Обстановка по Берліну


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Обстановку по мєстяках, концертах і історії Берліна для вас доповідає @punksaal. Якщо вам подобається те, що я пишу, ви можете подякувати копієчкою сюди 5167 9855 6182 7106

Связанные каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Не знаю, що тут відбувається, але мені подобається😂 Берлін, Ґьорліцер Бангоф, 1987.


Берлін закриває станцію метро Französische Straße, бо вона знаходиться занадто близько до новозбудованої (allegedly логістично вигіднішої) станції Unter den Linden, що відкривається 4 грудня 2020. Деякі берлінці сподіваються, що там відкриють нічний клуб :)


Будівля клубу Metropol на площі Ноллендорфплатц була зведена в 1905–1906 роках тоді ще як Новий театр. Після війни там знаходився кінотеатр і дискотека Metropol, а у 2005 відкрився лакшері клуб-ресторан Goya. На щастя, він не протримався довго, і після змін власників, функціоналу і тимчасового закриття, в квітні 2019 в цих стінах відкрився концертний зал Metropol. Як зберетеся в Берлін після карантину, не забудьте подивитися, які там концерти. Я в першу чергу рекомендую прекрасну Austra 21.11.21😊


2/2 Вони всі знаходяться в Берліні, і на них знімали – wait for it – нашумілий Queen's Gambit, кандидат у найкращі серіали року.

Детально роздивитися що і де, а також порівняти зі сценами з серіалу можна тут.

А ви дивилися?


1/2 Як ви думаєте, що спільного у всіх цих локацій – кафе Grosz, Friedrichstadt-Palast, Трояндовий сад на Карл-Маркс-Аллее...


За святкуваннями падіння Муру 9 листопада часто губиться інша важлива подія, яка відбулася в ніч з 9 на 10 листопада 1938 року. Так звана «Кришталева ніч» – перша цілеспрямована масова акція нацистської влади Німеччини проти єврейського населення.

Людей вбивали чи доводили до самогубства, було зруйновано понад 1400 синагог чи інших релігійних місць. Тисячі магазинів, помешкань, єврейських цвинтарів було зруйновано. Станом на 10 листопада близько 30.000 євреїв було надіслано до концтаборів, з них сотні були вбиті або померли, бо не витримали тяжких умов. Погроми відбувалися в період з 7 по 13 листопада 1938 і позначили перехід від дискримінації євреїв до їх відкритого переслідування.

У Берліні ви могли бачити ось такі пам'ятки на тротуарах біля місць, де жили вбиті і закатовані євреї.

📷: Axel Mauruszat


9 листопада 1989 року відкрили Берлінський мур.

Берлінський мур спорудили через 15 років після початку Холодної війни. Понад 2 мільйони східних німців (переважно висококваліфіковані робітники і фахівці) втекли на Захід у 1949–1961 роках. Радянський Союз відхилив перший запит Східної Німеччини на побудову муру в 1953, але коли наприкінці літа 1961 кількість перебіжчиків через Західний Берлін досягла 1000 за день, Нікіта Хрущов вирішив, що ну ок будуйте.
Так, жителі Берліна прокинулися 13 серпня 1961 року з видом на паркани з колючим дротом на межі східної і західної частин, а за декілька днів їх почали укріпляти бетоном.

Можливо, ви (як і я колись) про це не задумувалися, але Берлінський мур не був прямою стіною, яка ділила Берлін навпіл. Він ішов по колу. Існує короткометражний фільм, у якому протягом 27 хвилин можна дивитися, як молода Тільда Суінтон на велосипеді їде вздовж муру і заглядає через нього.

https://www.youtube.com/watch?v=RU_1nA332ws

Зі святом!


Останній рейс із аеропорту Теґель сьогодні, 8 листопада. Скільки спогадів💔

📷: Ralf Lehmann-Tag


Доброго ранку💛

📷: Michael Schulz


Тим часом, у Берліні розпочав роботу новий аеропорт (BER), а Теґель закривається для пасажирських рейсів 8 листопада. Прощавай, малиш, я тебе любила.


Раптом ви цікавилися, то будівля нинішнього Берґхайну – це колишня котельня, яка раніше належала до старого Східного вокзалу (alter Ostbahnhof). Побудована вона в 1953-1954 роках у стилі, як би це не дивно звучало, Сталінського ампіру і знаходиться під захистом як частина ансамблю Карл-Маркс-Аллее. Спочатку (з 2004) власники орендували приміщення в енергентичної компанії, а в 2011 вони її викупили.

«Завтра під питанням» – баннер із цим написом з’явився на фасаді Берґхайну цієї осені у рамках виставки Studio Berlin, яка проходила у клубі під час Berlin Art Week. До цього Берґхайн був зачинений на карантин з середини березня💔 Баннер створив тайський художник Ріркріт Тіраванія.

📷: Ріркріт Тіраванія


До речі, до фрази Fickt Euch Allee на стіні над клубом Lido (яка там давно/завжди) Grossstadtgeflüster написали цілу офігенну пісню. Група взагалі любить усіляку гру слів – тут до Fickt euch alle (Ідіть ви всі) додали букву Е, і це стало схоже на типову для Берліна назву бульварів зразка Karl-Marx-Allee. Бульвар Ідіть Ви Всі – чудове місце для дачки, коли всі задовбали🤗

https://www.youtube.com/watch?v=kPMRkQK2szI


З липня 1950 і до побудови Берлінського муру в 1961 в Берліні існували Grenzkinos - «прикордонні кінотеатри», розташовані в Західному Берліні біля кордону зі Східним, неподалік перших після кордону станцій метро.

Їх відкриття ініцював Оскар Мартай, «кіноофіцер» американської влади в Німеччині, якому ми також завдячуємо Берлінале. Мартай хотів поширювати цінності вільного світу і поза межами кінофестивалю.

Кожен сеанс починався з виписку міжнародних новин, а після них ішов фільм. Сектори (US, UK, FR) показували переважно фільми свого виробництва з німецьким дубляжем – стрічки, які не показувалися у Східному Берліні, або мали показуватися пізніше. Квитки «східнякам» продавалися за заниженою ціною.

Зі зведенням Берліського муру «прикордоннне кіно» закрилося. Більше того, «ідеологічний вплив» був однією з причин побудови Муру.

Можливо, ви колись бували на концертах у клубі Lido – так от у 50-х це був один із «прикордонних кінотеатрів». А сама назва – це акронім від Lichtspiele des Ostens, «Кінотеатр Сходу».


Було у Західному Берліні чимало curiosities. Одною з них був «просувний ключ». Для того, щоб ним відчинити двері, потрібно було вставити його, прокрутити, просунути його наскрізь, а після того, як ви увійшли, прокрутити знову і вийняти. Таким чином гарантувалося закриття дверей. Хочеш свій ключ назад – проштовхуй. Пристрій сумнівної корисності, зважаючи на те, що дверних дзвінків тоді майже не було, та й телефони були не в кожного.)


Ну що, #thattoweragain! На першому фото наша улюблена телевежа в 1967 році ще без головушки, а на другому – влітку 1968 року вже на фінальних стадіях. Відкрили телевежу на Александерплатц 3 жовтня 1969 року.


Woohoo вас уже 200! Дуже дякую всім, хто регулярно перевіряє обстановку по Берліну🎈На честь такого свята запрошую вас на віртуальну дискотеку і вмикаю для цього тречок одного з моїх улюблених берлінських гуртів! Huzzah!

https://www.youtube.com/watch?v=OTY1sV8xRSU


STAGELESS. SVEN MARQUARDT

У жовтні 2019 року Свен Маркардт зробив портрети міжнародного ансамблю Friedrichstadt-Palast після їх виступу. Без прикрас він показав перехід від драматичних сценічних масок до стомлених облич танцюристів та танцюристок. Від зйомки минув рік, а нині ансамбль сумує за своєю сценою💔

Ці фото можна побачити на виставці у Friedrichstadt-Palast з 11.00 до 20.00 ще до 29 листопада. А поки дивимося красивенний відосик🖤

https://youtu.be/h2d2Oujp57Y


2/2 У ході майже 278 тисяч рейсів загинуло біля 100 авіаційників. Найчастішою причиною нещасних випадків були зіткнення.

Але щоб не закінчувати пост на сумних новинах, розповім вам мою улюблену частину всієї цієї історії. Літаки, які транспортували провіант, також називали Родзинковими бомбардувальниками. Сталося це тому, що пілот Ґейл Гелворсен перед висадкою у Темпельгофі почав скидати з літака пакуночки з солодощами для дітей, які спеціально для цього збиралися неподалік. Його колеги приєдналися до акції. Про це дізналася преса, і навіть діти у США почали збирати гроші на вкусняшки для західно-берлінських малих.

Оскільки пакуночки залітали на своїх міні-парашутиках і на східну частину Берліна, росіяни почали скаржитися. За легендою, коли про це розповіли Гелворсену, він попросив їм передати, що шоколад однаково смачний з обох боків Муру :)


1/2 Дорогою до Columbiahalle та Темпельгофського поля є Platz der Luftbrücke – Площа Повітряного мосту. Я багато років виходила з метро на тій площі і чомусь думала, що, мабуть, тут десь колись стояв якийсь міст, а тепер його немає.

Минуло не одне літо, коли до мене дійшло, що мосту насправді ніякого не було, а Luftbrücke – це насправді Берлінський повітряний міст, операція західних союзників із постачання продовльства до відрізаного від решти країни Західного Берліна. Цей повітряний коридор проіснував із червня 1948 (коли перший літак США сів в аеропорту Темпельгоф) до травня 1949 (зняття блокади і відновлення наземного зв’язку). Про цей період є телефільм «Повітряний міст – лише небо було вільним».


Spotted біля аеропорту Шенефельд✈️🙃

Показано 20 последних публикаций.

204

подписчиков
Статистика канала