Кліщіївка пошук


Гео и язык канала: Украина, Украинский
Категория: Право


Объединение родственников пропавших безвести в Клещеевке

Связанные каналы

Гео и язык канала
Украина, Украинский
Категория
Право
Статистика
Фильтр публикаций


Репост из: Адвокат Іван АНГЕЛІН ✌️
Нові правила опубліковано !

Сьогодні нарешті оприлюднено зміни до постанови Кабінету Міністрів України №560 від 16.05.2024р. в частині відстрочки від мобілізації при зникненні безвісти близького родича.

Нагадаємо, що раніше у разі зникнення безвісти близького родича право на відстрочку було передбачено лише для тих, хто надасть рішення суду про визнання особи зниклою безвісти за особливих обставин. При всій своїй очевидній нерозумності та невідповідності Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин", ця норма проіснувала 7 місяців.

Міністерство внутрішніх справ України тиждень тому анонсувало внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України в частині переліку документів, які надають право на відстрочку, але зміни були опубліковані лише сьогодні.

!!! Отже, для отримання відстрочки від військової служби у зв'язку зі зникненням безвісти за особливих обставин близького родича – чоловіка, дружини, сина, доньки, батька, матері або рідного (повнорідного, неповнорідного) брата чи сестри, замість рішення суду необхідно надати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Рішення суду більше не потрібне !

Щиро вітаємо ініціативу МВС України по приведенню у відповідність одного з найважливіших документів з питань мобілізації членів сімей зниклих безвісти військовослужбовців !

За наявності додаткових питань, будемо раді надати на них відповіді з понеділка по п'ятницю з 10.00 до 18.00 за телефонами гарячої лінії Адвокатського об'єднання "Ангелін та Партнери":
066 053 11 39;
068 053 11 39.


Репост из: Адвокат Іван АНГЕЛІН ✌️
Дуже гарні новини від Міністерства внутрішніх справ України!
Наскільки я розумію, Уряд змінив постанову #560 від 16.05.2024р., прибравши вимогу про надання рішення суду для оформлення відстрочки членам сімей зниклих безвісти.
На даний час зміни до постанови ще не опубліковані, але якщо вони дійсно прийняті, це дуже важливий крок.
Чекаємо офіційної публікації і повернемось до цієї теми !


Репост из: МВС України
Відтепер рідні зниклих безвісти за особливих обставин мають змогу отримати відстрочку від мобілізації. Відповідну постанову, що усунула юридичну колізію, прийняв Уряд за ініціативи МВС.

Раніше, для отримання відстрочки необхідно було отримати рішення суду щодо визнання особи зниклою безвісти. Однак, правова процедура ухвалення такого рішення судом чинним законодавством не передбачена.

📑Натомість, рідним потрібно буде отримати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти. Детальний алгоритм дій для отримання витягу з Реєстру — за посиланням.

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу


Репост из: Адвокат Іван АНГЕЛІН ✌️
Сьогодні поговоримо про призов на військову службу у разі, якщо хтось з членів сім'ї зник безвісти під час захисту Батьківщини

Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" встановлює, що військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, якщо загинув або пропав безвісти один з його близьких родичів:
- чоловік або дружина;
- син або донька;
- батько або мати;
- повнорідний або неповнорідний брат чи сестра (мається на увазі, що у зниклого та військовозобов'язаного спільними можуть бути як обидва, так і хтось один з батьків).
Отже для того, щоб не підлягати призову, у військовозобов'язаного має бути прямий родинний зв'язок з кимось з перелічених родичів.

Серед документів, визначених постановою Кабінету Міністрів України №560 від 16.05.2024р. є, зокрема, рішення суду про визнання особи зниклою безвісти за особливих обставин.

Проблема з отриманням такого рішення полягає в тому, що суди як правило, не приймають до розгляду такі заяви і часто справа навіть не відкривається.
По-друге, визнання судом особи зниклою безвісти, має наслідком припинення виплати грошового забезпечення та додаткової винагороди.
Отже, "завдяки" постанові Кабміну №560, члени сім'ї зниклого постають перед вибором – або відстрочка від військової служби, або отримання грошового забезпечення. При цьому Закон такого вибору не вимагає, тобто можна отримувати грошове забезпечення і одночасно мати право на відстрочку.

Ще один цікавий момент.
Військовозобов'язаний, який не звернувся до суду, підлягає мобілізації і становиться військовослужбовцем.
При цьому Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" надає йому право звільнитись з військової служби за тих же підстав - у разі, якщо один з близьких родичів загинув або зник безвісти.
І це без будь-якого рішення суду про визнання рідного зниклим безвісти за особливих обставин !

Отже маємо ситуацію, коли людина не має права на відстрочку від військової служби без рішення суду, але, потрапивши на військову службу має право негайно звільнитись з неї без рішення суду за тих самих обставин – загибель або зникнення безвісти члена сім'ї.

Єдине виключення: потрапивши на військову службу, звільнитись з неї може лише повнорідний брат чи сестра загиблого або зниклого безвісти, оскільки неповнорідних братів та сестер у даному випадку близькими родичами держава чомусь не вважає.

Отже, підсумовуючи:
1. Громадянину не треба визнавати близького родича зниклим безвісти або зниклим безвісти за особливих обставин, щоб не припинилось нарахування виплат.
2. До ТЦК разом з іншими документами замість рішення суду необхідно надати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який і є єдиним доказом статусу зниклого безвісти за особливих обставин.
3. У разі, якщо ТЦК відмовляє у наданні відстрочки без рішення суду, необхідно негайно оскаржувати такі дії в суді. Враховуючи явну невідповідність рішення ТЦК діючому Закону, існують достатньо серйозні підстави для отримання позитивного рішення.
4. На момент розгляду справи доцільно забезпечити позов шляхом судової заборони ТЦК видавати наказ про зарахування особи до списку ВЧ. Судова практика таких заборон почала напрацьовуватись і вже існують випадки, коли суди виносять ухвали на користь військовозобов'язаних.
4. У разі, якщо особу все таки призвали на військову службу – негайно подати рапорт про звільнення у зв'язку з наявністю поважних сімейних причин з посиланням на Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу".

Ну і звичайно сподіваємось, що Кабінет Міністрів найближчим часом приведе власну постанову №560 у відповідність до Закону.

За наявності додаткових питань, будемо раді надати на них відповіді з понеділка по п'ятницю з 10.00 до 18.00 за телефонами гарячої лінії:
066 053 1139
068 053 11 39


Об отмене Проекта Закона о внесении изменений в статью 9 Закона Украины "О социальной и правовой защите военнослужащих и членов их семей" Законопроект № 11407 от 16.07.2024 Электронные петиции - Официальное интернет-представительство Президента Украины
https://petition.president.gov.ua/petition/236284


Репост из: Адвокат Іван АНГЕЛІН ✌️
Зміни в Закон про статус зниклих безвісти набрали чинності

18 жовтня 2024 року набрали чинності зміни до Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин", відповідно до яких повноваження Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (МВС) передано іншим особам:

- повноваження з утворення пошукових груп, які працюють як на підконтрольних, так і на окупованих територіях – передано до Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних Сил;

- повноваження по веденню переговорів з будь-якими особами для розшуку зниклих безвісти як на підконтрольних, так і на окупованих територіях – передано до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Самому Уповноваженому натомість надано нове повноваження наступного змісту:

- здійснення комунікації з метою отримання інформації, що може сприяти розшуку особи, зниклої безвісти за особливих обставин, з особами, які можуть володіти такою інформацією, з отриманням за їхньою згодою письмових або усних пояснень.

Головне, на що звертають увагу правники та фахівці у пошуках зниклих безвісти, Закон надає такі повноваження Центральному управлінню ЦВС та Координаційному штабу одразу після набрання чинності, тобто з 18 жовтня 2024 року, а не після звільнення окупованих територій.

Так, деякі ЗМІ раніше зазначали про те, що пошукові роботи можуть проводитись тільки після деокупації територій.

Закон чітко зазначає про необхідність проведення пошукових робіт і на окупованих територіях, так само як перемовини з державою-агресором мають бути спрямовані на перевірку територій, які тимчасово перебувають під контролем окупантів.

Як Верховна Рада бачить новий порядок роботи державних органів ?

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, "пріоритетним напрямом в умовах ведення активних бойових дій російської федерації проти України є утворення пошукових груп із пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, які утворюються за погодженням з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, який визначає порядок проведення цими групами пошукових робіт.
Виконання відповідних завдань покладено на Генеральний штаб Збройних Сил України".

Тобто, Центральне управління ЦВС створює пошукові групи (гуманітарні місії), які мають працювати, зокрема, на тимчасово окупованих територіях.

Координаційний штаб проводить гуманітарні переговори з державою-агресором на предмет допуску цих пошукових груп до місць зникнення військовослужбовців України на тимчасово окупованих територіях.

Перевірка місць зникнення на окупованих територіях здійснюється або окупантами самостійно, або пошуковими групами, утвореними Центральним управлінням ЦВС в залежності від домовленостей Координаційного штабу та окупантів в рамках гуманітарної співпраці.

Про результати пошукових заходів окупанти, які перевіряли місця зникнення українських військових або пошукові групи Центрального управління ЦВС, мають повідомляти Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, як керівний орган цього напрямку.

Координаційний штаб вносить інформацію у відповідні бази даних, у тому числі до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти та повідомляє членів сімей про результати перевірок місць зникнення їх близьких.

Відомості, отримані Уповноваженим з питань зниклих безвісти під час "комунікації", також вносяться до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти та повідомляються родичам.

Як ми вже не раз повідомляли, одне з головних питань, яке треба з'ясувати родичам зниклих безвісти– це встановити (самостійно або за допомогою слідчого) місце зникнення військовослужбовця (геолокацію), оскільки це надає рідним можливість звернення до державних органів з вимогою про перевірку такого місця, навіть якщо воно знаходиться на тимчасово окупованій території.

За наявності додаткових питань, будемо раді надати на них відповіді з понеділка по п'ятницю з 10.00 до 18.00 за телефонами гарячої лінії Адвокатського об'єднання "Ангелін та Партнери":
066 053 11 39;
068 053 11 39


Репост из: Міністерство національної єдності України
⚡️Як звільненим з полону та родинам полонених отримати державну грошову допомогу

При Мінреінтеграції функціонує Комісія з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

❗️Вона встановлює факт перебування в полоні військових і цивільних, в тому числі звільнених з полону осіб. До складу Комісії входять представники державних органів і профільних громадських організацій.

Після встановлення Комісією факту позбавлення особи особистої свободи Мінреінтеграції виплачує одноразову грошову допомогу від держави у розмірі 100 тисяч гривень особам, звільненим з полону.

❗️Також Міністерство здійснює виплати щорічної державної допомоги у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування в полоні колишнім полоненим або членам сімей тих, хто досі перебуває в полоні.

Для отримання зазначених грошових допомог від держави потрібно звернутися до Мінреінтеграції. З алгоритмом дій і переліком необхідних документів можна ознайомитися за посиланням.

❗️Зразок заяви про встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України — тут, заяви про отримання державної грошової допомоги — за цим посиланням.

У разі виникнення питань щодо отримання допомоги від держави звільненим з полону і членам сімей полонених можна звертатися до Мінреінтеграції за номерами: (044) 355-14-56 та (097) 901-55-71 (Viber, WhatsApp).

📲 Мінреінтеграції


Репост из: Адвокат Іван АНГЕЛІН ✌️
Право на виплату ОГД після спливу трьох років з дати загибелі військовослужбовця

Раніше на цьому каналі ми розглядали проблему трирічного строку на отримання одноразової грошової допомоги у звʼязку із загибеллю військового - члени сім'ї зниклої особи, чиє тіло ідентифіковано через три роки з дати смерті, втрачали право на отримання ОГД.

Проблема становилась реальною, оскільки наближається закінчення третього року війни, а отже військовослужбовці, зниклі в її перші дні і не ідентифіковані до цього часу, як раз підпадали під цю категорію.
Іншими словами, тіло могло бути ідентифіковано через три роки від дати загибелі (зникнення) і ця дата зазначалось в свідоцтві про смерть, а отже строк на звернення родичів за ОГД був би пропущений.

Зібрати потрібну кількість підписів під відповідною петицією Президенту ми, нагадую, так і не спромоглись (робимо роботу над помилками на майбутнє). Але питання регулярно піднімалось на ваших зустрічах з державними органами та у зверненнях громадських організацій.

Вчора, 1 листопада 2024р. Мінреінтеграції опублікувало новину про зміни до постанови Кабінету Міністрів, які регулюють це питання.

Відтепер, як зазначає Мінреінтеграції, трирічний строк розраховується не від дати смерті в свідоцтві про смерть, яка визначається військовою частиною як дата зникнення, а через три роки від дати, коли рішення суду про визнання загиблим набрало законної сили.

Тобто у родичів зниклого буде достатньо часу для звернення за виплатою ОГД, незважаючи на те, що людина зникла більше ніж три роки тому.

Залишається поки незрозумілим від якої дати рахуватиметься трирічний термін, якщо зниклого військовослужбовця ідентифіковано правоохоронними органами БЕЗ рішення суду.
Більшість смертей зниклих безвісти реєструється не на підставі судового рішення, а за результатами ідентифікації в експертних установах.
По логіці це має бути дата ідентифікації особи, зазначена в постанові слідчого або дата, коли смерть було зареєстровано в органах РАЦС і складено актовий запис, отже сподіваємось, що Кабмін передбачив і ці випадки.

Протягом декількох днів ці зміни до постанов Кабінету Міністрів будуть опубліковані, тож зовсім скоро надамо більш повне роз'яснення з цього приводу.

Ну і на останок. Мінреінтеграції зрадило б собі, якби не похвалило Ірину Верещук за такі зміни, однак ми з вами знаємо, що саме наші наполегливі вимоги дали результат. Дуже вдячні вам за це та працюємо далі.


Репост из: Міністерство національної єдності України
⚡️Уряд ухвалив зміни до постанов, які стосуються виплат сім’ям військовослужбовців під час дії воєнного стану

Сьогодні Кабмін підтримав внесення змін до постанов КМУ від 25 грудня 2013 року № 975 і від 28 лютого 2022 року № 168.

❗️Вони передбачають, що особи, які мають право на одноразову грошову допомогу через загибель або зникнення військовослужбовця чи правоохоронця, можуть отримати її з дня, коли рішення суду про оголошення цієї особи померлою набрало чинності. Виплати особам з інвалідністю І та II груп проводяться позачергово.

Також актом передбачено, щоб трирічний строк, протягом якого існує право на отримання одноразової грошової допомоги, рахувався від дати, коли рішення суду про оголошення військовослужбовця померлим набрало законної сили, а не з дати, яка зазначена у свідоцтві про смерть.

❗️Проєкт постанови впливає на інтереси членів родин загиблих (померлих) військовослужбовців, військовозобов’язаних і резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, громадян з-поміж осіб з інвалідністю.

Вказані питання неодноразово порушувалися на засіданнях онлайн-нарад з питань ветеранської політики під головуванням заступника Керівника Офісу Президента України Ірини Верещук.

📲 Мінреінтеграції


Коротко по результатам прямого ефіру записала відео

Техніка додала нам незручностей 🤯🤯🤯

Відео за посиланням ⤵️⤵️⤵️⤵️


https://www.instagram.com/reel/DBtnQDMtqLd/?igsh=MWhnMmUycnlpZDY0Ng==


Репост из: Омбудсман Лубінець Дмитро
🗣Недобросовісні користуються людським горем! За останній час активізувалися випадки шахрайства на темі повернення українців із російського полону.

Дізнатися інформацію про захисника, передати ліки чи одяг, організувати телефонний дзвінок, включити до “чарівного” списку на обмін або ж навіть більше – дивовижним способом самостійно повернути воїна з полону – саме це найчастіше обіцяють шахраї рідним військових.

❗️За свої “послуги” вони хочуть шалені кошти. А отримавши їх шахраї перестають виходити на зв’язок із потерпілими.

Для того, щоб отримати бажане, зловмисники маніпулюють емоціями й почуттями близьких, а іноді навіть залякують смертю оборонця. Зазвичай вони самі телефонують жертвам, або ж “рекламують” свої послуги у соціальних мережах, там й отримують контакти рідних.

👉🏻Як себе можуть відрекомендувати шахраї? Представниками державних органів, або ж особами, які займаються обмінами полонених. Вони можуть представлятися й військовослужбовцями РФ, не маючи до цього жодного відношення.

Додам, що на почуттях рідних грає і те, що злочинці можуть знати інформацію про захисників – вони її отримують із соціальних мереж. Зокрема збирають із груп у Facebook, Telegram-каналів, Google-форм.

⏺Тому вкрай важливо не публікувати персональну інформацію оборонців, зокрема дані військових частин та звання. Також закликаю не передавати свою особисту інформацію та документи стороннім особам! На цій темі я наголошую на кожній зустрічі з рідними військовополонених і зниклих безвісти.

🗣Зазначу – якщо вам відомо про випадки шахрайства – повідомляйте про це правоохоронні органи. Злочинці, які так ошукують людей, мають бути покарані відповідно до законодавства!

Facebook | Instagram | Twitter




Репост из: Мій позивний "Гудвін"
Обзавелись своим грузовиком.

Первоначальные затраты:
-16407 грн.

Грузовик необходим нам для перевозки имущества мед.службы, и как мобильный склад.

Расходы:
1548грн-домкрат 3000грн-колесо(запаска) 2000грн-диск(запаска)+нова пошта-378грн 5000грн-рокла 2250грн-стяжки Скоряк: 589грн-топливный фильтр
Заправка газа для обогрева 22.03-15.04 1642грн.

Карта для желающих помочь: 5375414116654046


Репост из: Олег Котенко – Пошук зниклих та повернення полонених
‼️ Зверніть увагу‼️ В мережі знову активізувалися шахраї!

Останніми днями в соціальних мережах знову почали з’являтися повідомлення про шахрайські схеми, щодо родин зниклих безвісти та полонених захисників.

Аферисти вкотре намагаються виманити кошти за встановлення зв’язку з полоненими або ж інформацію, щодо зниклих безвісти.

⚠️ Будьте пильні, спілкуючись у мережі про зниклих безвісти чи полонених із незнайомцями. Якщо ж ви запідозрили про ймовірну шахрайську схему, то всю отриману від зловмисника інформацію передайте до правоохоронних органів. За подібні злочини шахраї понесуть передбачене кримінальним кодексом покарання.

‼️ Якщо ж вас шантажують життям та здоров’ям захисника, а в обмін на його безпеку вимагають гроші та інформацію про місця дислокації військових чи стратегічних об’єктів, одразу ж повідомте про це до Об’єднаного Центру Служби Безпеки України.

📲 Контакти Об’єднаного центру СБУ: +38 (044) 321-11-21, +38 (098) 321-11-21 або ж повідомити про такі випадки можна в Telegram, WhatsApp, Viber за телефоном: +38 (067) 650-83-32.


Репост из: Олег Котенко – Пошук зниклих та повернення полонених
‼️ Алгоритми дій для родин зниклих безвісти осіб розроблені ГО «ГРУПА ПАТРІОТ»

▪️ Військовий зник безвісти за особливих обставин: алгоритм дій

▪️ Як діяти якщо зникла безвісти цивільна людина?

▪️ Як проходить відібрання ДНК-матеріалу в рідних зниклих безвісти осіб

▪️ За яких обставин можливе проведення повторної ДНК-експертизи?

▪️ Що робити якщо зафіксовано активність телефону зниклої безвісти людини?

▪️ Що робити, якщо зниклого безвісти впізнано на фото чи відеоматеріалах?

▪️ Звільнений полонений повідомив про перебування в полоні зниклої безвісти особи

▪️ Як змінити статус зниклого безвісти на «полон»

▪️ Алгоритм перепоховання військових, які мали статус зниклих безвісти за особливих обставин

📲 Також отримати консультації можна на гарячій лінії ГО «ГРУПА ПАТРІОТ» за телефоном: 0 800 339 247. У вихідні можете надсилати повідомлення у Viber та Telegram за номером: (095) 896-04-21. Юридична допомога: (066) 053-11-39 та (068) 053-11-39.


Репост из: Олег Котенко – Пошук зниклих та повернення полонених
Як ознайомитися з кримінальним провадженням, яке розслідується в іншому населеному пункті: алгоритм дій

З детальним алгоритмом дій ви можете ознайомитися, переглянувши відео👇

https://www.youtube.com/watch?v=jP1ih27tCIw



Показано 17 последних публикаций.