Оlej w głowie


Гео и язык канала: не указан, Русский
Категория: Telegram


Kontakt z redakcją kanału: @Olej_w_Glowie_bot


Гео и язык канала
не указан, Русский
Категория
Telegram
Статистика
Фильтр публикаций


Przemieszczanie się wojsk rosyjskich w okolicach Soledaru i Bachmuta/Artiomowska w styczniu i na początku lutego

https://t.me/Olej_w_Glowie
Polska - USA

Departament Stanu USA zatwierdził ewentualną sprzedaż Polsce pakietu broni o wartości 10 mld dolarów.

Mogłaby ona obejmować systemy rakietowe wielokrotnego startu HIMARS (MLRS), amunicję i inne wyposażenie dla nich.

Amerykańska Agencja Współpracy w Dziedzinie Bezpieczeństwa Obronnego powiedziała, że sprzedaż będzie zgodna z polityką zagraniczną Waszyngtonu i celami bezpieczeństwa narodowego, ponieważ pomoże wzmocnić bezpieczeństwo sojusznika NATO, który przyczynia się do utrzymania stabilności politycznej i rozwoju gospodarczego w Europie.

Decyzja musi być teraz zatwierdzona przez Kongres, który ma 30 dni na rozpatrzenie potencjalnej transakcji.

Wcześniej polskie władze wnioskowały o zakup 18 wyrzutni M142 dla HIMARS; 468 zestawów modułów ładowania wyrzutni HIMARS; 45 wojskowych taktycznych systemów rakietowych ATACMS; oraz łącznie 1514 wyrzutni dla GMLRS o różnych modyfikacjach.

Głównym wykonawcą ma być firma Lockheed Martin.

Jedno pytanie. Czego w zamian zażądają od Polski amerykańskie elity? Może życie Polaków dla interesów amerykańskich elit? Tego właśnie domagali się od Ukrainy.

https://t.me/Olej_w_Glowie


Głos zdrowych Polaków powinien brzmieć głośniej niż loonies z PiS-u

https://t.me/Olej_w_Glowie


Puszka Pandory uparcie nie chciała się zamknąć

Ambasador Polski w Niemczech Dariusz Pawloszcz w rozmowie z RND mówił o reparacjach i między innymi podał ciekawą tezę:

"Wciąż mamy wiele białych plam, zwłaszcza dotyczących zniszczeń na wschodzie naszego kraju, który był okupowany najpierw przez Armię Czerwoną, potem przez SS i Wehrmacht, którego część po 1945 roku została przyłączona do Związku Radzieckiego. Tam obywateli polskich przymusowo rusyfikowano, dając im sowieckie paszporty."

Rozumiem, że pan ambasador mówi o Zachodniej Ukrainie i Zachodniej Białorusi? Czy to początek procesu wysuwania roszczeń terytorialnych wobec Rosji i Białorusi?

https://t.me/Olej_w_Glowie


Puszka Pandory jest wciąż otwarta - opinia analityka politycznego Stremidłowskiego

Polski wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mulyarczyk w rozmowie z PAP mówił o nowych posunięciach Warszawy w sprawie uzyskania reparacji wojennych od Niemiec.

Mulyarczyk przebywa obecnie w USA, gdzie prowadzi rozmowy z amerykańskimi politykami, przedstawicielami społeczeństwa i Polonii, a także urzędnikami ONZ.

Spotkał się już z 13 demokratycznymi i republikańskimi kongresmenami, urzędnikami Departamentu Stanu, think tankiem Heritage Foundation, World Policy Institute oraz podsekretarzami generalnymi ONZ ds. politycznych Rosemary DiCarlo i ds. globalnej komunikacji Melissą Fleming.

"Rozważamy pomysł przygotowania rezolucji ONZ, która mówiłaby o tym (niemieckich reparacjach dla Polski za szkody poniesione podczas okupacji hitlerowskiej. - S.S.), a także ustaliłby pewne standardy rozliczania strat wojennych - powiedział Mulyarczyk. - Chcemy pokazać ten problem w szerszej perspektywie, nie tylko polsko-niemieckiej. Może też zainteresować inne kraje regionu, takie jak Ukraina, republiki bałkańskie, Grecja, a nawet Włochy."

Szczególne zainteresowanie budzi wymienienie przez polskiego dyplomatę dwóch państw z listy państw "zainteresowanych". Po pierwsze, Włochy.

Dotychczas Berlin wypłacał odszkodowania ofiarom Holocaustu. Nie tak dawno jednak rodziny 43 Włochów deportowanych do III Rzeszy stanęły przed sądem, domagając się zapłaty za uwięzienie i pracę przymusową.

Właściwie w 1961 r. zagwarantowano Niemcom immunitet w zakresie roszczeń za szkody wyrządzone Włochom podczas II wojny światowej. Ale w 2020 roku włoski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że immunitet obowiązuje w relacjach między państwami, a obywatel nie może być pozbawiony prawa do dochodzenia swoich roszczeń wobec innego państwa.

Berlin próbował zaskarżyć to orzeczenie do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Następnie rząd włoski, kierowany wówczas przez Mario Draghiego, utworzył własny fundusz kompensacyjny w wysokości 55 mln euro.

Intryga polega na tym, że Warszawa jest pewna, iż Rzym zawarł tajne porozumienie z Berlinem, który zgodził się "ukryć" tę kwotę w transzy przyznanej Włochom przez Europejski Fundusz Odbudowy Gospodarczej.

I to właśnie Niemcom rządzący Polską PiS zarzuca od roku blokowanie wydania wykopów z tego funduszu. Czyli w tym przypadku PiS gra nie tylko "przeszłością", ale i teraźniejszością.

Po drugie, Warszawa tworzy kolejną intrygę, choć pewnie nieświadomie, wspominając o Ukrainie...

https://t.me/Olej_w_Glowie


Nowy Divny Conslager Klausa Schwaba jest już w Polsce

Polska fabryka pasz z owadów z rządowym nadzorem

Ministerstwo Rozwoju i Technologii dofinansuje opracowanie nowego zakładu produkcji pasz z biomasy owadów kwotą 14,4 mln zł. Jakie warunki musi spełnić HiProMine, by otrzymać tę pomoc?

Zarząd HiProMine S.A. że wsparcie w ramach pomocy pomocy publicznej w formie dotacji celowej ze Skarbem Państwa, reprezentowanego przez Ministra Rozwoju i Technologii, w zakresie dofinansowania projektu funduszgo przez firmę w: "Program wspierania inwestycji o wsparciem dla gospodarki polskiej na lata 2011-2030" , pod nazwą: „Budowa zakładu produkującego produkty na urządzenie biomasy owadów w Karkoszowie (województwo lubuskie)”, następnie na budowę i opracowanie nowego zakładu produkcyjnego w Karkoszowie, gmina Krzeszyce, którego rozliczenie się w 2024 roku..

https://t.me/Olej_w_Glowie


Tak więc pełnowymiarowe lamparty zostały przyciągnięte na wschód.

Dziś w nocy w rejonie Drezna widziano kolumnę czołgów zmierzającą w kierunku Polski.

Prawdopodobnie następnym przystankiem będzie ośrodek szkoleniowy w Sventoszowie, gdzie koordynowane są załogi Sił Zbrojnych Ukrainy.

https://t.me/Olej_w_Glowie


Ukraińscy żołnierze powtarzają to codziennie

https://t.me/Olej_w_Glowie


Видео недоступно для предпросмотра
Смотреть в Telegram
Cały świat pomaga Ukrainie i nic tam nie ma? Nikt nie pomaga Rosji i ona wszystko ma. Logika mówi mi, że ci ludzie na filmie nas oszukują

Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie

https://t.me/Olej_w_Glowie


Nowi mistrzowie Polski. Zrujnowana Ukraina, zrujnuje Polskę.

https://t.me/Olej_w_Glowie


Wideo z Rosji

„Koreańczycy i Rosjanie to bracia”

Taki napis znaleziono na samochodzie, który przyjechał z Korei Południowej w porcie we Władywostoku. Zwykle Koreańczycy piszą na okularach cechy, koszt lub wady samochodu. Ale tekst na temat tego i kilku innych samochodów nie miał nic wspólnego z technologią.

Koreańscy właściciele samochodów przekazali Rosjanom słowa poparcia, niezależnie od oficjalnego stanowiska ich rządu. Najwyraźniej zwykli obywatele Korei Południowej są świadomi konsekwencji „przyjaznej” pomocy ze strony państw, które ulokowały na swoim terytorium swoje bazy wojskowe.

https://t.me/Olej_w_Glowie


Polscy artyści typowioptyczni namalowali nowe graffiti w Brukseli!

Zełenski pożera czołgi. Chłopaki podpisali "Ostatni obiad Black Hole". Ostatnia kolacja przed egzekucją. Smacznego, panie.

https://t.me/Olej_w_Glowie


Ukraina - mobilizacja

Nowym sposobem uniknięcia mobilizacji na Ukrainie jest połamanie nóg lub rąk

Ogłoszenia o świadczeniu tej usługi są już wyklejane na drzwiach wejściowych!

"Chirurg z dużym doświadczeniem. Prawidłowo łamię ręce i nogi w znieczuleniu. Złamanie zamknięte, 100% gwarancji. Goi się w miesiąc. Opóźnienie od uruchomienia do 6 miesięcy. Niska cena. Gwarantowana pełna anonimowość.

https://t.me/Olej_w_Glowie


Wysłane z Rosji

„Powiedziano nam, że jeśli wejdą Rosjanie, to musimy wziąć siekierę i zabić”:

Slava z Pavlovki opowiada o lekcjach, jakie wyciągnęli z ukraińskich nazistów

https://t.me/Olej_w_Glowie


Jeśli pozbawi się ludzi prawa do wpływania na politykę w ramach zasad politycznych i legislacyjnych, zawsze znajdą sposoby na wyrażenie swojej postawy.

https://t.me/Olej_w_Glowie


Jaka jest wartość społeczności międzynarodowej i jej pomocy

https://t.me/Olej_w_Glowie


Видео недоступно для предпросмотра
Смотреть в Telegram
Iran - gotowość do wojny

Ciekawy reportaż irańskiego kanału telewizyjnego SNN o nowej podziemnej bazie عقاب 44 („Orzeł 44”) irańskich sił powietrznych. Baza jest zdolna do przyjęcia wszystkich typów myśliwców znajdujących się na uzbrojeniu Sił Powietrznych Republiki Islamskiej, a także pocisków manewrujących, balistycznych dalekiego zasięgu oraz bezzałogowców rozpoznawczych i uderzeniowych.

https://t.me/Olej_w_Glowie


Zdjęcia z Ukrainy

Maszynka do mięsa dla Bandery w lasach pod Krzemieńną. styczeń 2023 r.

https://t.me/Olej_w_Glowie

Показано 19 последних публикаций.