ADвокат.UA


Гео и язык канала: Украина, Украинский
Категория: Познавательное


Про юриспруденцію зі смаком і не тільки...
Давай до нас, ми класні🤗

Связанные каналы

Гео и язык канала
Украина, Украинский
Статистика
Фильтр публикаций


​​ФОП-«загальників» без доходу звільнили від сплати ЄСВ. 
ФОПи-«загальносистемники», самозайняті особи та члени фермерського господарства зможуть не сплачувати ЄСВ за місяці неотримання доходу!


Через дію обмежувальних заходів у зв'язку із введенням карантину в Україні, закрилися або простоюють 40% підприємств😔

📍Але, є ті кому закон не писаний в нашій країні, ну або класти вони хотіли на закон, так, як вірять в свою винятковість😎 і продовжують працювати незважаючи на встановлену заборону КМУ🙅.

Тобто, в даному випадку згідно із урахуванням практики ЄСПЛ держава не забезпечила «належного урядування».
 
Іншими словами, згідно з рішенням ЄСПЛ у справі «Лелас проти Хорватії» (Lelas v. Croatia) державні органи, які не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків‼️

При цьому, принцип «належно урядування» може не тільки покладати на державні органи обов'язок діяти невідкладно, виправляючи свою помилку (рішення у справі «Москаль проти Польщі» (Moskal v. Poland), але і вимагати виплати відповідної компенсації або іншого виду належного відшкодування ( рішення у справах «пінкова і Пінк проти Чеської Республіки» (Pincova and Pine v. the Czech Republic) і «Тошкуце та інші проти Румунії» (Toscuta and Others v. Romania).


Кабмін виділив 1.6 млрд. грн. на виплату допомоги на дітей для ФОП, про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна, зазначає прес-служба Мінсоцполітики.

Однак, залишається відкритим питання, хто буде компенсувати збитки за нереалізовану сезонну продукцію у зв'язку із закриттям ринків на період карантину, оскільки більшість сезонної продукції було просто знищено🤔


Президент Володимир Зеленський підписав законопроект №2178-10 про ринок землі.
Ось і наступила ця мить, ринок землі запущено ...


Глава Комітету Верховної Ради з питань правової політики, нардеп від фракції "Слуга народу" Андрій Костін ініціював зміну порядку складання протоколу про адміністративне правопорушення. Він запропонував дозволити оформляти такі протоколи без присутності правопорушника.

Але, згідно ст.256 КУпАП, при складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки та надано можливість надавати пояснення.

Також, згідно зі ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Тим часом, згідно з ч.2 ст.61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

При цьому, в розумінні Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, залучення особи до адміністративної відповідальності розцінюється як «кримінальне обвинувачення», оскільки адміністративне правопорушення має ознаки притаманні «кримінальним обвинуваченням» в значенні ст. 6 Конвенції. Таку позицію висловив Європейський суд з прав людини в рішенні у справі Надточій проти України від 15 травня 2008 року.

Як передбачено п. «А» ч. 3 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод від 4 листопада 1950, ратифікованої Верховною Радою України 17 липня 1997 року, кожен обвинувачений в скоєнні злочину має право негайно і детально бути поінформованим зрозумілою для нього мовою про характер і причину обвинувачення проти нього.

При цьому, особі має бути забезпечено реалізацію його права на захист, яке полягає в наданні їй можливості надавати усні або письмові пояснення з приводу пред'явленого йому обвинувачення, збирати і подавати докази, брати особисту участь у виробництві, користуватися правовою допомогою захисника, реалізовувати інші процесуальні права , передбачені, зокрема КУпАП.

Надання детальної інформації з приводу пред'явленого особі обвинувачення і забезпечення її права на захист є важливою передумовою забезпечення справедливого судового розгляду.

Таким чином, нероз'яснення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, в момент складання протоколу про адміністративне правопорушення її процесуальних прав або відсутність відповідної позначки про неможливість реалізації роз'яснення таких, стоїть на заваді для забезпечення справедливого судового розгляду і захисту прав людини.

Отже, яких нам ще реформ не вистачає🤦


28 квітня в Україні вступають в силу нові вимоги до переліку інформації про платників і одержувачів щодо грошових переказів.

Нові вимоги вводяться у зв'язку з вступом в силу Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Закон вимагає ідентифікації та перевірки платника, а також супровід переказу коштів з необхідного списку даних про платника і одержувача.

Не застосовують нові вимоги до:
💳 Оплати проживання і комунальних послуг, податків, штрафів, інших обов'язкових платежів і зборів (незалежно від суми);
💳 Оплату кредитів до 30 тис. грн;
💳 Переказів для оплати товарів і послуг платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
💳 Всіх грошових переказів в Україну до 5 тис. грн;
💳 Зняття коштів зі свого рахунку.

Таким чином, якщо ви купили в інтернеті туфлі, парфум, комп'ютер, телефон тощо, вартістю понад 4999 грн. і не вказали призначення платежу або перевили більше 5000 грн. - ви потенційний злочинець, який займається легалізацією доходів, отриманих злочинним шляхом.🤷‍♂️


​​#судова_практика

Суд стягнув на користь позивача понад‼ПІВМІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ‼шкоди, завданої незаконними діями правоохоронців

Віньковецький районний суд частково задовольнив позовні вимоги мешканця смт Віньківці до Прокуратури Хмельницької області, Державної казначейської служби України про відшкодування шкоди, завданої незаконними діями органів досудового слідства і прокуратури – й стягнув з Держбюджету України на користь позивача 503 380 гривень💰на відшкодування моральної шкоди, 1 684 гривні – матеріальної.

Як встановив суд, позивач перебував під слідством та судом 8 років 10 місяців 18 днів: з 9 лютого 2010 року по 27 грудня 2018 року.

Суд погодився із доводами чоловіка про те, що він зазнав моральних страждань, оскільки через тривалу участь у досудовому розслідуванні порушився його нормальний спосіб життя: серед іншого, у нього погіршилося здоров’я, стосунки з оточуючими, він втратив роботу, не міг забезпечувати сім’ю, виїжджати за кордон, жив під страхом ймовірної кари. Однак не погодився із сумами, які він просив стягнути з відповідачів.

«Межі відшкодування моральної шкоди за час перебування під слідством чи судом визначаються судом у розмірі, співмірному з мінімальним розміром заробітної плати, визначеної законодавством за кожен місяць перебування під слідством чи судом, виходячи з розміру, встановленої законодавством на момент відшкодування», – зазначає суддя.

Виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, що на час розгляду справи становить 4 723 грн, суд розрахував суму моральної шкоди – 503 380 гривень, позивач же оцінив свої моральні збитки в 1 803 787 гривень.

Також суд частково стягнув майнові збитки – 1 684 гривні, замість заявлених у позові 79 537 гривень.

(Рішення ще не набрало законної сили і може бути оскаржене до Хмельницького апеляційного суду).

📌Довідково. Відповідно до статті 56 Конституції України кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.


#судова_практика ⚖

08 квітня 2020 року суддя Кельменецького районного суду Чернівецької області виніс дуже цікаве рішення у справі №717/422/20, яке покликане правильно трактувати норми законодавства під час спроб поліції притягнути українців до адміністративної відповідальності 
за появу у громадському місці без захисних масок і респіраторів.

Отже, відповідно до підпункту 1 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 року, в редакції Постанови Кабінету Міністрів України №255 від 02.04. 2020 року заборонено з 6 квітня 2020 р. до 24 квітня 2020 р. перебування в громадських місцях без 
вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.

З пояснень особи, яка притягувалася до адміністративної відповідальності вбачалося, що він перебував в громадському місці без маски на обличчі, зокрема на органах дихання, через відсутність коштів на її придбання та через неможливість її виготовлення самостійно.

Однак, суддя прийшов до висновку та закрив справу за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення на підставі того, що ‼під час епідемії саме держава зобов’язана безкоштовно забезпечувати громадян необхідними засобами захисту.

Зокрема, відповідно до ст.8 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» фінансування профілактичних і протиепідемічних заходів здійснюється за рахунок 
коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів, а у випадках, передбачених законом, - за рахунок коштів підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, а також коштів фізичних осіб.

Окрім цього, суддя також наголошує, що в матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували, що ОСОБА_1 відповідно до закону за власні кошти зобов`язаний придбати чи виготовити засіб індивідуального захисту, зокрема респіратор або захисну маску, чи йому було профінансовано витрати на придбання чи виготовлення засобів індивідуального захисту за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

Також, суддя додає, що на даний час в Україні не визначені відповідні медичні критерії та не прийняті нормативно-правові акти щодо випадків та необхідності носіння засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски для захисту органів дихання, у тому числі виготовлених самостійно громадянами. Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.


​​Як нам всім відомо, карантин продовжили до 24 квітня 2020 року, однак постає питання, що в цій ситуації роботи малому та середньому бізнесу, які вже майже на грані  банкрутства❓❓❓
При цьому, за останній тиждень, ми бачимо очевидну тенденцію, що малий та середній бізнес, незважаючи на заборону накладення штрафу відповідно до ст.44-3 КУпАП, (порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм) продовжують працювати, оскільки голоду та мору люди бояться набагато більше, ніж вірусу.

Отже, якщо все ж таки працівники поліції спіймали вас та склали протокол про 
адміністративне правопорушення, то на що слід звернути увагу аби уникнути 
відповідальності: ⬇️

📌По-перше, доволі часто працівники поліції не дотримуються вимог встановлених у ст. 256 КУпАП, а саме у протоколі про адміністративне правопорушення має зазначатися:
🔸️дата і місце його складання;
🔸️посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; 
🔸️відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення);
🔸️місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; 🔸️нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення;
🔸️прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є;
🔸️пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності;
🔸️інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Водночас, обов`язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний 
протокол, та не може бути перекладено на суд.

📌По-друге, слід пам’ятати, що відповідно до ст. 255 КУпАП протоколи про 
адміністративні правопорушення у вчиненні адміністративного правопорушення за ст.44-3 КУпАП мають право складати уповноважені на те особи органів внутрішніх справ 
(Національної поліції).

Таким чином, у разі складання протоколу про адміністративне правопорушення 
звертайте увагу, щоб даний протокол відповідав вимогам ст. 256 КУпАП.


​​Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року.


Друзі, всім доброго дня!!!🤚

Станом на сьогодні, майже кожна українська родина зіштовхнулась з ситуацією, коли в період карантину кожен потребує допомоги🙏
- декого незаконно звільнили;
- дехто взяв позику в мікрофінасовій установі під великі відсотки і тепер не знає, як бути;
- комусь немає чим платити за оренду, а орендодавець вимагає, щоб ви сплатили кошти і т.д..

📍Отже, якщо ви дійсно зіштовхнулись з якоюсь неправомірною ситуацією, то звертайтесь за юридичною консультацією до @Lawyer_Yevgeniy (безоплатно)!!!


Добрий ранок 😉

Пошуки масок продовжуються...
Сьогодні зранку бігала по аптекам, щоб хоча б бинт купити і пошити маску (бинта теж майже ніде немає).

Так от, в одну зі столичних АПТЕК НЕ ПУСТИЛИ БЕЗ МАСКИ!!!

Занавес

Назріває питання: ви в масці чи без???


Рада прийняла закон про підтримку платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби!!!

Законом внесено наступні зміни до Податкового кодексу України:

✅ не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 30 квітня 2020 року;
✅ встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 18 травня 2020 року;
✅ подовжено до 1 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи;
✅ не нараховується та не сплачується у період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю;
✅ об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з 1 березня по 30 квітня 2020 року.


​​Права працівників під час оголошення карантинних заходів!!! 😷

Частиною першою статті 3 Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Частиною першою статті 2 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП) визначено, зокрема, що право громадян України на працю, – тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, – включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи, забезпечується державою.

З метою правильного застосування законодавства про працю під час дії карантинних заходів, звертаємо увагу на наступне.👇

Статтею 46 КЗпП визначено, що відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі: появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння; відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством. Таким чином випадки відсторонення працівника від роботи чітко визначені законодавством.

Водночас, абзацом другим частини першої статті 14 Закону України «Про охорону праці» визначено, що працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства. Частиною другою даної статті визначено, що працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених в частині першій вимог.

З огляду на зазначене та з метою недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції, збереження життя, здоров’я та забезпечення безпеки працівників та оточуючих людей, у випадку виявлення у працівника первинних ознак захворювання, роботодавцям рекомендується негайно забезпечити направлення такого працівника для медичного огляду та встановлення відповідного діагнозу.

‼Крім цього звертаємо увагу, що відсутність працівника на роботі у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, хворобою, що підтверджується відповідними документами, не може бути підставою для звільнення чи відсторонення такого працівника. А надання працівником виданого у встановленому порядку листка непрацездатності є підставою для призначення та виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності відповідно до статей 22 – 24, 30-34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Разом з тим пропонуємо роботодавцям, за можливості, максимально забезпечити використання дистанційної форми праці та (або) гнучкого режиму робочого часу (в т.ч. і для зменшення скупчення людей у “часи пік”), запроваджувати режим роботи на умовах, скороченого та неповного робочого часу з урахуванням вимог, визначених законодавством, а також максимально сприяти реалізації права працівників на отримання, за їх проханням, оплачуваних відпусток та відпусток без збереження заробітної плати, що надаються працівникам в обов’язковому порядку, та відпустки без збереження заробітної плати, якi надаються за угодою сторін у порядку, визначеному законодавством.


​​
Хто ще не дивився новий фільм "Просто помилувати" (або "Судити по совісті") - Рекомендуємо 🏆

У центрі сюжету - історія темношкірого адвоката Браяна Стівенсона (Майкл Б. Джордан), який присвятив себе боротьбі за рівні права та можливості в суді для всіх верств населення. 
У стрічці розповідається, як адвокат боровся за звільнення засудженого до смертної кари Уолтера МакМілліана (Джеймі Фокс). Чоловіка звинувачували у вбивстві дівчини, хоча були докази його невинуватості. А свідком виступав злочинець, у якого були причини брехати.

🎬 Фільм заснований на реальних подіях!


​​#дивні_закони

🎈Бірма. Заборонено користуватися інтернетом. Ті, хто наважаться полазити в мережі, сидітимуть у в'язниці за свою непристойну поведінку.

🎈Провіденс. Острів Роде. Якщо сьогодні неділя, а людині терміново потрібні і зубна паста, і зубна щітка, то нічого не вийде. Продаж щіток і зубних паст одній тій самій людині в неділю суворо заборонено.

🎈В Бахрейні лікар чоловічої статі, згідно з законом, має право оглядати статеві органи жінки, але не безпосередньо, а лише дивлячись на їх відображення в дзеркалі.

Ехххх, коли вже та п'ятниця 😎🙃


​​Американець відсудив 150 тисяч доларів за відмову видати йому номер «Я Бог»🙈

Американець Бенні Харт відсудив 150 тисяч доларів за відмову Департаменту транспорту видати йому номерний знак з написом I'M GOD («Я Бог»). Також суд зобов'язав все ж таки видати чоловікові табличку з таким написом.
Історія триває c 2016 року, коли Харт з дружиною переїхали з Огайо в штат Кентуккі. До цього чоловік 12 років їздив по рідному штату з номером I'M GOD, тому після переїзду (в Америці номерні знаки прив'язані до штату і при переїзді потрібно отримувати його заново) замовив собі такий самий.
Однак в місцевому Департаменті транспорту чоловік отримав відмову. За законами США, водії можуть самостійно вибрати будь-який напис для номера, але він не повинен бути вульгарним або непристойним. У відомстві порахували, що фраза I'M GOD потрапляє під це визначення.

Харта таке рішення не влаштувало: 80-річний атеїст заявив, що ніхто не може довести, що він не Бог,🙃 тому і заборонити їздити з таким номерним знаком йому теж не можуть. Він знайшов адвокатів і подав на Департамент в суд. Весь процес зайняв чотири роки і в результаті вирішився перемогою водія.
Тепер Департамент зобов'язаний виплатити йому компенсацію в розмірі 150 тисяч доларів, проте всі ці гроші підуть на оплату роботи адвокатів. Але для Харта це не головне, адже він все ж домігся свого - суд дозволив йому отримати номерний знак з написом I'M GOD і встановити на свій автомобіль.


​​Що робити, якщо вам надали неякісні послуги в салоні краси? Хто відшкодовує завдану шкоду? Куди звернутись, аби захистити порушене право?
Розглянемо декілька найрозповсюдженіших ситуацій!!!

1️⃣ Не той колір волосся, який був зображений на палітрі кольорів 🎨

Ситуація. Ви мріяли перетворитись в попільну блондинку, а в результаті Ваше волосся має зеленуватий відтінок.
Ваші дії. Згадайте, чи казав що-небудь майстер про рівень глибини тону, структуру і стан вашого волосся? Або про вміст фарби, якою буде пофарбоване волосся? Якщо майстер не попередив про це, ви вправі вимагати виправлення стрижки (перефарбування) або відшкодування збитків.
Правове підґрунтя. Відповідно до ст. 6 Закону України “Про захист прав споживачів” продавець (виробник, виконавець) зобов'язаний передати споживачеві продукцію належної якості, а також надати інформацію про цю продукцію. Окрім того, відповідно до ст. 15 вищевказаного Закону споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги).

2️⃣ Відлущується гель-лак через два дні після покриття нігтів 💅

Ситуація. Гель-лак, який був нанесений у салоні нещодавно, починає відлущуватись від нігтя.
Ваші дії. Згадайте, чи говорив майстер про те, скільки протримається гель-лак на нігтях? Чи пояснював, яким чином доглядати за нігтями вдома, аби гель-лак протримався якомога більше? Якщо майстер запевняв у тому, що нігтьове покриття протримається три тижні, ви вправі вимагати від майстра, аби він переробив свою роботу, або відшкодував збитки.
Правове підґрунтя. Відповідно до ст. 7 Закону України “Про захист прав споживачів” виробник (виконавець) забезпечує належну роботу (застосування, використання) продукції, в тому числі комплектуючих виробів, протягом гарантійного строку, встановленого нормативно-правовими актами, нормативними документами чи договором.

Які права ви маєте у разі надання неякісної б`юті послуги?
- право на безоплатне усунення недоліків;
- право на зменшення ціни послуги, яка надається;
- право на виправлення завданих недоліків та повернення до попереднього стану, якщо це можливо. 

Куди звернутись у випадку неякісного надання б`юті-послуги: покроковий алгоритм дій👇

Крок 1. Зверніться із письмовою заявою до адміністрації закладу з проханням або безоплатно усунути недоліки, або зменшити ціну послуги, що надається, або виправити недоліки та повернути до попереднього стану, якщо це можливо.

Крок 2. Якщо адміністрація закладу, де ви отримали послугу, не усунула недоліки або не повернула кошти — звертайтесь до територіального органу Держпродспоживслужби зі скаргою, яку також можна залишити онлайн за посиланням.

Крок 3. Зверніться до суду з вимогою про безкоштовне усунення недоліків або зниження ціни, безкоштовної повторної процедури або відшкодування компенсації за надану неякісну послугу. При задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання про відшкодування моральної (немайнової) шкоди. Згідно статті 22 Закону України "Про захист прав споживачів" споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їх прав.

Важливо⚠️ У випадку, якщо неякісна послуга була надана надомним майстром, ви маєте право звернутись до органів Національної поліції України, а також до територіальних органів Державної фіскальної служби України із заявою про незаконне заняття підприємницькою діяльністю певною особою.


​​Чи зможуть підлітки змінювати стать без згоди батьків та відмовлятися від лікування наркоманії ⁉️ - подано законопроект

Суть основних змін та доповнень полягає у наданні можливості підліткам з 14 років укладати правочини щодо реалізації права на охорону здоров'я.

12 лютого Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації прав підлітків у сфері охорони здоров'я (законопроект №2684).

Законопроектом пропонується:
🧩 визначити поняття «дитина підліткового віку (підліток)»;
🧩 надати право підліткам у доступі до інформації про стан свого здоров’я з 14 років;
🧩 внести зміни до статті 285 Цивільного кодексу України шляхом надання права підліткам у доступі до інформації про стан свого здоров’я з 14 років;
🧩 доповнити статтю 32 ЦК України положеннями про можливість неповнолітніх укладати правочини щодо реалізації права на охорону здоров’я.

Законопроект вже викликав жваве обговорення в соціальних мережах. Фактично, суть основних змін та доповнень призводить до надання можливості підліткам з 14 років укладати правочини щодо реалізації права на охорону здоров'я. Таким чином, чотирнадцятирічні підлітки зможуть відмовлятися від лікування алкоголізму, наркоманії, токсикоманії та інших небезпечних залежностей чи хвороб. Тобто, законопроект, у випадку його прийняття, може дозволити підліткам з 14 років змінювати стать без згоди батьків, а також відмовлятися від необхідного лікування.

Наразі будь-які втручання в межах спеціалізованої психіатричної допомоги дітям, які бажають змінити свою стать можуть проводитися у віці до 14 років за інформованою згодою обох батьків, після 14 років — обох батьків та дитини.

📌 Варто зазначити, на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України подано електронну петицію з вимогою не допустити розгляд законопроекту №2684.

Цікаво, що ви думаєте з цього приводу: підтримуєте даний законопроект чи ні?


​​❌ Заборонити вживати слово «СЛУГА» у назві партії ❌

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов до Міністерства юстиції України, третя особа – політична партія «СЛУГА НАРОДУ» про заборону вживання слова «СЛУГА» у назві партії.

Позивач, зокрема, просить суд визнати бездіяльність Мін’юсту щодо несвоєчасного вчинення дій з обмеження, заборони вживання/використання слова «СЛУГА» у назві та діяльності особливої громадської організації – політичної партії «СЛУГА НАРОДУ». Водночас, позивач просить зобов’язати Міністерство юстиції України прийнять індивідуальний правовий Акт у відношенні даної політичної сили, яким обмежити та заборонити вживання, використання, на думку позивача, антисоціального та комуністичного слова «СЛУГА».

Наразі судом вирішується питання щодо відкриття провадження за даним адміністративним позовом.  
🤷‍♂️

Показано 20 последних публикаций.

764

подписчиков
Статистика канала