CEDOS


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Тут свіжі інсайти у сфері досліджень міста, міграції та освіти від Аналітичного центру CEDOS.

Связанные каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций












Чому студентство списує - досліджували шляхом опитування студентства у 10 вишах України за підтримки American Councils for International Education. Всі дані опублікуємо трохи згодом, а наразі ділимося кадрами з презентації нашої стажерки Таші Ломоносової.

Саме студентство так пояснює, чому списують:
✔️вимагається забагато письмових робіт, не виходить написати всі по-справжньому
✔️теми письмових робіт нецікаві
✔️не розуміють, навіщо ті роботи писати (окрім як оцінку отримати)
✔️роботи не мають практичного застосування
✔️теми робіт повторюються
✔️виглядає, що викладач_ки і самі не зацікавлені в навчальному процесі
✔️останнє за популярністю місце розділили відсутність покарання за плагіат та відсутність чітких правил написання й оцінювання робіт

Методологія опитування доступна за посиланням http://bit.ly/metodologiya


Закон "Про повну загальну середню освіту" ухвалено в першому читанні. Що це означає для українських школярок та школярів? Слухайте і ставте питання сьогодні о 16:10 у прямому ефірі з директором CEDOS Єгором Стадним ▶️ https://suspilne.radio/


ВДЕ, де ти є? Про відновлювані джерела енергії (ВДЕ) та енергетичне майбутнє Києва говоритиме керівник проектів CEDOS Іван Вербицький та інші на дискусії завтра. Реєстрація обов'язкова. Інфо тут: https://www.facebook.com/events/2185507564831169/


​​Стажерки і стажер CEDOS долучилися до дослідження академічної (не)доброчесності в 10 українських університетах. Подекуди результати вражали і змушували задуматись.

Запрошуємо студентство відверто подискутувати про причини поширення академічної недоброчесності та те, як має бути організований освітній процес, аби норми положень про академічну доброчесність не перетворювалися на фікцію. Деталі тут➡️ https://www.facebook.com/events/2337202866605751

Спікери та спікерки:
Інна Совсун, віце-президентка КШЕ, перша заступниця Міністра освіти і науки України (2014-2016)
Марія Франовська, соціологиня, займається розвитком Локусу — освітнього проекту для дослідників-початківців соціальних та гуманітарних наук
Олена Нікуліна, аналітикиня проекту моніторингу рекомендацій ОЕСР з доброчесності в освіті, член Виконавчого комітету ГО "Українська асоціація студентів"
Микита Євстіфеєв, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО)
















Нарешті презентуємо повний звіт про стан системи "прописки" в Україні. Читайте звіт тут http://bit.ly/ZvitRMP . О 12й транслюватимемо частину заходу у себе на Фейсбуці. Презентуємо разом із ZMINA. Центр прав людини і Українським незалежним центром політичних досліджень.


Нарешті презентуватимемо повний звіт дослідження про систему реєстрації місця проживання в Україні. Приходьте обговорювати https://www.facebook.com/events/651534088611075

Чинна система реєстрації місця проживання («прописка») створює незручності для людей, міст та країни. З реєстрацією пов'язана велика кількість процесів: від надання соціальних послуг до бюджетування та проведення виборів. Забюрократизована система не дає багатьом мешканцям можливості реєструватися там, де вони фактично живуть, а державу позбавляє цінної інформації про міграційні процеси, інфраструктурні потреби та реальне розселення людей.

Чи можна спростити систему реєстрації або відокремити її від послуг? Як запобігти зловживанням? Якою має бути відповідальність? Чому деякі держоргани прив'язуються до реєстрації, а інші – ні? Як система реєстрації може порушувати права людини та потенційно впливати на вибори?

28 травня 2019 року під час конференції «Система реєстрації місця проживання: від ідеї змін до комплексних рішень» експерти, правозахисники, представники органів влади дискутуватимуть, як може виглядати система реєстрації в умовах високої мобільності населення, різної привабливості міст та збройного конфлікту.

Місце проведення повідомлять зареєстрованим учасницям та учасникам. Посилання на реєстрацію в описі події.

Конференція організована Центром прав людини ZMINA спільно з Аналітичним центром CEDOS та Українським незалежним центром політичних досліджень у рамках Проекту «Свобода пересування для кожного: Реформа системи реєстрації місця проживання в Україні» за підтримки Європейського Союзу.


В Українського урбаністичного форуму тепер є свій сайт ➡️ https://urbanforum.org.ua До речі, форум уже за місяць, то ж якщо хочете планувати і дізнаватися про міський розвиток в Україні - реєструйтеся http://bit.ly/Reyestratsia_UUF


Про зв’язок соціальної (не)рівності та планування районів спілкувалися в четвертому епізоді авторської програми “Неспальний район” керівник проектів CEDOS Іван Вербицький та соціологиня Дарина Пирогова. Послухати можна тут➡️ http://bit.ly/RivnistNaRayoni

Міські політики мають вплив на те, щоб поглибити або зменшити нерівність, пояснюють Вербицький та Пирогова.

⚡️Етнічне різноманіття за відсутності продуманої політики може перетворюватися на джерело нерівності і конфліктів. Тоді відбуваються погроми і вбивства ромів, а також цькування іноземного студентства.
Щоб зарадити конфліктам на ґрунті етнічної ненависті, необхідно проводити інтеграційні заходи.
✔️Наприклад, Львівська міська рада робила кілька років тому програму стажування для ромських студенток і студентів. Проблема була в тому, що ромів, навіть якщо вони студенти чи випускниці вишу, не хотіли брати на роботу. І ЛМР стала брати їх на стажування, щоб у них на момент випуску був уже респектабельний досвід роботи. Ну і попутно люди, які приходили в мерію, мали досвід взаємодії із ромами, які не вписувалися в їхні стереотипи.
✔️Інший приклад - методика “спільного столу”. Це коли жителі різноманітного району збираються “за одним столом”. Не обов’язково буквально сидіти разом за столом - часом вони разом щось роблять: готують страви зі своїх культур, роблять рукотвори тощо.

⚡️Дослідження дозвілля в українських містах виявило, що дівчата-підлітки і старші чоловіки мало представлені в публічному просторі.
✔️Що робити? Серед іншого, змінити деякі правила міського планування. Встановлювати зручні для літніх людей лавки, столи для гри в шахи.

⚡️Крім нерівності через видимі відмінності та вік є також матеріальна нерівність. Громадський простір центральних районів ремонтують за громадські гроші, але комерціалізація робить його потім для цієї громадськості недоступним. Адже в центрі часто усі місця, де можна посидіти, і усі активності, якими можна зайнятися - платні. Тобто комерційні. Тому й говоримо про проблему комерціалізації громадського простору.
✔️Що можна зробити? Ті самі столи для гри в шахи - гарний приклад активності в центрі міста, за яку не потрібно платити. Інші приклади - зручні, естетично привабливі лавки, громадські центри (те, що англійською називається community center) тощо.

⚡️Ще одна проблема сучасних міст - джентрифікація. Це коли спочатку старі, часто історичні будинки занепадають, тому що їх занадто дорого підтримувати в хорошому стані, а місто не виділяє на це кошти. Потім з них виселяють бідніших жителів. Ті, хто звикли там жити, мають селитися в наступні, трохи менш занепалі будинки, які також занепадуть, а в цей будинок приходять інвестори, ремонтують його, і туди заселяються вже тільки багатші. Так утворюються мандрівні гетто, і частина людей змушені весь час переїздити.
✔️У деяких країнах і цю проблему вирішують за рахунок свідомого управління. У Нідерландах забудовни_ця не може продавати всі квартири за однією ціною. Частину має продавати за ринковою, частину під соціальне житло, частину дешевше за ринкову ціну. Таким чином, населення з різним достатком рівномірно перемішується, і немає будинків, які занепадають.

⚡️Ще один вимір нерівності в українських містах - та, що пов’язана зі станом здоров’я. Ми зазвичай не бачимо людей з інвалідністю на вулицях. А все тому, що територія не пристосована.
✔️Що можна зробити - вже, нібито, відомо: пандуси, ліфти, наземні переходи, звукові світлофори, розмітку хідників для незрячих людей тощо.

⚡️Нерівність, пов’язана з міграційним статусом. Іншими словами, конфлікт між “місцевими” та “понаєхавшими”. Конфлікт цей проявляється у багатьох вимірах. Від щоденних мікроагресій, які накопичуються і створюють постійне відчуття небезпеки для внутрішніх мігранток - і до неможливості голосувати на місцевих виборах у тому місті, в якому людина фактично проживає.
✔️Що робити? По-перше, змінити систему голосування на місцевих виборах. По-друге, змінювати ставлення до міграції всередині країни. В першу чергу - в органах місцевої влади. Міські політики мають визнавати простий факт: міграція існує.
Неспальний район з Дашою Пироговою та Іваном Вербицьким | Різні, але рівні | Епізод 4
У четвертому епізоді авторської програми Даші Пирогової та Івана Вербицького «Неспальний район», пробуємо розібратися, що таке соціальний мікс та якою є різноманітність на районах. ► Які є виміри різноманітності? ► Як працювати з соціальною інтеграцією і різноманіттям? ► Що таке джентрифікація? «Н...

Показано 20 последних публикаций.

128

подписчиков
Статистика канала