Fucking Awesome


Гео и язык канала: Россия, Русский


Для коллег. Fucking awesome материалы по бренд-стратегии, коммуникационному планированию, jtbd и эффективности рекламы.

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
Россия, Русский
Статистика
Фильтр публикаций


Друзі, хочу вас запросити на третій потік курсу jtbd інтервью. Ми постійно допилюємо курс як продукт, і в третій версії, окрім всього іншого, вас очікують:
⁃ можливість працювати над власним або над груповим проектом на ваш вибір
⁃ Менторська підтримка від мене та ще декількох кльових менторів
⁃ Більше гарвардських та інседівських кейсів на вирішення (виявилося що кейси таки змінюють свідомість).
І взагалі - в нас круто. Запрошую:
https://www.ruuush.marketing/jtbd


Друзі, привіт! Завдяки вам і вашому фідбеку у нас в постійному тестуванні і розробці нові курси 🙌❤️

Ще один курс, на яких дуже хочеться почути ваші думки вголос – це, по суті, логічне продовження курсу JTBD.

Тому буду дуже вдячний за ваш фідбек, реакцій, питання, і всі думки які виникнуть в ході ознайомлення з описом. Пишіть, будь ласка)

https://docs.google.com/document/d/1hTnTmVgNoof7-TE9utSc9T9LFVtkLJMhDxn8LakyYp8/edit?usp=sharing


Репост из: Білошапка: про менеджмент і не тільки
Друзі! Прошу вибачити за те, що не вдається порушити паузу, яку взяв під час війни. Але сьогодні напишу тут у звичній стилістиці своїх постів про менеджмент. Напишу щось важливе для деяких з вас про sales management.

***

Хочете побачити питання, від яких буквально ковбасить сьогодні сейлзів багатьох провідних компаній, які фіксують перші сигнали неефективності своїх збутових стратегій?

Ось декілька:

(1) Що ми ще не знаємо про партнера, його клієнтів, інших постачальників (наших конкурентів) для того, щоб підготувати пропозицію, яка буде вигідна не тільки для нас, але й для партнера?

(2) Які дії партнера, наприклад, байера мережі Х, для розширення співпраці потрібні і чому (звісно, якщо байер працює не на себе, а на мережу)? Що ми хочемо, щоб партнер перестав роботи? Робив вперше? Якісніше? Частіше?

(3) Що для цього партнера може бути достатньою причиною для того, щоб саме так діяти чи принаймні спробувати?

(4) Якщо б мали шанс повернутися за декілька місяців до того, як мережа Х запустила бестселер конкурента, які повинні бути наші дії (припустимо, що наше аналогічне SKU чи навіть декілька SKUs нічим не гірше)?

Чому від подібних питань ковбасить? Тому що саму ментальність сейлз-команд у абсолютної більшості навіть дуже провідних компаній побудовано на абсолютній вірі в те, що вони знають, що потрібно клієнту. Фокус уваги на себе. На свої бажання. На свої стандарти. Свої KPIs. Своїх керівників.

Я це називаю синдромом Nokia (пам'ятаєте таку компанію, топ-менеджмент якої у другій половині нульових вважав iPhone абсолютно нішевим продуктом, що не зможе суттєво змінити структуру відповідного ринку?)

Спостерігаю зараз уважно відразу за декількома симпатичними та амбіційними компаніями з гарним продуктовим портфелем, сильним брендом, але які вражено синдромом Nokia. Поки що ціна, яку вони платять достатньо прийнятна. Це втрачені можливості, незвично висока амплітуда частки присутності у ключових клієнтах від місяця до місяця, суттєве збільшення залежності продажів від інтенсивності акційних програм, охолодження (бюрократизація - гарне слово тут) стосунків з особами, що приймають рішення. Не більше того. Поки що не більше...

Проте майбутнє цих компаній, особливо шанси на успіх їх міжнародних пригод - в руках перших осіб. Чи розуміють ці перші особи (акціонери, СЕО) обмеженість можливостей, який надає звичний для них трансакційних підхід до sales management? Чи не гальмують вони розвиток свого бізнесу, відкладаючи з трансформацією до партнерського підходу, який передбачає сотворчість чи co-creation? А головне, чи розуміють вони ту роль, яку повинні грати самі як лідери, щоб своєчасно долати супротив тому, що передбачає ця трансформація?

Адже на початку посту я не жартував - успішних та супердосвідчених джентльменів, ще у недавньому минулому справжніх зірок та навіть легенд сейлз-менеджменту ковбасить часто по дорослому. Леді між іншим за моїм досвідом адаптуються до необхідних когнітивних навантажень швидше.

Тому що більше відповідальності зазвичай. І фокусу більше на продажі майбутні замість продажу минулого.

984 0 12 2 15

Друзі, всім вітання!

Ми плануємо записати подкаст про те, як в реальному житті спеціалісти в різних сферах застосовують JTBD у роботі.
Якщо у вас є позитивний досвід, або складний досвід, який ви хотіли би обміркувати та обговорити на подкасті зі мною та іншими колегами – напишіть, будь ласка, мені в особисті.

Заздалегідь дякую)


Бренд-стратегія здорової людини.

Завжди починається з розуміння споживача. І під «розумінням споживача» я маю на увазі певну методологію, яка дозволяє проектувати цінність, а не просто «глибинки».

Завжди надихає креативників. Якщо у вашої бренд стратегії немає сильного емоційного впливу на аудиторію, то у вас немає бренд-стратегії. Розібратися в раціональних перевагах зможе кожен першокурсник, щоб побудувати бренд-концепт в якому яскраві емоційні переваги будуть гармонійно підсилюватися раціональними - треба бути майстром.

Завжди є чимось більшим ніж ідея продукту, чи ідея бізнесу. Бренд-стратегія сама по собі має привносити у бізнес енергію. Підсилювати вашу візію, робити продукти цікавішими.


Справжня історія зародження стратегії як науки від людини яка приймала безпосередню участь в цьому процессі:

https://rogermartin.medium.com/michael-porters-three-great-strategy-contributions-a90bb7471e3d


Друзі, тиждень залишився до запуску курсу на межі: побудова бренда за допомогою радикального креативу, і я не можу не похвалитися що в нас вже майже солдаут, залишилося 1 місце.
І чесно кажучи нам зараз і радісно і лячно.
Радісно від того що зібралася зубаста аудиторія де є і маркетинг/креативні директори з досвідом в 15-20 років і власники інноваційних бізнесів. І лячно від того що треба зробити надзусилля щоб потрапити в їх очікування.
В будь якому разі - набір на цей курс офіційно закритий. Якщо ви не встигли оплатити курс - можливо, ми повторимо щось подібне восени, або наступного року .
А всім хто потрапив на курс - пристібайте ремені, злітаємо ).
https://www.rooosh.marketing/on-the-edge
І ще готуємо до запуску весною три курса, про поведінкову науку в маркетингу, про формулу цінності продукту і фреймворки комунікаційного планування, залищайтесь з нами ).


Пол Грем, оглядаючи більше, ніж 4000 стартапів у Y-Combinator, в своєму есе "Неутомна винахідливість" чітко визначив головну рису успішності стартапів: винахідливість. Це те, як ви, незважаючи на обставини, знаходите шляхи вирішення бізнес-проблем та досягаєте мети. Це питання про вашу енергію у пошуку ефективних рішень у вашій галузі та про величину вашої амбіції. Винахідливість - це те, що робить підприємця відмінним від менеджера. Підприємець готовий знаходити асиметричні шляхи розв'язання проблем для досягнення своєї мети, у той час як менеджер діє в межах встановлених компанією обмежень.


Кажуть, що таємниця найкращої стратегії полягає в пошуку кращого фреймворку.

Проте мені здається, що справжній секрет завжди заключається у глибокому розумінні причинно-наслідкових зв'язків у конкретній ситуації, в якій опинився бізнес.
Фреймворки, зрозуміло, важливі, але вони лише спрощене уявлення причинних моделей, побудованих на розумінні цих зв'язків.
Метод "first principles thinking" перемагає фреймворки у довгостроковій перспективі.


Літаки не в змозі рухатися вдесятеро швидше, але польоти можуть бути вдесятеро цікавішими.

Справжня цінність створюється в голові у споживача, а не на заводі.

Мало хто доносить ці ідеі так яскраво як Рорі Сазерленд (CEO британського Ogilvy).

Ось деякі його тези:

Цінність продукту полягає в чомусь більшому, ніж в його функціональності.

Уявіть собі найкращий обід у вашому житті. А що якби вам прийшлося насолоджувалися ним поруч із відкритою каналізацією?

Незалежно від того, наскільки смачна їжа у ресторані, вам потрібне відповідне середовище для задоволення нею. Якщо у вашоі виделки відсутній зубець або підлога нечиста, ви не оціните цей досвід як задовільний.

Але приємні страви у ресторані з бездоганним інтер'єром і чудовим обслуговуванням смакуватимуть набагато краще, ніж вони смакували би у повсякденному житті.

Карти в застосунку Uber мають цінність, оскільки зменшують тривогу під час очікування.

"Нематеріальна цінність" може бути так само ефективною, як і матеріальна цінність. Це одне із див сучасного капіталізму.

Це часто виглядає як обман. Ми часто рівняємо цінність продукту тому, скільки зусиль було витрачено при його виробніцтві.

Правильний контекст може зробити простий продукт магічним.

https://www.google.com/gasearch?q=rory%20sutherland&tbm=&source=sh/x/gs/m2/5#vuanr=4


Репост из: Нотатки креадира 🏴‍☠️
Маслоу був неправий. В його піраміді не вистачає ще одного шару. Найважливішого. Який значить значно більше для розуміння системи людських потреб. А саме - ніколи більше не чути про піраміду Маслоу. Це фундамент. База. Важливіший ніж їжа й секс.

Бо Абрагам ніколи не створював ніяких клятих пірамід потреб! 

Дивіться яка штука. У 1943 син українських мігрантів Абрагам написав перспективну статтю під назвою "Теорія людської мотивації" у журналі "Psychological Review". В ній він представив свою тезу, що мотив людей діяти виникає через п’ять категорій потреб. А саме:

1. Фізіологічні потреби. 
2. Безпека.
3. Любов та приналежність. 
4. Повага.
5. Самоактуалізація.

Маслоу дійсно вбачав цю п’ятірку як основні потреби, які стимулюють нашу поведінку. Але. Критично важливою була його заява про те, що, хоча ці «основні людські потреби організуються в певну ієрархію», це не означає, що перший «рівень» потреб має бути заповнений на 100% або повністю задоволений, перш ніж людина перейде до наступного рівня. Навпаки, Маслоу робив в статті наголос на те, що будь-яка людина хоче частково задовольнити всі потреби. Наприклад, у вас можуть бути задоволені 80% фізіологічних потреб, 60% потреб у любові, 10% потреб в самоактуалізації. Й в різних ситуаціях ці цифри просто будуть змінюватись разом з вашою мотивацією. 

Тобто те, що стверджував Абрагам, було аж ніяк не схоже на гру, в якій ти просто скачеш по рівнях аж допоки не доберешся до супербоса - самореалізації. А якщо не подолаєш якийсь рівень, то ти на кшталт шудрів та прокажених залишився назавжди на дні еволюції.  

Маслоу ніколи не публікував й навіть не згадував ніяких трикутників та пірамід. Ані в своїй статті 1943 року, ані в будь-якій наступній статті.

А от що дійсно відбулося - так це те, що у 1960 психолог Чарльз МакДермід вирішив спростити «ієрархію потреб» Маслоу для бізнес-спільноти. Ну а далі історію ви знаєте. 

Давайте вже дамо дідусю Маслоу спокійно відпочити.


Поняття "позиціювання бренду" – це застаріла парадигма.

STP-процес, що включає сегментування, націлювання та позиціювання, належить минулому, часам "дошарпівської епохи".

У сучасній парадигмі акцент зроблено на визначенні всіх ситуацій, коли споживач згадує про категорію (CEP), широкому таргетингу (охопленні всіх потенційних споживачів категорії) та встановленні взаємозв'язків між CEP та брендом.

Не існує конкретних "сегментів" людей, на яких можна "позиціюватися". Є лише моменти у житті споживачів, коли вони згадують про вашу категорію, і, якщо вам пощастить і ви виявитесь ефективними, – про ваш бренд в цій категорії.

Тому якщо хтось починає вам розповідати про «позиціювання бренду» переконайтеся чи ви з цією людиною користуєтесь однією парадигмою маркетингу.

1.9k 1 67 20 52

Нарешті, анонсуємо другий курс у школі рушійного маркетингу. Він присвячений темі, як поставити проривний, радикальний креатив на службу бренд-стратегії, і викладатимуть на курсі люди, які силою креативу вже змінюють бренди і цілі категорії (Viktor Shkurba, Valentyn Paniuta, Max Burtsev, Andriy Mishenko, Oleksiy Maksymenko, Ilia Anufrienko, Ihor Tulub, Mariia Kochmaruk, Dmytro Kudinov).

Я спробую виступити в ролі куратора-диригента, звʼязати докупи всі теми викладачів курсу червоною ниткою, зробити ключові акценти і висновки.

Мало того, перші реєстрації на курс натякають на те, що атмосфера навчання буде максимально інтелектуально стимулююча: вже зареєструвалися маркетинг, креативні та арт-директори провідних українських компаній.

Кількість місць обмежена. Як сказав один із учасників (перша людина, що зареєструвалася та оплатила участь): “Це унікальна програма, буде великою помилкою її пропустити, спікери - топ!”

https://roosh.marketing/on-the-edge




Перфоманс-маркетинг може зібрати лише покупців, в яких вже сформований попит у вашій категорії.

Як тільки ви вичерпаєте поточний попит, вам доведеться боротися за невелику кількість покупців, що залишилися.

Ціна за клік та витрати на залучення злітають до небес, і ви потрапляєте в Долину смерті CAC.

Альтернатива - інвестувати одночасно в перфоманс і брендінг. У співвідношенні приблизно 40:60.


Теорія сегментації ринку (різні “сегменти” людей по різному реагують на вашу пропозицію) так давно і так щільно сидить у мізках маркетологів, що сприймається як аксіома, яка не потребує доказів.

Однак.

Демографічна сегментація не працює. Психографічна сегментація не працює. Працює тільки один вид сегментації - за потребами. І ось заковика - потреби контекстно-залежні (склянка води в пустелі).

Єдина сучасна теорія, яка враховує контекст виникнення потреби - JTBD, єдина теорія "сегментації", яка має сенс.

І так, йдеться не про сегментацію споживачів, а про сегментацію ситуацій, у яких у людей виникає думка про ваш продукт (категорію продуктів). Тобто одна людина спокійно може потрапити в кілька сегментів (сьогодні помираю від спраги в пустелі - завтра пригощаю колег найдорожчою водою у світі на презентації свого проєкту).


«Повернення інвестицій в маркетинг» «MROI» це хибна метрика. Якщо ви намагаєтесь виміряти MROI ваших маркетингових активностей, скоріше за все ви робите фігню.

Завдання цієї метрики - допомогти прийняти рішення щодо інвестицій в маркетингові активності тут і зараз, але вона з цим завданням не справляється.

Стандартний підхід до маркетингового ROI полягає в тому, щоб співвіднести витрати на маркетинг, кампанію або рекламу в поточному періоді ("I" в ROI) з деяким показником виручки в поточному періоді або чистим новим LTV ("R" в ROI).

Але маркетинг у поточному періоді впливає на виручку в майбутньому періоді, а на поточні показники впливав маркетинг попередніх періодів - неможливо точно віднести затрати до виручки.

Мало того, якщо ви інвестуєте в маркетинг а продажі не ростуть (але і не падають), то порівнювати цю ситуацію треба не з попереднім періодом, коли продажі були аналогічні, а з альтернативним сценарієм, де за відсутності інвестицій продажі знижуються.

І того: показник ROMI може бути корисним лише якщо ми вимірюємо його за 3-5 років (щоб вище перелічені ефекти були згладженні у показниках) і дивимось на нього в конкурентній перспективі (співвідношення долі ринку до долі голосу та відносна згадуваність бренду в ситуації покупки.

2k 0 17 1 30

Якби я зараз був кльовим стратегом без обтяжуючих обставин - я би з усіх сил намагався би потрапити до Валіка Панюти в команду, ту саму, що відома проектами Дія, United24media, Rozetka, bodo.

Можливо у вас обтяжуючих обставин менше? І ви своє доросле стратегічне життя хочете врізнобарвити фокусом на цифрові продукти (зараз категорії фінанси, продуктивність, державні застосунки)?

Якщо це ваша історія https://fedoriv.peopleforce.io/careers/v/42998-strategist?source_id=18332


Сьогодні день рекомендацій ).

Найкраще що може зробити будь-який бізнес, це вигадати свій власний маркетинг (спираючись по цьому на наукову базу, те що називається «law-like patterns”).

Бо ніколи нікому ще давалася не вдавалося перемогти виконуючи рецепти із підручника для бізнес шкіл.

Юра Гладкий, за роки роботи вигадав власний маркетинг і зараз викладає його на авторському курсі «Маркетолог»

https://laba.ua/lecture/2727-marketolog

Цей курс для тих, хто хоче озирнутися на те, як створені і працюють їх бренди, щоб дати їм чогось нового для зростання, як сьогодні наймати в маркетинг і кого саме, як почати чи змінити професію повʼязану з маркетингом, щоб вільно говорити про маркетинг як з колегами в кавʼярні, так і на зустрічах з Радами Директорів в корпораціях.


Якщо ви хочете власними руками спробувати створити щось цікаве у stable diffusion - Вітя Шкурба проводить благодійний семінар (за донат на ЗСУ) «STABLE DIFFUSION: АІ ДЛЯ АНІМАЦІЇ ТА ВІДЕО».

https://www.facebook.com/share/p/nVfw8ubEj22cyqXH/?mibextid=WC7FNe

Реєстрація за лінком: STABLE DIFFUSION: АІ ДЛЯ АНІМАЦІЇ ТА ВІДЕО - конвертуємо скіли в донати

Показано 20 последних публикаций.