Від підписника
Вибір ножа для польових умов.
Найперше що треба засвоїти, ніж потрібен щоб різати. Тобто не варто рубати їм гвіздки і використовувати замість сокири. Друге, він повинен бути зручним особисто вам. Зараз багато майстрів займаються виготовленням ножів, тому знайти той який підійде, не проблема. Краще вибирати ніж з простою формою леза, без зубців, насічок і подібного, бо вони лише заважатимуть і накопичують бруд. В ідеалі, краще мати два ножа, хороший складний ніж, для нарізання харчів, відкриття коробок і інших побутових потреб, який можна носити в кишені, і ніж з фіксованим лезом для використання в польових умовах для грубішої роботи, як то різка гілок, мотузок і інших матеріалів. Обирати краще звичайну пряму заточку, яку завжди можна підправити самостійно, серейторну заточку можна відновити лише спеціальним інструментом. Також звернути увагу на тип сталі, для побутових чи харчових потреб, краще взяти неіржавіючу сталь, яка простіше в догляді і не реагує з продуктами.
Щодо ножа з фіксованим лезом. Краще за все віддати перевагу виробу з руків'ям типу фултанг. Тобто ніж є цільною полосою металу, з руків'ям у вигляді накладок з боків. Така конструкція міцна, і витримує навантаження краще, ніж та, де лезо і руків'я виконані окремими деталями. Що до сталі, краще обирати порошкові, які мають високу якість, і міцність на рівні вуглецевих, але на відміну від них не ржавіють. Недоліком їх є більша ціна, і часто твердість, що ускладнює заточку. Вуглецеві сталі дешеві, міцні, але можуть ржавіти, тому потребують догляду. Не малу роль відіграє матеріал руків'я. На нашу думку ідеальним варіантом є мікарта, або текстоліт. Це багатослойний матеріал з епоксидних смол армований тканиною. Він стійкий до факторів довкілля, не вбирає воду, має малу теплопровідність, не ковзкий і дешевий. До того ж може мати будь - який колір і фактуру. Дерево, навіть стабілізоване або більш екзотичні речі типу рогів, зубів, і іншого мало годяться, через гігроскопічність і чутливість до факторів середовища.
Ну і не треба ганятися за бойовими зразками. Чистити картоплю, рубати гілки, або різати мотузки і полієтилен ви будете значно частіше ніж йти в штикову атаку. А всі бойові зразки є холодною зброєю, що гарантує вам теплий прийом при виявлені їх у вас співробітниками поліції чи всп.
#спорядження