Літературно-поетичні вікторини


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Літературно-поетичні вікторини та конкурси по світовій, українській та поезії і прозі Книг Святого Письма.
Цікаві факти з життя та творчості літераторів, пов’язані з їх духовністю.
Християнська поезія

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Хто є автором цих слів: "Тяжко, тяжко в світі жить І нікого не любить."?
Опрос
  •   Пантелеймон Куліш
  •   Ліна Костенко
  •   Тарас Шевченко
  •   Леся Українка
27 голосов


Любов до книжки виявляється в тому, що з шостого класу Франко починає збирати свою бібліотеку.
© М. Коцюбинський


Хмарні ворота
Скульптор Аніш Капур відомий своїми роботами, які часто викликають гучні обговорення. Одна з його найвідоміших робіт — "Хмарні ворота" (Cloud Gate, 2004), розташована на площі AT&T Плаза в Міленіум-парку в Чикаго (США). На створення скульптури автора надихнула крапля ртуті, яка нині користується популярністю у туристів як місце для обов'язкової фотографії у Чикаго.


Проти всього можна встояти, але не проти доброти.
© Жан Жак Руссо


Репост из: Нотатки християнина
А де поділася любов?
Хороше запитання, яке в теперішній час дуже актуальне. І хоч її співає дитина, пісня звернена до дорослих.
"Всі дорослі спочатку були дітьми, тільки мало хто з них про це пам'ятає." (Антуан де Сент Екзюпері "Маленький принц").
"Якби любов повернути - жили б усі люди без горя й війни."
Варто виявляти цю любов. І не обов'язково це має бути щось велике. Головне щиро і з добротою це робити. А любові зараз потребує багато людей ♥️.




У Барселоні є театр «Teatreneu». Плата за виставу в театрі розраховується виходячи з того, як сміється глядач. У крісла встановлено спеціальне обладнання, яке фіксує емоційні зміни на обличчі слухача і виставляє рахунок. Максимальний поріг суми також встановлений і не може становити понад 24 Євро.


Хто написав роман "Пригоди Тома Соєра"?
Опрос
  •   Бернард Шоу
  •   Марк Твен
  •   Поль Верлен
  •   Томас Гарді
41 голосов


Музей сучасних мистецтв в Цинциннаті, США.
Будівля музею сучасних мистецтв стала першим американським проектом архітектора зі світовим ім’ям Захі Хадід. Варто відзначити, що хоч фасад будівлі і не є типовим для Хадід, його неймовірні інтер’єри за стилем цілком відповідають більшості її робіт. Стіни, підлоги і стелі музею багаторазово зливаються одна в одну, що відповідає головному принципу архітектора – динамічному перетіканню просторів. Саме цей будинок є найголовнішим досягненням легендарного архітектора в галузі деконструктивізму.


Діего Веласкес “Меніни” ("Фрейліни") 1656 р.
Сюжет картини демонструє родину іспанського короля Філіппа IV та його дружини Маріанни. Тут ми бачимо гру з простором: в центрі композиції – донька подружжя, інфанта Маргарита, а в дзеркалі на стіні відображені самі король та королева, портрет яких і пише придворний художник.

Але не все так очевидно, як виглядає на перший погляд. Не зберіглося жодних згадок про те, що Веласкес писав парний портрет короля та королеви. Отже, такого портрету не існувало. Зате він завжди, з особливою увагою писав маленьку Маргариту. Не зважаючи на її династійні особливості зовнішності Габсбургів, Веласкес вміє зобразити дівчинку милою дитиною.

На картині зображений і сам художник з полотном велетенського розміру. Він дивиться в бік глядача, наче малює тих, хто прийшов подивитися на його роботу.
Ця картина надихнула не одне покоління художників. А Пабло Пікассо навіть створив серію картин в стилі кубізму за мотивами «Менін» Веласкеса.


Тарас Шевченко і Біблія
«Усе життя від раннього дитинства і до смертної години Шевченко не розлучався з Біблією, знав напам’ять багато біблійних текстів і любив переказувати життєпис першохристиян. Псалтир він знав з дитинства. Про це підтверджує цитата з його автобіографії. «Я знав майже весь Псалтир напам’ять і читав його, як говорили мої слухачі, виразно, тобто голосно. Завдяки такій моїй великій охоті, не був в селі похований жодний покійник, над яким би я не прочитав Псалтир». Його власник, поміщик Енгельгардт, сповна завантажував Тараса роботою, але підліток щодня знаходив час для молитви і для прочитання уривка з Біблії. Хоч іноді й проривалося в нього: «робота тяжкая, ніколи і помолитись не дають».








3 грудня 1722 р., в селі Чорнухи, Лубенського полку, народився видатний український євангелист-місіонер, богослов, поет, педагог - Григорій Савич Сковорода. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософсько-теологічними творами, а також християнським! способом життя.




Яка Біблійна поетична книга вам найбільше подобається?
Опрос
  •   Пісня над піснями
  •   Екклезіаст
  •   Притчі
  •   Псклми
  •   Йова
4 голосов





Показано 19 последних публикаций.

39

подписчиков
Статистика канала