УП. Культура


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Канал, що відстежує події і явища мистецтва, емансипацію української культури, процеси деколонізації, збереження спадщини та багато інших цікавих речей
Більше про культурні процеси читайте тут - https://life.pravda.com.ua/culture/

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Свята вечеря посеред поля і прикрашений гірляндами танк: фото Різдва на передовій.

Цього року Україна вдруге відзначає Різдво під час повномасштабного вторгнення. Захисники, які не можуть святкувати разом зі своїми родинами, намагаються створити різдвяну атмосферу просто на фронті.

"УП. Життя" підготувала підбірку знімків з передової.

Підпишіться на УП.Культура


Рольова модель: деколонізація Латвії через доступність культури.

Літературна оглядачка УП.Культура Аріна Кравченко щойно повернулася із Латвії разом з українською делегацією культурних менеджерок. Вона розповідає, як ця країна забезпечує своїм громадянам доступ до мистецтва та залучає усіх до культури. 

А також про те, як Латвія відмовляється від російського впливу.

Більше про культуру читайте у тексті за посиланням.

Підпишіться на УП.Культура


👼Скульптури засновників Києва до Різдва "переодягнули" у святкові костюми янголів.

У столиці на Поштовій площі на скульптури малюків-засновників Києва – Кия, Щека, Хорива та їхньої сестри Либідь одягнули в святкові костюми.

"Традиційно переодягнули малюків! Для мене це завжди символічна дія! Раніше вони вже вбиралися у військову форму, національні костюми, костюми медиків…
В цей раз – в янголів, оскільки Різдво. Також одного з малюків я дуже символічно вдягнув у форму українського енергетика. Тому що енергетики сьогодні  несуть світло людям! А світло – це життя!", – зазначив автор композиції Володимир Журавель.


Підпишіться на УП.Культура


🔔На дзвіниці Києво-Печерської лаври вперше прозвучав "Щедрик".

Академічна хорова капела Українського радіо виконала варіації "Щедрика" на великій лаврській дзвіниці.

Відео доступне за посиланням.

Підпишіться на УП.Культура


💔На фронті 23 грудня загинув актор кіно і театру Богдан Колесник.

Після початку повномасштабного вторгнення актор долучився до лав Територіальної оборони, а пізніше потрапив на передову. Він активно вів соціальні мережі та долучався до благодійних зборів на автівки та дрони для військових. 

Він грав у таких серіалах, як: "СуперКопи", "Опер за викликом", "Топтун", "Маестро" та "Виходьте без дзвінка".

Підпишіться на УП.Культура


☝️Не пропустіть важливі тексти УП.Культура:

🔹Розмова із Олексієм Ерінчаком про нову велику книгарню на Хрещатику. І навіть ексклюзивні кадри майбутніх інтерʼєрів.

🔹Історія "Київської камерати" та як музичний колектив буде просувати українську музику, розповідає нова очільниця Богдана Півненко спеціально для УП.Культура.

🔹Чому для українців актуально читати текст нігерійської письменниці Чімаманди Нґозі Адічі "Половина жовтого сонця". Відповідь шукає літературна оглядачка Аріна Кравченко.

🔹Різдвяна премʼєра: Київська опера повертає балет Анатоля Кос-Анатольського "Сойчине крило".

🔹Оскарівський грудень: пропонуємо вашій увазі кінопремʼєри, які мають шанси отримати нагороди на 96-й оскарівській церемонії.

🔹Найкращі серіали року на будь-який смак: історії про сильних жінок, винахідливих чоловіків та трохи жахів.

🔹І наостанок: Нову роботу Бенксі у Лондоні викрали невдовзі після того, як він її показав.

Підпишіться на УП.Культура


💔Був класиком українського перекладу: помер перекладач "Гобіта" та "Улісса" Олександр Мокровольський.

"Олександр Миколайович Мокровольський відійшов на Сонцестояння у кращий світ... І довершення українського ''Улісса'' Джойса після Олександра Тереха, і вибрані Гіні та Єйтс, і Толкін, і виняткові хрестоматійні збірки зарубіжної поезії для шкільництва, і оригінальна авторська поезія, і ''Істина і метод'' Гадамер, і ''Homo Ludens'' Гейзінги, і ще, і ще – залишаться в нашій культурі. Але ніщо не замінить теплого спілкування, яким обдарували Ви багатьох. Світла пам'ять і земля пером, Майстре", – написав письменник і перекладач, член НСПУ Дмитро Чистяк.


Олександр Мокровольський володів англійською, іспанською, німецькою, французькою та польською мовами. Він був одним з останніх представників "класичної" української перекладацької школи, яка виникла ще у 1970-х роках на основі журналу іноземної літератури "Всесвіт".

Підпишіться на УП.Культура


🎬Оскарівський грудень: найважливіші кінопрем’єри, які не можна пропускати.

УП.Культура
підготувала нову добірку фільмів. Та цей перелік особливий — тут зібрані грудневі премʼєри, які мають шанси отримати нагороди на 96-й оскарівській церемонії.

Хто увійшов у добірку:
🔹"Вонка", режисера Пола Кінга
🔹"20 тисяч видів бджіл", режисерки Естібаліc Урресоли Солахурен
🔹"Анатомія падіння", режисерки Жустін Тріє
🔹"Щасливий випадок", режисера Вуді Аллена

Більше про кожен з фільмів читайте за посиланням.

Підпишіться на УП.Культура


🎶Пісня "Антитіл" знову очолила річний чарт українських радіостанцій.

Сервіс FDR Media опублікував підсумковий чарт пісень, які у 2023 році найчастіше звучали в ефірі українських радіостанцій.

Список очолила "Фортеця Бахмут" гурту Антитіла.

На другому місці – пісня Miley Cyrus "Flowers".

На третьому – "Маніфест" Артема Пивоварова.  

Цьогорічною рекордсменкою за кількістю пісень, що потрапили у рейтинг, стала співачка KOLA: до нього увійшло одразу чотири її роботи – як сольні, так і дуетні.  

Підпишіться на УП.Культура


📸Світлина з України виграла премію "Фотографія року ЮНІСЕФ".

Польський фотограф і документаліст Патрик Ярач від початку повномасштабного вторгнення документував події війни.

На світлині зображені діти – п’ятирічна Аліна та її друзі – з Рівненщини, які граються надворі та катаються на велосипеді, коли позаду чорніє хмара диму. Напередодні через масовану атаку дронами було зруйноване нафтосховище поблизу. 

Підпишіться на УП.Культура


Фортеця Звягель. Як місто Лесі Українки та Валерія Залужного повертає своє

Репортаж Української правди про місто, де залишився фундамент фортеці Костянтина Острозького. Де народилася українська поетеса та головнокомандувач Збройних сил України.

Як відбувається деколонізація міста? Чому Олену Пчілку, матір Лесі, називають "мамою українського націоналізму"? Та яким місцеві бачать Звягель більше – містом Лесі Українки чи Валерія Залужного? Читайте в тексті УП.

Підпишіться на УП.Культура


🎬Фільм "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова увійшов у шортлист премії "Оскар".

Стрічка увійшла до коротких списків претендентів на Оскар в номінаціях "Найкращий документальний фільм" і "Найкращий іноземний фільм".

Також до списку у номінації "Найкращий документальний фільм" увійшов документальний фільм про війну Україні "Звідки куди" польського режисера Мачека Хамели.

Номінантів на 96-у премію "Оскар" оголосять у вівторок, 23 січня 2024 року. Церемонія вручення премії відбудеться 10 березня 2024 року.

Підпишіться на УП.Культура


🕊️Різдвяна прем’єра: Київська опера повертає балет Кос-Анатольського "Сойчине крило".

Напередодні прем’єри балету оперний критик Андрій Аблов поставив три важливі питання директору та художньому керівнику Київської опери Петру Качанову.

Про національний музичний спадок, презентацію української культури та створення нових різдвяних традицій читайте у тексті за посиланням.

Підпишіться на УП.Культура


🎬Європейський фонд профінансує виробництво 18 українських фільмів.

Проєкти-переможці обирали серед 86 заявок. На їх підтримку буде витрачено 761 020 євро.

Серед фільмів, яким нададуть підтримку Європейського фонду солідарності для українських фільмів(ESFUF), вісім художніх та десять документальних. Десять проєктів отримають фінансування на стадії розробки, вісім — на фінальній стадії виробництва.

Зокрема, грошову підтримку отримають режисери Катерина Горностай, Ірина Цілик, Дмитро Сухолиткий-Собчук та Олег Сенцов.

Повний перелік доступний за посиланням.

Підпишіться на УП.Культура


Димова завіса. Що не так із російською культурою?

Журналіст на військовий Павло Казарін розповідає про те, як російська культура позбулася політичної нейтральності та що заважає країнам Заходу від неї відмовитись.

Впродовж багатьох років Захід, поглядаючи на схід, дивився крізь Україну – відразу на Росію. І ми маємо право тепер вимагати зміни оптики. Нам можна говорити нашим західним співрозмовникам про український культурний ландшафт – літературний, музичний, художній. Про все те, що довгий час було terra incognita як для них, так і для нас самих. Про все, що не було видно у світлі імперських софітів, які висвічували одну лише російську культуру. Про все, що було приречено існувати в тіні – чи в підпіллі.


Чи можемо ми змістити фокус із російської культури і зупинити культурний колабораціонізм читайте у тексті за посиланням.

Підпишіться на УП.Культура


🎨Штучний інтелект, ймовірно, розгадав таємницю картини Рафаеля "Мадонна з трояндою".

Інструмент ШІ, розроблений у Бредфорді, з'ясував, що більшу частину картини написав Рафаель, але обличчя Йосипа – створене рукою когось іншого. Сумніви щодо авторства картини виникли у ХІХ столітті.

Підпишіться на УП.Культура


🎄Ялинку в штаб-квартирі НАТО та в офісі Ради ЄС прикрасили копіями півника з Бородянки.

Кухонна шафка з керамічним півником, що вціліла на стіні одного зі зруйнованих будинків Бородянки після авіаудару на початку повномасштабного вторгнення РФ, стала символом витримки українців перед злочинами російських окупантів.

"Це не просто прикраса, він символізує надію, схід сонця та непереможність України. Цей орнамент, що прикрашає нашу ялинку, слугує вираженням нашої непохитної підтримки України", – додали в Раді Євросоюзу.


Підпишіться на УП.Культура


🏅Українська правда оголосила митця року на щорічній премії.

Вчора, 20 грудня, нагороджували переможців Премії УП. Цю подію започаткували у 2020 році, щоб відзначити українців за їхні здобутки, які стали важливими Україні.

Митцем року за версією УП став письменник та військовий Артем Чех.

"Артем Чех, автор книг "Точка нуль", "Район "Д"", "Хто ти такий?" сьогодні здебільшого говорить про прірву. Між тими, хто там, і тими, хто тут. Між тими, хто бачив на власні очі, і тими, хто дивиться "єдиний марафон". Між тими, хто відчував тваринний страх в окопах, і тими, хто лише читав про це в Ремарка. Між усіма і усіма".


Окрім номінації "Митця року", також нагородили лавреатів 5 інших категорій: "Журналіст року", "Волонтер року", "Громадянська позиція", "Найкращий соціальний проєкт", "Герой УП".

Підпишіться на УП.Культура


Світ німував, коли ми помирали: вчасна і парадоксально терапевтична книжка "Половина жовтого сонця" Адічі

Літературна оглядачка УП.Культура Аріна Кравченко розповідає про книжкову новинку — роман "Половина жовтого сонця" нігерійської авторки Чімаманди Нґозі Адічі.

Чому художній текст про нігерійсько-біафранську війну кінця 60-х років ХХ століття, написаний на початку 2000-х – це вкрай актуальне та терапевтичне для нас сьогодні читання?

Відповіді знайдете за посиланням.

Підпишіться на УП.Культура


📽️Фільм за романом Андрія Куркова відібрали до конкурсу кінофестивалю в Роттердамі.

Стрічка "Сірі бджоли" режисера Дмитра Мойсеєва розповідає про двох мешканців "сірої зони" на сході України – невеликого села, довкола якого вирує війна. Двоє сусідів-пенсіонерів ведуть скромний побут, змушені іноді зустрічатись для необхідного спілкування. Намагаючись не зважати на воєнні події та складнощі, які вони приносять у життя, вони намагаються облаштувати проживання в небезпечній місцині. Втім, поява в селі російського снайпера руйнує звичний уклад.

53-ий Роттердамський кінофестиваль пройде з 25 січня по 4 лютого 2024 року.

Підпишіться на УП.Культура

Показано 20 последних публикаций.

223

подписчиков
Статистика канала