/6111-stalinka-oles-uljanenko.html


«Драби́на» — реалістичний роман української письменниці Євгенії Кузнєцової, виданий 2023 року. Переможець Літературної премії «Книга року BBC — 2023».

«Драбина»— це роман про спільне переживання повномасштабного вторгнення членами великої сім’ї, що за звичайних умов ніколи б не ділили побут разом. Дуже різні й подекуди несумісні люди разом переховуються закордоном від спільної біди,
Авторка знайомить нас з головним героєм Толіком, що працює віддалено на своїй омріяній віллі в Іспанії. Придбання будинку в сонячній країні якомога далі від надокучливих родичів було його давньою метою, та ж ось зовсім скоро відбувається повномасштабне вторгнення. Дім неочікувано перетворюється на прихисток для матері героя, його сестри, її депресивної подруги, одноногого дядька й далекої родички зі слинявим песиком

Слухати аудіокнигу тут: https://abuk.com.ua/catalog/books/3391?web=1


Віктор Франкл «Людина в пошуках сенсу»

Віктор Франкл, автор цієї фантастичної історії про надлюдську мужність, волю й жагу до життя, у сорокових роках пережив один із найстрашніших жахів ХХ-го століття — концтабори. У них він зазнав убивчого голоду, хвороб на межі життя, виснажливих принижень і невблаганної загрози смерті. Чоловіку вдалося пережити ці кошмари, і трапилося це в жодному разі не «чудом»: тільки міцна, непохитна віра у власну силу врятувала його від загибелі.

Книги про концтабір подекуди розмірковують про філософську сутність людської долі, однак кожна історія розкриває це питання по-своєму. Автор книжки «Людина в пошуках справжнього сенсу» упродовж довгих років ґрунтовно аналізував власну поведінку й механізми психіки, попутно спостерігаючи й за іншими в’язнями

Читати онлайн: https://readukrainianbooks.com/1657-ljudina-v-poshukah-spravzhnogo-sensu-psiholog-u-konctabori-viktor-emil-frankl.html


Репост из: ІНЖИР
Друзі, Кіт Інжир та Видавничий центр «Академія» знову задумали щось дивовижне. І потребуємо вашої підтримки!

Пам'ятаєте мої малюночки з класиками української літератури та їхніми порадами «План дій»? Мрію, щоби такі плакати були у школах. Вчителі насправді активно самі їх роздруковують, а ми хочемо зробити це офіційно і якісно.

Проєкт пройшов перший відбір на підтримку Український інститут книги і тепер триває громадське голосування до 15:00 понеділка 29 липня.

«Борітеся — поборете! План дій від класиків» з Котом Інжиром від Олени Павлової — набір 12 яскравих мотиваційних плакатів для закладів загальної середньої освіти, що надихають до читання і популяризують українську літературу. Героями проєкту стали Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Василь Стус, Григорій Сковорода, Ліна Костенко та інші класики.

❤Заходьте у форму: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSf8T0J.../viewform
❤Голосуйте за наш проєкт — 22-001
❤Надішліть це посилання друзям та в батьківський чат!
Підтримайте нас, будь ласка!


Олександр Осадко «Жити не можна померти»

У «Видавництві Старого Лева» вийшла посмертно збірка оповідань та новел «Жити не можна померти» військовослужбовця Олександра Осадка (позивний «Танго»), який загинув на Донеччині улітку 2022-го, виконуючи бойове завдання й урятувавши побратима.

Економіст за освітою та будівельник за фахом, він ніколи не вважав себе людиною творчою і не надто серйозно ставився до своїх письменницьких спроб. Та ті кілька історій, які устиг створити, свідчать про його неабиякий хист, про витончене почуття гумору, про вміння помічати й майстерно змальовувати деталі, а також обирати персонажами харизматичних сільських мешканців, зображених вправним та влучним словом. А ще автор мав незбагненний дар зазирати в майбутнє, яке постає таким буденним і пророчим з реплік його героїв.

Читати книгу тут: https://starylev.com.ua/knyga-zyty-ne-mozna-pomerty


Репост из: ІНЖИР
Тривай в пекучій грі! — писала Олена Теліга. Сьогодні — 118 років від дня народження поетки. Підготував для вас план дій з її віршів:

☀️Змагайся і шукай. Вдивляйся в очі пристрастей і зречень
☀️Не бійся днів, заплутаних вузлом, ночей безсонних, очманілих ранків
☀️Лови зім’яту душу, тягни нагору, греби скоріше і пливи, живи
☀️Не заміняй в отруту відгорілу соняшну любов
☀️Плачу не бери з собою
☀️Тримай уста рішучими, як вистріл
☀️Ненавидь і люби — і варто буде жити і вмирати!

За життя Олена Теліга не видала своєї збірки віршів. Рукописи її поезій знищили гестапівці в лютому 1942-го, разом з поеткою. Нам залишилося близько 40 її віршів.

Показано 20 последних публикаций.