#PoliticalScienceIs


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана



Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


В мене тут сьогодні гостьовий текстик від людини, чиєю подругою я маю честь бути, і яка знає все про поліцію, навіть має відповіді на запитання, до яких ви ще не додумались. Отже, Баглай в студії.

Як і належить, після «Маршу рівності» побільшало питань щодо кількості поліції на протестах. Давайте розбиратись разом.

- Чого так багато поліції?

Насправді, це більш-менш стала к-ть працівників поліції на великих протестних акціях, які часто проходять в столиці. Скажімо, на минулорічній «Хресній ході» громадський порядок забезпечувало 3500 поліцейських та нацгвардійців. Мітинг проти медичної реформи (19.09.2017) - 3500 правоохоронців.
Акція «За велику політичну реформу» (17.10.2017) - 3500 поліцейських.
Цьогорічний «Марш рівності» - 2500 поліцейських (дані різняться, а cайт Нацполіції розбив на 3 тис поліцейських безпосередньо на акції та ще 2 тисячі, які патрулювали місто). Іноді Нацполіція подає точнішу цифру днем після.

- Від чого залежить кількість поліцейських на протестах?

Поліція планує кількість охорони зібрань напередодні. Три речі, згрубша, є визначальними у формуванні цього числа (Eggert, 2016).

1. Попередня історія зіткнень поліції та протестувальників визначає сили поліції на протесті (це не лише факти, але й уявлення поліції про ці факти — police knowledge).

2. Протести націлені на політичні еліти або на міжнародні інституції зустрічатимуть більшу присутність поліції (політичні загрози). І тут доречна цитата: «Pressure to keep protest under control might not only come from national authorities but also from foreign or supranational authorities» (там само).

3. Якщо є велика загроза застосування сили та конфронтаційної тактики — поліції буде більше (фізичні загрози).

У статті «Preparing for action: police deployment decisions for demonstrations» автори протестили ці три гіпотези на емпіричному матеріалі акцій, що проходили у Брюселі між 2001 та 2010 роком. Вони отримала доволі сильний зв’язок (щоправда, друга дещо провисла на фоні інших).
Тобто рішення поліції щодо кількості сил зазвичай досить передбачувані. Цікавіше було б на українському матеріалі перевірити ці гіпотези, але я наразі не бачу суттєвих розбіженостей: зважаючи на попередні конфлікти, кількість учасників та погрози контрзібрання. Не варто нехтувати також фактором уваги міжнародних інституцій, бо до 2015 року усі KyivPride завершувались травматизмом (у першу чергу самих службовців).

Статтю можна прочитати ось тут:
https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/10439463.2016.1147565


That's a disgrace.
Да-да, гендерна рівність в академії, яка така прогресивна, що бідних чоловіків #злібаби зовсім загнобили.

тут дивитися https://humanitiesindicators.org/con


Я маю дуже серйозне переконання, що соціологія дуже потрібна психології для повноцінного функціонування. Після того, як на більшій вибірці провели "зефірний тест" і виявили, що якщо проконтролювати на більшу кількість факторів, то можна виявити, що вміння стримати себе перед обличчям зефірки не має нічого до діла з життєвими успіхами, настала черга іншого знаменитого на весь світ експерименту.
Я давно ненавиділа вимахування результатами Стенфордського експерименту. тому ви не можете уявити, як я тріумфувала, коли мій золотий напарник мені скинув статтю, в якій ідеться про те, що лажа з експериментом вийшла.
Але по порядку.
Отже, в 1971 році Філіп Зімбадо провів експеримент, в процесі якого в "пробіркових" умовах відтворили умови в'язниці. "Тюремники" і "в'язні" дуже швидко призвичаїлись до своїх ролей, і "тюремники" виявили схильності до садистської поведінки.
В 2018, слава яйцям, виявилось, що в процесі експерименту були проблеми не тільки з вибіркою, даними і етикою, а і з, гм, власне, чистотою експерименту.
Раніше неопубліковані записи виявили, що "тюремників" _інструктували_ поводитись жорстоко.
"Тюремники" стверджують, що в окремі моменти поводились так, тому що вірили, що це те, чого від них очікує дослідницька команда.
Це дає дуже багато цікавої поживи для роздумів, але все по порядку.
Експеримент критикували дуже давно: по-перше, вибірка була дуже гомогенною і складалась виключно з (о, який сюрприз) білих чоловіків. Якщо вже робити якісь висновки, то, гм, про білих чоловіків, а не про людей загалом.
По-друге, інтерпретація результату передбачала, що люди, які мають владу над іншими, починають цією владою зловживати (при любих). Однак соціологи і їхні браття і сестри в політології одразу запідозрили, що така поведінка може бути спровокованю нашими попередніми знаннями про в'язницю. Тобто, простіше кажучи, надивившись з дитинства телешоу про в'язниці, де охорона поводиться не надто люб'язно, потрапивши в умови, наближені до тюремних (чи будь-яку іншу ситуацію, в якій ніколи раніше не перебували), ми починаємо "відігрувати" те, що "знаємо" про такі умови.
По-третє, спрощення і вульгаризація в тлумаченні результатів експерименту може призвести до дивних фантазій про "людську природу" і відсутність людської агентності. І власне це моя найбільша проблема з ним.
Так, ми великою мірою діємо, виходячи з обставин, і тут нема про що сперечатись. в багатьох умовах "правила гри" детермінують, як ми поводимось, і для того, аби поведінка великих груп людей змінилась, треба змінити правила. Але це не означає, що люди не несуть жодної відповідальності за свої дії і не можуть, принаймні в дрібницях _вибрати_ діяти по-іншому (що можна спостерігати і в ході експерименту, де одні "тюремники" поводились жорстокіше, ніж інші). Вже не кажучи про те, що обставини часто буває змінити набагато простіше, ніж те може здаватись.
Незважаючи на це, навіть в такому вигляді експеримент (як і експеримент Міліґрема) може дати нам багато корисної поживи для роздумів, і не тільки про владу в класичному розумінні, а і про владу знання. І тут в дію вступають прекрасні соціологи, філософи і політологи. такі як Фуко і Гоффман, які дають нам набагато ширший контекст для тлумачення.
Більше про недосконалості в процесі експерименту можна почитати в чудовій статті на VOX, посилання на яку я залишу нижче.
А про агентність я вкотре закликаю прочитати Human conditin і "Банальність зла" Ганни Арендт, якщо ви досі цього не зробили. Так, це не наука в позитивістському сенсі цього слова, але вона пропонує дуже цікавий погляд власне на те, що люди можуть самі вибирати ким їм бути, незалежно від обставин і "часів".
https://www.vox.com/2018/6/13/17449118/stanford-prison-experiment-fraud-psychology-replication


У політології є так звана median voter theory, яка постулює, що партії рано чи пізно почнуть ретранслювати очікування "середньостатистичного виборця", тобто, мігрують до умовного центру.
Загадка і проблема з цією теорією для американського суспільства полягає у тому, що парламент (і політичне життя загалом) з часом все більше поляризується.
Є цікава стаття на vox, яка пояснює цю поляризацію: політичні ідеології не одновимірні, а як мінімум двовимірні, якщо дивитись на них в термінах культурні питання + економічні питання.
Якщо в двох словах, то партії зацікавлені в консервативних (в американському сенсі цього слова, у всьому іншому світі це називається "неоліберальні") економічних політиках, які не дуже вигідні їхнім виборцям. Тому республіканці концентруються на тому, щоб прив'язати більш економічно ліберальні погляди до "комунізму" і певних культурних політик. Демократам консервативні економічні політики теж вигідні, але треба ж якось продемонструвати свою відмінність від республіканців, тому вони чіпляються до "культурних" аспектів республіканських програм. Це я дуже спрощую, аж до примітивізації, звісно, щоб зробити long story short.

Більш детально можна почитати в статті за лінком, там є все, навіть невеликий історичний огляд. Мені найцікавішою видалась якраз критика median voter theory, хоча, на мій смак, вона обмежена в силу специфічної політико-правової системи в Штатах, і в багатопартійних системах ця теорія непогано працює, якщо ми не говоримо про партії, які претендують не на широку підтримку, а на "золоту акцію".
https://www.vox.com/polyarchy/2016/8/30/12697920/race-dividing-american-politics


Мій колишній чоловік завжди все зводив до "зефірного тесту". Давно-давно дослідники провели експеримент - дали дітям по зефіринці, і сказали почекати по 15 хвилин. Ті діти, які не з'їдали свої зефіринки, черрез чверть години отримували ще одну зефірку. Дослідники виявили, що в довготерміновій перспективі діти, які чекали на другу зефірку, сталали успішнішими в житті(кращі оцінки, тощо).
Мені дуже довго зводило від цього зефірного тесту зуби з кількох причин: по-перше, через те, що колишній весь час апелював до нього, коли ми гризлися, по-друге, через те, що він пояснює твій успіх\неуспіх через індивідуальні характеристики, по-третє, тому, що його дуже легко звести до того, що люди не змінюються, провалив зефірний тест в дитсадку - всьо, абзац.
Ну і взагалі, це вступало в конфлікт з усім, що мені говорили мої профдеформації і інша література про "життєві успіхи". А мої профдеформації рідко помиляються.
На щастя, розумні люди провели такий самий експеримент, але на більшій кількості дітей з різних родин і перевірили більшу кількість факторів, ніж вміння притримати коней, коли перед тобою лежить запашна зефірка.
Брейкінг ньюз (насправді ні). Виявилось, що на життєвий успіх впливає не те, чи можете ви стриматись і не з'їсти зефірку, коли ви ще надто малі, щоб перейматись успіхами, а те, де ви перебуваєте на соціальній драбині.
https://www.theatlantic.com/family/archive/2018/06/marshmallow-test/561779/


На кафедрах політології ходять легенди про одного політолога, який розгорнув книжку, яку написали економісти, і не згорів. Я от розгорнула "Насильство та суспільні порядки" Норта, в якій чорним по білому написано, що насильство в соціальних науках вивчається недостатньо систематично, і зрозуміла, що я не той політолог, про якого ходять легенди.


Я відкрила для себе тему політик пам'яті, коли почала працювати на кафедрі соціології. Політологи настільки сфокусовані на причинах воєн, що не завдають собі клопоту поміркувати, яким чином давати собі раду з їхніми наслідками чисто по-людськи. Ми говоримо про економічні і соціальні наслідки масштабних суспільних трагедій, але нас так мало цікавлять переживання. Ми говоримо про пам'ять, як про щось, що може бути "ефективним" або ні, як про щось, придатне до творення нових міфів і дискурсів.

Тим часом через те, як ми бачимо історії (зокрема трагічні), може і травмувати і лікувати не тільки суспільне, а і людське. Та і де пролягає межа між індивідуальним і комунітарним, і чи можемо ми, як соціальні науковці дозволити собі вірити в індивідуальне взагалі?

Я складала програму для базової соціології для соціальних педагогів в січні. Виявилось, що тема війни і миру припала на пару дев'ятого травня.

Чи можна вважати такі заняття з розмовами про банальність зла і криваві землі комеморативною практикою?
Одна з найкращих речей у роботі зі студентами полягає в тому, що ти весь час сумніваєшся, весь час переглядаєш свої переконання, свої уявлення. Весь час отримуєш дивні і несподівані погляди на речі.
Пробачити - це не забути. Пробачити - це жити життям без ненависті.

http://newsvideo.su/video/5290719


Одна з речей, за які я найбільше люблю парочку Магнето і професора Х полягає в тому, що на них дуже чітко видно, як буття визначає свідомість. Професор Х, дітисько з хорошої родини з оксфордською дисертацією має значно більше ресурсів для прощення і підтримки, ніж його колєга з Голокостом і втратою... напрімєр, всього, в біографії.
Спостерігати за ними з такою оптикою - це чиста радість на всіх рівнях, починаючи від нерівного доступу до освіти, і закінчуючи тим, як досвіди формують вибір методів при однакових чи дуже схожих поглядах, і як потім погляди з одного боку радикалізуються, з іншого - пом'якшуються.

При цьому простору для діалогу з упослідженішими з мутантів, як, наприклад, Рейвен, Магнето має куди більше, ніж професор. Професорове прощення дуже часто виходить з диспозиції зверху, діалог з Магнето - це діалог з позиції порозуміння, а не співчуття.

Одного разу я казала абітурієнтам: "не вступайте на соціологію, ви більше ніколи не зможете просто дивитись кіно", і я справді так вважаю. Але в мене визначні садистські схильності, тому якщо наступного року мені його затвердять, вестиму курс про політику і поп-культуру, і ось починаю збирати собі заміточки.


Не дуже научне, але дуже забавне. Вирішило двоє PhD кендідейтс перевірити, як обмеження в кількості термінів, на які можна обиратись, впливають на поведінку, простигосподи, народних обранців.

Чуваки проаналізували дані по legislators в різних штатах, і виявили типові сценарії того, що роблять законодавці там, де є обмеження по термінах. І в жодному з цих сценаріїв (сюрприз) нема заміни на нові свіжі обличчя з числа громадськості.
Натомість, якщо підсумувати ці сценарії, у них простежується (зазвичай успішне) намагання залишитись в політичній системі якомога довше в той чи інший спосіб. Непереобрання на ту саму посаду не означає "очистки болота", бо законодавці, ніби гівно в ополонці, бовтаються від офісу до офісу, поки знову не зможуть переобратись.

Американські учоні довели, американці - такі самі паскудні тварюки, які прагнуть солодкої власті, як і українці, а законодавчі терміни перебування при владі їх у цьому не обмежують, отак-то.

Вопчєм, базове припущення політології про те, що кожен політик хоче в першу чергу переобратись, працює навіть там, де він не має права переобиратись.
https://www.washingtonpost.com/news/monkey-cage/wp/2018/05/08/no-term-limits-wont-draintheswamp-we-did-the-research/?noredirect=on&utm_term=.347f2b285963


Сходила зі студентами на "Месників", і те, що я напишу далі можна розцінити як спойлер. З велетенською натяжкою, але далі ви читаєте на власний страх і ризик. :)

Діалог Доктора Стрейнджа і Таноса:
Т.: Я просто намагався зробити світ трохи кращим
Д. С.: Так, здійснюючи геноцид.

Цей діалог ілюструє, що Доктор Стрейндж, звісно, в курсі про багато речей, але що таке геноцид, не знає. :)

"Геноцид" застосовують для того, щоб описати дії, спрямовані на знищення (частин) етнічних, релігійних або расових груп. Міжнародна конвенція про запобігання злочину геноциду та покарання за нього фікусує перелік таких дій (це вбивства членів групи, серйозні фізичні або ментальні ушкодження, яких можна завдати членам групи, навмисне зведення умов життя групи до таких, які призведуть до знищення групи, тощо.

З таким визначенням є певні проблеми, і найзнаменитішим випадком є масові смерті мешканців Конго в кінці ХІХ століття. Конго була колонією, а по факту - приватними угіддями бельгійського короля Леопольда ІІ. Люди вмирали мільйонами в неможливих умовах життя і праці, але короля цікавило не знищення якоїсь конкретної групи, а стара добра нажива.

Танос же не мав якихось релігійних, етнічних чи расових упереджень, коли вбивав своїх жертв, а покладався на великий і могутній рендом.

Про Конго можна детальніше почитати в одній з моїх улюблених книжок, яку я вже неодноразово радила: King Leopold's Ghost: A Story of Greed, Terror and Heroism in Colonial Africa by Adam Hochschild.

Коли трохи більше людей подивиться "Месників", напишу про проблему з логікою Таноса, щоб більше не ступати на слизьку стежину можливості ненароком заспойлити. :)

Показано 10 последних публикаций.

182

подписчиков
Статистика канала