Шрам


Гео и язык канала: Украина, Русский
Категория: Право


Приветствую. Я Олег Шрам - 🇺🇦 юрист, адвокат.
Канал о работе правоохранительной системы, органов досудебного расследования.
Мой fb https://www.facebook.com/oleg.shram

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
Украина, Русский
Категория
Право
Статистика
Фильтр публикаций


у соціальній мережі ФБ, що належить Мета, Громадськими організаціями оплачена реклама закликів про необхідність терміново заблокувати в Україні Телеграм,

який є очевидним конкурентом Мета та її продуктам (ФБ, Ватсап та ін.).

а значна частина активних громадян все більше користуються інструментами ТГ через політику Мета по цензуруванню дописів та сторінок у ФБ, зокрема і шляхом блокування.

мудро ) як завжди. навіть дуже )


якщо коротко і дуже мʼяко:

де юре, самі дорогу знайдете, чи вам підказати напрямок?


з приводу публікації у FT статті співзасновника «Космолоту» А. Демарау про начебто вчинення щодо нього корупційного злочину нашими посадовцями, направив запит до НАБУ із питанням, чи розпочато ними вже відповідне розслідування.

бо, з огляду на зміст статті, це їх виключна підслідність.


НАБУ/САП, вже розпочали провадження?

до речі, як думаєте, чому цей іноземний
бізнесмен вийшов у публічну площину, а не звернувся до вас із відповідною заявою? чи не говорить це про те, що довіри до вас немає ні у громадян, ні у іноземців?

можливий і інший варіант: все не зовсім так або зовсім не так, як написано в статті.

але відповідь на це зможуть надати знову ж таки НАБУ/САП, бо це їх виключна підслідність.

думаю, відсутність належної реакції цих антикор органів, не проведення ними швидкого та належного розслідування з відповідним інформуванням суспільства про його результати буде свідчити на користь другого варіанту.

спостерігаємо.




вибачаюсь, це як відповідь на часті закордонні відрядження Генпрокурора? ;)

із доповідної записки до Проекту Закону №11175 від 12.04.2024 про внесення змін до КПК України та інших законодавчих актів щодо ефективного здійснення повноважень Генерального прокурора:

«Мета і завдання проекту: проект Закону розроблений з метою ефективного керівництва системою органів прокуратури та виконання виключних повноважень Генерального прокурора самим очільником системи органів прокуратури України, належного виконання завдань кримінального провадження та зміцнення авторитету інституту Генерального прокурора».


у нового голови НАЗК очевидно все «ок»

те, що 2-х із 6-ти, хто визначені як «Керівництво», одночасно можна знайти і в Реєстрі корупціонерів, за ведення якого відповідає те ж НАЗК, нового і доброчесного, відібраного за кращими міжнародними практиками з переважним правом голосу іноземними експертами, голову НАЗК і колишнього (11.2015-02.2024) професійного і не менш доброчесного детектива НАБУ В. Павлущика не турбує, зовсім.

до речі, цікаво, скільки кримінальних проваджень, за розслідування яких В. Павлущик відповідав у НАБУ з грудня 2015 до призначення в НАЗК, були скеровані для розгляду до суду, щодо скількох осіб, за якими статтями, скільки у них вироків і яких.




чи правильно розумію, що голова правління Фундації DEJURE М. Жернаков щонайменше ставить під сумнів проведену за участю міжнародних експертів процедуру відбору членів ВККС, натякає, що не всі члені цієї Комісії, з числа яких і обирають голову, є доброчесними і заслуговують на його та суспільства довіру?

цікаво, де ще міжнародні експерти допустили помилку, а може й злий умисел?

хто із обраних з їх переважним правом голосу, на думку Жернакова, не є доброчесним: голова НАЗК, директор НАБУ, керівник САП …?

а саме головне, як бути із тими міжнародними експертами, які допустили таке неподобство, як бути із західними партнерами, їх послами за таких міжнародних експертів?


цікаво спостерігати як в Грузії ті, хто декларують такі високі демократичні цінності як прозорість, підзвітність, відповідальність тощо, в то же час виступають проти законопроєкту, яким пропонується зобовʼязати їх публічно звітувати про іноземні джерела фінансування.

подвійні стандарти вони такі.

у нас з ними аналогічні історії можна спостерігати чи не щодня, бо вони очевидно переконані, що вони обрані, вони над Законом, що все те, що завдяки їм запроваджується, може застосовуватися виключно до всіх інших.

така собі нова каста недоторканних чи може помиляюсь? )

чомусь пригадуються слова із прес релізу Єврокомісії від 12.12.23 про «настав час вивести на світло прихований іноземний вплив».


молодці


В. Зеленський: «Зараз увесь світ побачив по діях союзників у небі Ізраїлю та сусідніх країн, якою справді ефективною може бути єдність у захисті від терору, якщо в основі єдності – достатня політична воля. Разом діяли Ізраїль, Америка, Британія, Франція та Йорданія.

Ізраїль не є членом НАТО, і не треба було нічого такого, як активація 5-ї статті. І ніхто не виявився втягнутим у війну. Вони просто допомогли захистити життя».


думаю, цікавим буде розгляд справи у суді і кінцевий результат, з огляду на наступне:

щонайменше з початку 2019 до сьогодні в державі не було жодного обвинувального вироку за незаконне збагачення (дані реєстру корупціонерів НАЗК), а за період з 01.01.2020 по 31.03.2024 до суду скеровано лише одну таку справу (в 2021), хоча розпочато було понад 130, із них лише 2023 понад 85 (стат. дані на сайті ОГП).




трохи заплутався )

одні говорять, що ТГ потрібно заборонити, інші - все ок і закликають підписатися.

питання: вам взагалі зручно одразу на декількох стільцях сидіти? чи то вже давно відточена і відшліфована ваша ключова професійна компетенція?


Скоро у Дії

«Проект Закону про внесення змін до статті 12 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" щодо відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України на Порталі Ді».

хто б зареєстрував та підтримав законопроект, щоб всіляки Громадські ради, Ради громадського контролю при державних органах формувалися шляхом голосування громадян в Дії, а не те, що маємо (ел. пошта + телефон), щоб унеможливити формування кишенькових рад шляхом накрутки голосів, як це мало місце у НАБУ (щонайменше починаючи з 2019), БЕБ та багатьох інших.

в інакшому випадку і напевно найкраще взагалі їх ліквідувати, щоб не використовувалися керівниками таких органів та іншими зацікавленими особами, зокрема і під час проведення конкурсних процедур, як ширми.


схоже, щось цікаве

ПРО КНИЖКУ «ВЛАДА ГІДНИХ»

Що дає змогу найкраще визначити, чи гідна людина обіймати важливі посади? Тест на IQ, як вважало чимало британських і американських науковців ХІХ і початку ХХ століття? Чи, може, кількаденний іспит, учасники якого мали подолати фізичні й розумові перепони, як упродовж століть було в Китаї? У різний час і в різних місцях правителі й цілі суспільства винаходили та випробовували найрізноманітніші варіанти, щоб досконало втілити принципи меритократії — влади найкращих, влади гідних.

Автор простежує історію меритократії від часів винайдення в Стародавні часи і до її сьогоднішньої кризи, щоб врешті поставити ключові питання — яке в неї майбутнє і чи є їй адекватні альтернативи?

ПРО АВТОРА

Адріан Вулдрідж — редактор відділу політики і колумніст журналу Economist. Доктор історії в Оксфордському університеті.


«…Цим, звісно, скористалися чиновники, політики і так звані активісти від правосуддя, які завзято втілювали реформаторські кроки, фільтруючи суддівський корпус на свій смак.

Станом на тепер такий підхід замість зміцнення правосуддя прогнозовано призвів до дефіциту суддівських кадрів та зупинення здійснення правосуддя в окремих судах. Також (що не менш важливо) були порушені права та законні інтереси діючих суддів. Адже за презумпцією статтею 127 Конституції, усі без винятку судді, отримавши цей високий статус, є компетентними і доброчесними. І, якщо не доведено протилежного, їхня здатність бути суддею не підлягає повторний перевірці.

Ця проблема стає особливо актуальною у зв'язку тим, що захист конституційних гарантій компетентності та доброчесності суддів є необхідним елементом забезпечення правової держави та зміцнення довіри громадян до судової влади.

Щоправда з однією ремаркою, якщо судова реформа не має на меті повністю змінити судовий корпус України.

І це мають розуміти всі українські судді.

А також те, що у кожного з них – своя черга»
.

https://blogs.pravda.com.ua/authors/stavniychuk/6616c997eb63d/

До цього всього варто не забувати, памʼятати, скільки «так званими активістами від правосуддя» та їх представниками у владі, в т.ч. і в судовій, умисно, цілеспрямовано докладено і щоденно докладається зусиль та ресурсів для дискредитації суддів, судів та судової влади як такої, з якою метою і за чий рахунок вони це робили і продовжують робити щодня, які наслідки їх діяльності для судової влади, правосуддя, верховенства права та держави в цілому.


цілком згоден

аналогічна ситуація і з антикором (НАБУ, САП, ВАКС, НАЗК, АРМА) - мало повноважень, малі строки, малий штат, мало незалежності, мало грошей.

таким завжди всього мало і завжди чогось не вистачає.

результатом всього цього є те, що вони все частіше і частіше виходять самі ж на себе. бо їх вже настільки всюди забагато, що по іншому і бути не може. природній рух до самопоїдання, до самознищення не інакше.

але й страждає від всього цього, по суті є заручником вся наша країна, наша держава, наші громадяни.

Ростислав Кравець: «Почитав виправдання Найєма щодо того, чому не захистили Трипільську ТЕЦ.

9.7 млрд грн не вистачило, якщо коротко.

Але на мій погляд, навіть якщо було б 100 млрд грн все одно б не вийшло. Бо Поганці і Бідосі просто фізіологічно не спроможні виконувати функції держави. Критикувати і писати пасквілі - так, працювати і нести відповідальність - ні.

А головне їм все сходить поки з рук. Немає винних. Просто мало грошей. Безвідповідальність та профанство має дуже високу ціну
».


колеги поділилися цікавою свіжою ухвалою АП ВАКС

суд апеляційної інстанції під час розгляду скарги сторони захисту на вирок ВАКС за клопотам прокурора призначив експертизу телефону, визнаного судом 1-ої інстанції неналежним доказом.

схоже, в КПК, яким користується АП ВАКС, відсутні положення про межі апеляційного перегляду, а може й про будь-які межі як такі.

Показано 20 последних публикаций.