Рух ветеранів Мелітопольщини


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана



Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


🪖 Як отримати статус УБД добровольцям.

Статус УБД можуть отримати добровольці, які захищали Україну в період від 24 лютого до 25 березня 2022 року і брали участь у бойових діях як самостійно, так і у складі добровольчого формування у взаємодії із ЗСУ, МВС, ДПСУ, СБУ тощо.

Для надання статусу УБД добровольцю треба подати до міжвідомчої комісії, утвореної Мінветеранів, довідку, видану командиром військової частини, у взаємодії з якою боєць сам або у складі добровольчого формування захищав державу (довідка згідно з додатком 6 до Постанови Уряду від 20.08.2014 №413).

Якщо такої довідки немає, то треба подати нотаріально завірені свідчення про період безпосередньої участі у бойових діях. Їх мають надати троє або більше свідків серед військовослужбовців, які вже отримали УБД. Одним зі свідків має бути командир підрозділу добровольця.

Добровольці, які не мають довідки та які отримали поранення, контузію, каліцтво, через що вони далі не можуть служити, мають подати:
● нотаріально завірені свідчення про період безпосередньої участі у захисті України від не менш ніж двох військовослужбовців, які мають статус УБД;
● медичні документи, що підтверджують наявність поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час участі у бойових діях.

У Мінветеранів з початку 2024 року вже прийнято 38 позитивних рішень щодо надання УБД добровольцям-цивільним.
👉підпишись


🪖 Як військовослужбовцям отримати одноразову грошову допомогу у разі встановлення інвалідності.

На одноразову грошову допомогу (ОГД) мають право військовослужбовці, які отримали поранення, травму, контузію, каліцтво або захворювання, та мають довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), якою встановлено інвалідність або відсоток втрати працездатності.

Тим, хто служить, потрібно подати відповідний рапорт до командира військової частини. Після цього військова частина приймає документи та засвідчує їх копії, видає висновок щодо можливості призначення ОГД, а потім надсилає до департаменту соціального забезпечення Міноборони.

Тим, хто звільнився зі ЗСУ, потрібно звернутися до ТЦК та СП, де військовослужбовець перебуває на обліку. ТЦК та СП приймає документи та засвідчує їх копії і складає висновок щодо можливості призначення ОГД, який надсилається до департаменту соціального забезпечення Міноборони.

Які документи потрібні?
За місцем подання документів заповнюється заява встановленого зразка та дозвіл на обробку персональних даних.

Також потрібно підготувати копії:
● паспорта;
● ідентифікаційного номера;
● номера банківського рахунку;
● довідки про обставини поранення (травми, контузії, каліцтва);
● постанови ВЛК про причинний зв'язок поранення (травми, контузії, каліцтва або захворювання);
● довідки МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності;
● витягу з наказу командира військової частини про виключення із списків у зв’язку зі звільненням.

Для тих, хто звільнився зі ЗСУ, додатково подається витяг з наказу військової частини про виключення зі списків у зв’язку зі звільненням.
👉 підпишись


Вітаємо вас, шановні ветерани та родини військовослужбовців!

Ми раді оголосити про створення нашого телеграм-каналу, який призначений спеціально для вас. Тут ви знайдете корисні ресурси, та інформацію про події та заходи, спрямовані на підтримку наших ветеранів та їхніх родин.

Приєднуйтеся до нашого каналу, де ми разом будемо ділитися досвідом, підтримувати один одного та взаємно надавати допомогу у всіх аспектах життя.

Дякуємо за вашу службу та відданість. Ви - справжні герої, і ми завжди тут, щоб підтримати вас.

Показано 3 последних публикаций.

2

подписчиков
Статистика канала