PES


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Канал проекту PES PVS:
Про способи та засоби збільшення ефективності українських військових.
Реквізити актуальних зборів: @pvs_pes
Ми в Instagram: www.instagram.com/pes.pvs

Связанные каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Важливо.

Друзі, просимо вас підписати петицію про присвоєння звання Героя України (посмертно) командиру групи спеціального призначення Окремого центру спеціальних операцій “Захід” Костянтину «Генералу» Михальчуку, який загинув самовіддано захищаючи нашу Батьківщину.

Костя - людина, без сумніву, достойна цього звання. У слайдах ви можете прочитати та дізнатись про невелику частину його вчинків.

Посилання на петицію.


Репост из: ТВО Бойового Медика
Небезпечний Ballistic Combat Shirt (BCS) Убакс із протиуламковим захистом

У 2016 році в США, Центр розробок Natick презентував бойову сорочку з балістичними вставками з араміду і НВМПЕ (надвисосомомалекулярного поліетилену). З 2019 року ці вироби доступні в Армії США як для чоловіків, так і для жінок військовослужбовців. https://bit.ly/4buCa7y
Ціна в Україні 13 000 -14 000 грн.

Попри всю геніальність ідеї - захистити ділянки тіла, які не закриті бронезахистом, BCS має важливий недолік:
НА НЬОГО НЕМОЖЛИВО ЕФЕКТИВНО НАКЛАСТИ ТУРНІКЕТ МАКСИМАЛЬНО ВИСОКО.

Кілька досліджень під контролем УЗД Доплера виявило:
товстий шар жорсткого матеріалу, за своєю структурою схожий на автомобільний килимок, не дає змоги турнікету ефективно перетиснути судини.
Це означає - неконтрольована кровотеча або Компартмент синдром. У першому випадку загроза життю, у другому загроза втрати кінцівки.

Буквально за кілька днів після дослідження, інформацію підтвердили медики стабпункту.
Поранення в руку. Розбило лікоть. Взаємодопомога - перший турнікет у траншеї. Не спрацював. Другий турнікет поруч під час евакуації. Не спрацював.
У стабпункті не змогли зрізати рукав навіть за допомогою Letherman Raptor.

Висновок: краще використовувати окремо захист плечей і захист шиї. Які можна швидко зняти і накласти турнікет або затомпанувати рану. Майже у кожного українського виробника бронезахисту такий комплект є в продажу.

Дмитро Фомін


Товариство, привіт!

У наших друзів з First Division вийшло нове відео про Центр спеціального призначення "Омега" Національної гвардії України.

Посилання на відео

Обов'язково до перегляду!


Репост из: ЗЕ_БГ✙
Якщо про Битву за Вознесенськ та 80-ку чули багато (сподіваюсь) то от сторінки місцевого опору особисто я не знав, але вони були

Сам памʼятаю під час обʼїзду бп чоловіків що з рушницями стояли по трасах на узбіччях цвинтарів , ставили сп та готувались зустрічати ворога.

Ось одна з драматичних історій юного бійця з цього міста

Варто знати

https://youtu.be/CsT4NUpIg3E?si=4Q2i9oUhKmc2X_3O




Репост из: First Division
Бійці окремого центру спеціальних операцій "Захід" (8-й окремий полк) після відбиття ворожого штурму. Фото вересня 2023 року.

На одному з бійців ПНБ, який придбаний волонтерською ініціативою PES PVS, яку я закликаю підтримувати.

Soldiers of the separate center for special operations "West" (8th separate regiment) after repelling an enemy assault. Photo from September 2023.

#Україна #ВідЧитача #ССО #Фото

#Ukraine #FromReader #UASOF #Photo


Спорядження - річ достатньо дорога, якщо ми говоримо за якість, зручність, комфорт і вічність.

Каремат - річ, від якої напряму залежить наш комфортний сон; річ, котру можна юзати у поході, на риболовлі, пікніку, ночівлі в окопі, підвалі ну і ще в різних варіаціях, кому як уява і обстановка дозволить.

Приємного читання!

https://telegra.ph/YAk-obrati-karemat-02-15

🕊 Instagram
📩 Telegram
👥 X (Twitter)


Про технології.

Ми завжди наголошуємо, що поширення та впровадження нових технологій - один з найважливіших чинників розвитку армії в наш час.

На фото - курсанти НАСВ під час нічних тренувань. Увагу привертають прилади нічного бачення - одна з тих технологій, яка напряму впливає на перебіг подій на ділянках фронту.

Якість та кількість цих девайсів, а також (надзвичайно важливо), вміння їх застосовувати, розширюють спектр можливих дій та дають багатократну перевагу над ворогом вночі.

Раді бачити розвиток ВВНЗ та впровадження технологій в них, а також зміну тенденцій в навчальних процесах та наявній матеріальній базі, яку не бояться застосовувати і використовувати для набуття практичних навичок та вмінь.

Засвоєння технологій – запорука успіху на полі бою.


Як обрати термобілизну?

Питання із взуттям вже було висвітлено раніше і тут ніби все зрозуміло. Тебе, твого товариша чи родича забирають до війська, а на термометрі не спека, то з чого ж почати? Якісне взуття – запорука ефективного виконання завдання, але не слід забувати і про решту екіпіювання, завдяки якому є можливість комфортно виконувати поставлені завдання, отож сьогодні мова піде про термобілизну. Зображення і частину інформації взято із сайту Gorgany.

Приємного читання!

https://telegra.ph/YAk-obrati-termob%D1%96liznu-02-14

🕊 Instagram
📩 Telegram
👥 X (Twitter)


Бажаємо міцного!

В силу специфіки нашого спрямування, хотіли б донести наступну інформацію про використання та догляд за приладами нічного бачення. За сталою традицією багато користувачів не відкривають інструкцію з використання, що може зіграти в подальшому злий жарт з функціоналом приладу.


Тому, читай сам і передай військовим поради від крутої команди з великим досвідом - VOL Vector optical laboratory , котрі займаються ремонтом ПНБ.

· Порада перша - універсальна: якщо щось не працює, не намагайтеся самотужки розібрати та полагодити прилад, тому що часто ми маємо більше проблем від таких втручань, ніж первинне пошкодження. Одразу відправляйте прилад в надійний сервіс VOL.

· Прилад нічного бачення, на те і нічний, що не пристосований для використання вдень і для гарячих об’єктів. Не дивіться на вогонь чи на спалахи від вибухів.

· Не залишайте ПНБ на відкритому сонці, навіть з кришками на окулярах, навіть вимкненим. Це може призвести до випалювання ЕОПу (електронно-оптичний підсилювач).

· У разі забруднення не мийте прилад під водою. Це можна зробити з допомогою вологих серветок або сухої щітки.

· Не витирайте окуляри чи об'єктиви від піску або зовнішнього забруднення. Для цього можна скористатися рідиною для чищення лінз від VOL.

· Якщо ви не використовуєте ПНБ, то витягайте акумулятор чи батарейки під час зберігання. Прилад може увімкнутися без вашої допомоги в підсумку або в рюкзаку. Коли відправляєте ПНБ на ремонт - батарею відправляйте окремо.

· Не залишайте прилад без захисної кришки на окулярі. Якщо втратили, то краще придбайте нову, або зверніться до нас. Вдень без захисної кришки на окулярі ЕОП отримує занадто велику кількість фотонів, відбувається “засвіт”, а це мертвий ЕОП.

ЕОПи - це найдорожчі і найважливіші деталі в ПНБ і їх немає у відкритому продажу. Команда VOL буквально шукає їх по всьому світі.

Діліться постом, підписуйтесь на нас та на VOL в соцмережах. І обов'язково допомагайте!

🕊 Instagram
📩 Telegram
👥 X (Twitter)


Трохи про специфіку роботи та важливість постійних тренувань із приладами нічного бачення.

· Робота у приладах нічного бачення дуже відрізняється від роботи у звичайних умовах без них. Ба більше, механіка роботи може відрізнятися між різними ПНБ які, по своїй суті, працюють однаково, але мають різні технічні характеристики. Тому навіть перехід від старішого до новішого покоління приладу повинен супроводжуватись годинами практики та звикання.

· ПНБ передає картинку в дуже обмеженій колірній гамі (в двох кольорах). ПНБ має обмежений кут огляду. Крім цього в приладі інше “відчуття дистанції” до предметів навколишнього середовища, що особливо впливає на роботу в приміщенні та загалом на малих дистанціях, тому дуже важливо звикнути “вписуватись в двері”.

· Ще одна властивість - різниця якості картинки при різному освітленні - ПНБ по суті посилює реальну картинку для ока, тому візуально однакова для людини темрява в приміщенні чи на вулиці для ПНБ має різницю, і якість зображення залежить від мінімального, навіть непомітного для людини природнього чи штучного освітлення, що теж тягне за собою необхідність підготовки в різних умовах з одним і тим самим приладом.

· Користувач повинен налаштувати прилад під себе - “налаштувати фокус”, і після цього протестувати його та звикнути.

· Дуже потужним плюсом є робота ПНБ в парі з лазерним цілевказівником (ЛЦВ), що дозволяє набагато швидше наводитись та працювати по цілі, навіть “від бедра”, що дає значні переваги при стрільбі. Але і цей плюс вимагає правильного налаштування обох девайсів та багато практики.*

*по роботі з ЛЦВ слід зазначити, що однозначно необхідно використовувати інфрачервоний спектр ЛЦВ, який невидимий для людського ока. Але також обов‘язково потрібно враховувати той момент, що при увімкненні ЛЦВ, його так само видно y ворожі ПНБ, навіть не дуже якісні.

🕊 Instagram
📩 Telegram
👥 X (Twitter)


Про військове і туристичне взуття. Частина 2.

· Одними з кращих фірм військового взуття рахуються: Lowa, Haix, Belleville, Crispi. Бюджет, на який слід розраховувати - починається від 150$ до 300$.

Особливостями даного взуття можуть бути наступні критерії:

- мембрана Gore-Tex (захистить від вологи при застосуванні в тандемі з трекінговими шкарпетками і правильним доглядом);
- наявність підошви Vibram (висока зносостійкість);
- проміжна підошва, яка забезпечить амортизацію при ходьбі;
- наявність протектора, котрий забезпечить зчеплення;
- антибактеріальна устілка.

· Звертаючись до теми туризму, є лінійка трекінгового взуття, на яке б ми радили звернути увагу. Хорошими представниками трекінгового взуття є Asolo i Salomon. Деяким людям зайшли і Salewa, проте особистий досвід використання залишив тільки негативні спогади через стерті ноги після проходження Мармарос:)

Основними рекомендаціями при виборі взуття є:

- ознайомтесь з описом взуття і специфікою його застосування, щоб максимально комфортно себе відчувати;
- зверніть увагу на матеріали, з яких воно виготовлене, наявність мембран (гарний варіант для поганої та прохолодної погоди);
- остерігайтесь копій і дешевого взуття - хороше взуття в апріорі важко знайти дешевше ніж 100$;
- звертайте увагу на дату виготовлення взуття - часто під виглядом нового, завозять візуально нове, але після декількох вилазок може посипатись підошва чи відклеїтись якась із частин;
- чітко визначіть ваш розмір, якщо збираєтесь замовляти взуття з інтернету;
- придбайте додаткові устілки для заміни - будете мати змогу просушити основні та почувати себе комфортно.

🕊 Instagram
📩 Telegram
👥 X (Twitter)


Про військове і туристичне взуття. Частина 1.

Хей, бро!) Раптом тобі найближчим часом збиратись і ставати до оборони країни - маємо декілька думок, які грунтуються на особистому досвіді.

Держава в лиці ЗСУ швидше за все забезпечить тебе базовими речами, які будуть необхідні тобі для існування, але ж, коли ми говоримо про комфорт і якісне виконання завдань - слід трохи подбати про себе і це явно задоволення не з дешевих.

Якщо ти турист чи дотичний до теми, мінімальний базис речей, котрий ти маєш - буде тобі дуже доречний!
Гірша ситуація у тих, хто взагалі не в темі і має обмаль часу - маєте всі шанси не знайти усього необхідного впродовж короткого проміжку часу. Тому, бро, слід задуматись вже сьогодні.

В цьому пості розберемо тему взуття, адже це є фундаментальна річ, від якої залежить твій комфорт і більше того - здоров‘я.

· Забезпечення ЗСУ передбачає берці TALAN, які є декількох варіантів: весна-літо та осінь-зима. У перших передбачена сітка, а другі підсилені мембраною по типу Gore-Tex.

Враховуючи попередній досвід в армії, слід відзначити прорив вітчизняного виробника в якості тих технологій, які він застосовує для виготовлення взуття, але поки про 100% комфорт мова не йде.

Продовження в наступному пості.


📍ПРО EDC📍 Частина 2.

❕Принципово важливі моменти при виборі сумки:
- Розмір
- Якість фурнітури та тканини з якої виготовлена сумка
- Зручність у використанні
- Наявність додаткових кишень, страхувальних елементів всередині сумки та додаткових кріплень/фіксаторів для внутрішніх елементів

🤝 З власного досвіду: достатньо гарним представником на ринку поясних сумок є український виробник “HardRide” – матеріали, фурнітура та зручність виробу на високому рівні, респект.
”Osprey” – якість, що перевірена роками, та ще й одні з кращих наплічників у світі.

Щодо налобного ліхтарика, тут важливо глянути в сторону таких виробників, як Black Diamond, Petz (особливо вдалим рішенням є – Petzl Core - має акумулятор, який можна додатково заряджати і не витрачати лишні кошти на придбання батарейок)

Для особливих гурманів, варто звернути увагу на виробника Leatherman, що дає багаторічну гарантію на свої вироби і кожен з предметів гарно може доповнити ваш комплект.

Так склалося, що це колись було стилем життя для одних, і стало мейнстрімом останніми роками і більше того – необхідністю.

💭 Цікаво почути за ваш досвід у виборі EDC, його наповнення та чим саме керуєтесь при його комплетації? Діліться у коментарях👇🏻

🕊 Instagram
📩 Telegram
👥 X (Twitter)


📍ПРО EDC📍 Частина 1.

З початком повномасштабної війни і щоденною ймовірністю обстрілів, ракетних атак, що можуть досягнути будь-якого міста і будь-кого частина з нас уже звикла носити з собою все найнеобхідніше. Адже патова ситуація може спіткати всіх, де б ті не були.

Цей пост присвячений набору EDC (Every Day Carry) Kit, який кожен з нас повинен мати з собою щодня. Це підсумок для повсякденного носіння з найнеобхіднішими комплектуючими.

📍Основи вашого EDC повинні мати певні якості, які відповідають декільком різним принципам практики щоденного носіння та використання.

📍Кожен компонент вашого EDC має слугувати певній меті або виконувати принаймні одну конкретну корисну функцію. Щодня основні засоби комплекту готують вас до найгіршого та дають змогу робити все можливе у потрібний момент.

📍Задля мобільності такі EDC можуть бути розміщені в поясній сумці чи у щоденному наплічнику.
Розряджений телефон, налобний ліхтар, щоб підсвітити у темну пору доби, було б добре і рукавички, в разі, якщо на вулиці лежатиме чувак без свідомості з рідиною на верхньому одязі, і ми могли його безпечно оглянути.
Але часто ми не беремо того з собою 🤷🏻

🤔 Чому вам потрібен EDC?
Як то кажуть, краще мати і не мати потреби, ніж мати потребу і не мати.

💭 Уявіть, що людина потрапила в автомобільну аварію, її ремінь безпеки не відстібається, чи двері не відчиняються — кишеньковий ніж або кишеньковий інструмент із розбивачем скла може врятувати від цієї ситуації.

💭 Спокій і впевненість, що ви готові.

Що може входити до набору EDC:
- Розкладний ніж.
- Налобний ліхтарик.
- Сірники або запальничка
- Павербанк
- Мультитул (може бути трохи громіздким, але з достатнім функціоналом для вирішення багатьох побутових дрібниць)
- Турнікет/бандаж
- Вакуумний пакет для документів, трохи готівки і картка
- Світловідбиваючий елемент (у темну пору доби)
- Флеш-носій в разі потреби.

Продовження в наступному пості.


Пост для швидкого доступу до матеріалів та статей.

Загальні теми:

· Комплектація аптечки.
· Протоколи вживання кофеїну: частина 1, частина 2.
· Про EDC: частина 1, частина 2.
· Про військове і туристичне взуття: частина 1, частина 2.
· Як обрати термобілизну?
· Як обрати каремат?

Прилади нічного бачення:

· Важливість тренувань із приладами нічного бачення.
· Догляд за ПНБ.

🕊 Instagram
📩 Telegram
👥 X (Twitter)

Показано 16 последних публикаций.

55

подписчиков
Статистика канала