НІБ - офіційний канал


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Національне інформаційне бюро: діє відповідно до Женевських конвенцій про поводження з військовополоненими та про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року
Наш сайт: https://nib.gov.ua/
Фейсбук:https://www.facebook.com/nib.gov.ua

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Кількість жертв російських атак серед цивільного населення влітку суттєво зросла, – ООН

З 1 червня по 31 серпня 2024 року через повномасштабну російську агресію в Україні загинули щонайменше 589 цивільних людей. Ще 2685 – зазнали поранень.

Про це йдеться у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Зазначається, що кількість жертв серед цивільних за цей 3-місячний звітний період була на 45% вищою, ніж за попередній весну-2024.

Зростання кількості загиблих пов'язане зі щоденними обстрілами поблизу лінії фронту, особливо в Донецькій області, а також масованими атаками на енергетичну інфраструктуру України.

Загалом, за даними Моніторингової місії ООН із прав людини в Україні, з 24 лютого 2022 року в Україні внаслідок насильства, пов’язаного з конфліктом, загинули щонайменше 11 743 цивільні особи та 24 614 отримали поранення.

Національне інформаційне бюро


Видео недоступно для предпросмотра
Смотреть в Telegram
❗️Як родинам полонених, зниклих безвісти військовослужбовців і цивільних українців не стати жертвою російських телеграм-каналів.


Репост из: Міністерство національної єдності України
⚡️День захисників і захисниць України

Вони щодня жертвують собою заради нас.

Завдяки їм Україна незалежна. Завдяки їм ми можемо жити, працювати та виховувати дітей.

Сьогодні, в день Покрови Пресвятої Богородиці, дякуємо кожному й кожній із наших захисників і захисниць!

Шана і слава! Нехай вас Бог береже!

📲 Мінреінтеграції


Росіяни систематично катують українських цивільних і військовополонених – ООН

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні знайшла нові докази масових катувань росіянами українських цивільних і військовополонених на тимчасово окупованих територіях України та в рф. Про це йдеться у новому звіті Комісії.

Зазначається, що внаслідок катувань постраждалі отримали фізичні ушкодження і психологічні травми.

Злочини, які вчиняє росія проти цивільних і військовополонених українців, є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права (МГП).

Мінреінтеграції здійснює моніторинг дотримання міжнародного гуманітарного права на території України, а також забезпечує документування порушень МГП. Такий моніторинг здійснюється з метою подальшого реагування профільних міжнародних організацій і слідчих органів на порушення МГП. Це дасть змогу притягнути до відповідальності та покарати державу-агресора і причетних осіб.


Репост из: Міністерство національної єдності України
⚡️Як звільненим з полону та сім’ям полонених отримати грошову допомогу від держави

При Мінреінтеграції продовжує працювати Комісія з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

❗️Комісія встановлює факт перебування в полоні військових і цивільних, в тому числі вже звільнених з полону осіб. До складу цієї Комісії входять представники державних органів і профільних громадських організацій.

Після встановлення Комісією факту позбавлення особи особистої свободи Мінреінтеграції виплачує одноразову державну грошову допомогу у розмірі 100 тисяч гривень особам, звільненим з полону.

❗️Також Міністерство здійснює виплати щорічної державної допомоги у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування в полоні колишнім полоненим або членам родин тих, хто досі перебуває в полоні.

Для отримання зазначених державних грошових допомог потрібно звернутися до Мінреінтеграції. З алгоритмом дій і переліком необхідних документів можна ознайомитися за посиланням.

❗️Зразок заяви про встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України — тут, заяви про отримання державної грошової допомоги — за цим посиланням.

У разі виникнення питань щодо отримання держдопомог звільненим з полону і членам сімей полонених можна звертатися до Мінреінтеграції за номерами: (044) 355-14-56 та (097) 901-55-71.

📲 Мінреінтеграції


⚡️🇺🇦НІБ забезпечує супровід звільнених з полону захисників України

Національне інформаційне бюро при Мінреінтеграції продовжує надавати первинну допомогу звільненим з полону оборонцям.

❗️НІБ розпочав супровід осіб, повернутих з полону в межах сьогоднішнього обміну полоненими. Зокрема, працівники НІБ забезпечили захисників речами першої необхідності: засобами гігієни, білизною, сезонним одягом, взуттям, засобами звʼязку, а також продуктовими наборами.

Також НІБ допомагає звільненим з полону в оформленні документів для отримання одноразової грошової допомоги від держави у розмірі 100 тисяч гривень, яку виплачує Мінреінтеграції.


Зустрічаємо наших Захисників вдома! 🇺🇦

Сьогодні Україна відзначає День Незалежності. У цей важливий для кожного українця день відбувся обмін військовополоненими.

Команда Національного інформаційного бюро зустрічає наших оборонців, які повернулися в Україну.

Працюємо, щоб усі звільнені з полону відчували, що держава про них піклується!


Репост из: Міністерство національної єдності України
⚡️З полону повернули ще 115 українських захисників

❗️Сьогодні, у День Незалежності України, відбувся обмін військовополоненими. З ворожого полону вдалося визволити ще 115 оборонців.

Це воїни Національної гвардії, Збройних Сил, Військово-морських сил, Державної прикордонної служби. 

❗️Обмін полоненими відбувся за дорученням Президента України Володимира Зеленського і спільними зусиллями Офісу Президента, ГУР МОУ, СБУ, МВС, Мінреінтеграції й інших відомств.

Україна вдячна Об’єднаним Арабським Еміратам за сприяння та посередництво у підготовці обміну.

Традиційно звільнені з полону отримають продуктові набори й рюкзаки з одягом, взуттям, засобами гігієни та смартфоном, підготовлені для них Національним інформаційним бюро разом із Мінреінтеграції.

Крім того, НІБ надаватиме визволеним з полону особам допомогу у відновленні документів та сім-карт. І допомагатиме швидше зібрати документи для отримання від держави одноразової грошової допомоги у розмірі 100 тисяч гривень.

📲 Мінреінтеграції


Репост из: Zelenskiy / Official
Видео недоступно для предпросмотра
Смотреть в Telegram
Україна. Наша земля. Дана Богом. Цілована сонцем. Заколисана вітрами. Загартована вогнем. Захищена своїми синами й доньками.
Ні з чим її неможливо сплутати.
Нікому її неможливо віддати.
З Днем Незалежності України!


Репост из: Міністерство національної єдності України
Видео недоступно для предпросмотра
Смотреть в Telegram
З Днем Державного Прапора України! 🇺🇦


⚡️Керівництвом НІБ проведено зустріч з МКЧХ
 
Відбулася робоча зустріч керівника Національного інформаційного бюро Олега Кужелєва та його заступників Антона Амельохіна й Валентини Зозулі з представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні.
 
Під час зустрічі було обговорено ряд ключових питань співпраці НІБ та МКЧХ, зокрема щодо:
 
▪️щодо дітей, яких було депортовано або примусово переміщено на території росії та тимчасово окуповані території України;
▪️механізмів опрацювання списків громадян України, які перебувають в полоні, наданих Центральним агентством з розшуку Міжнародного комітету Червоного Хреста;
▪️листування військовополонених та їхніх родин, зокрема забезпечення доставки кореспонденції в обидва боки. Йдеться про листування, яке гарантоване військовополоненим статтею 71 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
 
🤝За підсумками зустрічі домовилися про подальшу взаємодію.
 
❕Нагадаємо, що обмін інформацією між Національним інформаційним бюро та Міжнародним комітетом Червоного Хреста відбувається відповідно до Женевської конвенції 1949 року та постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року № 339.


⚡️НІБ взяв участь у зустрічі з рідними полонених та зниклих безвісти оборонців 46-ї окремої аеромобільної бригади

Керівник Національного інформаційного бюро Олег Кужелєв бюро взяв участь у зустрічі із членами родин військовополонених та зниклих безвісти воїнів 46-ї окремої аеромобільної бригади. Захід було організовано Уповноваженим відбувся у Київському національному університету імені Тараса Шевченка.

На запитання присутніх відповідали представники Офісу Омбудсмана, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об'єднаного центру СБУ, НІБу МВС, ГСУ НПУ, ГШ ЗСУ, МКЧХ та військової частини.

Говорили про способи пошуку зниклих безвісти, здійснення ДНК-експертиз та безпосереднє звільнення з ворожого полону всіх, хто там утримується.

Родичі полонених Захисників та Захисниць наголосил, що не отримують від МКЧХ інформації про стан та умови утримання своїх воїнів.

Українська сторона здійснює постійно роботу над тим, щоб змусити росію дотримуватися Женевських конвенцій, зокрема залучає міжнародних партнерів.

Олег Кужелєв зазначив, що Національне інформаційне бюро забезпечує оперативне опрацювання інформації, яка надходить від Міжнародного Комітету Червоного Хреста про підтвердження перебування наших оборонців в полоні, для подальшої передачі оброблених даних до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.


⚡️Олег Кужелєв взяв участь у зустрічі із родинами полонених і зниклих безвісти воїнів 36-ї бригади морської піхоти
 
Керівник Національного інформаційного бюро Олег Кужелєв взяв участь у великій зустрічі із представниками державних органів та членами родин полонених і зниклих безвісти військовослужбовців. До неї долучилися понад 300 членів сімей воїнів 36-ї бригади морської піхоти. Захід було організовано Офісом Омбудсмана у стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
 
На запитання присутніх відповідали представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об'єднаного Центру Служби безпеки України, НІБ, Секретаріату Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, ВМС ЗСУ та МКЧХ.
 
Обговорили питання щодо:
▪️захисту прав військовополонених та їх повернення додому;
▪️порушення росією норм міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій;
▪️залучення міжнародних партнерів до впливу на країну-терориста до обов’язку – гідного поводження із нашими воїнами, які перебувають в полоні;
▪️проблематики окремих категорій військових: медиків, музикантів, захисників Маріупольського гарнізону.
 
Наголосили, що робота над поверненням кожного нашого громадянина, який перебуває у ворожому полоні, триває постійно. Закликали не піддаватися інформаційним атакам ворога, довіряти тільки перевіреній інформації з офіційних джерел.
 
Олег Кужелєв розповів присутнім, що Національне інформаційне бюро здійснює збір інформації щодо підтвердження перебування в полоні українців із різних джерел, а саме: безпосередньо підтвердження від МКЧХ, фото/відео з полону (допиту), свідчення звільнених, сповіщення від військової частини, листи з полону, передані через МКЧХ, для подальшого опрацювання та передачі інформації до Координаційного штабу.
 
Зокрема, цю інформацію можна повідомити Національному інформаційному бюро за коротким номером 1648 (для дзвінків з-за кордону +38 (044) 287-81-65) або через чат-боти у Telegram чи Viber.
 
А також — написавши на електронну пошту: info@nib.gov.ua чи у месенджер на Facebook-сторінці або заповнивши онлайн-форму на сайті.


✉️ Національне інформаційне бюро: за 2 роки передано понад 12,5 тисяч листів між українськими військовополоненими та їхніми близькими

З серпня 2022 року до України передано більше 2,8 тис. листів від українських полонених захисників та захисниць їхнім рідним і майже 9,7 тис. листів полоненим від їхніх близьких.

Зазначимо, що листування гарантується статтею № 71 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

Правила написання кореспонденції розробило Національне інформаційне бюро, яке працює при Мінреінтеграції.

Доставку листів в обидві сторони організовує Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Наразі йдеться про тих військовополонених, статус яких підтверджений МКЧХ.

➡️ Принагідно нагадуємо про правила написання кореспонденції для військовополонених. З ними можна ознайомитися в інфографіці та на сайті НІБ.

Слід зазначити, що листування військовополонених із близькими відбувається за підтримки оператора поштового зв’язку «Нова пошта», який безоплатно надає відповідні послуги у межах програми «Гуманітарна пошта України».


⚡️Олег Кужелєв взяв участь у зустрічі із родинами зниклих безвісти та полонених військовослужбовців Державної прикордонної служби
 
Керівник Національного інформаційного бюро Олег Кужелєв взяв участь із членами родин військовослужбовців Державної прикордонної служби України, котрі потрапили у ворожий полон чи зникли безвісти. Захід відбувся у Офісі Омбудсмана.
 
На запитання родичів захисників відповідали представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, ДПСУ, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, СБУ, НІБ та МКЧХ.
 
Обговорили, як відбувається процес повернення наших громадян та які реалізовуються ініціативи для встановлення умов утримання наших воїнів росією. Зазначили, що Україна дотримується Женевських конвенцій, тож і пріоритетність у поверненні наших людей полягає в тому, аби насамперед повернулися тяжкопоранені та жінки. Однак Україна закликає міжнародну спільноту тиснути на рф, аби змусити її дотримуватися прописаних умов конвенцій. Крім того, рідних військовополонених закликали не піддаватися на маніпуляції та інформаційні атаки, які продовжує вчиняти ворог.
 
Представники Червоного Хреста озвучили, що всі повернуті Захисники і Захисниці можуть із власної ініціативи звернутися до комітету, аби розповісти про умови утримання, ставлення до них з боку росіян. Інформацію із таких постінтерв’ю представники МКЧХ використовуватимуть у подальшій роботі.
 
❗️Олег Кужелев зазначив, що НІБ сприяє листуванню полонених Захисників з близькими згідно ІІІ Женевської конвенції. За два роки вже вдалося загалом передати понад 12,5 тисяч листів в обидві сторни. Ознайомитися з інструкцією та правилами щодо написання листів військовополоненим можна на сайті НІБ. 


⚡️У липні до Національного інформаційного бюро надійшло понад 18 тисяч звернень
 
❗️Національне інформаційне бюро (НІБ) продовжує приймати інформацію про полонених на тимчасово окупованих територіях України. А також — повідомлення про осіб, в тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку зі збройною агресією рф проти України.
 
Впродовж липня 2024 року:

• оператори цілодобової гарячої лінії НІБ обробили понад 9,9 тисячі дзвінків;

• більш ніж 4,9 тисячі звернень було отримано на електронну пошту: info@nib.gov.ua;

• понад 2 тисячі листів — засобами поштового зв’язку;

• більш ніж 1 тисяча звернень — через онлайн-форму на сайті НІБ;

• майже 800 звернень надійшло через чат-боти бюро у Telegram і Viber.
 
❗️Нагадуємо, що зателефонувати на гарячу лінію НІБ можна за номерами: 1648 та +38 (044) 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону).

Окрім зазначених вище каналів комунікації, повідомити інформацію НІБ можна через месенджер на сторінці у Facebook.


🕯️Україна повернула тіла 250 загиблих оборонців

На підконтрольну Уряду України територію вдалося повернути тіла 250 полеглих захисників.

❗️Репатріація тіл відбулася за сприяння Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Уповноваженого зі зниклих безвісти у співпраці з Об’єднаним центром при СБУ, ЦВС ЗСУ, іншими силовими структурами, відомствами та міжнародними організаціями. Зокрема Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.

Передача тіл загиблих військових здійснюється відповідно до норм Женевських конвенцій.

Репатрійовані тіла й останки будуть перевезені до визначених державних установ. Представники правоохоронних органів та судово-медичні експерти встановлять особи загиблих.

Після ідентифікації тіла оборонців будуть передані їхнім рідним для гідного поховання.


⚡️Представник НІБ взяв участь у зустрічі з родинами зниклих безвісти та полонених військовослужбовців

Юридичний радник Національного інформаційного бюро Святослав Линдюк взяв участь у зустрічі з рідними зниклих безвісти та полонених оборонців з-поміж Сил територіальної оборони. Захід відбувся в Офісі Омбудсмана.

❗️На запитання родичів захисників відповідали представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, МВС, СБУ, ГСУ Нацполіції, МКЧХ і Сил ТрО ЗСУ.

Обговорили питання щодо:

• діяльності МКЧХ й опрацювання ними списків;

• порушення росією норм міжнародного гуманітарного права, зокрема катування полонених;

• залучення військових капеланів до роботи з оборонцями, яких обміняли;

• комунікації зі слідчими Національної поліції України;
 
• процесу формування списків на обміни й інші питання.

Представник НІБ нагадав присутнім, що Національне інформаційне бюро здійснює збір інформації щодо підтвердження перебування в полоні українців із різних джерел, а саме: безпосередньо підтвердження від МКЧХ, фото/відео з полону (допиту), свідчення звільнених, сповіщення від військової частини, листи з полону, передані через МКЧХ, для подальшого опрацювання та передачі інформації до Координаційного штабу.

Зокрема, цю інформацію можна повідомити Національному інформаційному бюро за коротким номером 1648 (для дзвінків з-за кордону +38 (044) 287-81-65) або через чат-боти у Telegram чи Viber.

А також — написавши на електронну пошту: info@nib.gov.ua чи у месенджер на Facebook-сторінці або заповнивши онлайн-форму на сайті.


🇺🇦 НІБ забезпечує супровід звільнених з полону захисників України

Національне інформаційне бюро при Мінреінтеграції продовжує надавати первинну допомогу звільненим з полону оборонцям.

НІБ розпочав супровід осіб повернутих з полону 17 липня в межах обміну полоненими. Зокрема, працівники НІБ забезпечили захисників речами першої необхідності: засобами гігієни, білизною, сезонним одягом, взуттям, засобами звʼязку, а також продуктовими наборами.

Також НІБ допомагає звільненим з полону в оформленні документів для отримання одноразової грошової допомоги від держави у розмірі 100 тисяч гривень, яку виплачує Мінреінтеграції.

Нагадаємо, що вчора з російського полону додому повернулися ще 95 Захисників України. Це воїни ЗСУ, Національної гвардії та прикордонники. Більшість з них знаходилася в полоні країни-агресорки з 2022 року.


Репост из: Міністерство національної єдності України
Видео недоступно для предпросмотра
Смотреть в Telegram
⚡️З полону повернули ще 95 українських захисників

Сьогодні відбувся черговий обмін полоненими. З ворожого полону визволили ще 95 оборонців.

❗️Зокрема, з полону вдалося повернути 49 воїнів Збройних Сил України, 10 військових моряків, 21 нацгвардійця, 7 тероборонців, 5 прикордонників, 2 представників Державної спеціальної служби транспорту й 1 захисник із добровольчого формування територіальної громади.

Також серед звільнених є оборонець, який вважався зниклим безвісти.

❗️Обмін полоненими відбувся за дорученням Президента України Володимира Зеленського і спільними зусиллями Офісу Президента, ГУР МОУ, СБУ, МВС, Мінреінтеграції й інших відомств.

Україна вдячна Об’єднаним Арабським Еміратам за сприяння та посередництво у підготовці обміну.

❗️Традиційно звільнені з полону отримають продуктові набори й рюкзаки з одягом, взуттям, засобами гігієни та смартфоном, підготовлені для них Національним інформаційним бюро разом із Мінреінтеграції.

Крім того, НІБ надаватиме визволеним з полону особам допомогу у відновленні документів та сім-карт. І допомагатиме швидше зібрати документи для отримання від держави одноразової грошової допомоги у розмірі 100 тисяч гривень.

❗️Сьогоднішній обмін військовополоненими — 54-й із початку повномасштабного вторгнення рф. Таким чином із ворожої неволі загалом вдалося визволити вже 3405 людей.

📲Мінреінтеграції

Показано 20 последних публикаций.