➖🔤🔤🔤🔤🔤🔤🔤🔤🔤🔤➖
⚫️ Podle světoznámého kanadského onkologa Dr. Williama Makise, který se odvolává na rozsáhlou mezinárodní studii o rakovině, je ivermektin účinnější než chemoterapie, a to bez jakýchkoli vysilujících vedlejších účinků.
Dr. Makis tvrdí, že závěry studie vyžadují zásadní změnu v léčbě pokročilé rakoviny prsu. Důkazy ukazují, že Ivermektin by mohl výrazně překonat tradiční chemoterapii.
Podle Dr. Makise antiparazitární lék Ivermektin vykazuje ohromující výsledky, dalece překonává široce používaný Paclitaxel. Ničí kmenové buňky rakoviny – ty, které jsou zodpovědné za metastázy a recidivu.
Dr. Makis svou naléhavou výzvu opírá o studii mexických vědců z roku 2017, která měla zásadně změnit léčbu rakoviny prsu. Studie publikovaná pod názvem „Ivermektin jako inhibitor kmenových buněk rakoviny“ odhaluje, jak ivermektin ničí kmenové buňky rakoviny prsu, a nabízí tak novou naději pro pacientky bojující s pokročilými stádii tohoto onemocnění.
Rakovinné kmenové buňky (Cancer stem cells, CSC) jsou malou, ale silnou subpopulací buněk v nádoru. Na rozdíl od většiny nádorových buněk mají CSC schopnost neomezené sebeobnovy a jsou do značné míry zodpovědné za metastázy – šíření rakoviny do dalších částí těla – a recidivu po léčbě.
Tradiční chemoterapeutická léčba, například paklitaxelem, cílí na většinu nádorových buněk, přičemž CSC zůstávají nedotčeny, a tím umožňují návrat a další šíření rakoviny.
V roce 2009 vědci z MIT a Harvardu zjistili, že jiný antiparazitární lék, salinomycin, může snížit počet kmenových buněk rakoviny prsu více než stonásobně ve srovnání s chemoterapií.
Na základě tohoto objevu vědci po prověření 1 623 sloučenin identifikovali Ivermektin jako molekulu, která se nejvíce podobá Salinomycinu.
✅ Klíčové zjištění:
Ivermektin překonává chemoterapii: Zaměřuje se na rakovinné kmenové buňky, které jsou odolné vůči tradiční léčbě.
Ivermektin tak představuje účinný nástroj, který zabraňuje šíření nebo návratu rakoviny.
Ivermektin snižuje expresi „kmenových genů“: Tyto geny jsou vysoce exprimovány v kmenových buňkách rakoviny a jejich snížení oslabuje schopnost rakoviny se znovu regenerovat.
Studie také zdůrazňuje dlouhodobou bezpečnost ivermektinu, který byl použit k léčbě milionů pacientů s parazitárními onemocněními, jako je onchocerkóza.
Navzdory těmto pozoruhodným zjištěním se ivermektin k léčbě rakoviny prsu běžně nepoužívá.
Dr. Makis se domnívá, že odpověď spočívá v systémových překážkách v lékařském a farmaceutickém průmyslu. Potenciál Ivermektinu překonat chemoterapii zpochybňuje současný model léčby rakoviny, který do značné míry spoléhá na drahé a méně účinné léky.
Podle doktora Makise a studie z roku 2017 by měl být Ivermektin podáván všem pacientkám s pokročilou rakovinou prsu. Jeho schopnost zaměřit se na rakovinné kmenové buňky a eliminovat je by mohla výrazně snížit riziko selhání léčby, metastáz a recidivy – nabízí tak nový účinný přístup k boji s touto smrtelnou nemocí.
Proč se tedy ivermektin nepoužívá? Jak říká Dr. Makis: „Myslím, že všichni známe odpověď.“
🇷🇺 Zdroj:
thepeoplesvoice.tv...
😎 #ZaR 21.12.2024 #GS