Doing Space UA


Гео и язык канала: Украина, Украинский
Категория: Познавательное


Канал про космічну галузь в Україні та світі.
З питаннями звертайтесь до @isitdima

Связанные каналы

Гео и язык канала
Украина, Украинский
Статистика
Фильтр публикаций


Всім привіт!

В цю суботу 27 січня 10:30-11:30 Марсіанське товариство України планує презентацію книги "Астрономія для дітей" пані Ольги Шибки у "Ретровілі", з автограф-сесією авторки.

Далі можна залишитися на дитячий фестиваль, ну і взагалі запланувати провести день із дітьми

У "Ретровілі" плануються майстер-класи, розваги, гойдалки\лазалки, книги, одяг, смаколики тощо Вхід вільний, звісно.

Виручені від продажу книги передаємо на потреби ЗСУ (у фонд "Повернись живим").

Буду радий побачитись Трохи більше деталей у моєму Facebook-пості тут: https://www.facebook.com/sergii.danylenko/posts/pfbid02V3m1YkBtozML2kPzejTgS5yrkDEbWiBeBA6sgEWpLEKsdQPYNtgfQMooG9JfaK7Pl


Всім привіт! Хочу запросити на першу у цьому році зустріч спільноти Mars Society Ukraine.

У програмі:
1. Презентація роботи Mars Society Ukraine.
2. Каталог "Космічна Україна 2023".
3. Книги "Жага Космосу" Роберта Зубріна та "Астрономія для дітей" Ольги Шибки (усі кошти - на ЗСУ).
4. Чудове кольорове видання про ровер Curiosity.
5. 11 спікерів, членів Mars Society візьмуть слово та розкажуть про себе, свої проекти та ініціативи. Якщо шукаєте себе у Космосі, гарна нагода обрати собі команду чи проект до душі.
6. Анонси видань майбутніх книг.
7. В галереї розмістимо кілька ліногравюр авторства Misha Khimich із виставок "Мій Ікіґай" та "Жага Космосу".
8. Можна буде вступити до Mars Society Ukraine.
9. Знову плануємо хорошого фотографа, гарний шанс отримати свої фото репортажного характеру.
10. Будуть цукерки "Зоряне сяйво".

Поговоримо про те, чому космічні навички критично важливі для перемоги у війні та майбутньої безпеки України. Якщо є діти (чи підлітки), то ви дізнаєтесь, як може виглядати їх карʼєра, якщо вони захочуть повʼязати її із Космічними технологіями.

Наші спікери – це практики, інженери, програмісти, підприємці, викладачі вузів. Весь контент буде дуже практичним. Одразу можна буде брати і щось робити.

Хороший шанс знайти себе у Космосі. Буду радий побачитись 🙂! 9 листопада, четвер, 19:00, вул. Костьольна-8, галерея Vakulenko.

Сторінка події: https://www.facebook.com/events/992258678741391


Друзі, у цю суботу 16 вересня о 17:00 плануємо першу офлайн зустріч Mars Society Ukraine 2023 року у Києві. Сторінка події на Facebook: https://www.facebook.com/events/315841344354417?ref=newsfeed На зустрічі я розповім коротко про роботу Mars Society Ukraine та наші плани. Також плануємо презентувати книгу "Астрономія для дітей" Ольги Шибки, яка виходить під егідою Mars Society Ukraine. Книга розрахована на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Книгу можна буде придбати на місці з автографом автора. Вартість складе 300 грн, а усі виручені кошти ми відправимо на ЗСУ. Можна взяти на зустріч із собою друзів або колег, які цікавляться тематикою Космосу, але тільки надійних, будь ласка 🙂 Локацію події повідомляємо лише особисто, ніде не публікуємо. Кому цікаво прийти, напишіть мені, будь ласка, у приватні повідомлення тут або на Facebook, я повідомлю місце. До зустрічі в суботу 16 вересня о 17:00! 🔥🚀


Україні потрібно мати власні космічні сили. Україна повинна мати можливість знищувати російські космічні сили.
Якби в України були космічні технології, ви могли б знищити ці супутники. США не можуть зробити цього за вас.
Великобританія не може зробити цього за вас. Україна має вміти робити це самостійно."

Але звідки в Україні візьмуться Космічні сили, якщо ми не будемо активно цікавитися темою Космосу?

Якщо ж дивитися у далеке майбутнє, де людство дійсно створить поселення на Марсі, то чи хочемо ми, щоб там були й українські поселення?
Процитую знову Роберта Зубріна: "Великі нації роблять великі справи. Зрештою, на Марсі з'являться перші міста. З'являться нові гілки людської цивілізації. Майбутнім поколінням запам'ятаються ті нації, які візьмуть участь в опануванні космосу.

Якщо ви хочете, щоб на Марсі знали, хто такий Тарас Шевченко, то українці мають бути на Марсі. Якщо ви хочете, щоб майбутні жителі Марсу знали про Україну, то українці мають бути на Марсі."

Заради популяризації цих ідей і працює Mars Society Ukraine, як частина глобальної організації Mars Society.
Ми почали з простого: видання книг. Це дуже проста і зрозуміла ідея. Ти платиш 500 грн на рік за членство у Mars Society Ukraine та одразу отримуєш друковану повнокольорову книгу Роберта Зубріна «Жага Космосу».

Отримані кошти ми вкладаємо у видання наступних книг.

Коли виходить книга, ми робимо презентацію — так члени Mars Society Ukraine можуть зустрітися в офлайні. Це зміцнює звʼязки всередині спільноти.
Наступним виданням, яке зараз готується до друку буде "Астрономія для дітей" авторства Olga Shybka. Я сподіваюсь, що з часом ми зможемо видавати досить суттєву кількість книг кожного року.

Також щороку ми видаємо каталог «Космічна Україна», де зібрані усі ключові гравці космічної екосистеми України. Версію каталогу 2023 року можна безкоштовно завантажити за відповідним лінком на нашому сайті.

Окрім книг, у Mars Society плануються й інші активності. Я розповім про них поступово згодом у Facebook та закритій What's app-спільноті.
Людей, які підтримують наші цінності та бачення, запрошую приєднуватись до Mars Society Ukraine.

Заявку на приєднання до Mars Society Ukraine можна подати на нашому сайті: https://marsukraine.org

In Dust We Trust. See you on Mars! 🔥 🚀


Друзі, всім привіт! Нещодавно ми запустили новий сайт Mars Society https://marsukraine.org. Хочу поділитися з вами розповіддю про цю організацію та запросити стати її членом.

20 липня 1989 року Президент США Джордж Буш оголосив про старт Space Exploration Initiative (SEI). На сходах National Air and Space Museum Джордж Буш описав довгострокові плани, які мали закінчитися висадкою людей на Марс.

У грудні 1990 року відбулося дослідження, де реалізацію плану оцінили в $450 млрд., а тривалість 20-30 років. Конгрес США зустрів план із подивом. Такої суми грошей США не виділяли на жодний проект з часів Другої світової війни.

1 квітня 1992 року новим головою NASA став Dan Goldin, який офіційно відмовився від SEI.

У цей час майбутній засновник Mars Society, Роберт Зубрін, працював у компанії Martin Marietta (у 1995 році відбулося злиття Martin Marietta та Lockheed Corporation у знамениту Lockheed Martin). Роберт Зубрін виступив запеклим критиком Плану SEI за $450 млрд. Роберт сказав, що NASA просто вирішила, що чим більше технологій – тим краще. Чи не кожен постачальник NASA зміг би прикласти руку до проекту і заробити: "Такий підхід - абсолютний антонім до того, як мислять інженери".

Зубрін заявив, що в NASA, напевно, перестаралися з переглядом "Зоряних війн", раз вони вирішили побудувати величезний космічний корабель для польоту на Марс.

План NASA НЕ передбачав прямого (direct) польоту із Землі на Марс.

Спочатку потрібно було створити "перевалочний пункт" на орбіті. Доставити туди безліч корисних вантажів, включаючи пиво для польоту на Марс і назад.

Далі потрібно було продати "велику будову": просто на орбіті зібрати всі модулі у великий космічний корабель – і тільки потім летіти на Марс. План був нежиттєздатним із самого початку.

У той же час Роберт Зубрін погодив з менеджментом компанії Marietta проект з розробки принципово іншого плану польоту на Марс, який пізніше отримав назву "Mars Direct". План передбачав ПРЯМИЙ політ із Землі на Марс, без будь-яких “перевалочних пунктів” на орбіті.
Також план пропонував триваліший період знаходження астронавтів на поверхні Марса з науковими цілями. Інакше навіщо взагалі туди летіти? Поставити прапор, зробити селфі та вилітати назад? План припускав, що паливо для подорожі назад на Землю можна виготовити прямо на Червоній планеті, а не везти із собою із Землі.

У своїх книгах "The Case For Mars" та "The Case For Space" Роберт Зубрін наводить аналогії колонізації Марса з першими експедиціями дослідження Північного полюса. Успішними були ті експедиції, які брали із собою якнайменше речей і максимально “live off the land”, тобто використовували їжу та інші ресурси, які видобували по ходу експедиції, а не брали спочатку із собою.

З метою популяризації ідей описаних вище, Роберт Зубрін у 1998 році створив організацію The Mars Society. Декларацію The Mars Society підписали 700 учасників установчого зʼїзду у штаті Колорадо.

Українською мовою Декларація доступна на нашому сайті https://marsukraine.org

У Декларації описані основні цілі та мотиви, чому саме для людства так важлива тема вивчення Марсу.

До речі, часто доводиться чути хибну тезу, щось типу "я займаюсь земними справами" або "навіщо ви говорите про Марс, коли на Землі повно проблем" і т.д. Правда полягає у тому, що саме займаючись такими науково складними питаннями, як політ на Марс, людство має шанс вирішити наші "земні" проблеми.

Ми не задумуємось, але багато ліків, компʼютерних чіпів, досягнень сільського господарства, навігації, телекомунікацій, – це все народилося завдяки саме космічним програмам в США, Європі та інших країнах.

В контексті України додається вагома військова складова. Процитую Роберта Зубріна: "Просто зараз, коли ми з вами говоримо, над нашою головою пролітають космічні супутники росіян. Супутники передають росіянам розвідувальну інформацію, топографічну інформацію, дають зв'язок, який використовують для наведення ракет.


Всім привіт!

Друзі, хочу запросити усіх, хто цікавиться темою Космосу в Україні, 2 березня 2023 р. в четвер о 18:30 на презентацію каталогу "Космічна Україна 2023" в галереї Vakulenko на вул. Костьольній-8.

На місці можна буде придбати різні прикольні космічні штуки: книгу "Жага Космосу" Роберта Зубріна, худі Tesla Spaceman і худі із зображенням Тіхіро (на основі ліногравюр українського художника Михайла Хіміча); кімоно ручної роботи авторства Lubov Malikova (1 залишилося); прикольні covid-маски, також роботи Люби Малікової.

Усі виручені кошти передаємо на ЗСУ. Точну суму, яку вдасться зібрати, я назву після івенту і опублікую у Facebook інформацію, куди пішли кошти.

Увага! Якщо у вас є якісь ваші речі, повʼязані із космосом: худі, футболки, сувеніри, автографи, журнали, книги тощо, і ви хочете також виставити їх на продаж, а кошти віддати на ЗСУ, – напишіть мені у приватні повідомлення, скоординуємось.

Лінк на подію https://www.facebook.com/events/899241831229758/?ref=newsfeed

До зустрічі! 🙂 🔥🚀❤️


Друзі, у нас на сьогодні все в силі :)! Чекаємо вас о 12:00 на вул. Костьольній-8 в галереї Vakulenko Art Consulting на зустрічі з художником Михайлом Хімічем в рамках проекту "Жага Космосу" :)!

Цього разу ми роздобули стільчики, щоб було зручно сидіти та спілкуватися. На місці можна буде придабати книгу Роберта Зубріна «Жага Космосу».

Можна прийти раніше, об 11:30 я проведу екскурсію по галереї. Вхід вільний :)




Друзі, як і обіцяли, ось посилання на фотографії із презентації книги «Жага Космосу» Роберта Зубріна: https://www.facebook.com/671865907/posts/10159799848870908/?d=n Виставка «Жага Космосу» українського художника Михайла Хіміча працюватиме до 7-го жовтня. Адреса: вул. Костьольна-8, галерея Vakulenko Art Consulting. Відчинена щодня, окрім понеділка та вівторка з 11:00 до 19:00. Вхід вільний.


Всім привіт! На цей Telegram-канал веде QR-код із обкладинки книжки "Жага Космосу" Роберта Зубріна. Канал Doing Space UA ведуть Сергій Даниленко, Дмитро Плєшаков, Дмитро Білаш. Нас можна знайти у Facebook за іменами. Ми не плануємо особливо спамити тут розсилками в Telegram. Просто запрошуємо лишатися із нами на зв'язку. Час від часу ми будемо розсилати анонси подій у сфері Космосу, якими ми займаємося як хоббі у вільний час :) UPDATE: виставка гравюр Михайла Хіміча на космічну тематику працюватиме до 7-го жовтня, вул. Костьольна-8, галерея Vakulenko, з 11:00 до 19:00, щодня без вихідних. Вхід вільний :) P.S. Фотографії із відкриття виставки будуть опубліковані трошки пізніше у цьому каналі. Welcome :)!


Друзі, сьогодні ми розсилаємо особисті запрошення на презентацію книги "Жага Космосу" Роберта Зубріна та одночасне відкриття виставки гравюр-ілюстрацій до книги українського художника Михайла Хіміча. Презентація відбудеться 23-го вересня о 19:00 в Галереї Vakulenko Art Consulting (вул. Костьольна-8), м.Київ.

Будь ласка, напишіть у коментарях до Facebook-анонсу "+1", якщо хочете прийти, і я надішлю вам особисте запрошення.

Лінк на Facebook-пост: https://www.facebook.com/sergii.danylenko/posts/10159775789970908

Кількість місць обмежена, оскільки галерея зможе вмістити лише близько 100 людей одночасно.

Якщо ми вичерпаємо кількість запрошень, не хвилюйтесь, виставка працюватиме до 7 жовтня, ще буде можливість потрапити.

О 20:00 23-го вересня плануємо пряму трансляцію, включення Роберта Зубріна із США з привітанням до українського читача.

Буде цікаво і медіа, які пишуть про технології, космос, інновації, і тим хто пише про культуру, мистецтво, книги, картини. Михайло Хіміч творить в унікальній техніці ліногравюр, які сягають розміром кількох метрів (2х3 м тощо).

Спеціально для книги Михайло Хіміч вирізав портрети Ілона Маска, Джефа Безоса, Річарда Бренсона, Пітера Діамандіса, Роберта Зубріна, а також історичних персоналій – Чарльза Беббіджа, Ади Лавлейс, Джордано Бруно, Іоганна Кеплера, Галілео Галілея, Карла Сагана (всього кілька десятків портретів) + стилізував креслення, схеми та естетику майбутніх космічних поселень.

У кількаметрових розмірах виглядає фантастично. Буде чудова картинка і для ТВ, і для фотокореспондентів.

До зустрічі!

Link: https://www.facebook.com/sergii.danylenko/posts/10159775789970908


Всім привіт на каналі Doing Space UA! Під час конференції ми із Дмитром Білашем говорили про підготовку до друку в Україні книги Роберта Зубріна "The Case For Space". Запрошуємо зустрітися в цю неділю 20-го грудня о 15:00 в Галереї мистецтв на Т.Драйзера-6. ЩО БУДЕ? Разом зійдуться 3 світи: книги, художники, космос.
1. Художник, графік Misha Khimich проведе лекцію про те, як люди, художники, режисери бачили Космос у різні історичні епохи. Як зауважив Михайло Хіміч, естетика відео SpaceX, наприклад, сильно відрізняється, наприклад, від "Соляріс" Тарковського. А ще ж є "Зоряні війни", бачення Космосу очима Netflix, світи Кіра Буличова, Космос очима гностиків. Просто вау тема!
2. Нагадаю, Михайло Хіміч зараз працює над серією ілюстрацій до книги "The Case For Space" автора Robert Zubrin. Я готую цю книгу до видання у 2021 році українською мовою разом із друзями Dmytrø Bilash, Dmitry Pleshakov і видавництвом BookChef Дякую за допомогу Alexandr Kirpichov, Kateryna Demyanchuk, Yaroslav Azhnyuk. Тому запрошую усіх, кому цікава тема розвитку Космосу в Україні. Такий собі космічний мітап однодумців. Також дякую за підтримку Mars Society Ukraine та Andrey Begunov!
3. AND LAST BUT NOT THE LEAST. Запрошую усіх, кому цікаве мистецтво. Михайло Хіміч винайшов власну техніку друку масштабних ліногравюр (4x8 м і більше). Ці полотна вражають. Я мав щастя бачити їх у реальний розмір – фантастична енергетика. Михайло Хіміч розповість в цілому про жанр Ліногравюри і свою роботу.
Дякую Галереї мистецтв та Irina Xurset за гостинність. До зустрічі в неділю 20-го грудня о 15:00 🙂! 🔥
P.S. Так, онлайн трансляція буде. P.P.S. Не забудьте маски 😉 І РОЗШАРТЕ, БУДЬ ЛАСКА, ПОСТ НА СВОЇ АККАУНТИ В СОЦ.МЕРЕЖАХ – БУДЕ КОСМІЧНЕ ЩАСТЯ! 🙂! ЛІНК НА FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/750709755791456/




Друзі, дуже дякуємо вам усім за участь! Ви - космос! Було неймовірно круто побачити 1000+ реєстрація та більш ніж 350+ учасників на Doing Space UA.

Щодо запису: ми плануємо викласти його у відкритий доступ в Youtube, але трохи пізніше, наступного тижня.

А просто зараз ви можете подивитись запис конференції за цим посиланням:

https://us02web.zoom.us/rec/share/ACO6SUHQq-T84xaVDOvbA3gQ6GGFAjV5UOPUKvWvssOtQn6_wySgcUpEewWmCqZu.XwmxHL4DLaM46k5D

Пароль: I@8%&53i




Всім привіт! Як і обіцяли, ділимося презентаціями спікерів Doing Space UA.








Протягом конференції спікери озвучували чимало книжок. Один з учасників Doing Space UA зібрав книжки в один список - https://www.goodreads.com/list/show/153667.Doing_Space_UA
Тепер ви маєте список корисної літератури на кілька місяців вперед, друзі 😉
Дякуємо Oleksa Stepaniuk за ініціативу.

Показано 20 последних публикаций.