Хлопоман


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Цей канал присвячений історії людства. Хронологічні та географічні рамки охоплюють всю можливу історію суспільства, проте розподіл тем нерівномірний)
Автор каналу: @yevhen_26
Другий адміністратор: @ka_ri_sh_a

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Таємниці вертепу✨

Чи не обов’язковим елементом різдвяної обрядовості, який найкраще зберігся на західноукраїнських землях є вертеп. З’явився він після Берестейської унії 1596 року і набув поширення у XIX-XX ст., особливо між двома світовими війнами. Через посередництво церкви влада намагалася відволікти населення від війн і щоб люди не повставали. Радянська влада боролася з вертепами.

Кожний поверх такого вертепу мав своє призначення: на першому відбувалися світські інтермедії, сцени з народного життя, в той час як на другому - розігрувалися сюжети різдвяного євангельського циклу.


Різдвяною стравою був карачун - це святковий хліб у бойків. На Закарпатті наприкінці ХІХ століття, крім карачуна, випікали ще й маленькі ритуальні хліби – «бобальки». Вірили, що від карачуна залежить достаток у хаті.

Коли пекли цей хліб, то господиня одягала навиворіт кожуха та рукавиці, мовляв, це забезпечить багатство родині на весь наступний рік. Посередині карачуна робили невелику ямку, тобто пупок. Туди насипали різного зерна, щоб наступного літа добре вродило збіжжя. Клали також туди часник — вірили, що він після того допомагатиме при запаленні горла, оберігатиме від злого ока, лихого язика. Шматок цього хлібу зберігали цілий рік, як і шматок паски.


Репост из: IAPSS Ukraine
✨️Сьогодні, 25 грудня, ми відзначаємо одне із найважливіших свят для всіх християн – Різдво Христове.

🎄Вперше цього року ми усією країною відзначаємо це велике свято в той же час, як і більшість християн світу. Дата народження Ісуса Христа є предметом тривалих дискусій дослідників, які, напевне, ніколи не вщухнуть. Але для нас важливим є факт того, що більшість християн світу святкують Різдво Христове саме 25 грудня, а тому Україна здійснила справедливе рішення переходу на нову дату як ще один крок до інтеграції у світову спільноту демократичних країн.

❤️‍🔥Передусім, Різдво — це символ надії на щасливе майбутнє для всіх людей, які чекають на диво спасіння. Кожен день українська нація творить справжні дива: їх роблять передусім наші збройні сили, які у надважких умовах стримують російського агресора, наші волонтери, наші рятувальники, медики, та всі наші громадяни, які тримаються та роблять все можливе заради Перемоги.

💫Нехай Різдво подарує кожному та кожній з нас натхнення щодня робити внески у велике спільне диво, яке ми виборемо разом — майбутню Перемогу України!

Нехай світло перемагає темряву!

Христос народився! Славімо його!

💙💛Вдячність і слава усім Героям, завдяки яким ми зустрічаємо це світле свято у вільній Україні!


З Багатою кутею були пов’язані різні магічні обряди. Наприклад, до того як сісти ввечері господар тричі по руху сонця обходив хату з молитвами: в одній рука свічка, а в іншому страви. Таким собі апотропеєм, тобто оберігом, було залізо. Під стіл клалися металеві предмети, обв’язували ніжки стола залізним ланцюгом і них треба торкатися щоб ноги були сильними. Обв’язування має декілька значень: перше - щоб родина вкупі трималася, друге - щоб тварини вкупі трималися, не розбігалися, наприклад коли їх на пасовище виводять; третє - захистити родину від злих духів.


Однією з головних страв є кутя - символ поминання, примноження врожаю. Вона була обов’язкова для всіх регіонів, крім Закарпаття. Там кутя з’явилася з незалежністю України. Але й тут є регіональні особливості. Часто її готують з пшениці, додаючи мак та мед. У Донецькій та Луганській областях поширена рисова кутя.

Кутю їдять першою й обов’язково треба з’їсти три ложки, починаючи з господаря. Часто першу ложку господар кидав до стелі, «щоб бджоли роїлись», «абись брикали воли, корови». Але зараз таке рідко роблять, або якщо і роблять, то підкидають невисоко, бо стелю не хочеться бруднити.

До куті додавали узвар, який варили з різних фруктів. Серед інших десяти страв могли бути: капусняк, голубці, вареники, млинці, риба смажена та охолоджена, борщ пісний, каша гречана чи пшоняна, пиріжки, січеники з гороху.


А як у вас називають Святий вечір?
Опрос
  •   Вілія
  •   Святвечір
  •   Дідів вечір
  •   Багата кутя
  •   Свій варіант пишіть у коментарях 😜
32 голосов


Радуйсь, земле, Коляда іде!
Святий вечір, добрий вечір!
Коляда іде, всім дари везе.


З такими словами сьогодні ходять у гості, адже 24 грудня - Святий вечір. Залежно
від регіону, його називають по-різному: на Галичині - Вілія, що означає «не спати», у бойків - Перший Святий вечір та Дідів Вечір. У цей день українці намагалися нічого не їсти до вечора, хіба що дозволялося маленьким дітям. А вже ввечері збиралася вся родина, навіть мертві. Для них залишали пустий посуд та залишки їжі. З вечерею ходять тільки діти в цей день до бабусь, дідусів, хрещених. За це їм дають солодощі, гроші.

Як вже багато хто з вас знає, на Святвечір готували 12 страв, що часто пов’язують з 12 місяцями. І це повинні бути пісні страви з овочів та фруктів, які зібрали восени, щоб наступного року був ще більший урожай. Цей вечір ще називали Багата кутя, адже на столі був великий вибір страв.


Нещодавно дізнався, що режисер Джеймс Ван, відомий своїм творінням у формі кінострічки "Пила", взявся на серйозі за створення фільму про Ктулху. Хоча він працював над ним 5 років у розслабленому режимі.

Особисто - в очікуванні фільму, адже творчість Говарда Філіпса Лавкрафта на мене вплинула у значній мірі, і іноді перечитую або переслуховую в аудіокнигах його доробок.

Так, читачу даного каналу, колись я читав й художню літературу, ще до того як повністю перейшов на наукову та публіцистичну і не став мертвим сухарем. На благо це привчило мене читать по 100 сторінок вдень колись. Зараз це допомагає із набагато складнішими по інтелектуальному навантаженню текстами.

Ну а ще, чому я зачитувався Лавкрафтом, так це тому що у нього чудово прописане відчуття страху. Знаєте як це в минулому бути гідрофобом та відчувати смак і запах солоної води через букви? Це, до речі, цікавий психологічний ефект, який може активуватись у мене і під час прослуховування музики. Як то з піснею "Iron Man" від Black Sabbath я відчуваю у роті земельний смак цинку. І це логічно, бо це земельно-лужний метал.

Так що нове творіння Джеймса Вана я чекаю. Пилою він мене не розчарував)

https://itc.ua/ua/novini/dzhejms-van-pratsyuye-nad-ekranizatsiyeyu-goror-opovidannya-poklyk-ktulhu-govarda-lavkrafta/


Репост из: Цензор.НЕТ | Новини України та світу, війна та аналітика
📚 Міносвіти розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі?"

Міністерство освіти і науки розробило посібник "Як говорити про російсько-українську війну у школі? Уроки стійкості, боротьби та перемог". Його мета — сприяти у формуванні громадянської позиції в учнів і учениць, навчити розрізняти факти і фейки, не піддаватися маніпуляціям і ворожій пропаганді.

Зазначається, що вчителям посібник допоможе розповісти про перебіг російсько-української війни, пояснити школярам, чому виникають війни, розвивати навички медіаграмотності.

Завантажити посібник можна тут

@censor_net| Ми у Facebook, Twitter та Tik-Tok


857vao72zkr01.jpg
2.3Мб
Для кращої деталізації


Обкладинка альбому "Prequelle" гурту Ghost.

Першочергово я бачу відсилку на сатану за описом Данте із "Божественної комедії". Прямо про це не говориться, проте через дрібні елементи в картині це можна зрозуміти.

А спробуйте і ви віднайти на ній біблійні, середньовічні та ранньомодерні сюжети👇




Репост из: Генеалогія
Майже в кожній українській родині, яка до Другої світової війни проживала на території УСРР, серед предків були жертви Голодомору. В Україні в 2008 р. було опубліковано книги зі списками жертв. Перевірити, чи серед них є ваші родичі, можна за посиланням.
Обирайте область, в якій проживала родина, яка вас цікавить. Завантажуйте файл на пк та шукайте потрібне село і прізвища.
. https://drive.google.com/drive/folders/19Jb77OhahaPg0VjcqG96WXUeVoBs7xDh?usp=share_link


Довженко-Центр підготував крутий подарунок для дітей і дорослих, які люблять мультфільми. Тому оциФрував культові українські анімаційні стрічки, в тому числі і мультфільм «Як козаки…».


Хто із вас жодного разу не чув чи не бачив серію мульфільмів «Як козаки…»?

Цікаво, що персонажі були змальовані з роману Александра Дюма «Три мушкетери»: Атоса, Портоса та Араміса. У цьому мультфільмі - Тур, Грай та Око. Володимир Дахно, автор сценарію цього мультфільму, навіть назву хотів дати аналогічну «Три запорожці», але передумав.
«Я не дуже довго мудрував з козаками. Взяв та й намалював трьох запорожців на кшталт трьох мушкетерів. Один вийшов кругленький, маленький, інший - худий і довгий, третій - здоровий та рум’яний молодець. Потім мені казали, що я дуже точно передав в цих персонажах український характер»


Ще одна важлива деталь - тут відсутні діалоги, за винятком вступного або заключного тексту. Це робило його зрозумілим для будь-якої національності, тому він і був поширений поза межами України. Однією з найпопулярніших серій стала «Як козаки в футбол грали», у якому команда українських козаків виграє кубок на турнірі. Він вийшов за декілька років до завоювання Кубка кубків київським «Динамо».


✨Сучасний омаж на відому гравюру герба Війська Запорозького.

До речі, омаж — це прояв акту віддання данини або вияву поваги конкретному художнику чи прояву культурної спадщини за допомогою художнього вираження.




Образ Діда Мороза як тільки не використовували у пропаганді, листівках, мультфільмах та фільмах . Зокрема, у Другу світову війну його зображували з автоматом, що він виганяє німців. Пізніше все частіше він став з’являтися в анекдотичному образі у кіно - у напідпитку. Яскравим прикладом є фільм «Іронія долі».


Просто пишу вступ до магістерської роботи*
Тим часом плейліст:

"Told you once
Told you twice
For what we have done we will pay our price"

А взагалі хороша пісенька


Шматок англійської дороги А303 демонструє як вона змінювалась протягом тисячі років

Показано 20 последних публикаций.

170

подписчиков
Статистика канала