S148


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


- Команда хіміків-інженерів з академії наук
- Розробляємо продукти по догляду за зброєю
- Ведемо блог про очистку зброї та не тільки https://www.instagram.com/s148_engineering/ Замовлення, співпраця - @Elaeagnus_commutata

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Сольовий туман - найкращий спосіб перевірити стійкість до атмосферної корозії.






Репост из: Про Зброю
Ще про змащення зброї. Точніше, про CLP.

Найбільше переймаються проблемою змащення власники AR-15 (AR-10). Щоб дізнатись, чим та як правильно змащувати свою зброю, вони зазвичай звертаються до армійських статутів та технічних керівництв.

Зокрема, є документ, що зветься TM 9-1005-319-10. Це Інструкція оператора гвинтівки M16 та карабіну М4. І там, у розділі про догляд, написано про використання засобів таке: див.скріншот.

Багато хто бачить термін CLP і вважає, що мова йде про конкретний засіб. Але насправді це не один засіб, а цілий клас мастил, які можуть застосовуватись одночасно для трьох дій: чистка, змащення, захист від корозії. Cleaner, Lubricant, Preservative.

Одним із таких засобів є й оригінальний Ballistol. Він придуманий у 1905-му році саме для того, щоб бути єдиним засобом догляду за зброєю у рюкзаку солдата. А ще допомагати доглядати дерев'яні деталі, шкіряні вироби, змащувати шкіру рук та загоювати невеликі поранення.

А от із LSA та LAW трошки інакше. Про них пізніше.




Наша команда постійно працює над розробкою засобів по догляду за зброєю та веденням інформативного блогу. Орієнтуючись на найвищі військові стандарти та усуваючи недоліки лідерів ринку, ми можемо запропонувати вам наступні позиції за конкурентною ціною:

Універсальне мастило
50 мл - 70 грн,
200 мл - 220 грн.

Очищувач ствола
150 мл - 400 грн,
500 мл - 1100 грн.

Щоб придбати, напишіть - @Elaeagnus_commutata.

Хай стрільба йде як по маслу!


Засіб призначений для комбінованої хімічної очистки ствола. Розчиняє мідь, її сплави та розчинні продукти згоряння пороху, диспергує нагар та інші нерозчинні продукти, що утворюються при пострілі.

Склад: вода, гліколі, амоній гідроксид, моноетаноламін, неіоногенні ПАР, натрієва сіль ЕДТА, індикатор, віддушка.

Ми приділили особливу увагу швидкості розчинення міді та її сплавів, тому очищувач чудово справляється як і з “свіжим” тонким обмідненням, так і з старим багатошаровим металізованим нагаром. Для очистки нагару, шляхом диспергації, використовуються одні з найефективніших поверхнево-активних речовин на ринку. А для кращого контролю ступеня очистки засіб містить індикатор, який змінює забарвлення при розчиненні міді.

При застосування варто знати наступні речі:
- Старайтеся використовувати засіб для чистки лише в стволі, не допускаючи його попадання в щілини затворної группи. Якщо ж це трапилося, ретельно промийте забруднений елемент щедрою кількістю водовитісняючою рідини: спиртом (метанол, етанол та ізопропанол підійдуть ідеально) або ж WD-40, після чого змастіть універсальним мастилом.
- Для видалення засобу після чистки достатньо проштовхнути через ствол один патч змочений водою.
- Активне тертя нейлоновою щіткою або патчами сприяє швидшому розчиненню міді та видаленню сажі.
- Для досягнення максимальної ефективності, використовуйте засіб за кімнатної температури або вище.

Додаткову інформацію про засоби хімічної очистки Ви можете дізнатись з наших попередніх постів.
(https://telegra.ph/H%D0%86M%D0%86CHNA-OCHISTKA-09-25)


Ціна флакона об’ємом 150 мл - 400 грн, 500 мл - 1100 грн. Щоб придбати, напишіть - @Elaeagnus_commutata.


Представляємо другий з серії засобів по догляду за зброєю продукт - очищувач ствола.


Репост из: Про Зброю
ПРО ГЛУШНИКИ НА АРКАХ ТА КАЛАШАХ

Кілька слів про використання глушників на самозарядних карабінах та автоматах, і про пов'язані із цим проблеми.

Більшість стрільців, хто ставив на свою зброю глушник, одразу помічають, наскільки сильно вона починає бруднитись всередині. Багато хто дивується з того, що навіть патрони в магазині вкриваються кіптявою за кілька пострілів! Що вже казати про механізм.

Але, на жаль, мало хто розуміє, чим це викликано. Власники AR-15, приміром, одразу ж вважають, що це наслідки роботи DI-системи Стонера, і що для зниження забруднення їм допоможе регульований газблок.

На жаль, ні регульований газблок, ні використання поршневої системи замість DI при роботі з глушником - не панацея!

Більше того - калаші та інші карабіни при встановленні глушника починають бруднитись так само інтенсивно, що й AR-15. Як же так, адже тут гази не проходять у ствольну коробку?

Розгадка дуже проста. При встановленні на самозарядку глушника порохові гази, і відповідно нагар та кіптява, летять у її механізм зовсім не із газовідводної трубки. І перекривати її регульованим газблоком марно. Бо ним ви перекриваєте не ту дірку, з якої летить бруд.

Гази, нагар та кіптява летять в механізм самозарядної зброї із патронника - одразу ж після того, як затвор потягне з нього стріляну гільзу.

Чому? Тому що затвор самозарядки відкривається і висмикує гільзу надто рано!

У цей момент тиск газів у стволі усе ще високий, бо на дульному зрізі їх утримує глушник, і не дає їм витекти назовні так само вільно й швидко, як і з голого ствола. Власне, саме в цьому і полягає принцип глушіння звука пострілу - уповільнення витоку порохових газів. Йдеться тут про долі секунди, але вони грають роль.

Затвор болтової гвинтівки стрілок відкриє рукою, через секунду-дві після пострілу, і гази вже встигають витекти назовні на 99%. А от самозарядка смикає гільзу з патронника майже одразу після вильоту кулі зі ствола. При цьому і гільза часто деформується, і навантаження на затвор сильно зростає. І капсулі з гільз можуть вилітати, особливо якщо тримаються у гільзі не надто міцно...

Як зарадити? Це непросто. Для коректної роботи з глушником треба уповільнити момент відкриття затвору після пострілу. Досягти цього можна як зменшенням тиску газів в системі, так і збільшенням маси рухомих деталей. І якщо зробити важчою затворну раму не завжди можливо, то доводиться робити важчим буфер віддачі. Бо вони працюють в парі.

У спеціалізованій зброї виконують модифікацію затворної рами. Канал під копірний штифт роблять довшим, а саму раму підрізають спереду. Відповідно, рама відкочується назад на більшу відстань, перш ніж починає відкривати затвор. Але це дуже серйозна модифікація, яку нереально виконати навіть в умовах типової майстерні.

Інколи подовжують газовідводну трубку. Закручують її навколо ствола, як змійовик самогонного апарату) Це дає виграш у кілька мілісекунд, але часом цього достатньо.

Ще один варіант - поміняти глушник на менш ефективний. Пожертвувати величиною глушіння на користь більш чистої та надійної роботи зброї.

Газорозвантажені глушники швидше скидають порохові гази у повітря, через це постріл гучніший, а спалах вночі - помітніший. Але автоматика працюватиме краще, і механізм не буде так забруднюватись.

Як варіант, можна обрати глушник із великим прохідним отвором. Приміром, для 223-го калібру узяти глушник з "діркою" під .308, а то й під .338. Він також буде трошки гучнішим, але ж - і чистішим.

При інтенсивній стрільбі з глушником тримайте під рукою мастило. Воно швидко випаровується із зброї, і можливо, доведеться доливати вже за кілька пострілів.

А ще не забувайте перевірити, чи не відкрутився глушник. Вони це люблять, від нагріву та охолодження самі розкручуються. В кращому випадку буде промах, в гіршому - зіпсований глушник. За потреби ущільнюйте стовбурове різьбл... пардон, дульну різьбу за допомогою сантехнічної фум-стрічки або нитки.

І не відкладайте чистку надовго. Свіжий нагар відходить значно легше, ніж коли встиг засохнути. Також намагайтесь знімати і просушувати глушник одразу ж після стрільби.

Про Зброю: @prozbroyu








ЯКЩО ВИ В ПОЛІ
Основне, що цікавить нас під час догляду - розбірний глушник чи ні?
У випадку нерозбірного глушника, нажаль, ніяких чудес. Бронзова щітка, бор снейк, жорсткі насадки на шомпол та трохи терпіння - все що вам знадобитися. Гнучкі бронзові насадки дуже зручні у даному випадку. Не використовуйте рідини та масла для догляду за нерозбірними глушниками, внутрішній простір має бути сухим. Всі рекомендації по типу «замочіть глушник, а потім постріляйте» - частково міфи, оскільки гідроудару вам може розірвати глушник. На ринку існує тільки одна компанія яка передбачає таку процедуру очистки - Helix-QD. Також, не рекомендується використовувати патчі, вони можуть впасти між перегородками і застрягти.
Різьбу очистити від забруднень та змастити невеликою кількістю збройового масла.
Через труднощі в обслуговуванні, рекомендуємо чистити нерозбірний глушник якомога частіше, бо він застарілого нагару в полі його практично неможливо очистити.
Якщо глушник розбірний, процедура загалом набагато простіша. Необхідно повністю його розібрати. Кожух із середини начисто протираємо спочатку щіткою, а потім промасленою тканиною. Залишки масла стерти сухою тканиною.
Газові камери рясно вкриваємо збройовим маслом і чекаємо деякий час (до 3-х годин) на розм'якшення нагару. Видаляємо нагар щіткою до чистоти. Очищені камери насухо протираємо.
У ТИЛУ
Пропонується багато варіантів апаратної очистки глушників. Найбільш популярний та ефективний - ультразвукова баня. Потужності комерційних ванн зазвичай не дозволяють пошкодити метали, але можуть пошкодити тефлонові перегородки малокаліберних глушників.
У випадку розбірного глушника перед процедурою рекомендуємо його розібрати.
Рідину для ванн найкраще підбирати за двома ознаками: наскільки вона проникаюча/розм'якшуюча та чи не викликає вона корозію. Найкращим варіантом є комерційні спеціалізовані рідини для УЗ-ванн. Кінець очистки можна помітити за тим, що із глушника перестане "лізти" чорна cуспензія нагару. У випадку розбірного глушника перед процедурою рекомендуємо його розібрати.
Глушник після процедури промити, просушити й змастити перед використанням.
І пам'ятайте, "забитий" глушник - мертва вага на вашій зброї.






Сьогодні на озброєнні різних підрозділів України, завдяки допомозі партнерів, уже налічується більше 20 найменувань мінометів. В цьому огляді представлена уніфікована процедура догляду для більшості з них. Розглянемо її на основі радянського буксированого 120-мм міномету 2Б11 (разом з військовою вантажівкою комплекс має назву 2С12 «Сані»).
Якщо навіть вирішите спростити якийсь з наступних пунктів по догляду, пам’ятайте, що краще хоч якось почистити міномет, ніж зовсім про нього не дбати.
1) Незафарбовані місця та місця з порушеним шаром фарби змащувати тонким шаром пластичного консерваційного мастила.
2) Чистка каналу ствола виконується для видалення порохового нагару після стрільби, старої змазки та бруду.
Після виконання стрільби, поки ствол ще не встиг охолонути, не змащуйте його консерваційними змазками, як радять в совкових інструкціях. Подібні змазки без миючих властивостей тільки зацементують нагар й ускладнять чистку. Більш доцільно для таких цілей використовувати сучасні збройові універсальні мастила (CLP).
У випадку довгої безперервної стрільби (понад 30 хв), змащування ствола потрібно повторити, інакше нагар буде дуже важко очистити. Особливо щедро потрібно змастити нижню частину ствола (останні 0,5 м).
Через 2-3 години після стрільби (після того, як змазка розм’якшить нагар) приступаємо до чистки ствола.
Спершу потрібно, скрутивши казенник, видалити з каналу ствола змазку й бруд банником з намотаною на нього тканиною, просоченою універсальним мастилом чи іншим засобом для догляду.
Тканина має бути намотана достатньо товсто, щоб проходити по каналу ствола зі значним зусиллям (в мінометах калібру 120 мм для цього може бути задіяно 2-3 людини). Якщо тканина буде виходити з надривами, це може означати, що ствол пошкоджений, зверніть на це увагу.
Завжди змащеною повинна залишатися контрольна площадка. В 2Б11, наприклад, вона кільцева.
Стріляючий механізм відділити, очистити від нагару, а потім зібрати.
3) Залежно від комплектації, не забувайте про обслуговування ходової частини та прицільних засобів. Щодо останніх, то скляні поверхні треба протирати сухою ганчіркою/мікрофіброю, а металеві поверхні, відкриті через пошкоджений шар анодації чи фарби, легко протираються промасленою тканиною.
Уникайте контакту мастильних матеріалів з відполірованою оптикою, скляними рівнями, візиром, брезентовим чохлом, гумовими деталями тощо.
Хай стрільба іде як по маслу!



Показано 17 последних публикаций.

191

подписчиков
Статистика канала