Всередині судді


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Аналітичні матеріали на тему професійної поведінки суддів, підготовлені адвокатом Тимуром Михайловим з використанням матеріалів, зібраних за участі в проведенні дослідження Incentives of judges Фундації DEJURE
@Courtstories_bot - #судовісторіз

Связанные каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Залежність рішень суду від гри футбольної команди

Американські вчені Eren & Mocan показали, що судді в Луїзіані засуджують неповнолітніх правопорушників до більш суворих покарань у дні після несподіваної поразки футбольної команди Університету штату Луізіана LSU Tigers.

Дослідники ретельно вивчали роки судових справ у справах неповнолітніх, порівнюючи їх із результатами гри популярної команди. Порівняно з тижнями, коли команда не грала, не перемагала або не програла (коли очікувалася програш), як виявили дослідники, судді присуджували довші покарання афроамериканським неповнолітнім після несподіваної втрати.

Після таких кумедних результатів дослідження, залишається лише запропонувати дослідити взаємозв’язок між судовими рішеннями та повідомленнями про НЛО.

Можливо, ми ще щось не знаємо…


#судовісторіз
Почну першим:

В мене була тривала судова справа де мій процесуальний опонент – представник державного підприємства, старався надміру, втрачаючи адекватність поведінки. Він був схильний до емоціональних висловів, бездоказово називав моїх клієнтів шахраями. Один раз він навіть сказав, що на моєму місці він зарив би свій диплом юриста під землю.

Я при цьому «допомагав» йому, провокуючи на усе більше неадекватні речі.

В першій інстанції суд відмовив моєму клієнтові в задоволенні позову. В апеляційній інстанції мій процесуальний опонент знов поводився неадекватно та ближче до кінця судового розгляду заявив суддям відвід.
В цей момент я відчув, як збільшились мої шанси на виграш.

Апеляційний суд ухвалив рішення на користь
мого клієнта.

За цією ж справою в суді касаційної інстанції головуючий суддя мені повідомив на засіданні, що він працював раніше в державній компанії, яка була власником компанії мого процесуального візаві. При цьому він не бачив підстав для самовідводу. Через таку демонстрацію чесності я рекомендував клієнту не заявляти відвід, що і було зроблено. Після цього справу ви знов виграли.

Коли заявляєте відвід – думайте не тільки про процесуальні наслідки!


Кожен, хто працює в судах та з судами, точно має історії про поведінку суддів і їхні рішення: смішні, дивні, страшні, сумні… Хочу знати всі ваші історії, адже це буде цікаво і аудиторії, і мені для дослідження.

Надсилайте історії боту зворотнього зв’язку 👉 @Courtstories_bot, а я публікуватиму їх в рубриці #судовісторіз


Виправдувальні вироки за часів Сталіна

Чи ви знали, що в часи Сталіна виправдань було значно більше, ніж зараз?
Наявні різні статистичні дані, але в будь-якому разі виправдань було в 10 разів більше.

Наприклад, у Дніпропетровській області в 1935 році прийнято до розгляду на
попередньому судовому засіданні лише 48% кримінальних справ, при цьому 28% справ
було закрито, а 11,2% було повернуто на додаткове розслідування.

Інші цифри: «у СРСР за часів наймасовіших політичних репресій у 1935–1939 роках у
середньому ухвалювалося близько 12% виправданих вироків». Посилання:
http://khpg.org/1602076536

Зараз в Україні серед вироків судів першої інстанції тільки біля 1% виправдувальних.
Якщо врахувати залишені в силі виправдувальні вироки після оскарження – приблизно 0,5%.


Привіт. Мене звати Тимур Михайлов і я вже більше 10 років є практикуючим адвокатом.

Мені завжди було цікаво вираховувати дійсні причини, через які судді приймають ті чи інші рішення. Причини, внаслідок дії яких формується судова практика.

В пострадянських країнах питання дійсних мотивів прийняття рішень суддями сприймається як підозра в корупції. Судді не схильні визнавати, що на їх рішення впливає щось, окрім закону чи обставин справи.

Натомість в західних країнах судді не бояться визнавати, що вони теж люди, з певними стереотипами, упередженнями, недоліками, а тому можуть допускати помилки.

Тому в західних країнах поведінка суддів досліджується та є ціла галузь науки на межі поведінкової економіки, соціології та юриспруденції – емпіричні юридичні дослідження.

Зараз проводиться таке комплексне емпіричне юридичне дослідження поведінки суддів і в
Україні.

На цьому телеграм-каналі я буду ділитись матеріалами на тему факторів, які впливають на судові рішення в Україні, а також, матеріалами досліджень поведінки суддів в західних країнах.

Підписуйтесь, буде цікаво!

Показано 5 последних публикаций.

201

подписчиков
Статистика канала