Всрата журналістика


Гео и язык канала: Россия, Русский
Категория: Новости и СМИ


Канал журналістки та редакторки Юліани Скібіцької. Тут все про всраті медіа.

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
Россия, Русский
Категория
Новости и СМИ
Статистика
Фильтр публикаций


Важливий пост для колег-медійників.

Журналісти збирають підписи за те, щоб звільнити пані Наталю Гуменюк з посади керівниці комунікацій ОК Південь.

Долучитися до збору підписів можна тут.

Я свій вже поставила.


Вчора загинув Павло Петриченко. Мені важко це осягнути, але довелося відволіктися від власних відчуттів і зайнятися роботою.

Сьогодні в рубриці «Редактори сперечаються» ми обговорюємо вчорашню ситуацію. Коли раптово відомі (і не дуже) блогери в твітері почали писати явні натяки, що сталося щось жахливе. В твітері почалася паніка. Потім сестра Паші повідомила про його загибель. Дискусія в тому, чи можуть блогери собі дозволити такі от таємничі пости чи їм все ж таки треба думати про аудиторію, яка від цього нехило накрутилася?

Долучайтеся до дискусії в чаті.

А в кінці статті — банка та картка для допомоги родині.

Паша, честь.

1.7k 0 36 108 48

Привіт, колеги, а я тут до вас з питаннячком.

Бачили, що МОН надіслало журналістам редполітику для медіа? Я не жартую, МОН прям написало редполітику, як медіа треба писати про освіту та як називати, наприклад, університети.

Ще раз, редполітику про те, як мають писати медіа, написали люди, які перше ж речення зробили штампованим, а друге — канцелярським.

Що думаєте?

Лінк ось.

2.4k 0 50 20 64

Писати путіна з маленької літери в медіа — це:
Опрос
  •   Норм
  •   Крінж
  •   Непринципово взагалі
981 голосов


Вчора редактори «Бабеля» — тобто я та Мітя Раєвський — посперечалися про те, чи варто медіа писати путіна з малої літери. Мітя проти, я — за, аргументи наші — тут. Мені цікаво продовжити дискусію, тож що думаєте ви, любі підписники? Чиї аргументи вам ближче?

А зараз буде коротке опитування для тих, хто не хоче писати повідомлення:

2.5k 0 24 51 13

Привіт, це партнерський пост.

n-ost запустив цікаву програму, на яку можуть податися журналісти та квір-активісти з України. Чому квір-активісти — бо програма в першу чергу, про дослідження гомофобії та трансфобії (з ухилом в історію). Вона включає поїздку до Краківа, тематичну екскурсію до меморіалу Аушвіц-Біркенау, лекції, дискусії, екскурсії містом та різні культурні заходи.

Усі учасники програми потім зможуть подати заявку на подальшу стипендію, щоб створити транскордонний журналістський контент.

Ось посилання на форму: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSefDib66G8FVOrZBSd0dNanTd2QPvG-DYILQv_FaHJ1TIaAZg/viewform

Більше інформації тут: https://n-ost.org/projects/history-unit

Дедлайн: до 14 квітня.

Мова програми: англійська.

Донори: міністерство фінансів Німеччини та фонд EVZ.

Всі витрати бере на себе n-ost.


Неймовірно всрата історія, просто удача для цього каналу!

Але спочатку трохи згадаємо 2019 рік. Колеги-журналісти мають памʼятати, що тоді майже всі українські ЗМІ сіли в калюжу, бо опублікували нібито заяву тодішнього глави ОП Богдана про відставку. Злило фото заяви всім одне і те саме джерело — Кирило Тимошенко. А потім виявилося, що він так всіх вирішив наїбати. Був скандал і багато притомних ЗМІ вирішили більше ніколи не використовувати «інсайдерську» інформацію від Тимошенко.

А сьогодні Ліга опублікувала новину з посиланням на джерело, що Данілова можуть назначити послом в Буркіна-Фасо. Не перевіривши навіть, що в цій країні немає українського посольства. Коли новина, звісно, виявилася фейком, Ліга все виправила, вибачилася і вказала, хто був джерелом хибної інформації.

Вгадали хто? Звісно ж КИРИЛО ТИМОШЕНКО.

Більше навіть не знаю що сказати, бо це просто дуже смішно.

3.8k 3 102 13 123

Сталася рекурсія — Ґрунт вирішив, що він паблік «Всрата журналістика» і потрапив у Всрату журналістику……

3.7k 1 49 28 173

Швидко зрозумів)


Сммник Єрмака трошки ідіот, якщо не розуміє, як такі фото сприймаються разом з текстом. Якщо не придивитися і не побачити маленького Чернова в екрані, то все виглядає дуже не так, як має виглядати.

Цікаво, чи замінять фото.


Репост из: Редакторка
Заголовки, які ми заслужили


Останній пост по темі.

Цей канал з’явився в 2019 році як спроба відкрити майданчик для критики колег, щоб покращити нашу роботу. Звісно, тільки тих колег, чию роботу можна покращити. Про роботу Страна.юа чи умовного УНІАНа складно сказати щось цензурно — і канал про це багато розповідав. Окремо в каналі можна кекнуть з уйобіщних заголовків чи текстів, але дискутивна та в якомусь сенсі просвітницька функція — це його головна задача. Бо мало просто сміятися — треба щось робити. Канал не гониться за підписниками, за 5 років їх назбиралося менше трьох тисяч — і мені все одно, головне, щоб людям було цікаво читати, те що я пишу.

Робити собі кумірів з журналістів чи блогерів — це шлях в нікуди. Я особисто критикувала людей, з якими в мене цілком ок стосунки, якщо вважала, що є за що критикувати. З кимось можна було говорити нормально, хтось сильно ображався, а коли я була не права — то мені ніколи не впадлу було це визнати. Але вставати в позу за клоунський смайлик в пості та якісь очевидні факти — це виглядає глупо. Як і очевидні пересмикування.

Ще раз — не треба робити собі кумірів ні з кого. Журналісти і блогери не мають заміняти один одного. І коли в чат приходить купа людей, які пишуть «ваша журналістика лайно собаче і нікому не потрібна» — я ще більше впевнююся, що проблема є.

На цьому я вважаю тему для себе закритою і будь ласка, не очікуйте, що я буду кожному відповідати в чаті на його питання. На більшість я відповіла ще раніше в тому ж чаті — прогортайте і все побачите.

2.6k 0 12 19 145

Сталася така цікава ситуація, що Ігор певно образився на попередній пост, запостив у своєму приватному каналі нашу переписку з ним, де я пропоную поговорити для профайлу і зробив висновок, що це я ображена. Ну а в канал зараз прийшли його поціновувачі і доводять, що журналістика говно.

Ігорю, немає ніяких образ. Не захотіли говорити — та будь ласка, я написала вам один раз і більше вас не вмовляла. Що ви хотіли показати цією перепискою — я хз.

Більше того, в самому пості до вас жодного образливого слова. Але якщо вас так зачіпає критика від невеликого профільного медіакритичного каналу — то це ваше право, хоча виглядає дивно.

Більше того, якщо читати весь пост, а не тільки частину про вас, то можна помітити, що я не кажу «блогери бесполєзни». Я кажу, що не можна підмінювати поняття, блогерство не замінить журналістику.

Але якщо вашим фанатам хочеться висловитися в моєму чаті — будь ласка, тільки попереджаю, що за образи та невиправданий хейт я баню. В нас тут спілкуються ввічливо, це не твітер.

3.9k 2 59 108 177

Можливо, ви пропустили, але вже тиждень в Твітері розбираються з Альоною Шевченко та Ukraine DAO — є серйозна підозра, що гроші, які збиралися на підтримку української армії, пішли туди не всі. Найцікавіше те, що про це ще рік тому писав КиївПост. Але ніхто (чи майже ніхто) не звернув увагу.

Згадую ще одну історію. Коли взяли за жопу Грінкевичів, і про це написав Лачен, всі (ладно, просто багато хто) писали, що от, Лачен викрив корупціонерів! Хоча NGL писало про Грінкевичів ще з 2009 року, коли вони вперше з’явилися в публічному просторі (там була мутна історія з реконструкцією Вірменського собору) і коли Лачен ще в школі вчився. І писали про них десятки років. Але лаври зібрав блогер. І смішно, бо його тепер почали тегати під всім резонансним, як-от зараз під новиною про те, що горить Екопарк Осокорки. Але Лачен — блогер, він не розслідувач. Він максимум може просто підняти бучу.

Проблема в тому, що справжня журналістика, насправді, так само потрібна, як і раніше. І всі медійні блогери і телеграм-канали з мільйоном підписників не зможуть її замінити. Бо вони не працюють по стандартам, вони не мають перевіряти інформацію. Ситуація навколо ДАО швидко перетворилася в твітері просто на метання лайном і перехід на особистості. Врешті-решт, сторона, яку звинувачують легко може сказати — з ким вести дискусію? Перед ким звітувати? Перед навіженими, що сміються з діабету? І будуть праві. Бо більшість не розібралася (а розібратися в крипті так-то дійсно складно), але просто пішли за натовпом.

Блогер може зробити розслідування, може розкопати щось, що ніхто не знав. Як і телеграм-канал теж. Але якщо робити все по стандартам, які (уявіть) створені не просто так — це швидко набридне усім. Перегляди впадуть. Ну і ще, журналістика — це робота. Кропітка і невдячна. Бо отак ти пишеш 10 років про корупцію Грінкевичів, а потім всі кажуть — який молодець Лачен 🤡

Текст КиївПоста: https://www.kyivpost.com/post/15851

52.8k 3 150 225 334

Репост из: Lobby X
​​#media #journalism
📝 Журналіст/ка
до Бабель

Огляд: «Бабель» — медіа, що пише про політику, бізнес, освіту, культуру, технології в Україні та світі — про все, що важливо знати сучасній людині.

Основні обов‘язки:
• написання оперативних текстів, переказів, розборів, експлейнерів, текстів для рубрики «Користь»
• моніторинг іноземних медіа і пошук в них важливі теми
• організація телефонних коментарів у високопосадовців і не тільки

Обов’язкові вимоги:
• вміння швидко писати та реагувати на події
• розуміння, хто який міністр і яке відомство за що відповідає
• бездоганна українська та хороша англійська
• розуміння, що таке джинса, фейк та маніпуляції (і не використовувати їх)
• досвід в журналістиці буде перевагою, але важливіше — бажання вчитися

Умови роботи:
• комфортний офіс в центрі Києва
• гібридний формат роботи (3 дні в офісі, 2 — дистанційно)
• конкурентна зарплата за результатами співбесіди
• забезпечення технікою за потреби
• корпоративне таксі

CV та короткий мотиваційний лист надсилайте на apply@thelobbyx.com з темою листа "Журналіст до Бабель"


Пам’ятаєте, я вже рекомендувала безкоштовний онлайн-курс «Це вам не клікбейт!»? Що ж, настав час для нового чудового партнерського посту від тієї самої ініциативи.

Студія онлайн-освіти EdEra разом із незалежною аналітичною платформою Вокс Україна запрошують на годинний вебінар про те, як перекручують соціологічні дослідження та як цього уникнути у своїх матеріалах.

Ведуча вебінару — Аліна Тропиніна, аналітикиня та фактчекерка VoxCheck. Ось що будуть обговорювати (звісно, з прикладами та порадами):

✔️хибне трактування реальних соціологічних досліджень;
✔️фейки, маніпуляції, ІПСО та різницю між ними;
✔️підробку результатів авторитетних компаній;
✔️вигадані дослідження.

Коли? 6 лютого 17:00
Скільки коштує? Безкоштовно.
Що треба зробити? Зареєструватися: https://forms.gle/MXGhZxN1ueJi58pw8.
Кому точно знадобиться? Журналістам та комунікаційникам.
Можливо, щось ще треба? Так, кидайте посилання на цей пост знайомим!


Давайте ще обговоримо ситуацію, що сталася.

Почнемо з того, що не всі понесли інфу про звільнення з анонімних каналів чи від Борислава Берези. Частина медіа отримала її від джерел і від джерел (я в цьому впевнена), яким довіряли і які не підводили. Бо як не крути, але звільнення головкому під час війни — сенсетів тема. І поки Труха неслася вже, медіа робили вибір — публікувати чи ні.

Ті, хто вирішив не публікувати — врешті виграли.

Але питання, як взагалі тепер вірити будь-яким джерелам? Навіть не читачам вірити. А нам, журналістам?

В мене відповіді немає.

3.3k 0 14 42 95

Коли бабах не стався.

3.6k 1 84 2 149

Порахуйте на пальцях однієї руки медіа, що не повелися на істерію і не постили інфу «від джерел». Порахуйте і цінуйте їх, вони єдина наша надія)

3.6k 0 51 33 130

Хасиди атакували.

Хасиди.

Сука.

Десь заплакала одна Умань.

4.7k 3 131 16 179
Показано 20 последних публикаций.