Litosvita


Гео и язык канала: Украина, Украинский
Категория: Курсы и гайды


Школа творчого та професійного письма.
🖊 курси письменницької майстерності
🎥 сценаристика і драматургія
📚 книжковий бізнес, редагування, переклад
📑 копірайтинг і комунікації
Календар навчання: https://litosvita.com

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
Украина, Украинский
Категория
Курсы и гайды
Статистика
Фильтр публикаций


​​Last call 🔔

Сьогодні о 18:30 відбудеться лекція «Суржик, діалект, інші мови в українському тексті: залишати не можна перекладати».


Анастасія Левкова розповість, як відобразити в українському тексті нелітературну або іншу мову героїв, до якої міри залишати суржик, діалект, жаргон і лайку та як показувати це графічно.

Встигніть придбати квиток.


​​Розповідаємо про події цього тижня:

🍀 Міжнародна Букерівська премія визначила короткий список творів, що претендують на нагороду у 2024 році.

🍀 Оголосили лауреатів премії імені Ганса Крістіана Андерсена. Переможцями 2024 року стали письменник Гайнц Єніш з Австрії та ілюстратор Сідні Сміт із Канади.

🍀 На Болонському ярмарку дитячої книги український проєкт Better Time Stories («Історії кращого часу») отримав спецвідзнаку BolognaRagazzi CrossMedia Awards 2024 в категорії «Книги та цифрові платформи».

🍀 Книжки Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» й Сергія Жадана «Як сходить вогонь» у перекладі англійською номінували на премію PEN America Translation Prize.

🍀 «Читомо» запустило проєкт «Вітрина новинок». Свої тематичні рекомендації представлять відомі літературні критики: Ганна Улюра, Олег Коцарев, Богдана Романцова, Віталіна Макарик та інші.

🍀 У випускниці «Річної програми письменницької майстерності» Litosvita Валерії В. Растет вийде цикл романів у жанрі фентезі «Хроніки червоних лисиць». Видає видавництво «Віхола». Перша книжка «Поклик» уже доступна до передзамовлення.

🍀 11 квітня в український прокат вийшов дебютний ігровий фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс», знятий за мотивами роману Артема Чеха «Хто ти такий?».

🍀 В Одесі розпочали знімання художньої кінострічки «Режисер», присвяченої Олександру Довженку.

🍀 До 1 червня триває конкурс на здобуття Премії імені Григорія Кочура 2024 року. Вона присуджується за найкращі переклади українською мовою та перекладознавчі праці.

🍀 Litosvita анонсувала оновлений курс «Advanced Creative Writing». Це поглиблена програма для вдосконалення письменницьких навичок, повністю побудована на практиці.

🍀 15 квітня в Litosvita відбудеться лекція Анастасії Левкової «Суржик, діалект, інші мови в українському тексті: залишати не можна перекладати». Встигніть придбати квиток.


​​У блозі зібрали актуальні вакансії для всіх, хто працює з текстами, контентом, комунікаціями, дизайном.

Знаходьте щось цікаве для себе та діліться з друзями і знайомими.


​​Відкриваємо реєстрацію на оновлений курс «Advanced Creative Writing».

Це поглиблена програма для вдосконалення письменницьких навичок, повністю побудована на практиці. Ви навчитеся застосовувати засоби й техніки занурення в текст, розробляти сильних героїв, пропрацьовувати основні сюжетні елементи та реалізовувати конфлікт на різних рівнях.

Лектори — Ростислав Семків, Анастасія Левкова, Богдана Романцова, Марія Титаренко.

Старт — 15 травня. Навчання — онлайн.

Усі деталі — на сайті.


​​Last call 🔔

Сьогодні розпочинається наш абсолютно новий курс «Літературний репортаж».


Ви дізнаєтеся все про «внутрішню кухню» написання художніх репортажів. Зрозумієте, як цей жанр реагує і впливає на дійсність, знатимете базові принципи і прийоми, навчитеся конструювати структуру, композицію, сюжет.

Встигніть долучитися!


​​Навчіться фахово покращувати тексти на курсі «Редагування».

Ви зрозумієте основні напрями роботи та обов’язки редактора в сучасному професійному середовищі, працюватимете з популярними словами, сленгом, суржиком і говірками, розумно скорочуватимете та уникатимете мовних штампів і кліше.

Стартуємо вже 22 квітня. Реєструйтеся на нашому сайті.


​​Last call 🔔

Сьогодні о 19:00 стартує курс «Літературний переклад».


Учасники дізнаються, як використовувати практичні інструменти перекладацької майстерності та уникати типових помилок, розрізняти структури мови оригіналу й переносити їх засобами мови перекладу та вправлятися зі стилістичними фігурами, специфічною мовою героїв, термінологією тощо.

Ви ще можете долучитися.


​​Ділимося подіями цього тижня та актуальними можливостями:

🍃 З’явилася повна програма фестивалю «Книжкова країна», що відбудеться 25−28 квітня на ВДНГ.

🍃 До 7 квітня триває Брюссельська книжкова виставка. Україна вперше бере участь із національним стендом.

🍃 Українські композитори Альберт Саприкін, Борис Логінов і Максим Коломієць створили музичний твір у трьох частинах на основі роману Софії Андрухович «Амадока». Проєкт започаткували в Україні 2021 року, а 5 квітня вперше представлять у США.

🍃 Премія імені Ришарда Капусцінського оприлюднила 10 найкращих репортажних книжок 2023 року. Серед них — видання, у якому йдеться про російсько-українську війну.

🍃 Українська Волонтерська Служба розпочинає навчальну програму про волонтерство. Вона складатиметься із 7 зустрічей, де учасники дізнаються про допомогу іншим: від історії волонтерського руху до правил безпеки.

🍃 Посольство США в Києві оголосило програму книжкових перекладів на 2024 рік. Воно надаватиме малі гранти українським видавництвам, що перекладатимуть американські тексти українською.

🍃 Рада культури Литви приймає заявки від українських митців, які знайшли притулок у Литві, на тримісячні гранти розміром €1800.

🍃 Litosvita анонсувала наступну зустріч Книжкового клубу. 19 квітня обговорюватимемо збірку есеїв Ірини Славінської «Повітряна й тривожна книжка».

🍃 Litosvita відкрила продаж квитків на нову лекцію «Підліткова література». Лектор — письменник, редактор, сценарист, укладач колективних антологій, автор понад 20 книжок Володимир Аренєв.

🍃 8 квітня стартує курс «Літературний переклад». Це комплексна програма про переклад художньої літератури з англійської мови на українську.

🍃 10 квітня розпочинається абсолютно нова програма від Litosvita — курс «Літературний репортаж». Ви дізнаєтеся все про «внутрішню кухню» написання художніх репортажів.


​​Друзі, частину прибутку ми перераховуємо на потреби ЗСУ. Цього разу підтримали діяльність БФ «Veteranka».

Дякуємо, що навчаєтеся з Litosvita та допомагаєте війську.

Наразі фонд у пошуках офісу. Якщо ви можете допомогти, пишіть у соцмережі @veteranka.


​​10 квітня в Litosvita вперше стартуватиме курс «Літературний репортаж».

Ви пройдете шлях від задуму, створення структури та співдії з героями до саморедагування і ретравматизації. Навчатимуть професійні письменники, журналісти та психологи: Вітольд Шабловський, Мирослав Лаюк, Світлана Ославська, Олеся Яремчук, Марія Титаренко, Лариса Волошина, Анна Яблучна.

Більше деталей — на сайті.


​​Відкриваємо продаж квитків на лекцію «Підліткова література».

Письменник Володимир Аренєв розповість, що варто враховувати під час написання книжок для підлітків, як створити цікавих персонажів та які параметри можуть зробити текст успішним. Ви дізнаєтеся, як працювати із серіями підліткових книжок та що зараз «у моді» серед видавців і читачів.

Лекція відбудеться 23 квітня онлайн. Доступ до запису — 90 днів.

Реєструйтеся на нашому сайті.


​​У нашому блозі ділимось історією випускниці «Річної програми письменницької майстерності» Олени Пшеничної.

Її перший роман «Там, де заходить сонце» нещодавно вийшов у видавництві «Лабораторія».

Читайте про три імпульси для ідеї книжки, любов до структури й чітких дедлайнів та видання дебютного рукопису.

А 5 квітня о 19:00 у книгарні-кав’ярні «Сенс» на Арсенальній відбудеться презентація роману. Модеруватиме зустріч літературознавець, письменник і куратор Олени на Річній програмі Ростислав Семків. Приходьте ближче знайомитися з авторкою.


​​Last call 🔔

Сьогодні о 19:00 стартує наш новий курс «Продуктивний читач: як взяти від книжки більше».


Ви прослідкуєте розвиток читацької культури від античності до сьогодення. Зрозумієте, як шукати вартісні книжки та знаходити в них інтертексти, паралелі, символи, архетипи.

Встигніть зареєструватися.


​​Анонсуємо наступну зустріч нашого Книжкового клубу 📚

19 квітня будемо обговорювати збірку есеїв Ірини Славінської «Повітряна й тривожна книжка». Подія відбудеться за участі авторки.

Усі деталі щодо участі — на нашому сайті.


​​Проведіть квітень із Litosvita — запрошуємо на найближчі програми.

Цього місяця відбудуться:


🌿 курс «Продуктивний читач: як взяти від книжки більше» — 3 квітня;
🌿 курс «Літературний переклад» — 8 квітня;
🌿 курс «Літературний репортаж» — 10 квітня;
🌿 лекція «Суржик, діалект, інші мови в українському тексті: залишати не можна перекладати» — 15 квітня;
🌿 курс «Редагування» — 22 квітня.

Усі деталі — у нашому календарі.


​​Традиційний дайджест новин і можливостей:

🌱 «Українська правда» вперше відзначила сотню українських жінок, які своєю діяльністю наближають перемогу. Письменниці, що ввійшли до списку, — Оксана Забужко, Катерина Калитко, Ірина Цілик, Віра Агєєва.

🌱 В австрійській галереї Бельведер триває виставка «In the Eye of the Storm» про український модернізм. Про неї йдеться в однойменній книжці Костянтина Акінші, Катерини Денисової і Олени Кашуба-Вольвач.

🌱 PEN Ukraine разом із медіа The Ukrainians запустили подкаст «Палітурка». У ньому говоритимуть про українські твори шкільної програми, які з певних причин могли пройти повз нас.

🌱 4 квітня в Києві в книгарні book.ua відбудеться презентація роману випускниці Litosvita Христини Морозової «Фанатка. Біполярна історія».

🌱 5 квітня в книгарні «Сенс» на Арсенальній пройде презентація книжки випускниці Litosvita Олени Пшеничної «Там, де заходить сонце».

🌱 Франкфуртський книжковий ярмарок спільно з Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини анонсували низку стипендійних програм. Український інститут книги відібрав ті, що будуть корисні українським видавцям, літературним агентам і редакторам.

🌱 Музей Ханенків запрошує на Креативні майстерні. Протягом 10 тижнів молоді люди віком 14−18 років працюватимуть над мистецькими проєктами в майстернях креативного письма, плаката та перформансу.

🌱 Фонд «Повернись живим» шукає в команду SMM-менеджера/ку для телеграм-каналу.

🌱 Litosvita анонсувала нову лекцію «Суржик, діалект, інші мови в українському тексті: залишати не можна перекладати». Лекторка — письменниця, літредакторка, авторка роману «За Перекопом є земля» Анастасія Левкова.

🌱 Сьогодні о 19:00 відбудеться зустріч Книжкового клубу Litosvita. Будемо обговорювати книжку Ігоря Перенесієнка «Ich möchte додому».

🌱 3 квітня стартує курс «Продуктивний читач: як взяти від книжки більше». Учасники дізнаються, як занурюватися в тексти та розуміти їх глибше. Встигніть долучитися.


​​DIVOCHE.MEDIA підготувало матеріал про авторок, які дебютували в антології «Переступи».

Читайте про жіночі голоси в збірці, які прозвучали вперше, про те, чого вони прагнуть, про що пишуть чи сміливо мріють, як відлунюються в словах.


​​Перекладіть світові бестселери українською після курсу «Літературний переклад».

24 години корисного і прикладного матеріалу, фідбеки від професійних перекладачів. Лектори — Марта Госовська, Остап Сливинський, Анатолій та Катерина Пітики, Максим Нестелєєв, Галина Курило, Галина Листвак.

Стартуємо 8 квітня. Долучайтеся!


​​Відкриваємо реєстрацію на лекцію «Суржик, діалект, інші мови в українському тексті: залишати не можна перекладати».

Ви дізнаєтеся, як відобразити в українському тексті нелітературну або іншу мову героїв, до якої міри залишати суржик, діалект, жаргон і лайку та як показувати це графічно.

Лекторка — письменниця, літредакторка, авторка роману «За Перекопом є земля» Анастасія Левкова.

Лекція відбудеться 15 квітня онлайн. Деталі та квитки — на сайті.


​​Last call 🔔

Сьогодні о 19:00 стартує курс «Копірайтинг і комерційні тексти».


Ви навчитеся створювати ефективний контент для брендів, бізнесу та медіа. Будете користуватися практичними інструментами копірайтингу і сторітелінгу, будувати чітку структуру та композицію тексту, створювати круті нейми і слогани.

Встигніть приєднатися!

Показано 20 последних публикаций.