LIGA.Tech | Новини технологій


Гео и язык канала: Украина, Украинский
Категория: Технологии


Тексти та новини про технології, телеком, стартапи, медіа та гаджети.
Головний канал LIGA.net - https://t.me/liganet

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
Украина, Украинский
Категория
Технологии
Статистика
Фильтр публикаций


Є низка компаній, назви яких асоціюються з конкретними категоріями товарів. Наприклад, Apple – це смартфони, HP, Dell, Lenovo – ноутбуки, LG – побутова техніка. Однак у багатьох гравців ринку були або досі є не надто відомі підрозділи.

Під брендом Samsung випускали автомобілі, танки, контейнеровози, нафтові танкери та бурові судна, хмарочоси й "розумні будинки". У компанії є свій медичний центр, зоопарк, парк розваг, футбольний і бейсбольний клуби, крім цього, вони виробляють косметику і шиють брендовий одяг.

Зібрали найцікавіше і зосередились на автомобільній техніці компанії Samsung.


Українська відеоігрова індустрія передусім асоціюється з серіями Cossacks, Metro, Stalker і квестами про Шерлока Холмса. Сегмент незалежного геймдеву водночас перебуває дещо в тіні, хоча має чимало власних перлин.

Це ігри різних жанрів та сетингів, яким до снаги подарувати захопливий досвід на два-три вечори або й навіть більше.

Підготували огляд найбільш помітних інді-проєктів, що вийшли нещодавно.


Стартап Figure AI продемонстрував нові можливості свого гуманоїдного робота – Figure 01, навчивши його говорити. Відео з підтвердженням компанія опублікувала у себе в X (Twitter).

За допомогою поєднання нейронних мереж стартапу та штучного інтелекту OpenAI, робот може пояснювати свої дії та вибори. Відео починається з того, що людина запитує Figure 01, що бачить робот, на що він у розмовній формі пояснює, що саме лежить перед ним на столі.

Потім, коли людина просить Figure 01 щось поїсти, робот пропонує яблуко серед предметів, що стоять перед ним, підкреслюючи здатність робота міркувати над ситуацією і виконувати завдання на основі цієї обробки.

На відео видно, що під час виконання іншого завдання Figure 01 навіть зміг пояснити свій вибір: "Я дав тобі яблуко, тому що це єдиний їстівний предмет зі столу, який я міг тобі запропонувати".


У четвер, 14 березня, SpaceX здійснила третій випробувальний запуск найбільшої у світі космічної ракети Starship. Подія транслювалася у прямому ефірі на акаунті SpaceX в X (Twitter).

Запуск відбувся о 15:25 за київським часом. Всі двигуни Raptors включилися і справно працювали. Через 2 хвилини 45 секунд прискорювач Super Heavy успішно від'єднався від корабля Starship, доставивши його на орбіту.

Після цього прискорювач мав приземлитися на платформу. Однак на висоті 3 кілометрів наземна команда втратила зв'язок з Super Heavy.

Всі 6 двигунів Starship увімкнулися, а потім від'єдналися. Корабель продовжує виконувати свою місію, згідно з планом. Однак спостерігаються періодичні проблеми зі зв'язком.


5 березня стався масштабний збій в роботі сервісів компанії Meta. Йдеться про Facebook, Instagram, Messenger та Threads. Це підтверджує Downdetector.

Наразі відомо, що із проблемами стикнулися користувачі на всій території США, а також Європи, включно з Україною. Деякі сторінки в Facebook розлогінилися без можливості увійти назад, платформа відмовляється приймати пароль.

В Instagram просто не оновлюється сторінка, видаючи збій. У деяких країнах деякі з сервісів працюють. WhatsApp, який також належить Meta, працює без проблем.

Причина проблем наразі невідома. Компанія Meta поки не коментувала ситуацію, що склалася навколо її сервісів.


Після вимушеного перенесення через страйки в Голівуді друга частина "Дюни" нарешті дійшла до українських кінотеатрів. Вже за перший вікенд стрічка заробила у світовому прокаті майже $180 млн і була засипана позитивними відгуками – з середнім балом в 9.0 вона займає 11 сходинку серед 250 найкращих фільмів усіх часів на порталі IMDB.

Розбиралися у тім, чи дійсно франко-канадський режисер зняв щось видатне чи просто спрацював чинник ажіотажу довкола першого блокбастеру року.


Українські хакери з ІТ Army of Ukraine успішно атакували найбільший інтернет-портал Росії Mail.ru. Про це повідомили в Мінцифрі.

Внаслідок атаки безкоштовний сервіс електронної пошти повністю припинив роботу.
Усі користувачі, які перебувають поза територією рф, та частина внутрішніх юзерів втратили доступ до своїх акаунтів.


Після приземлення на поверхню Місяця посадковий апарат "Одіссей" відновив зв'язок з наземним управлінням. Про це повідомляє Intuitive Machines.

Він також відправив зображення Місяця, включно з першою фотографією поверхні зблизька. Зрештою, було встановлено, що "Одіссей" здійснив посадку за 1,5 кілометра від запланованого місця приземлення, але все ж виконав свою місію успішно.


У перший тиждень повномасштабного вторгнення ракета знищила датацентр для бекапів у Києві, розповів міністр цифрової трансформації, віцепрем'єр Михайло Федоров у подкасті "Слон".

Уже з грудня 2021 року спостерігалися активні атаки на критичну інфраструктуру, проте пік інцидентів стався у січні 2022 року, коли російські хакери атакували урядові портали та інші інформаційні ресурси, призводячи до тимчасової недоступності окремих сервісів.

За словами Михайла Федорова, у грудні було ухвалено низку стратегічних заходів, серед яких аудит критичної інфраструктури та запуск команди Red Team для пошуку вразливостей. Ці заходи допомогли виявити та захистити критичні системи перед наступними атаками.

У січні 2022 року відбулися масштабні кібератаки на урядові ресурси, що спричинило часткову втрату інформації. Незабаром після цього було ухвалено законопроєкт, який дозволяв переносити дані за кордон у хмару, що стало стратегічним рішенням, особливо після знищення датацентру в Києві у перші дні війни. "Це було стратегічне рішення, тому що в перший тиждень повномасштабного вторгнення ракета знищила датацентр для бекапів у Києві", – зазначив Федоров.


Ще кілька років тому Ілон Маск вважався улюбленим інноватором та взірцем для технопідприємців з усього світу. Однак протягом останніх двох років бізнесмен опинився в центрі низки скандалів – від брехні інвесторам до спроб просувати проросійські наративи у своїх соціальних мережах.

Liga.Tech згадує останні скандали за участі мільярдера та прогнозує, як це може вплинути на майбутнє технологічних компаній, які він очолює.


Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №10265 про єдину роумінгову систему з Євросоюзом, повідомив голова Мінцифри Михайло Федоров.

"Українці зможуть не сплачувати додаткові збори за зв’язок під час подорожей до чотирьох місяців Європою, а європейські мандрівники — в Україні. Україна виконала одну з умов євроінтеграції у сфері електронних комунікацій. Стаємо на крок ближчими до цифрового безвізу з ЄС", – написав Федоров.


Космічний апарат Odysseus від компанії Intuitive Machines успішно приземлився на Місяці, ставши першим приватним кораблем, який здійснив це. Про це NASA повідомило в X (Twitter).

Це перший американський апарат від часів місій "Аполлон", який досяг цієї точки. На борту Odysseus були прилади NASA, які будуть використані для підготовки пілотованих місій на Місяць в майбутньому в межах програми Artemis.

Після кількох годин технічних проблем, які затримали посадку, Odysseus наразі знаходиться на Місяці та працює, але невідомо, чи вдасться досягти запланованих цілей місії перед закінченням обмеженого часу.

Компанія Intuitive Machines планує запустити ще два місячні апарати цього року.


22 лютого зранку на всій території Сполучених Штатів відбулися перебої у роботі мобільного зв'язку. Про це повідомляє BBC.

Користувачі зазначили, що їхні телефони відображали повідомлення SOS, у зв'язку з чим вони не могли здійснювати дзвінки або мати доступ до послуг. Downdetector.com, сайт, який відстежує такі проблеми, отримав тисячі повідомлень від користувачів різних операторів.

Однак, фактична причина перебою залишається невідомою. AT&T реагує на скарги клієнтів, але ще не підтверджує масштабності проблем з мережею. Verizon підтверджує, що їхня мережа працює нормально і припускає, що клієнти можуть стикатися з проблемами внаслідок невдалих спроб зв'язку з іншим провайдером.

T-Mobile та інші оператори також повідомляють про роботу їхніх мереж відповідно до плану, інформують про можливі проблеми з вихідними дзвінками до інших мереж. У великих містах, таких як Лос-Анджелес, Чикаго, Х'юстон і Атланта, спостерігаються найбільші перебої в роботі мобільного зв'язку.


Tesla збільшує виробництво Cybertruck, оскільки помічено збільшення постачань і великий парк машин на заводі Gigafactory в Техасі.

У компанії Tesla не розкривають точну кількість постачань Cybertruck, фотографії з дрона показують рекордну кількість Cybertruck на складах і виході з заводу. Tesla планує збільшити виробництво до 250 тисяч автомобілів на рік до середини 2025 року.

Наразі компанія запускає базову модель Cybertruck AWD Foundation Series за $100 тисяч і планує випуск потужнішої моделі CyberBeast за $120 тисяч. Чи матиме компанія дешевшу версію Cybertruck у майбутньому, ще невідомо.


На початку минулого століття в перших своїх походах до Південного та Північного полюсів дослідники почали використовувати автівки. Спеціальні морозостійкі позашляховики продовжують будувати й зараз. Але навіть підготовлені авто не завжди можуть проїхати цей маршрут і виконати поставлені завдання. І навпаки – звичайні цивільні автомобілі з певними доопрацюваннями у важких умовах показують несподівану стійкість. Прикладів є чимало.

Liga.Tech зібрала найцікавіші згадки про арктичні екземпляри: від спецтехніки до серійних машин, гібридів та електромобіля і навіть безпілотного транспорту.


Міністерство оборони України оголосило про розробку нового застосунку для військових, спрямованого на автоматизацію та спрощення робочих процесів. Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.

За словами міністра, бійці часто скаржаться на великий обсяг паперової роботи, зокрема на заповнення журналів та складання рапортів. З метою вирішення цієї проблеми розробляється застосунок з назвою "Армія+", який має на меті оцифрувати значну частину робочих процесів. Зокрема, в застосунку передбачається можливість складання рапортів у декілька кліків, отримання посвідчення захисника, надання відгуків щодо служби, а також можливість подання скарг та ідей.

Окрім цього, в рамках застосунку планується створення комплексної онлайн-бази знань, яка дозволить військовим отримувати доступ до необхідної інформації для самоосвіти. Запуск застосунку "Армія+" планується влітку.


Apple опублікувала нові рекомендації щодо того, що робити з вологою на iPhone.

Раніше покласти iPhone в миску з рисом було рекомендовано, але тепер Apple стверджує, що це може пошкодити телефон, якщо частинки рису потраплять у порти. Apple також не рекомендує вставляти сторонні предмети в порт або використовувати зовнішнє джерело тепла для висушування вологого iPhone.

Проте вони надають кілька порад, які користувачі можуть безпечно застосовувати, такі як постукування iPhone, щоб витекла рідина, і потримати телефон у сухому місці протягом 30 хвилин, а потім спробувати зарядити його.

В разі повторного виявлення рідини слід відключити телефон і залишити його висихати протягом 24 годин. Якщо ці методи не допомагають, може знадобитися ремонт чи заміна.


Застосунок Signal, відомий своєю конфіденційністю, заявив, що незабаром користувачі зможуть створювати унікальні імена замість того, щоб використовувати свої номери телефонів. Про це повідомили на сайті компанії.

Цими іменами можна буде поділитися з іншими за допомогою посилання або QR-коду. Унікальне ім'я користувача можна буде змінювати часто, але воно повинно містити дві або більше цифр в кінці для боротьби зі спуфінгом.

Крім того, з новими налаштуваннями за замовчуванням номер телефону більше не буде видимим для всіх. Також буде доступна опція, яка дозволяє людям знаходити користувачів тільки за їхніми унікальними іменами.


Заведено вважати, що анонс відеогри відбувається, коли у її творців на руках є принаймні робочий альфа-білд. Щоб за рік-півтора шліфування продукту до повної готовності маркетинговий відділ встиг створити довкола неї потрібний ажіотаж.

Проте часто буває так, що студія не стримується і представляє проєкт, який перебуває на ранніх етапах розробки чи взагалі продумування концепту. Далі виникають різноманітні внутрішні та зовнішні чинники – від зміни пріоритетів видавця до застарівання технологій, – процес створення відеогри розтягується на десятиліття. Liga.Tech розібрала найвідоміші приклади довгобудів від світу інтерактивних розваг.


США готується до ядерної війни в космосі. Американські військові вважають, що Росія планує вивести з ладу супутники інших держав та запустити таку зброю вже цього року. Як саме працюватиме цей секретний продукт – невідомо.

Комітет з розвідки Палати представників заявив про загрозу національній безпеці США та закликав Джо Байдена розсекретити всю інформацію щодо цього. За даними The New York Times, США та їх союзники просять втрутитися Китай та Індію, які, як вважається, мають вплив на російську владу.

Liga.Tech розповідає про проєкт найпотужніших випробувань ядерної зброї в космосі в межах проєкту Starfish Prime, аналогічні експерименти Радянського Союзу та їхні наслідки.

Показано 20 последних публикаций.