#Захисти_Україну


Гео и язык канала: Украина, Украинский
Категория: не указана



Гео и язык канала
Украина, Украинский
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


​​ключовими елементами позиції України під час переговорів у будь-якому форматі. Закликаємо Президента України дотримуватися саме такої позиції. Глава держави повинен усвідомлювати, що Український народ не погодиться з принизливим миром і чинитиме опір будь-яким спробам нав’язати капітуляцію перед Кремлем.

Київ, 17 вересня 2019 року

Звернення зокрема підписали:
Василенко Володимир, Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор юридичних наук, професор Національного університету “Києво-Могилянська академія”

Михайло Басараб, політолог, кандидат політичних наук, член президії Громадської комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні

Тарасюк Борис, Міністр Закордонних Справ (1998-2000, 2005-2006 рр.), Народний депутат України п’яти скликань

Володимир Огризко, Міністр Закордонних Справ (2007-2009 рр.), керівник Центру дослідження Росії

Брюховецький Вячеслав, почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», Герой України

Hanna Hopko, Народний депутат України (Верховна Рада VIII скликання), голова парламентського Комітету у закордонних справах

Лубківський Данило, дипломат, заступник Міністра закордонних справ України (2014 р.)

Макаров Юрій, журналіст

Дмитро Ярош, учасник російсько-української війни, командувач Української добровольчої армії (УДА)
Повний список підписантів за посиланням:

https://docs.google.com/document/d/1psTJr7Oxs5TlPx2DxAi9Ahsvj4aHSxbTVV_zA6nh4y8/edit

Звернення відкрите для приєднання, список постійно доповнюватиметься. Якщо ви підтримуєте це звернення, просимо надсилати інформацію про себе на електронну адресу: center.opad@gmail.com


Не допустимо капітуляції!
Відкрите звернення громадськості до Президента України

Увесь Український народ прагне свободи, миру і безпеки. Запорукою цього є суверенна і соборна українська держава. У боротьбі за її створення і утвердження віддали свої життя мільйони українців. Святий обов’язок кожного з нас пам’ятати та шанувати жертовність найкращих синів і дочок українського народу.

У той час, коли нині наші воїни захищають Україну від збройної агресії Росії, головну відповідальність за долю України несе найвище керівництво держави, зокрема, Президент Володимир Зеленський. Як Глава держави і Верховний Головнокомандувач він має усвідомлювати, що його позиція у питанні припинення російської агресії не повинна визначатися кон’юнктурними політичними міркуваннями та не може ігнорувати колосальну ціну, сплачену українською нацією за свою незалежність. Президент має розуміти, що в українсько-російських відносинах виник не ситуативний конфлікт, а відбувається чергова спроба Росії знищити Україну як незалежну державу.

Саме тому ми, громадські діячі, науковці, експерти, волонтери і добровольці, занепокоєні заявою Президента Зеленського від 12 вересня 2019 року про те, що на зустрічі лідерів держав “Нормандської четвірки” буде обговорюватися “формула Штайнмайєра”. Відомо, що ця формула передбачає проведення виборів на окупованих Росією українських територіях і надання їм особливого статусу. Застосування згаданої формули, яка базується на нав’язаних Україні силою Мінських домовленостях, виносить за дужки переговорів питання деокупації Криму та відповідальності Росії як держави агресора.

Згода з цією або з будь-якою схожою формулою означатиме капітуляцію України на умовах Кремля. Миру з Росією не можна досягати будь-якою ціною. Такий мир призведе до ще масштабнішої війни, до більших жертв і поневірянь українців, спричинить руйнацію незалежної державності України. В історії українсько-російських відносин безліч прикладів, коли поступки кремлівському керівництву заохочували агресора до ще більших вимог.

Прагнення України до справедливого миру є несумісним з капітуляцією на умовах агресора і має ґрунтуватися на загальновизнаних нормах міжнародного права. Виходячи з цього, основою національної позиції України у переговорах мають бути такі засади:

1. Росія розпочала і продовжує збройну агресію проти України, окупувала Крим і частини Донеччини та Луганщини. Унаслідок російської агресії загинули або були скалічені десятки тисяч українців, мільйони наших громадян були змушені покинути свої домівки або поневіряються в умовах окупаційного режиму. Україна потерпає не від “внутрішньоукраїнського конфлікту”, а від здійснюваної Росією збройної агресії та її наслідків.

2. Звільнення окремих районів Донеччини та Луганщини невіддільне від деокупації Криму. І в Криму, і на Донбасі агресор – один, природа агресії – одна, порушення міжнародного права та людських прав і свобод – однакові. Всі окуповані Росією території мають бути повернуті Україні разом і одночасно.

3. Кремль повинен звільнити всіх українців, які незаконно утримуються в Росії та на окупованих нею територіях.

4. На окупованих територіях не можуть відбуватися вибори ні до органів місцевого самоврядування, ні до Верховної Ради України.

5. Всі російські окупаційні сили повинні залишити українську територію без будь-яких умов.

6. Україна має відновити повний контроль над усією лінією українсько-російського Державного кордону.

7. Звільнені Росією українські території не можуть мати жодних особливих статусів, які б ставили під сумнів унітарний устрій України.

8. Відповідальність за агресію проти України та окупацію українських територій несе Росія.

9. Україна повинна вимагати повного відшкодування збитків, завданих агресією та окупацією, і покарання винних за вчинення міжнародних кримінальних злочинів.

10. Мирні домовленості не можуть бути досягнуті ціною відмови України від вже зробленого нею і конституційно закріпленого євроатлантичного цивілізаційного вибору та курсу на повноправне членство в НАТО і Європейському Союзі.

Усі ці положення мають стати


​​Присвячується тим, хто «устал от войни» і прагне «миру за будь-яку ціну».

Велика радість і велика тривога – самі ці почуття наповнюють мене після обміну полоненими. Тривога – бо не вірю я, що реальна ціна обміну це Вишинський, Цемaх і ще ряд терористів. Для Путіна люди – сміття, та й обмін навіть найбільш небезпечних потенційних свідків в Гаазі - це не те, що реально потрібно Кремлеві. Він хоче зняття санкцій. І він хоче всю Україну. Він хоче такого собі «Януковича-2» або краще «Медведчука-1». І для реалізації цього плану Путіну треба легалізувати «днр-лнр» як хоч і автономну, та все ж складову частину України.

Учасники «Нормандської четвірки» готуються до «Мінську-3». Попри засекреченість цієї угоди, очевидним є те, що одним з пунктів її є амністія учасників незаконних збройних формувань.

А тепер подивимось, чим ця «амністія» може завершитися.

Хай навіть це буде і часткова амністія, але навіть серед тієї кількості людей, що амністують, буде чимало учасників антиукраїнських організацій і збройних формувань. Серед них будуть ті, хто катували наших військових і просто проукраїнські налаштованих громадян України з Донбасу. Ті, хто ламав пальці, виколював очі, кастрував проукраїнських активістів і вояків! У цих людей напевне буде і зброя – зараз її на Донбасі покотом, багато кому вдасться її просто заховати і використати в певний момент.

Після путінської реінтеграції Донбасу не буде лінії фронту, що може стримувати цих колаборантів, які, мов чума, розповзатимуться всією Україною.

І от уявіть ситуацію: до вашої оселі в Києві, Львові, Дніпрі прийде опудало з автоматом і скаже: «ви, укри, стрєлялі в нас, разрушилі наши дома, тєпєрь отдавай свій дом, єслі хочеш жить!». Це в кращому випадку. В гіршому – просто задвохсотить і вас, і ваших рідних.

Ясно, що ті, хто захищав Україну у війні з РФ, після такого не будуть мовчати. Почнуться акції відплати. Може статися так, що «під роздачу» будуть потрапляти всі поспіль, при чому з обох боків. Розпочнеться реальний громадянській конфлікт – в межах всієї України. У нас будуть з’являтися свої «сребрениці» (Сребрениця – боснійське місто, яке під час війн на Балканах в 90-і піддалося етнічним чисткам, коли серби просто вирізали понад 8 тисяч боснійців). Ось якою буде ціна «Мінську-3»! Після всіх цих «амністій» і в НАТО, і в ЄС нас точно ніхто не прийме, а сама держава перетвориться на те, що ви бачили в третьому сезоні «Слуги народу».

Колись Путін обмовився, що «не хоче на Донбасі української Сребрениці». Він не дарма це казав: він дійсно саме цього і хоче. Хоче хаосу, смертей, загибелі української держави. І щоб державу поховали саме українці, своїми руками.

Але поки – ніякої паніки і зради! Ще не нічого не відбулося! У влади є можливість обдурити Путіна. Або своїми силами, або за підтримки громадськості. Якщо влада не буде здатна це зробити, то до справи візьметься вулиця.

©Sergiy Parhomenko


​​До такого популізму зі скасуванням недоторканості не вдавався навіть Лукашенко - Mykola Marchenko

Якби в депутатів під час, наприклад, Революції Гідності не було недоторканності, дії правоохоронних органів по відношенню до протестувальників на Майдані, особливо в перші дні, могли б бути набагато жорсткішими, і протестувальники могли б не утриматися на території Майдану Незалежності та Європейської площі.

Депутатський імунітет у вигляді недоторканості дозволяв депутатам жорстко себе поводити із представниками правоохоронних органів, і навіть часто впливав на можливості захисту інших протестувальників під час цього. Наприклад, та ж Леся Оробець, Олег Медуниця, Андрій Парубій під час Майдану, завдяки своєму депутатському імунітету врятували від затримання «Беркутом» чи іншими підрозділами міліції кілька десятків людей. Завдяки цьому витримали намети з 1 по 3 грудня. Тому що депутати оголосили їх депутатськими приймальнями і була недоторканість. А ми знаємо, що депутатська недоторканість не дозволяла навіть обшук чинити без відповідного дозволу.
Якби не депутатська недоторканість, то правоохоронні органи просто б паралізували діяльність тих народних депутатів України, які, наприклад, виступали за реформу національної поліції. Тобто правоохоронні органи у Верховній Раді V, VI скликання постійно й так тероризували тих народних депутатів, які подавали ініціативи реформувати поліцію або прокуратуру. Або так це було з депутатами з комітету національної безпеки і оборони VIII скликання, якщо вони подавали ініціативу реформувати Службу безпеки України і Службу зовнішньої розвідки. Закон України про національну безпеку минулого літа був прийнятий фактично попри великий тиск профільних установ, і вони в цьому тиску не завжди грали по-білому, але наявність депутатської недоторканості не дозволяла їм застосувати репресивні методи.

Відмовлятися від депутатської недоторканості в цьому вигляді потрібно було однозначно, але треба було переходити до польської практики, де депутат мав би бути захищений щодо всього обсягу своєї парламентської діяльності. Якщо це позапарламентська діяльність – якщо депутат збив когось на машині, чи вбив когось – це інше питання, але щодо парламентської діяльності він мав бути повністю захищений. А положення статті 80, в якій викладуть після підписання закону про внесенні змін до Конституції Володимиром Зеленським, є чи не найменш вузьким парламентським імунітетом, який існує в конституціях країн Європи. Тобто це популізм такого рівня, до якого не дійшов ні Лукашенко в Білорусі, ні Путін в Росії, ні Назарбаєв свого часу в Казахстані.
https://hromadske.radio/publications/do-takogo-populizmu-ne-vdavalys-ni-lukashenko-ni-putin-ni-nazarbayev-yuryst-pro-skasuvannya-deputatskoyi-nedotorkannosti?fbclid=IwAR0Bbp2hKb1IUAeoSYAV0kpPCOIsPo6pM_WToKReLusE-LDBrvJbKyil4xk


​​«Кремль виставив умови - видати головного свідка збиття Боїнга російським військами Цемаха. Немає сумніву, що його вб’ють зразу же після видачі.

І це поки що - неофіційне пояснення зриву обміну. Я думаю, що причин більше. В тому числі серед них - і боротьба всередині московських груп впливу і намагання виторговувати в нас якісь політичні поступки після того, як самі ж московські ЗМІ підігріли тему і вкинули її в наш інформпростір. На кону може бути, наприклад, відновлення водопостачання в Крим. Чи ще щось з доробної карти капітуляції.

По-перше, українська влада не повинна робити політичні поступки Росії в обмін на людей. Це червона лінія. Це буде провокувати Кремль на те, щоби продовжувати захоплювати заручників та торгувати ними в обмін на наш суверенітет. Як би не було тяжко, обмінювати можна тільки людей на людей. Як тільки ти починаєш обмінювати людей на незалежність - ти робиш заручником Кремля уже всю державу.

По-друге, Володимир Зеленський багато казав, що все повинен вирішувати народ. І що кожен з нас - президент.
З огляду на таку любов до народовладдя, Офіс Президента має негайно проінформувати суспільство про те, які умови супроводжують обмін. Ніяких таємних переговорів з Путіним за спиною в суспільства!»
© Sergey Vysotsky


​​24 серпня: заходи військових перевищили офіційні заходи влади за чисельністю і якістю

Так, Марш Захисників України в Києві й це тільки за офіційними даними зібрав 50 тисяч учасників, що стало певною несподіванкою навіть для організаторів.

В Запоріжжі відбувся Марш Волі зібрав понад 1000 учасників, на чолі колони йшли учасники АТО та члени родин загиблих. Офіційна влада від Маршу відмежувалася.

Захід з такою ж назвою відбувся і в Дніпрі. Як і в Запоріжжі, тут відбувся мітинг біля місцевої адміністрації та молебень за душі загиблих.

У Львові заходи за участі ветеранів відбулися у подібному форматі – подія дістала назву Марш Нескорених.

В Івано-Франківську акція на 24 число носила назву «Світанок незалежності», вона також пройшла у форматі ходи і поминального молебню за участі ветеранів АТО.

В Харкові також відбувся марш ветеранів, у якому взяло участь більше 1000 осіб.

В інших містах також проходили заходи, але менш чисельні й не у «маршовому» форматі.


​​Не допустимо керівництва партії Медведчука в комітеті з питань свободи слова

ОПЗЖ або партія Медведчука - не українська партія. Так, за неї проголосувала частина суспільства. Але за нацистів свого часу навіть більшість у Німеччині голосує! І за "Єдіную Росію" більшість голосує!!! Тому я абсолютно переконаний, що надавати цій силі право керівництва у комітетах, які мають боронити український військовий, культурний і інформаційний суверенітет неприпустимо.

Звертаюся до колег з "Голосу", "Батьківщини" і позафракційних з проханням відкликати свої голоси на групі за розподіл комітетів (або визначитися з позицією), який передбачає надання права керівництва комітетом з питань свободи слова партії Віктора Медведчука. Представники "Європейської Солідарності" єдині проголосували проти.
© Микола Княжицький


​​Зеленський - президент Антимайдану

Новини про Шуфріча - голову комітету зі свободи слова - виявилось мало. До України повернулася Раїса Богатирьова. А підготовча группа депутатів вирішила запросити на урочисте засідання Рибака - спікера Януковича, який проводив через парламент закони «16 січня».

Разумков не протестував проти пропозиції партії Медведчука.

Зеленский - президент Антимайдану! Реванш, про який ми намагалися попереджати всі ці роки відбувся. І його темпи будуть тільки наростати.
©Сергій Висоцький


​​Роковини найбільшої трагедії в історії Української армії — Іловайського котла.

«В полон нас взяли російські військовослужбовці – оточення, обстріл колони проводились саме військами РФ. Є докази, що за ці 36 годин оборони, нашими хлопцями під Червоносільським була знищена не одна одиниця бронетехніки. Були взяті в полон шість чоловік, в котрих були всі документи, що вони контрактники тої чи іншої частини ЗС РФ.

Також велися переговори з офіцерами тої сторони, котра нас взяла в оточення. Я особисто спілкувався із сержантами, рядовим складом, молодшим лейтенантом. Всі вони були представники Російської Федерації. Вони цього не заперечували. Це оточення обійшлося нам великими втратами: загиблі, безвісти зниклі. За ці години ми не лише ворожу техніку знищили, а й на власні очі я бачив Камаз, в який вони (російська сторона — ред.) насипом позбирали своїх 200-х (загиблих — ред.). Допомагали навіть їм грузити. Зі слів російських офіцерів, в них з батальйону навіть роти не залишилося», — Дейнега Олександр, позивний “Чуб”, батальйон «Донбас»

Матеріал взято з Afterilovaisk, документального проекту, спрямованим на збереження пам’яті про людей і трагічні події, які мали місце в серпні 2014 року поблизу міста Іловайськ Донецької області.


​​Владо, не переходь за "червоні лінії"!

29 серпня активісти громадської ініціативи «Захисти Україну» передали звернення до новообраних народних депутатів з окресленими «червоними лініями», перетин яких, за словами учасників ініціативи, може призвести до російського реваншу та демонтажу державності.
Активісти наголошують, що за перші 100 днів президентства Володимира Зеленського новою владою неодноразово було озвучено наміри про перегляд курсу країни та реформ, здійснених протягом 2014-2019 рр., зокрема – перегляд декомунізації, люстрації, мовних квот на телебаченні та й всього закону про мову, а також здійснено дії, які послаблюють позиції країни в протистоянні з Росією.

Також у «Захисти Україну» відзначають, що тенденції, які наближують російський реванш, перед початком роботи нової Верховної Ради тільки посилюються: зокрема, ліквідовано комітет у справах ветеранів, представникам проросійської партії «Опозиційна платформа За життя» партія «Слуга народу» готова віддати керівні посади в 15 комітетах й навіть посаду віце-спікера.
В зв’язку з цим активісти вимагають:

Припинити практику спроб перегляду здобутків Революції Гідності.

Звільнити з державних посад осіб, які своєю діяльністю несуть шкоду національній безпеці, зокрема – Главу Офісу Президента Андрія Богдана та прес-секретаря Президента Юлію Мендель.

Вжити дисциплінарні дії щодо народних депутатів Бужанського та Дубинського за їх антиукраїнські висловлювання.

Розпочати реальний процес притягнення до відповідальності осіб, причетних до переслідувань учасників Революції Гідності, підтримки російської агресії та інших дій, що несуть загрозу національній безпеці, зокрема – Андрія Портнова, Віктора Медведчука, Юрія Бойка та інших.

«Якщо перетин «червоних ліній» з боку влади буде тривати, ми вживатимемо всіх заходів, аби для порушників швидко настала жорстка політична та кримінальна відповідальність», - йдеться у зверненні до депутатів.


​​Сергій Висоцький:
"Іде срач про доречність-недоречність репчику від Аліни Паш під час державного святкування.

Проблема, якщо розглядати саме цей виступ окремо, втім, не в репчику. Це - питання смаку.

Питання в тому, що панянка Аліна, якою б вона не була талановитою, спокійно їздила у Москву та окупований Крим. В той самий час як на фронті Росія кожен день вбивала українців.

Вона виступала там, причому навіть у Сколково, тусила, сміялася на вечірках, насолоджувалася компанією людей, багато з яких несуть пряму відповідальність за війну та загибель українців.

Доки Аліна є приватною особою - це питання її сумління. Але залучати її до святкування Дня Незалежності, яке при тому називається «Ходою гідності», - це один із самих негідних вчинків, які можна було собі уявити.

І знову, це не говорить нам нічого нового про саму виконавицю, скоріш про те, яка система цінностей інстальована в голову нових очільників держави.

Офіційний захід - це завжди сукупність сигналів. Який сигнал вони дають українцям шляхом залучення Аліни? Все просто. Це сигнал про те, що бути байдужим до власної держави колаборантом - престижно та соціально успішно. Що саме це і є моделлю українського успіху.

Піди на фронт, отримай міну в окоп, наклади турникет на відірвану ногу, виживи, поховай друга - і ти не будеш модним та успішним. Президент тебе не помітить, парадом тобі пройти не дадуть. А всілякі модняві лярви побачивши тебе будуть крутити носом, ще й зверхньо кинуть, подивившись на твої милиці: «Я тебя туда не посылала». Наплюй на все, окрім грошей, тряси задом перед ворогом, завжди кажи, що ми - за мир і що ти в принципі космополіт і вище всього цього. І буде тобі щастя, успіх та визнання.

Для того, щоби організувати ходу гідності, треба мати щось всередині. Якусь етичну систему, віру, любов, емпатію. Без всього цього пострадянські аморальні морлоки здатні тільки на ходу безчестя."


​​Ні капітуляції! Активісти знову прийшли під Офіс Президента.

24 серпня на Банковій відбувається вже друга за 3 місяці акція «Ні капітуляції!» з вимогою до Президента України здійснити ряд заходів, в тому числі – кадрових, з недопущення розвороту курсу країни та капітуляції перед ворогом. В заході беруть участь близько 300 осіб. Учасники заходу залишають біля Офісу Президента звернення з наступними вимогами:

1. Спростувати твердження, що тиражується в українських та російських ЗМІ, про заборону українським військовим стріляти у відповідь попри чисельні порушення перемир'я, загиблих та поранених українських воїнів. І якщо така заборона дійсно існує, то скасувати її, та надати можливість українським воїнам відкривати вогонь превентивно, згідно з тактичною та оперативною обстановкою, для захисту життя військовослужбовців та цивільних громадян.

2. Ввести рішенням РНБОУ санкції проти російської медіа агентури та заборонити приїжджати в Україну представникам російським ЗМІ, відкривати в Україні філіали російських ЗМІ, незалежно від походження капіталу даних юридичних та фізичних осіб.

3. Протидіяти порушенню закону «Про очищення влади» та звільнити Андрія Богдана з посади Глави Офісу Президента.

4. Протидіяти наданню автономії будь-яким регіонам України, змінам закону про референдум та будь-яких інших ініціатив, що загрожують суверенітету України.

5. Засудити заяву Глави Офісу Президента України про можливе надання офіційного статусу російській мові на території Донбасу та вплинути на представників партії "Слуга народу" з метою припинити будь-які спекуляції на тему декомунізації, викривлення української історії та образи національних героїв.

6. Розтлумачити вислів Президента України про «іншу сторону» під час нещодавнього коментування російсько-української війни.

7. Звернутися до Президента Росії Володимира Путіна з вимогою вивести з України російські іррегулярні та регулярні збройні формування та припинити постачання паливо-мастильних матеріалів, озброєння та гроші на окуповані території.

8. Звернутися до Верховної Ради України з вимогою відновити нещодавно ліквідований Комітет Верховної Ради у справах ветеранів та осіб з інвалідністю.

9. Не допустити появи у новому уряді та інших органах влади неоднозначних або й відверто одіозних осіб, які виступають з українофобських позицій або ж помічені у співпраці з російською агентурою.

10. Надалі виступати гарантом дотримання Конституції, а не порушувати її систематично.

«Сьогодні прийшли нагадати владі, що за цими вимогами стоять не якісь політики чи бізнесмени, а тисячі простих громадян України, значна частина з яких пройшла війну і не бажає, щоб держава капітулювали і тисячі жертв з нашого боку виявилися марними!», - відзначає ініціатор акції Мирослав Гай.
Нагадаємо, вимоги попередньої акції «Ні капітуляції!» від 10 червня 2019 року були фактично проігноровані новою владою, зокрема, так і не було звільнено Главу Офісу Президента Андрія Богдана та прес-секретаря Президента Юлію Мендель.


​​Відстоюємо нашу незалежність!

В столиці відбувся Марш Захисників України. Близько 50 тисяч військових, волонтерів, членів родин вояків пройшлися колоною від Парку Шевченка до Майдану Незалежності. До них приєднались кілька десятків тисяч вдячних українців. Марш зібрав військових практично всіх бойових підрозділів, легендарних добровольчих батальйонів, тут також були ветеранські й волонтерські організації. Люди приїхали з кожного регіону країни, й при цьому в ряді обласних центрів також відбулися різного формату заходу на підтримку Маршу.

Вишикувавшись на Майдані Незалежності, учасники виконали Гімн України, після чого до присутніх звернулися військові:

«Після перемоги Революції Гідності й початку війни з Росією Україна щороку на офіційному рівні проводила військовий парад. Цьогоріч його скасували, мабуть, хибно вважаючи, що війна сама собою закінчиться.

Нас, тих, хто виборював нашу незалежність, відновлював територіальну цілісність на фронті, таке формулювання питання не влаштувало. І тому нам видається цілком логічним те, що підтримати Марш Захисників України зібралося більше людей, ніж тих, хто брав участь в офіційних заходах влади», - відзначають вояки.

«Ми прийшли продемонструвати, що на сторожі нашої Незалежності стоїть сильне військо, люди, які не побоялися ризикнути всім в страшні дні 2014 року. На жаль, багатьох побратимів ми втратили на цій війні. Війні, яка триває просто тут і зараз, хоча ми в Києві бачимо мирне небо і безтурботних містян. Ми заплатили велику ціну, щоб більшість українців не чули вибухів мін, не знали, що таке «ГРАДи», танки та інші «принади руского міра», - так прокоментував Марш Ігор Мазур-«Тополя», заступник керівника УНСО, який ще з 1993 року мав досвід протистояти російським загарбникам.

«Тут не присутні відомі політичні діячі. Але варто, щоб вони почули наші вимоги: припинити будь-які заяви і дії, які покликані здобути мир на російських умовах. Мир можливий лише на наших умовах, після остаточної перемоги й повернення Донбасу і Криму. Ми проти того, щоб питання України на міжнародній арені розглядалося за пасивного спостерігання офіційного Києва, як це відбувається зараз. І ми не допустимо капітуляції! Знаю, що на Банковій це теж чують», - відзначив ветеран війни, ініціатор Маршу Захисників України Павло Білоус.

Після урочистостей на Майдані військові відбули на молебень та мітинг-реквієм біля Стіни пам’яті, що поруч з Михайлівським Собором, де вшанували пам'ять загиблих побратимів.

А після того значна частина учасників акції відправилася на Банкову, що передати в Офіс Президента свої вимоги з недопущення капітуляції перед Росією.


​​Вітаємо українців із Днем Незалежності!

Протягом понад 22 роки в суспільстві побутувала думка, що незалежність далася нам «малою кров’ю», а хтось казав, що й взагалі безкровно. Через вкорінення цієї думки, будемо відверті, знайшлися й ті, хто не усвідомлював всієї глибини цього явища і не цінував нашу незалежність.

Та останні 5 років все розставили по своїх місцях: абсолютна більшість усвідомила, якою є насправді цінністю є наша незалежність, наша державність. І ця більшість українського народу нарешті полишила ілюзії про те, що свободу не треба завойовувати, а що вона може просто «впасти з неба».

Тож зайве нагадаємо: наша незалежність не «впала з неба», за неї складали голови кращі сини і доньки України навіть не протягом десятиліть – протягом століть.

Зараз ми отримали ще один шанс остаточно відбутися як незалежна вільна держава. І щоб не втратити цей шанс, треба пам’ятати, що наше майбутнє залежить від кожного з нас, а не від купки політичних чи бізнесових діячів, і не йти за тими, хто обіцяє «мир за будь яку ціну» і хто готовий «домовлятися посередині»!


​​Досить багато людей вважають останні зміни в програмі Параду 2019: Марш Захисників України "зливом і прогином" під Зє.

Частково вони праві, але тільки частково.

Коли я ініціював цю подію, я керувався тим, що найголовніший слуга народу буде послідовним :)

Скасував, та й по всьому.

Але така шалена підтримка і поява кількох ініціатив по проведенню параду змусила зєзєдєнта та інших слуг різко змінити свою думку. І правильно - не можеш заборонити, очоль.

Але і очолити не дуже виходить. Тому ОПУ і почала перегравати нас (оргкомітет) проведенням державних заходів. А проти них хіба силою.

Оргкомітет це кільканадцять осіб, кільканадцять думок, десятки організацій та тисячі людей.

Я би міг відокремитись і тоді було би кілька парадів. А це вже курям на сміх.

Сьогодні, нарешті, дійшли якоїсь згоди так, щоб наш парад та їх альтернатива "з фішечками" розминулись в часі та просторі. Побачимо, що з того вийде.

Я на парад піду та закликаю піти вас. На деякий (короткий!) час відкласти свої амбіції, незадоволення та претензії.

Відсвяткувати День Незалежності і показати тим, хто не розуміє цінність армії у час війни, що шана до ветеранів, загиблих героїв та членів їх сімей - важлива складова Незалежності.

І так, сам парад, це вже політика
©️ Павло Білоус, організатор Парад 2019: Марш Захисників України


​​Президенте, вибачся!

Президент України Володимир Зеленський планує в рамках заходів на День Незалежності вшанувати пам'ять Небесної Сотні на Алеї її імені в Києві. Це правильний підхід, який пасує президенту української держави.

Але разом з тим Зеленський проявляє непослідовність, коли за його мовчазної згоди в Україну повертається один з катів Майдану Андрій Портнов; коли на вшанування не запрошуються родичі Героїв Небесної Сотні; і коли сам Президент, будучи готовим покласти квіти, забуває вибачитися за недолугі жарти про євромайданівців: так, взимку 2013 року студія «Квартал 95» поставила сценку, під час якої учасники комік-групи пропонували в жартівливій формі добувати електроенергію, видавши «Беркуту» замість гумових кийків ебонітові палички й лупцювати ними мітингувальників.
https://www.youtube.com/watch?v=wAU_h0vb12A

Тому ми запускаємо флеш-моб, яким закликаємо Президента 24 серпня публічно вибачитися за цей жарт перед учасниками Революції Гідності, а особливо – перед родичами Героїв Небесної Сотні.

#Президенте_вибачся
#Вимагаємо_вибачень
#Захисти_Україну


​​Марш не буде жодним чином афільованим з владою і розійдеться в часі з офіційними заходами

Після вчорашньої прес-конференції Оргкомітету Маршу Захисників України, під час якої було ще раз наголошено на, м’яко кажучи, дивній системі комунікації між військовими і Офісом Президента, організаторів параду нарешті почули на Банковій і запросили на зустріч в ОПУ, яка відбулася сьогодні о першій половні дня.

За наслідком цієї зустрічі Оргкомітет повідомляє про наступне:

1. Марш Захисників України відбудеться оголошеним маршрутом та згідно оголошеного раніше плану.
2. З метою запобігання емоційним маніпуляціям, які продовжують ширитись мережею, наголошуємо - Марш буде суттєво розходитись в часі з державними заходами.
3. Марш був, є і залишиться громадським заходом, який не афільовано з чинною владою, не афільовано з якоюсь конкретною політичною силою, не афільовано з конкретною політичною особою.

На виконання місії розведення державних заходів та Маршу Захисників України час початку Маршу переноситься на 11:00. Збір залишається на 10:00 - нас чекає доволі довгий процес вітань, шикування, побудови колон та інше. Це робиться не тільки з метою запобігти маніпуляціям, а і з суто технічних причин - щоб учасники державних заходів мали змогу приєднатись до Маршу після їх завершення, а їх організатори - звільнити Хрещатик від обмежувальних конструкцій для проходження Маршу.

Констатуємо, що завдяки конструктивному діалогу сторонам вдалось знайти певне взаємопорозуміння в питаннях таймінгу, що є ключовим. Цілі, поставлені Оргкомітету в частині комунікації з чинною владою, виконані повністю.

Організація Маршу продовжується! Слідкуйте за новинами, не піддавайтесь на провокації і вірте в Перемогу. Чекаємо вас на Марші!


​​"Нова парламентська більшість, партія «Слуга народу» запропонувала своє бачення кількості і функцій комітетів Верховної Ради. Є речі, з якими я категорично не погоджуюся.

Зокрема з фактичною ліквідацією Комітету з питань культури і духовності. Я очікував схожих підходів, але сподівався, що, якщо на таке не наважився Янукович, Зеленський теж зупиниться. Марно. Функції комітету пропонується передати новоствореному Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. І разом з мовною політикою, законодавством у сфері культури, комітет, як вказано у пропозиціях займатиметься зовнішнім туризмом, курортами, сімейно-шлюбними відносинами, демографічною політикою, спортом великих досягнень, використанням коштів, отриманих від лотерей та бетінгу на розвиток спорту і багато чим іншим. Це важливі напрямки.
Але очевидно, що поєднання таких сфер, як культура, релігія, духовна спадщина з медіаринком, туризмом, спортом свідчать про нерозуміння функцій Парламенту і тих напрацювань, які вдалося реалізувати за останні 5 років.

Діяльність комітетів не можна розглядати безвідносно до реалій.
В Україні, яка змагається за місце в ЄС, обороняється у війні з Росією , змінює постколоніальне суспільство культура і духовна спадщина - основні сфери державної політики, роль яких постійно намагаються применшити вороги України.
Туризм це важлива галузь економіки, яка очевидно повинна розвиватися. Саме економіки!
Спорт — частина освітньої сфери, пов‘язана з охороною здоров‘я і системою обороноздатності.

І навіть, якщо представників обраної влади цікавить ручне керування квотами, ліцензіями, медіа — це не привід знищувати і Комітет культури та духовності і Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики. Закон про аудіовізуальні послуги відповідно до рекомендацій РЄ і ЄП і є реалізацією захисту свободи слова.

Створення окремого комітету свободи слова з виключенням з його відання інформаційної політики- фейк та антиєвропейська показуха.

Як і об‘єднання в одному комітеті захисту прав людини, національних меншин і досягнення миру на окупованих територіях. Мир на окупованих територіях зруйнували не національні меншини, а Путін!!! І тому його забезпеченням має займатися комітет з питань оборони, інші комітети, які пов‘язані з реінтеграцією. Права переміщених осіб важлива, але невелика складова забезпечення реінтеграції!

Я переконаний, що нівелювання ролі комітетів з питань культури і духовності, свободи слова та інформаційної політики та прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин не можна допустити."
©️Микола Княжицький


​​Команда президента відмовилася узгоджувати з ветеранами війни проведення «Маршу захисників України» 24 серпня, оскільки вважає цю акцію проектом політичних опонентів новообраного глави держави.

«Ініціативу проведення «Маршу захисників України» підтримали понад 5 тисяч осіб, і це лише ті, хто готовий марширувати в колоні. А є ще велика кількість людей, які готові просто відвідати й підтримати ходу. Тож у команді президента вирішили провести власну акцію «Хода гідності», оскільки не хочуть віддавати право проводити подібні заходи іншій частині суспільства. Водночас вони не можуть нічого зробити, адже ця достатньо велика кількість людей має чітку власну позицію. Офіс президента намагається, з одного боку, імітувати діалог, а з іншого – не робить жодних кроків назустріч.

У команді президента чомусь вважають, що «Марш захисників України» є контрзаходом політичних опонентів, що його начебто організовує Петро Порошенко на противагу Володимиру Зеленському, аби зберегти суб’єктність і завадити новообраному главі держави реалізовувати свою політику. Насправді жодного політичного замовлення не існує. Президент сам зіпсував свій імідж в очах частини народу, скасувавши військовий парад. У його Офісі досі не усвідомлюють, що не всім в Україні подобається те, що робить команда глави держави і не всім подобається запропонований нею символічний формат святкування Дня Незалежності України. Саме тому виникла ініціатива ветеранів і людей провести власну акцію. «Марш захисників України» відбудеться незалежно від того, як до нього ставляться в Офісі президента. Для запобігання конфліктам, сторони домовляться розвести марш територіально і в часі від державних заходів вшанування Героїв війни і Небесної сотні», — Сергій Пархоменко, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. О. Никонорова


​​Ми віримо не у мир, а в перемогу

Сьогодні члени оргкомітету Парад 2019: Марш Захисників України повідомили останні деталі майбутнього заходу.

По-перше, вони пояснили, що інформацію про те, що Марш буцімто відбудеться об 11 годині, вони вперше побачили на сайті Офісу Президента.

«Нас це дуже дивує. Якщо в команді Зеленського хочуть якогось діалогу з нами, то, як мінімум, мають відмовитися від такої дивної форми комунікації, яка зараз спостерігається», - відзначають в оргкомітеті.

По-друге, Марш не буде частиною будь-якого з офіційних заходів, а його організатори роблять все можливе, щоб розвести його в часі із «Ходою» Зеленського.

По-третє, учасник оргкомітету запевнили, що не допустять сутичок з учасниками офіційних заходів й мають всі можливості запобігти провокаціям.

«Того, що пишуть проросійські ЗМІ – заворушення, провокації – не буде. Ми докладемо зусиль, щоб все пройшло в цивілізований спосіб».

Також в оргкомітеті вкотре наголосили: ветерани вірять не в мир, а лише в перемогу. І Марш Захисників України допоможе укріпити бойовий дух і передати цю віру громадянам.

Показано 20 последних публикаций.

256

подписчиков
Статистика канала