Даніель Шеліговський


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Погляд із Польщі на Україну та українсько-польські відносини

Связанные каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Сьогодні у Варшаві був також спецпредставник Китаю із питань Євразії Лі Хуей. З ним зустрівся заступник міністра закордонних справ Польщі Владислав Теофіл Бартошевський.

Із польського боку все чітко по плану:
👉 Підкреслили, що російська агресія проти України залишається ключовим викликом для регіональної та глобальної безпеки
👉 Наголосили на необхідності відновлення територіальної цілісності України у межах ії міжнародно визнаних кордонів та утримання від погроз застосування сили як основи для мирного врегулювання конфлікту
👉 Зазначили, що підтримка жертви агресії є не тільки правом, але й обов'язком усіх членів міжнародної спільноти, особливо постійних членів Ради Безпеки ООН
👉 Закликали Китай не надавати політичної, економічної та військової підтримки Росії як агресору

Чи вплине це на китайску позицію щодо Росії? Сумнівів не маю. Раджу прочитати попередній допис.

Очікуйте Лі Хуейа скоро у Києві

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wiceminister-wladyslaw-bartoszewski-przyjal-specjalnego-wyslannika-rzadu-chin-ds-eurazji


Завітали китайські колеги. Делегація дуже серйозна - китайський аналог фактично має ранг міністерства. Поговорили про все гороше проти всього поганого. Ну і звичайно - про Україну та Росію.

Звісно, ніхто нікого не переконав у своїй позиції. Тут сподівань навіть не було. Але почути аргументи, які наводили китайські гості - точно цікаво було.

Вони кажуть - ми виступаємо за мирне врегулювання конфліктів, ніхто нікому не повинен нав'язувати альянсів, ніхто не зможе гарантувати власну безпеку за рахунок інших, інакше ми всі вб'ємо один одного. Узагалі то, давайте торгувати і жити довго і щасливо.

Нічого, я уже таке неодноразово чув. Значить - ми ще не почали всерйоз. Відповіли з нашої точки зору - 1:1.

Ну, тоді давайте всерйоз. Розставимо всі крапки над "і"- а узагалі то хто почав цей "конфлікт" (китайці кажуть "український конфлікт", або "українська криза")?

І тут таке.

Вони кажуть - ми були уже на декількох дискусіях у Європі, в різних країнах - різні погляди, хтось каже, що Росія напала, хтось каже, що НАТО спровокувало, там певно всі трохи праві, ну ситуація не чорно-біла. І насамперед важливе - свого часу НАТО обіцяло, що не буде розширюватися на схід, а Ви, Поляки, так і до НАТО все одно вступили, розуміємо, що Ви самі там хотіли йти, але всеж одно - без згоди НАТО вступу б не було, отже НАТО порушило слово, дане Росії. Якщо так, зараз чотири українські області також самостійно вирішили приєднатися до Росії (!), ну ок, Росія тоді також порушила слово, дане Україні, але хіба це не одне і те ж саме? Тож не можна застосовувати подвійних стандартів.

Зрозуміли, дискусія далеко не зайде...

Питаю - звідки взагалі думка, що Росія захоче говорити про припинення вогню? (Китайці кажуть, що припинення вогню є зараз найбільш важливим, тому що пріорутет - запобігти ядерній війні). І ще питаю - якщо навіть допустимо, що Росія захоче, тоді чи Китай стане гарантом безпеки для України, прийде Україні із допомогою, якщо Росія знову порушить угоду?

Цікаво було спостерігати за обличчями, бачу - маленький конфуз.

Врешті-решт є відповідь - ну, в односторонньому порядку Китай точно не може такого зробити, ядерна угода із Іраном також була багатосторонною, і узагалі то якісь гарантії безпеки великих держав для/проти інших великих держав це європейська традиція, не китайська, хай провідну роль відіграє Рада Безпеки ООН!

Все ясно. Ще трохи поговорили про китайську "миротворчу місію", яка ось-ось знов приїде у Київ, і попрощалися.

Щоб ілюзії не було на чиєму боці Китай, і чого він хоче добитися.

Поспілкувався із другом із Києва. Сказав мені - готуйся, ось він такий, новий світовий порядок.


На початок посилання на запис дискусії, яка відбулася минулого тижня у Києві за моєю участю, Любов Акуленко, Павло Клімкіна та Войцеха Кононьчука.

Яке майбутнє євроінтеграції України, та як Польщі і Україні разом рухатися вперед на цьому шляху?

Звернув увагу на три важливі напрямки:
- спільне бачення майбутньої реформи ЄС;
- спільні зусилля для отримання уже тепер фінансування з бюджету ЄС;
- розбудова інституційних контактів між Польщею та Україною.

Торкнувся ще багато інших тем - заохочую переглянути. Тим більше, що не щоденно такі дискусії відбуваються повністю українською мовою

https://youtu.be/qIOyO55z6q4?si=2OLyV2cAds6CFYcI


Друзі, всім привіт! Мене звати Даніель Шеліговський, я - керівник програми Східної Європи у Польському Інституті Міжнародних Справ у Варшаві. Вирішив зайти у Телеграм, щоб ділитися тут своїми думками про україньсько-польські відносини та власним поглядом на поточну ситуацію в Україні. Кому цікаво - підписуйтесь

Показано 4 последних публикаций.

82

подписчиков
Статистика канала