Спілка мертвих юристів


Гео и язык канала: Украина, Украинский
Категория: Право


Ми колективне медіа про внутрішні штуки юридичного ринку, про етику, проти корупції і за по-Хемінгуейські охуєнний контент. Ще у нас туча подій і вакансій. Щоб розповісти новину або затулити вакансію, смикайте @gadiuk.

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
Украина, Украинский
Категория
Право
Статистика
Фильтр публикаций


Шановні друзі, ми продовжуємо знайомити вас з українськими адвокатами, які знаходять у собі інтелектуальні сили отримати право займатися адвокатською діяльністю в інших юрисдикціях. Знайомтеся --

Анастасія Москаленко

Анастасія має статус адвоката з 2012 року, практикує у Києві. Відома вона переважно тим, що веде ютуб канал на 86К підписників, де, можна сказати, створила бібліотеку сучасної правової думки. Вона фахово розповідає про серіал "Слово пацана", критикує українські суди та ЄСПЛ і просто таки знищує закон про мобілізацію.

У 2023 році вона отримала статус адвоката на дальніх болотах. І приховує це.

https://www.deadlawyers.org/anastasiya-moskalenko/

@gadiuk

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк


​​Простим людям радує око, а собі лоскоче егоїчко, тож усі задоволені. Що ви залипли? Ідіть працюйте.

Дякуємо небайдужому читачеві Михайлу за те, що уважно спостерігає за юридичною фауною.

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк

3.3k 1 52 6 100

Повний текст закону про мобілізацію, який опублікують завтра.

http://golos.com.ua/files/2024/04/170424.pdf

Дякуємо Артему за підгон.

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк


Про якісь найкращі практики кредитування юридичних фірм почитати було б
Опрос
  •   цікаво
  •   не цікаво
762 голосов


У 2023 англійські галери закредитувалися більше, ніж звичайно

Це повʼязано у першу чергу із повільнішими оплатами рахунків. А ще із тим, що юристи не дуже люблять виставляти рахунки, і взагалі не люблять адміністративну роботу. А ще із тим, що юристи овербілять, а під час економічного спаду клієнти до цього чутливі.

https://www.deadlawyers.org/anglijski-yurfirmy-vzyaly-bilshe-kredytiv/

Я знаю як мінімум одну топову українську юридичну фірму, для якої використовувати кредитну лінію для перекриття касових розривів це норма. Думаю, таких багато.

Давно думаю про таку фінансову дисципліну щось написати, але не знаю, чи це цікаво комусь іще. Вам цікаво, як це працює взагалі?

@gadiuk

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк


Хороша людина, але поганий музикант, Роман Ігнатов

У бізнес-середовищі існує думка, що із юристів виходять погані управлінці і СЕО з нас теж виходять погані. Ви точняк захочете посперечатися і наведете приклади хороших лідерів, які починали свій шлях юристами -- та будь ласка, чят завжди відкритий для ваших помилкових думок.

Але якщо все ж припустити, що ця теза вірна, то маємо проблемку. Ця проблемка проявилася три тижні тому у Вищій кваліфікаційній комісії суддів: голова Комісії Роман Ігнатов виявився жахливим менеджером і жахливим лідером. Хоча Комісія з добору членів ВККС оцінювала лідерські якості кандидатів і він якось туди потрапив.

Так ось, я всі ці три тижні намагався зібрати у купу свідчення очевидців та пояснити, чому він так підступно вчинив із новоствореним ВККС, чому раптово пішов у відставку. Але поки я розбирався із різними версіями, то побачив набагато більшу біду, що насувається на всю державну службу, а може і далі. Робоча назва цієї проблеми -- зловживання доброчесністю.

Роман Ігнатов, судячи зі свідчень очевидців, чудова світла людина, прекрасний юрист, але найголовніше -- він кришталево чесний, тобто, доброчесний.

Та доброчесність це не скіл і не навичка. Інша справа -- здоровʼя!

Перш ніж відписатися від каналу, прочитайте -- https://www.deadlawyers.org/roman-ignatov-dobrochesna-lyudyna-ale-poganyj-seo/

Ваш чорт,
@gadiuk

А і ще. Дякую всім тим, хто допоміг розібратися та змусив мене двічі переписати цей грьобаний текст.

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк


​​ЄСПЛ ПРОТИ ЗМІНИ КЛІМАТУ

Сьогодні Велика палата Страсбурзького суду оголосила одразу три рішення у споріднених “кліматичних” справах. У двох з них ЄСПЛ очікувано відхилив заяви як неприйнятні, оскільки заявники, екс-мер міста – у справі проти Франції та група португальських підлітків – у справі проти Португалії та 32 інших держав, або не вичерпали національні засоби захисту, або ж їх скарги до ЄСПЛ були надто абстрактними і стосувалися ймовірних майбутніх порушень від наслідків зміни клімату, які ще не трапились з заявниками (actio popularis).

Водночас, у третій справі, Verein KlimaSenniorinen Scweiz та Інші проти Швейцарії, на здивування багатьох експертів, ЄСПЛ не тільки визнав заяву частково прийнятною, але й знайшов порушення статей 8 і 6 Конвенції. У цій справі громадська організація швейцарок похилого віку судилась із федеральним урядом, який, на їх думку, замало робить для боротьби зі змінами клімату, що в свою чергу має негативні наслідки для їх здоровʼя. 

Хоча національні суди відхилили їх аргументи, суд у Страсбурзі вказав, що цим вони, по-перше, порушили статтю 6, яка гарантує право на справедливий судовий розгляд, а по-друге, ЄСПЛ фактично вивів нове право на захист від наслідків зміни клімату зі змісту статті 8 Конвенції. Останню через це часто жартома називають статтею ∞ - якраз через любов ЄСПЛ витягувати з її змісту все нові й нові права, яких при буквальному прочитанні там не знайдеш. 

Згідно з цим новим тлумаченням на уряди покладається позитивне зобовʼязання впроваджувати ефективні заходи для попередження змін клімату та боротьби з їх наслідками. Хоча сама заява швейцарської ГО для багатьох експертів так само виглядала як actio popularis, ЄСПЛ, з одного боку відхилив на цій підставі заяви індивідуальних членів цієї ГО, а з іншого - визнав прийнятною заяву самої ГО. Тим самим він заохотив радше колективні, ніж індивідуальні звернення щодо зміни клімату, чим, на думку деяких експертів та судді Айке з його окремою думкою, відкрив скриньку Пандори.

Побачимо, що з цього вийде в майбутньому, але як видно по фото, Ґрета, яка була присутня на оголошенні, залишилась задоволеною. Let’s make climate litigation great again?

Світлина із сьогоднішнього засідання // Christian Hartmann/REUTERS

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк


​​Новина несвіжа, я якось пропустив це у грудні минулого року, а надибав тільки зараз. Але тут цікава боротьба англійських росіян за виживання юридичного бізнесу, тож читайте --

Англійська фірма Discreet Law закрилася. Вона представляла Пригожина. А ще виявилася не повністю англійською

Передісторія така: у грудні 2021 Пригожин звернувся із дифамаційним позовом до засновника Bellingcat Еліота Хіггінса до високого суду Лондона. Пригожин звинувачував Хіггінса у тому, що той у публікаціях Беллінгкет і у Твіторі називав його керівником приватної військової компанії Вагнер.

Пригожина у цій справі представляла невелика (всього 7 людей) англійська фірма Discreet Law. Вони були геть невідомі широкому загалу до цього позову. А от вузький загал знав їх добре, але про це пізніше.

Так от, у травні 2022 юристи подали клопотання про вихід із процесу. Один із конкурентів по ринку у коментарі для Блумберг сказав щодо цього: "після вторгнення росії в Україну працювати на росіян це ядерний удар по репутації".

Ядерний удар не забарився. Через пів року хакери виклали у паблік переписку юристів, із якої стало відомо, що Discreet Law до подачі позову знали, що намір Пригожина був не захист прав, а лише спосіб створити журналістам проблеми і цим змусити припинити писати про ПВК Вагнер. За результатами цього витоку Хіггінс звернувся до U.K. Solicitors Regulation Authority із звинуваченнями у подачі проти нього Strategic Lawsuit Against Public Participation (SLAPP).

У грудні 2023 з сайту Discreet Law зникла вся інформація про компанію. Лишилася тільки заява про те, що фірма припинила своє існування.

Я не перевіряв, але The Law Gazette кажуть, що у теорії припинення фірми не означає припинення дисциплінарного провадження проти партнерів зокрема, для пана Роджера Герсона (Roger Gherson).

І ось тут цікаве, бо це був не єдиний бізнес пана Герсона.

Прямо у метаданих сторінки, на якій міститься заява про припинення фірмою свого існування, є посилання на сайт іншої фірми пана Герсона -- Gherson LLP.

Gherson LLP це міграційний бутік, який Роджер Герсон заснував ще у 1988 році. Я там вище писав, що вони були невідомі лише широкому загалу, а от вузький загал їх дуже добре знав, бо вони представляли Бориса Березовського під час отримання ним політичного притулку у Британії, а ще представляли Дмитра Фірташа у справі щодо його екстрадиції до США (це інфа із розслідування the Intercept).

Мінімум третина юристів фірми Герсона мають російські імена (Гребенкова, Ахмадулліна, Каменскіх, та інші). А ще на сайті Gherson LLP вказано, що фірма завжди існувала у формі партнерства (Gherson Solicitors), але 01 травня 2022 вони перетворилися на Limited Partnership (Gherson LLP). Схоже, що вони зробили цю рокіровку як раз після подачі згаданої дисциплінарної скарги. Хз для чого.

У англійських юристів обслуговувалася і продовжує обслуговуватися купа російського бізнесу. Після повномасштабного вторгнення роботи у солісіторів стало значно менше, тому багато хто позакривав всілякі там рашн дескс. Але роботи від русні все ще дуже багато. Історія із Discreet Law, сподіваюся, буде якось підштовхувати не лише маловідомі бутіки, а і топові англійські галери, гнати сцяними тряпками клієнтів, що мають хоча б натяк на російське коріння. Наразі це лише вологі мрії, бо російські клієнти добре платять, і про це у нас скоро вийде кілька матеріалів.

До речі, інтереси засновника Bellingcat Еліота Хіггінса у цій справі представляв Джейсон МакКью (Jason McCue). Ми писали про нього у серпні 2022: він збирав гроші на фінансування процесів в Англії щодо стягнення шкоди із заможних росіян і навіть створив для цього альянс із українських і міжнародних юридичних фірм. Чи ніхто не у курсі, які новини тут?

@gadiuk

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк


​​#прес_реліз_за_донат

Стараннями юристів AVER LEX та Нової Пошти підривник поштоматів проведе найближчі чотири роки у вʼязниці.

Слідство виявило, що поштобомбером був мешканець Чернівців. Цей Унабомбер на мінімалках сам майстрував вибухівку. Цілі для підривної діяльності теж обирав самостійно, але з якого дива це були саме поштомати Нової пошти, юристи AVER LEX нам не пояснили.

Аби визнати Нову пошту потерпілою стороною, зібрати необхідні докази, провести всі необхідні технічні та психофізіологічної експертизи підозрюваного і домогтися стягнення шкоди, знадобилося два роки. Над проєктом працювали адвокати AVER LEX Богдан Біленко та Катерина Пугач під керівництвом керуючої партнерки Ольги Просянюк і партнера Артема Дроздова пліч о пліч із юристами Нової пошти.

За інформацією, яка надійшла нам від AVER LEX, клієнт залишився задоволеним і сторони продовжили співпрацю над іншими проєктами.

Світлину взяли без дозволу, але із вдячністю, у Юрпрактики.

**
Що я щойно прочитав_ла? Це наш проєкт #прес_реліз_за_донат, а простіше кажучи реклама. Ми публікуємо новини від наших читачів за гроші, які спрямовуються на оборону. Якщо хочете і собі таке несоромне візібіліті у топовому на думку його авторів юридичному виданні, ходіть сюди.

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк

5.3k 1 18 51 98

​​EY Germany погодилися на 2 річний бан на аудиторські послуги

Рівно рік тому ми писали про те, що Apas (аудиторська палата у Німеччині) винесла рішення заборонити EY робити аудит будь яких публічних і деяких приватних компаній у звʼязку із банкрутством Wirecard.

Apas звинуватили Ернстів у наданні неякісних аудиторських висновків щодо звітності Wirecard у 2016- 2018 роках. Зокрема, Ернсти провтичили, що половину доходів компанія просто намалювала.

Покарання у вигляді заборони два роки надавати аудиторські послуги для компанії, у якій аудит складає основне джерело доходів, це трохи боляче. І це було найжорсткіше покарання для аудиторів у Німеччині. Але і банкрутство Wirecard було доволі болісним для Німеччини, у якій навіть мухи літають за розкладом.

Ернсти оскаржили цю заборону, тож вона не набрала чинності. Продули першу інстанцію, подали апеляцію, але відмовилися від неї у процесі. У публічній заяві вони сказали, що попри те, що вони визнають не всі претензії Apas, вони вирішили пристати на заборону і виплатити (мізерний, імхо) штраф у розмірі 500К фунтів.

Та це не єдиний судовий процес, який звалився на Ернстів після гучного банкрутства Wirecard. Акціонери подали проти Ернстів позов щодо стягнення збитків у сумі 1,5 ярди фунтів (це десь 5% від їхнього глобального річного обороту). Позови також є проти аудиторських партнерів особисто. Дії партнерів є такожє предметом розслідування прокуратури міста Мюнхен.

Але ці проблеми дивним чином досі не вплинули на бізнес. Ернсти обслуговували 11 публічних компаній із Dax 40 і у 2023 втратили 5 із них. Попри це їхня виручка від аудиту у 2023 році виросла на 8,4%. Але ж тепер набере чинності заборона працювати на публічні компанії і вони втратять решту клієнтів, включно із якірними Volkswagen та Deutsche Bank.

@gadiuk

Світлину було влом робити самому, тож взяв у ФТ.

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк


​​Ви починаєте забувати про нашу геніальну ідею публікації прес релізів за донат --

У Axon Partners загубився судовик

Маловідомі у широких колах Axon Partners, і навпаки, вирішили нагадати про це. Сходили спершу у касу, а тоді дипломатичними каналами повідомили нам опис мідла або мідлині, яких вони розшукують.

Що робити:
-- Вміти одночасно добре вести багато судових справ самостійно, і одну велику справу у команді таких самих самостійних юристів.
-- Писати процесуальні документи так, щоб суддя не міг від них відірватися.
-- Бути вʼїдливим, нудним, надокучливим буквоїдом, і при цьому найприємнішою у спілкуванні людиною.
-- Знаходити аргументи та слова, аби врегульовувати спори у позасудовому порядку.
-- Спілкуватися із клієнтом, їхніми юристами, юристами контрагента, бухгалтерами, помічниками суддів, охоронцями у суді, таксистами і курʼєрами Уберу.
-- Підхопити авральну ситуацію у будь який момент (якщо ви судовий юрист, то розумієте про що ми).
-- Користуватися шаблонами, але не мислити ними.
-- Розумітися у загальних рисах на тому, як працюють судові системи США, Великої Британії та міжнародні арбітражі.

Які вимоги:
-- Дуже добре орієнтуватися у процесах.
-- Не менше 1 року досвіду роботи в якості представника/адвоката в суді.
-- 3+ років досвіду роботи.
-- Статус адвоката.
-- Хороша письмова і розмовна англійська мова (мінімум Upper Intermediate).
-- Знайти одну суперечність у цьому описі.
 
Що ми пропонуємо
-- Аджайл і пласку організаційну структуру фірми.
-- Купу чудових клієнтів із індустрій ІТ та медіа.
-- Працювати із дійсно хорошими юристами.
-- Ліду і її геніальні мемаси.
-- Складні і цікаві прецедентні справи.
-- Роботу із розподіленими проєктними командами: Київ, Львів. Колись ми були у Харкові, і обовʼязково туди повернемось.
-- Спокійний графік і не бути постійно у режимі “ааа, ти де, альо, тут аврал“.

ПОДАВАТИСЯ ТУТ.

**
Що я щойно прочитав_ла? Це наш проєкт #прес_реліз_за_донат, а простіше кажучи реклама. Ми публікуємо новини від наших читачів за гроші, які спрямовуються на оборону. Якщо хочете і собі таке несоромне візібіліті у топовому на думку його авторів юридичному виданні, ходіть сюди.

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк


​​⚡️ Кілька східноєвропейських офісів Noerr переходять до Kinstellar

Сьогодні зʼявилася новина про те, що юридичні команди Noerr у Чехії, Угорщині, Румунії і Словаччині відтепер працюватимуть під прапором Kinstellar.

Партнери Noerr кажуть, що компанія хоче зосередитися на Німеччині, де все у них добре; тоді як в інших юрисдикціях у них теж усе добре, але не так добре, як у Німеччині:

"We have been pursuing a strategy of qualitative growth for many years. While this strategy is working very well in Germany, we have to recognize that the CEE markets have not developed in a comparable way".

Кінстеллар прокоментував якусь звичайну браваду, почитайте у матеріалі CEE Legal, якщо цікаво.

Новина зʼявилася сьогодні, поки що ні інсайдів, ні грунтовних думок по сабжу я не маю.

Нашвидкоруч глянув фінансові показники:
-- За даними Statista, Noerr це друга за виручкою юридична фірма Німеччини і шоста у ЄС.
-- За даними AMLaw у 2023 році вони заробили 332М доларів (це якщо рахувати ЄС без англійських фірм). Це всього на 20 мільйонів менше, ніж у 2022, і більше, ніж у 2021.
-- За даними тих же Statista, реальний ВВП у Німеччині впав у порівнянні із попередніми роками на 0,5%, тоді як у тьрох із вказаних чотирьох країнах ВВП, хоч не сильно, але зростав. У Словаччині он взагалі удвічі більше, ніж у середньому по ЄС.

Найцікавіше у цій новині, як зажди, те, що написано малими літерами. Що буде з іншими офісами Noerr: варшавським та брюсельським? У матеріалі СEE Legal про польський офіс є такий от невтішний для юристів у Варшаві коментар від Noerr: "We are exploring other options for our Warsaw office".

Якщо хтось має думки з цього приводу, або якусь внутрішню інфу, то напишіть мені будь ласка. Цікава ж угода.

Дякую Віталіку за наводку.

@gadiuk

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк




​​Найтоповіші юридичні фірми стали такими навколо ідеї "бери найкращий студентів із найкращих універів, добре їм плати і вичавлюй усю кров". Цю фразу сказав хтось із партнерів Sullivan & Cromwell, однієї із найстаріших юридичних фірм планети. З тих прадавніх часів юридичний ринок змінився, багато фірм дбають, аби юристи не овертаймили. Але традиція вичавлювати кров все ще процвітає --

Юристи і менталочка

Минулого року Ванесса Форд (Vanessa Ford), партнерка англійської галери Pinsent Masons зникла. Її почали розшукувати колеги і друзі через соціальні мережі.

Через добу зʼясувалося, що вона у стані алкогольного спʼянінння чи то впала, чи то стрибнула, на рейки лондонського метро після корпоративного святкування завершення проєкту продажу футбольного клубу Евертон.

На момент смерті їй було 47 років, у неї залишився чоловік і двоє дітей.

У лютому цього року поліція опублікувала звіт про розслідування загибелі Ванесси:

"On 23 September 2023, Vanessa Ford consumed a significant amount of alcohol while undergoing an acute mental health crisis. She accessed the wall of the Dalston Lane road bridge and allowed herself to drop onto the railway tracks below, where she was later struck by a train. There is insufficient evidence to suggest that she intended to take her own life."

Юридична преса зараз жваво обговорює цю історію з двох тоочок зору. Колеги і сімʼя кажуть, що Ванесса працювала по 18 годин на добу. А перед загибеллю вона намагалася записатися на прийом до психоаналітика. Вона лишила записку, у якій поліція зчитала “a degree of helplessness”. У компанії ж сказали, що Ванесса ніколи не скаржилася на перевантаження (правда, я ніде не знайшов, хто ж саме це сказав; пишуть, що якийсь її менеджер, іншими словами, якийсь старший партнер). Крім перевантаження, ще багато обговорюють, що вона була єдиною жінкою на проєкті.

Хоча поліцейський звіт не дає однозначної відповіді на питання, чи впала вона на рейки, чи стрибнула, після публікації звіту Pinsent Masons звернулися до Ashursts, Eversheds та кількох інших юридичних фірм по пропозиції надання послуг щодо побудови внутрішніх політик по боротьбі із вигоранням.

Мені здається, що найкраще цю трагедію пояснила коліжанка Ванесси:

“the profession [is] the issue, not the firm necessarily. The firm is full of truly wonderful and talented people who are human beings, just like the rest of us.”.

Тут не посперечаєшся, бо у клієнтів до юристів дійсно є очікування, що ми постійно відповідаємо на дзвінок не пізніше, ніж через два виклики, та у будь який час доби на вихідних відписуємо на повідомлення протягом 10 хвилин. Таке очікування, думаю, зʼявилося саме завдяки традиціям, про які я написав на початку.

Бережіть себе бум ласка і продовжуйте радувати наш чят своєю активною притомною присутністю.

До речі, а хто розуміє, навіщо було йти до інших юридичних фірм по консультацію щодо проблеми вигоранння? Типу показати своїм юристам, що от дивіться, ми походили по ринку і ніхто нам не зміг нормального пропоузалу дати; тож це не лише наша проблема, а у всіх з вигоранням проблеми.

@gadiuk

(На світлині Ванесса Форд // Law.cоm International)

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк


​​Apple і зловживання монопольним становищем на ринку смартфонів

Минулого тижня Департамент юстиції США разом із прокурорами 16 Штатів звернулися до суду із позовом проти Apple. Вони звинувачують Apple у тому, що ті маючи ринкову частку у 60% встановлюють вибіркові обмеження для сторонніх розробників додатків, не дають доступ до ключових налаштувань операційної системи. І ще дрібно гадять, наприклад, навмисно погіршують якість відео дзвінків між iOS та Android; обмежують функціонал розумних годинників сторонніх виробників при підключенні до айфонів.

Думки юристів розділилися. От Вільям Ковачіч, бувший голова Федеральної комісії з торгівлі, а зараз професор з антимонопольного права у George Washington University Law School, каже, що "позов дуже добре виписаний і що Департамент юстиції вчиться на помилках, які допустив позивач у справі Epic проти Apple (це спір паблішера із Еплом щодо комісії, яку лишає собі Епл)". Професорка з антимонопольного права у Vanderbilt Law School Ребекка Флленсворт (Rebecca Haw Allensworth) теж нахвалює позов:

"They told a very coherent story about how Apple is making its product, the iPhone and the products on it – the apps — less useful for consumers in the name of maintaining their dominance.”

Ось непогана стаття від Блумберг, яка навпаки, хитає позицію Департаменту юстиції із таким лейтмотивом, що позов побудований на доволі застарілих претензіях, які Епл вже майже виправив і взагалі:

"The lawsuit claims that the main reason people hold on to their iPhones is because Apple makes it difficult to switch, not because people — I dunno — actually like their iPhones"

Але допис, ясна річ, не про це.

В Україні теж все ще є Антимонопольний комітет і він генерує не аби які новини. Наприклад, минулого тижня вийшло розслідування Схем щодо очільника відомства пана Кириленка і незадекларованих активів його сімʼї. Якісь авто, квартири, будинки, земельні ділянки, набуті протягом його попередньої роботи прокурором та головою Донецької обласної військової адміністрації. Це дуже хороша журналістська робота, яка, швидше за все, не вийшла б такою хорошою, якби його знання економіки не обмежувалися КПК, а коефіцієнт інтелекту пана Кириленка був вищим, ніж температура його тіла.

Обовʼязково подивіться сюжет, якщо ще ні.

@gadiuk

(Фото цього непересічного економіста взяв у Схем).

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк


​​Мертвий кіноклуб S2.E2

Любі всі, у суботу в нас кіноклуб. Стартуємо о 15:00 у КІНО42 на Подолі. Дивимося "Персону" Інгмара Бергмана.

Кіно цього разу буде складне, але обовʼязкове для тих, хто вважає себе справжнім мертвим кіноманом. Головуючий кіноклубу Іван "Дредд" Міщенко слідкуватиме, аби ніякий кіноман не вийшов до закінчення, він же відкачуватиме нас обговоренням, а потім відпоюватиме коктейлями на афтепаті.

Щоб потрапити на клуб і надалі ходити на нього регулярно, читати кінорецензії, тусуватися у кіночаті з іншими артхаусноцентричними юристами, треба підписатися на 10 доларів донату (або більше) ось тут на Патреоні.

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк


​​Що ви там, всі цілі? Повертаюся із двотижневого анабіозу до стрімів.

Сьогодні о 19-00 будемо розводити знатну юридичну теревеню із Антоном Полікарповим.

Антон пішов із AVELLUM аби стартувати свою компанію напередодні вторгнення. Старт трохи відклався через тих людиноподібних сусідів, але таки стався у квітні 2022. Антон каже, що фірма досі працює, а він сам впевнено перейшов з Мівіни на Ролтон.

Комусь із вас може помилково здатися, що Антон це супер нецікавий гість, бо не заробив ярд, не керує АПУ та ні з ким не среться у твіторі. Я не можу обіцяти, що буде цікаво, але от що скажу: людина, у якої стає яєл створити свою фірму, та ще і у такому червонющому океані, як інтелектуалка, та ще і через два місяці після вторгнення, точно має про що розповісти.

Розмова буде суто про юридичний бізнес, тому віднесіться до неї якось серйозніше, ніж завжди. Наприклад, прочитайте ось це коротеньке вʼю, яке ми записали із Антоном одразу після оголошення запуску фірми. Придумуйте питання, аби якісно прожарити Антона. А, ну і бухла візьміть.

@gadiuk

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк


​​Я ніколи не будував комунікаційну політику міжнародної юридичної фірми, ви навряд колись це робили теж. Але як споживачу контенту і свідомому юридичному громадянину мені ріже око те, що --

Morgan Lewis називає війну в Україні конфліктом

Тиждень тому у розділі "Інсайти" на сайті міжнародної галери Morgan Lewis вийшов доволі корисний текст для тих, хто з вельми практичною метою цікавиться санкціями, які половина світу наклала на росію та її народонаселення. Простіше кажучи, це продающій текст Морганів про те, що їхня антисанкційна практика не проти вступитися за будь яку людину у лаптях і з матрьошкою, яка несправедливо потрапила під міжнародні санкції.

Моргани поки що живуть у вільному світі, де вони можуть називати що хочуть як хочуть. І я цілком розумію, що Моргани мали офіс у росії, але не мали офісу в Україні, тож їхня публічна комунікація спрямована рівно туди, де досі є їхні бізнес інтереси.

Але ж, перед американськими піарниками Морганів постало ісконно російське питання про те, як написати текст для російського клієнта так, щоб не червоніти перед іншими клієнтами і колегами за криво сказане слово. Ця проблема на болотах відома ще у такому формулюванні: "як вчинити акт перелюбу і одночасно зʼїсти рибку".

І от кілька партнерів разом із комунікаційниками сіли зайнятися лінгвістичними узагальненнями:

-- Конфлікт це ж загальне визначення, а війна більш вузьке, правильно?
-- Правильно. До того ж, у росії заборонено називати війну війною, а ми юридична фірма і маємо виконувати закон.
-- Так, виконувати закон тоді, коли це допоможе нам зрубати лавешечки з тупих росіян (сміються).

Війна це набагато більш сильне та емоційне слово, ніж якийсь там конфлікт (якщо цікаво, то ось тут Washington Post ще у 2014 році розбиралося у тому, чому слова важливі). До того ж, має сильно негативну конотацію до того, хто розпочав війну. Але маркетологів Морганів це слово як таке не турбує, бо вони сміливо використовують у своїх заголовках на своєму сайті:

-- Widespread war for talent wages on in the growing, yet complicated, NFT space (2022)
-- The war of words around bi lawsuits in the US (2022)
-- A secret war, China business law journal (2020)
-- Office culture war escalates as workers balk at return mandates (2021)
-- ACA wars: the saga continues (2019)

Список не виключний, таких загів у них багато, але обʼєднує їх одна спільна ознака: слово "війна" Моргани вживають у будь якому значенні, крім прямого. Отже, негативна конотація цього слова маркетологів Морганів не лякає, лякає лише реакція якоїсь частини міжнародної спільноти, яке, теоретично, може бути їхнім клієнтом. Але це питання не тільки слова "війна", це бажання не йти на конфронтацію ні з ким є причиною існування канцеляриту у публічній комунікації абсолютної більшості брендів.

Та за узагальненнями трохи втрачається логіка: якщо в Україні конфлікт, то навіщо Моргани вийшли із росії у березні 2022?

Я попросив знайомого партнера Морганів, який вказаний на сайті як автор тієї статті про санкції, прокоментувати лінгвістичний прийом, але на момент цієї публікації відповіді не отримав. Коли відповідь надійде, я її з радістю опублікую.

До речі, у червні 2022 міністерство зовнішніх справ росії включило партнера Морганів Сета Гербера у санкційний список (ми писали про цей список ось тут). Моргани не зробили з цього приводу ніякої публічної заяви, навіть узагальненої не зробили.

Цей текст -- маленький вклад у те, щоб Моргани ніколи не мали бізнес інтересів в Україні. А, і ще ідіть нахуй.

@gadiuk

ПС. За наводку дякую Віталіку.

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк

7.4k 1 19 6 151

​​Американські галери тримаються із усіх сил і майже не звільняють людей, хоча над юридичним ринком ще з середини минулого року нависла тривога: юристи із поганим перформансом намагаються без особливої потреби не показуватися на очі партнеру із поганим перформансом. Цю хитку ідилію минулого тижня поламали --

Bryan Cave Leighton Paisner звільнили 50 людей

"Like many firms in recent months, BCLP is conducting a targeted restructuring in selected areas of the firm to manage costs and shape our size and capabilities to practice demand"

-- сказав представник BCLP, який, судячи з усього, спеціалізується на генерації максимальної кількості слів, які мають мінімальний сенс.

У BCLP 1300 юристів (а значить ще як мінімум стільки ж людей у бек офісі), яікі розкидані по 31 офісам по всьому світу, тож ці 50 звільнень не помітить ніхто, крім тих 50 безробітних.

Я справді дуже здивований, що цього року ніхто із топових американських галер не звільняв людей. Бо всі ж чекають падіння інфляції до звичних 2%, але вона вже пів року як тримається на рівні 3%. Оптимісти кажуть, що ближче до вересня вона таки опуститься до 2%, тоді ФРС знизить облікову ставку і американська економіка знов запрацює на повну силу. А от песимісти чекають на Трампа і кабзду.

У нашій пісочниці все навпаки: юридичних вакансій зараз утричі більше, ніж до лютого 2022. І всі вони в нашому каналі розшуку юристів.

@gadiuk

Чят | Карʼєра | Події | Просто лінк


​​НАСТАВ час безкоштовної жіночої консультації

8.1k 1 66 6 143
Показано 20 последних публикаций.