Регіональний центр наукових досліджень з історії України🇺🇦


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Комунальна установа «Регіональний центр наукових досліджень з історії України та підготовки історико-краєзнавчих видань Кіровоградської обласної ради»

Связанные каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Репост из: Кіровоградська обласна рада
🟢Театральний туристичний путівник презентували на Кіровоградщині

Регіональний центр досліджень з історії України та обласний краєзнавчий музей презентували туристичний путівник «Блог на папері: театральними стежками Кіровоградщини». Про це повідомив директор центру Борис Шевченко сьогодні, 18 липня.

«Путівник презентували до 140-річчя першого українського професійного театру. Видання розраховане на широке коло читачів, може стати в нагоді усім, хто цікавиться історією та любить подорожувати, а також працівникам туристичних агенцій, гідам і мандрівникам», - розповів Борис Шевченко.

Він зазначив, робота над путівником розпочалася ще торік.

Три сотні примірників творча група вже поширила серед туристичних центрів і бібліотек регіону.

Як уже повідомлялося, студентка педагогічного університету імені Винниченка Єлизавета Єрещенко разом із командою однодумців працює над топонімічним проєктом, у рамках якого розповідатиме про людей, чиїми іменами названі вулиці в Кропивницькому.


Репост из: Суспільне Кропивницький
​​Кропивницький

Кропивницькі студентки ініціювали інформаційний топонімічний проєкт "Постаті мого міста", мета якого – розповісти про тих, чиї імена носять вулиці, розповіла Суспільному авторка проєкту Єлизавета Єрещенко.

Долучилися до проєкту співробітники обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського, музею мистецтв та регіонального центру наукових досліджень з історії України.


Репост из: Кіровоградська обласна рада
🟢Стипендіатка голови облради розповість кропивничанам, на честь кого названі вулиці

Студентка педагогічного університету імені Винниченка Єлизавета Єрещенко разом із командою однодумців працює над топонімічним проєктом, у рамках якого розповідатиме про людей, чиїми іменами названі вулиці в Кропивницькому. Про це голова обласної ради Сергій Шульга повідомив у Facebook сьогодні, 11 липня.

Він зазначив, що спочатку команда проєкту планувала розпочати розповіді з письменників.

«Поговорив із креативною групою і дівчата пристали на моє прохання, щоб у числі перших були Герої, які поклали своє життя за незалежність, а водночас і за те, щоб якраз тут, у тилу, наші діти мали можливість розвивати свої ідеї», - зауважив Сергій Шульга.

Голова облради повідомив, втілити ініціативу студентів допомагатимуть обласна універсальна наукова бібліотека імені Чижевського, Музей мистецтв, а також Регіональний центр наукових досліджень з історії України.

Детальніше: https://bit.ly/3OU0u86


Репост из: Кіровоградська ОДА/ОВА
У ОВА вважають, що 57 об’єктів у Кропивницькому є маркерами російської імперії

Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 5 липня, на засіданні консультативної ради з питань очищення культурної спадщини Кіровоградської області від маркерів російської імперії.

Під час засідання розглянули 57 пам'яток культурної спадщини у Кропивницькому, які рішеннями комісії розподілили за принципами: залишити без змін, перейменувати, виключити з переліку як об'єкт історії та демонтувати і передати в музей.

"У підходах розгляду кожної пам'ятки ми керувались рекомендаціями Міністерства культури та інформаційної політики і досвідом реалізації законів про декомунізацію. Рішення нашої комісії є рекомендаційними. Реалізація наших рішень покладена на громади-балансоутримувачі цих пам'яток", - наголосила директорка департаменту культури і туризму ОВА Уляна Соколенко.

Надалі на засіданнях консультативної ради розглядатимуть такі об’єкти по кожному із районів області.


Репост из: Бібліотека Чижевського
Конституція України: від гетьмана до Президента

Запрошуємо 27 червня о 14.00 на краєзнавчі студії, присвячені Дню Конституції України.
Спікер заходу — директор Регіонального центру наукових досліджень з історії України та підготовки історико-краєзнавчих видань Кіровоградської обласної ради Борис Шевченко, який ознайомить з історичними передумовами прийняття Основного закону України та простежить шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України.
Захід відбудеться у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.
Вхід за читацьким квитком!


Репост из: Кіровоградська обласна рада
​​🟢Збірник про історію становлення державності в регіональному розрізі презентують у Кропивницькому

Свіжий випуск періодичного видання «Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України», присвячений темі історії становлення державності на Кіровоградщині презентують Регіональний центр наукових досліджень із історії України та Державний архів Кіровоградської області. Про це повідомив директор центру Борис Шевченко сьогодні, 23 червня.

«Видання містить статті про регіональну історію в різні періоди – від історії вільного козацтва на Добровеличківщині до нескореності Віктора Чміленка. До випуску також увійшли матеріали восьмої науково-практичної конференції «Українська незалежність: від мрії до реальності» та чотирнадцяти обласних літературно-краєзнавчих Куценківських читань із музею Карпенка-Карого», – анонсує Борис Шевченко.

До роботи над збірником також долучилася обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

Презентація відбудеться до Дня Конституції України 27 червня об 11:00 у конференц-залі Державного архіву області.




Репост из: Суспільне Кропивницький
Кіровоградщина

Мама отримала на нього похоронку і п’ять років вважала сина мертвим, його танк горів, а він вижив: 97-річний учасник Другої світової війни з Бобринця Іван Хмарін пам’ятає, як визволяли від нацистів Варшаву, а перемогу зустрів у Берліні. Історія учасника Другої світової війни з Бобринця - https://cutt.ly/uKvmpGi


"Для України це була не Велика Вітчизняна війна, а саме Друга світова, тому що на українські землі вона прийшла у 1939 році, коли Радянський союз і нацистська Німеччина розчленували незалежну державу Польща. На той час до Польщі входила територія сучасної Західної України", - Борис Шевченко.
https://t.me/suspilnekropyvnytskyi/7410


Репост из: Кіровоградська обласна рада
🟢У Кропивницькому вшанували пам’ять жертв війни

У Кропивницькому голова обласної ради Сергій Шульга спільно з начальником обласної військової адміністрації Андрієм Райковичем, правоохоронцями, військовими та громадськістю вшанували пам’ять жертв війни сьогодні, 22 червня.

Квіти поклали до пам’ятних знаків на Меморіальному комплексі «Фортечні вали».
Щорічно 22 червня, згідно з Указом Президента від 17 листопада 2000 року, в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.


Репост из: Суспільне Кропивницький
​​Кропивницький

У Кропивницькому облили червоною фарбою пам’ятний знак партизанам, які боролися за встановлення радянської влади. Його встановили в парку "Ковалівський" у 1969 році.

Червоною фарбою хтось замалював радянську зірку та слова про страту у 1919 році 12 партизанів, які боролися за встановлення радянської влади на Єлисаветградщині.


РОЗПОВІДАЄМО ПРО МИНУЛЕ НАШОГО КРАЮ

У науковому журналі «Zaporizhzhia Historical Review» (Vol. 4 No. 56) вийшла друком стаття заступника директора – завідуючого науковою редакцією Регіонального центру наукових досліджень з історії України Артема Безшкуренка. Публікація присвячена дослідженню особливостей будівництва мережі водопостачання в місті Єлисаветграді (нині – м. Кропивницький) у другій половині ХІХ століття.

Посилання на статтю: https://istznu.org/index.php/journal/article/view/2322/2162
Посилання на журнал: https://istznu.org/index.php/journal/issue/view/50




Персона Будьонного заслуговує декомунізації, вважає директор Регіонального центру досліджень з історії України Борис Шевченко. "Він командував однією з армій – першою кінною армією, яка жорстоко придушувала український повстанський рух на території нашого краю".
https://youtu.be/HP769QXtPfI


Роз'яснення Міністерства культури та інформаційної політики України щодо дерусифікації, декомунізації та деколонізації

Дерусифікація, декомунізація та деколонізація - це зрілі та своєчасні процеси в історії сучасної України. Через повномасштабне вторгнення росії запит на заміну радянського й російського спадку на український в нашій державі значно активізувався.


ПРО ДЕМОНТАЖ ПАМ’ЯТНИКА-ПОГРУДДЯ РОСІЙСЬКОМУ ПОЕТУ ПУШКІНУ В МІСТІ КРОПИВНИЦЬКИЙ

27 травня 2022 року відбулося перше засідання Консультативної ради з питань очищення культурної спадщини Кіровоградської області від маркерів Російської імперії та Радянського Союзу.
Консультативна рада покликана стати тим містком між громадськістю й органами влади, місцевого самоврядування, установами, закладами й організаціями, відповідальними за збереженість зазначених пам’яток, який забезпечить обґрунтованість і системність процесу очищення публічного простору нашого краю від російських і комуністичних ідеологічних маркерів.
Детальніше: https://www.facebook.com/115019236865492/posts/553156186385126/


Репост из: Кіровоградська ОДА/ОВА
Під керівництвом радниці начальника ОВА Галини Пастух відбулось установче засідання Консультативної ради з питань очищення культурної спадщини Кіровоградської області від маркерів Російської імперії та Радянського Союзу.

Присутні обговорили організаційні та установчі аспекти в роботі Консультативної ради, окреслили основний алгоритм роботи.

Галина Пастух зазначила, що питання демонтажу монументів та зміни назв об’єктів топоніміки, пов’язаних з російською історією та культурою, повинні вирішуватись у правовому полі.

«Такі питання маємо вирішувати відповідно до чинного законодавства про місцеве самоврядування та у сфері охорони культурної спадщини. Насамперед, це стосується об'єктів, які на сьогодні мають статус об’єкта культурної спадщини та обліковані належним чином», - наголосила Галина Пастух.

«Очищення публічного простору від маркерів російської імперії та Радянського Союзу повинно супроводжуватися глибшим переосмисленням цієї частини української історичної та культурної спадщини, виробленням на рівні суспільства відповідних наративів», - акцентував Борис Шевченко, директор Регіонального центру наукових досліджень з історії України.

Довідково: до складу консультативної ради ввійшли: Уляна Соколенко - директор департаменту культури та туризму ОВА, Борис Шевченко - директор Регіонального центру наукових досліджень з історії України, Надія Гармазій – голова обласної організації Національної спілки письменників України, Тетяна Гончарова – начальник відділу інформації та використання документів Державного архіву області, Ольга Кирилюк – доцент ЦДПУ імені Володимира Винниченка, кандидат філологічних наук, Ірина Козир – доцент кафедри історії України ЦДПУ імені Володимира Винниченка, голова осередку спілки археологів України, Юрій Митрофаненко – викладач КОІППО імені Василя Сухомлинського, кандидат історичних наук, Сергій Мілютін – старший науковий співробітник відділу історії обласного краєзнавчого музею, Ірина Смаглюк – директор обласного краєзнавчого музею, Валентин Собчук – секретар обласного українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Тетяна Ткаченко – директор музею мистецтв, член Громадської ради при ОВА, Микола Тупчієнко – кандидат історичних наук, голова секції археології обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури та Олег Юрченко – завідувач відділу туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи музею мистецтв.


Репост из: Кіровоградська ОДА/ОВА
На Кіровоградщині працюватиме Консультативна рада з питань очищення культурної спадщини від маркерів Російської імперії та Радянського Союзу




🖥 Розширюємо співпрацю

Директор Регіонального центру Борис Шевченко прочитав лекцію "Степова дивізія отамана Блакитного. Вересень - жовтень 1920 року" для учасників навчання за спеціальною короткостроковою програмою Регіонального центру підвищення кваліфікації Кіровоградської області.

Показано 20 последних публикаций.

113

подписчиков
Статистика канала