هفته‌نامه‌ی صدای آزادی

@wsedayeazadi Нравится 0
Это ваш канал? Подтвердите владение для дополнительных возможностей

هفته‌نامه‌ی دو زبانه‌ی فارسی- کُردی در غرب و شمال غرب کشور
تماس با ما :
@Weekllysedayeazadi

پیج اینستاگرام:
https://www.instagram.com/jalil.ahangarnezhad/
Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана


Гео канала
не указан
Язык канала
не указан
Категория
не указана
Добавлен в индекс
09.01.2018 22:51
реклама
Изготовление мягкой мебели.
Производство мягкой мебели. По фото не стандарт.
Telegram Analytics
Подписывайся, чтобы быть в курсе новостей TGStat.
SearcheeBot
Ваш гид в мире Telegram-каналов
1 715
подписчиков
~0
охват 1 публикации
N/A
дневной охват
N/A
постов в день
N/A
ERR %
0
индекс цитирования
Просмотры
Данные по динамике просмотров появляются
на следующий день после добавления канала
Средний охват поста и ERR%
Данные по динамике среднего охвата и ERR появляются
на следующий день после добавления канала
Репосты и упоминания канала
71 упоминаний канала
0 упоминаний публикаций
58 репостов
مردم کرمانشاه
مردم کرمانشاه
مردم کرمانشاه
آموزش و پرورشی‌ها
فرهنگیان کرمانشاه
فرهنگیان کرمانشاه
(فیزیک)FarshadNajafi
(فیزیک)FarshadNajafi
آنجا قرن چندم است؟
حزب توسعه کرمانشاه
کرمانشاه فردا
کرمانشاه فردا
کرمانشاه فردا
کرمانشاه فردا
بانوی شهر
گۆڤاری "چیرۆک"
رضا موزونی
رضا موزونی
Каналы, которые цитирует @wsedayeazadi
Последние публикации
Удалённые
С упоминаниями
Репосты
✅♦️ مهم، شنیدن پیام این تجمعات از سوی نظام است
یادداشت «دکتر سهراب دل انگیزان» عضو هیئت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه دربارۀ حوادث اخیر:

?صدای آزادی: تجمعات اخیر دو حوزه متفاوت داشت. حوزه تظلم خواهی و اعتراض به وضعیت بد اقتصادی، فساد اداری، گرانی، بیکاری، کلاه برداری موسسات پولی از مردم و... که خوب چون در طول زمان انباشت شده بود و کلیت نظام به گونه ای واقعی نخواسته یا نتوانسته بود آنها را سامان دهد یک طرف ماجرا بود.

?طرف دیگر فرصت طلبی و تبدیل به اغتشاش کردن این حرکت خودجوش توسط گروههایی بود که واقعا در جامعه کنونی ایران جایگاهی ندارند. مردم نیز چون تمایل به اغتشاش نداشتند حرکت مدنی خود را، همین که پیامشان را به مدیران کشور رسانیدند، پایان دادند. مهم در اینجا شنیدن پیام این تجمعات توسط کلیت نظام است.

?بهتر است تا نظام جمهوری اسلامی در حرکتهایی منطقی، نسبت به تغییراتی در مدیریتها، قواعد و قوانین و رویه ها، تخصيصهاي بودجه ای، سرعت رسیدگی به پرونده های فساد اداری، تنبیه کسانی که در طول سالها به مردم و کشور ظلم آشکار کرده اند، و البته دلجویی از دلسوزاني که به شیوه های گوناگون رنجانده شده و یا کنار گذارده شده اند، اقدامات شفافی انجام دهد.

? این اقدامات حق مردمی است که در هر انتخابات نهال جمهوری اسلامی را آبیاری کرده اند و وظیفه منتخبین و البته همه نظام، شنیدن این پیامها است. امید که بازداشت شدگانی که بیگناه هستند به سرعت به دامن خانواده هایشان باز گردند.


♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅♦️«نقل روز» به جمع نشریات کرمانشاه پیوست

?«سیدرامین مؤذنی» از صدور مجوز انتشار هفته نامه نقل روز با گستره توزیع در استان کرمانشاه خبر داد.بر این اساس این فعال فرهنگی و رسانه‌ای صاحب امتیاز و «میلاد ربیع زاده» مدیر مسئولی این نشریه را بر عهده دارند.
?گردانندگان این نشریه امیدوارند بتواند با عمل به رسالت رسانه ای خود نقشی هر چند کوچک در پیشرفت و توسعه استان کرمانشاه ایفا نماید.
?صدای آزادی برای این مجموعه آرزوی موفقیت می کند و همچنین امیدوار است که با تولد رسانه های تازه تر، فردای روشن تری پیش چشم مردم کرمانشاه گشوده شود


♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅♦️زنگ خطر برای جریانات سیاسی کشور

نتیجه جالب نظرسنجی توئیتر اصلاح_طلبان_نیوز درباره اینکه«مواضع کدام جریان سیاسی(اصلاح طلبان و اصولگرایان) مورد تایید شماست؟»/ بازنشر

♦️ https://t.me/wsedayeazadi
✅♦️شهرداری کرمانشاه بیشتر مدعی مردم است تا در خدمت مردم!
نگاهی به فعالیت های فرهنگی شهرداری کرمانشاه
بخش پایانی:

?فریبرز عباسیان - صدای آزادی: برای کار فرهنگی در کرمانشاه می بایست به کلیدهای زیر، دست پیداکرد:
1.انتخاب معاونت فرهنگی که دارای افکار و ایده های جامع و متکثر باشد و درک درستی از اولویت های فرهنگی شهر کرمانشاه داشته باشد.
2.کمیسیون فرهنگی شورای شهر و اعضای آن به نشست های خود با شخصیت های صاحب نظر در این حوزه ادامه دهند و راه را برای جذب و به کارگیری سرمایه گزاران فرهنگی و ایجادبنیان های فرهنگی بازنمایند.
3.قبل از اجرای طرح های فرهنگی درباره مزیت های اجرای آن با مردم صحبت شود. جالب است که اعضای شورای شهر در زمان نامزدی به هرشیوه و امکانی مخاطبین و مردمان مورد پسندشان راپیدا می کنند اما از اموری که در شورای شهرمی گذرد،بسیاری بی خبرند. مردم اگر آگاه باشند که طرحی فرهنگی به بسیاری از نیازهای آنان پاسخ می دهد و موجبات سرافرازی شهرشان را فراهم می آورد یقیناً به پای آن نه تنها مالیات که بسیاری خدمات دیگر هم ارائه خواهندداد.
4.بزرگترین مشکل فرهنگی شهرداری این است که بیشتر مدعی مردم است تا در خدمت مردم. برای تغییر این روند باید تمامی صاحبنظران و دلسوزانی که برای ارتقای سطح فرهنگی کرمانشاه درتلاشند به شکل جدی ورود پیدا کرده و رفت و آمدهای مکرر برای تغییر این ذائقه را در دستور کار و برنامه ریزی خود قرار دهند.
5.کلید اصلی حل معضلات فرهنگی کرمانشاه در آشتی مردم با شهرداری و کمک صاحبنظران و صاحب کارانی است که می توانندبستر لازم را برای این فرهنگ آشتی ایجادکنند.این کار دو سویه و متقابل است و صد البته پیش قدم شدن شهرداری ،برای ایجادبسترهای مهم فرهنگی است.
?اگر به جای چهار فرهنگسرا، چهارده فرهنگسراهم احداث کنیم، بی آنکه برای بقا و حیاتشان برنامه ای مدون کرده باشیم ، فقط بار فرهنگی شهرداری را سنگین تر کرده ایم. لذا بستر فرهنگی با همه الزامات و شایستگی هایی که منجر به فرآورده فرهنگی شود،مد نظر است.
راستی تالارگفتمان و بحث و مناظره مردم با دست اندرکاران فرهنگی شهرداری نمی تواند راه اندازی شود تا خیلی از اتفاقات به جای پرده و پشت آن به صحن علنی مردم آورده شود؟
?شهرداری ازطریق رسانه ها بنرهای سطح شهر و تمام مراکز مربوط اعلام رسمی نماید که آماده است تا کلیدهای اساسی را دریافت کند تا ببینیم از تعداد قریب به 300 کاندیدای شورای شهر چند نفر طرح اجرایی برای ارتقای فرهنگی شهر دارند و این باربه عنوان نماینده مردم آن را ارایه نمایند نه به عنوان نماینده شورای شهر شهرداری!

♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅♦️شهرداری کرمانشاه بیشتر مدعی مردم است تا در خدمت مردم!
نگاهی به فعالیت های فرهنگی شهرداری کرمانشاه
بخش اول:
?فریبرز عباسیان - صدای آزادی: درسال 96 بیشترین چالش موجود در شهرداری بر سر چه موضوعانی است؟ شهرداری کرمانشاه از بودجه کم رنج می برد؟ از تعداد زیاد پرسنل حقوق بگیر خود نگران است؟ از اینکه مدیریت در شهرداری ثبات مناسب ندارد یا از فرمان بردن از فرامین شورای شهر در عذاب است؟
?شهرداری که سرمایه عظیمش مردم هستند، چگونه تعاملی را شکل داده؟ مردم با اطمینان کامل به شهرداری نگاه می کنند؟ چرا مردم عوارض سالیانه رابه موقع پرداخت نمی کنند؟ آیا اگر مردم همه مسؤولیت پرداختی خود را سالیانه به شهرداری پرداخت کنند، شهرداری در تمامی امور محوله کاری به تمام و کمال انجام می دهد؟ بعد از این همه چراها سوال اصلی این است کار فرهنگی شهرداری چیست و تمامی مطالب گفته شده چگونه می تواند زیر مجموعه ای از حوزه فرهنگی شهرداری قرارگیرد؟
?مهندس آرش رضایی شهردار محترم و منتخب شورای پنجم کرمانشاه، در جلسه ای به این نکته می پردازد که اگر کلانتری های هر محله امور مربوط به ساختمان و پایان کار را انجام می دادند مردم هرگز پایشان رابه شهرداری نمی گذاشتند!. کرمانشاه دارای یک کالبد فیزیکی از بافت هایی مسکونی است که شکل عمومی این شهر را به تصویر کشیده و هیچ گریزی هم از این نیست که امور مربوط به این کالبد به ضرورت نیاز به سکنی و چگونگی شکل این نمای مسکونی تعریفی درست یا غلط از آن را به اذهان مخاطب می رساند.
?زمانی میدان آزادی، هم میدان اصلی شهربود، هم ترمینال مسافربری و هم مرکز گرد همایی کسبه و اقشاری که برای امرار معاش از دستفروشی گرفته تا هر کار دیگری در این میدان گرد هم می آمدند. با وجود اینکه سال هاست ترمینال مسافربری شهید کاویانی تاسیس شده اما تمامی جایگاهای توقف و مسافربری این میدان با کمی تغییر در کاربری همچنان به بخشی از تعمیرگاه ها و خدمات معمولی سپرده شده است!
?اگر اولویت فرهنگی برای شهرداری کرمانشاه مطرح می بود این نقطه به عنوان ویترین این شهر به جلوه ای دیگر متجلی می شد! این مثال ازاین حیث مطرح شد که کالبد شهری (ساختمان،خیابان میدان،کوی و...)می تواند زمینه ساز رفتار شهری گردد و بالطبع این بستر به فرهنگ متاثر از آن هم مبدل شود.
?شهرداری به دنبال حل این معضلات است و در تلاش که بتواند در این موارد چاره سازی کند.در خوشبینانه ترین حالت به سراغ دانشگاه علوم اجتماعی رازی رفت تا با خردمندی اساتید حوزه علوم اجتماعی و اقتصاد اجتماعی، راه چاره یا کلیدهایی براین قفل ها بگشاید.
?نمی دانم نتیجه آن مقالات و ادامه آن همکاری ها در چه مرحله ایست؟ اما یقین دارم و شنیده ها حاکی از جدل های بسیار بر سر اینکه که باشد و که نباشد! است و فعلا از طرح جامع فرهنگی؛نقشه راهی که در آن نسبت جمعیت به سینما فر هنگسرا،برنامه های آموزشی فرهنگ عمومی شهروندی، ارتقای مشارکت مردمی بر اساس اعتماد متقابل مردم به شهرداری و حرکت عمومی مردم برای مسؤولیت پذیری اداره امور شهر بر اساس شوراهای مردمی محلات و...به خوابی عمیق فرو رفته است.
?شهرداری کرمانشاه و شخص شهردار به دنبال راهکارهای عملی در این زمینه است. نگارنده این سطور یقین دارد که شهردار با قول و وعده ای که در جمع دانشگاهیان داشت به صراحت و کاملاً خودمانی گفت که : من به تئوری هایی که گفته می شود احترام می گذارم به تحقیق و پژوهش دانشگاهی ایمان دارم اما فراتر از همه این ها نیازمند طرح و برنامه یا پروپزال هایی هستم که خاصیت اجرایی در کوتاه مدت و بلندمدت داشته باشد. ایشان گارد بسته نداشت و کاملاً محیط را برای تعامل و تغییر آماده ساخته است.

♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅♦️احزاب سیاسی، روشنگری کنند
یادداشت «قدرت علوی» فعال سیاسی کرمانشاه دربارۀ حوادث اخیر:

?«تجمعات چند روز اخیر را چگونه ارزیابی می کنید؟» این پرسشی است که صدای آزادی با چند صاحب نظر در عرصه های سیاسی و اجتماعی کرمانشاه در میان نهاده است. قدرت علوی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمانشاه به این پرسش این گونه پاسخ می‌دهد:

?آنچه مسلم است، این است که احزاب سیاسی شناسنامه دار در یک جامعه، انتقادات و حتی اعتراضات خود را در چهار چوب قانون ابراز می دارند و این یک جریان مرسوم در همۀ جوامع دمکراتیک و مردم سالار است و متقابلاً مسؤولان و حاکمیت در هر جامعه باید به شکل منطقی پاسخگوی انتقادات و اعتراضات باشد اما با توجه به اینکه بسیاری از افراد در جامعه مشمول احزاب سیاسی ذکر شده نیستند و ممکن است به هر دلیل اعم از اقتصادی سیاسی و اجتماعی نارضایتی داشته باشند، ممکن است به شیوه های غیر حزبی اعتراضات خود را در برهه ای از زمان نشان دهند و این هم اگر به شکل مسالمت آمیز و منطقی باشد باید مسؤولان و مدیران ارشد جامعه توجه کنند و آن صدا را بشنوند
? حالت دیگری هم ممکن است اتفاق بیفتد و نیروهای اپوزسیون و کسانی که به شکل ساختارشکنانه وارد جریانات اعتراضی و انتقادی مردم گردند و موجب خشونت و تخریب و آشوب می شوند، این باعث می شود که اعتراضات و انتقادات به حق تعداد زیادی دستاویز اقدامات این افراد شود، طبیعتاً اینجا بر خورد دولت و حاکمیت در راستای حفظ نظام و امنیت ملی خواهد بود .
? این صحبت ها مسؤولیت را از مدیران جامعه در مقابل مردم سلب نمی کند و قطعاً باید به نحوی با مردم رفتار کنند و جامعه را مدیریت کنند که زمینه برای ایجاد چنین اغتشاشاتی ایجاد نگردد و احزاب سیاسی هم باید سعی کنند روشن گری نمایند که اعتراضات و تجمعات باید به صورت مدنی و مطابق حق و حقوقی باشد که قانون اساسی برای مردم به رسمیت شناخته است و گرنه تخریب و آشوب و خسارت به اموال عمومی راه معقولی برای رسیدن به حقوق افراد نخواهد بود.


♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅♦️تازه ترین مجموعه‌شعر «جلیل آهنگرنژاد» به اهتمام انتشارات دیباچه به زودی در کرمانشاه رونمایی می‌شود

♦️ https://t.me/wsedayeazadi
✅♦️خاك‌بازي يا بازسازي مناطق زلزله‌زده ؟
بخش پایانی:
?منصور سرمست- صدای آزادی:مردم ايران زمين در اين امتحان فقط شماها پيروز شدید و نمره قبولي گرفتيد! دولت و ستاد بحران برنامه‌اي براي حل بحران ندارد. از همۀ ايران زمين مي‌خواهم به عنوان مطالبه از مجلس و دولت بخواهيد برنامه مديريت بحران را ارائه بدهد! مطالبه كنيد ساليانه براي اين ستاد چه برنامه و بودجه دارد؟ اين مطالبه زماني به درد مي خورد كه بحراني هست. زمانی كه زن و بچه و اقوام و هموطنان در سرما و برف و باران دارند زجر ميكشند. هموطنان عزيز! زماني اينها درد ميكنيد كه آه و نالۀ عزيزترين افراد خانواده مي‌شنويد ولي از دستتان كاري نمي‌آید.

? لطفاً دولت محترم بياید براي تسكين بازماندگان اقدام کند. من هم بعنوان يك شخص كمك مي‌كنم بابت ٣٠٠متر با ٤٠ميليون تومان خانه همسايگان مادر مرا بسازد. به خاطر دل مادرم من هم كمك مي‌كنم. اگر هم نداشته باشم از مردم عزيز و إنسان دوست ايران زمين مي‌گيرم!. ای کاش دولت ومجلس بگويند عاجز هستيم از كمك به مردم آسيب ديده از زلزله. مردم ايران زمين تا حالا سنگ تمام گذاشته اند از اين به بعد هم ميدانند چكار كنند. فقط دولت و مجلس بگويند ما نتوان به پرداخت هستيم. به خدا مردم ايران همگي به خروش درخواهند آمد.

?مگر ١٥هزار خانه مسكوني خراب نشده؟ به عنوان پیشنهاد می توان گفت: اگر٥٠ميليون از جمعيت ٨٠ميليوني کشور عزیزمان ایران، ماهانه هر نفر سه هزار تومان كمك كنند، در ظرف ده ماه ١٥٠٠ميليارد تومان جمع مي‌شود و مردم اين مناطق با مهر هموطنانشان، به زندگي عادي دوباره بازخواهند گشت. به‌راستی سه هزار تومان در ماه تاثيری بر زندگي مردم نوع دوست ايران ندارد. ولي می تواند سمبول و نماد عشقی ماندگار به این خاک پرمهر باشد.

?لطفاً اعلام كنيد دولت نمي‌تواند و عاجز از از باز سازي مناطق زلزله زده است. تا مردم ايران وظيفۀ خود را که تا حال انجام داده‌اند، از اين پس هم انجام دهند. پيشنهاد مي‌دهم مردم آسيب ديده از زلزله، تا زماني كه دولت و بانك ها و دستگاه‌هاي اجرائي نسبت به بازسازي و جبران خسارت به صورت شفاف و روشن رفتار نكنند، به صورت منسجم و متحد هيچ اقدامي جهت دريافت كمك و مساعدت توهين آميز نكنند و نقش كمپين«سمن»هاي مردم نهاد جهت روشنگري مهم است.
?انتشار در هفته نامه صدای آزادی

♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅♦️خاك‌بازي يا بازسازي مناطق زلزله‌زده ؟
بخش اول:
?منصور سرمست- صدای آزادی: چهل روز بيشتر است از زلزله پارۀ تن ايران زمين مي‌گذرد و تا حالا سكوت كرده‌ام. بخاطر اين‌كه شرايط بحران را از اجرا تا مديریت آن خوب درك مي‌كنم. ولي الان دستگاه‌هاي اجرائي بايد پاسخ گوی عملكرد خود باشند و بايستي به سوالات زيادي از مديريت روزهاي اول تا خاك بازي شرايط كنوني پاسخ دهند.

?مخاطبم استاندار محترم نيست. چون مدت كوتاهي قبل از زلزله آمده بود. در اين مدت هر چه توان داشت، كم نگذاشت و خود شاهد بودم. همان ساعت اوليه شايد بنده اولين فردي بودم که به ايشان گفتم: سرپل ذهاب زلزله شديدي آمده! به داد مردم برسيد!. شايد به فاصله يكه دقيقه به زلزله، داشتم با مادرم در سرپل ذهاب تلفني صحبت مي‌كردم. يك دفعه گفت: يا خدا! ديدار به قيامت! زلزله آمد! ديگر مادرم تلفنش قطع نشد. آه و ناله و فريادش را پشت تلفن شنيدم تا سيستم قطع شد. همان لحظه به غيراز داد و فرياد و گريه چيزي از دستم نمي‌آمد.

?به استاندار محترم که پيام دادم، ايشان در جواب گفت: «حتماً چشم». غرض از گفتن اين مباحث این بود که می خواهم بگویم اولاً استاندار محترم همان ساعات اوليه در جريان و حضور به موقع و فعالي را داشتند،ستاد بحران را تشكيل دادند و... (خدا بيامرزد پدر مادر ايشان را) دوم اینکه یادآور شوم وقتي مادر كسي زیر آوار مانده و آه و ناله اش را مي‌شنود، چقدر دردناک است.سومين مطلب كه درد آور است اين است هر ساله در بودجه كل كشور هزينه هاي گزافي بابت ستاد مديريت بحران اختصاص داده مي‌شود. سوال اينجاست: كار اين ستاد در واقع چیست؟

?مگر اين ستاد براي كدام بحران تشكيل شده كه حتي آمار دقيق خانوار و محلات شهرستان‌ها و معتمد ها را ندارد؟ اين چه ستاد بحراني است كه نمي‌داند در لحظۀ اول بحران چه بايد كرد؟ اين چه ستاد بحراني است كه ساختمان بيمارستان را كه بايستي محل أمن براي مصدومين باشد، خود اولين جایي است كه تخريب مي‌شود؟ اين چه ستاد بحراني است كه حتي نتوانست روز اول آب اشاميدن به مردم برساند؟اين چه ستاد بحراني است كه نتوانست حتي جايی براي مردم سامندهي كند؟ اين چه ستاد بحراني است كه براي فصول مختلف برنامه ندارد؟

?اگر ستاد بحران در مقابل بحران وظيفۀ عكس العمل سريع ندارد، پس وظيفه‌اش چیست؟ در وضعيت عادي، ديگر نياز به ستاد بحران نيست؟ تمام كشورهاي دنيا ساليان سال در بودجه ساليانه براي اينچنين روزي برنامه ريزي ميكنند كه يك روز اگر اينگونه اتفاقي بیفتد، چه کاری باید انجام دهند؟ آيا در ايران عزيز اين همه برنامه و هزينه ستاد بحران، معلوم هست براي كدام روز است؟ بنده به عنوان خانوادۀ آسيب ديده نگران اين هستم اگر اين حادثه خداي نكرده در تهران رخ بدهد چه مي‌شود؟

?مخاطبين عزيز! مادر، برادر و خواهرانم از اين زلزله از لحاظ مادي زياد آسيب ديده اند. ولي مادر مصدومم مي‌گفت: ای کاش تمام زندگيم را از دست مي‌دادم اما همسايه‌هاي ٥٠ساله ام از دست نمي‌دادم. مخاطبين عزيز! مادرم نقل مي‌كند که عصرِ همان روز زلزله، بچه و مادر همسايه در مورد آرزوهايشان مي‌گفتند. اما براي چند ساعت بعد جسد آنها را در مقابل چشمان اشك آلود مادرم بيرون مي‌آورند، چه درد و رنج بزرگي است...
?انتشار در هفته نامه صدای آزادی

♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅♦️یادداشت متفاوت استاد دانشگاه رازی دربارۀ حوادث اخیر:
زبان سنگ و آتش یا صدای پیامبرانه؟
بخش پایانی:
?نشانه هایی از مورد آخر(تمایل به فیلترینگ فضای مجازی) را می توان در سخنان اخیر آقای خرم آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه یافت که صراحتاً اعلام می کند: دستور مسدود سازی تمام کانال های تلگرامی از مدت‌ها قبل به دولت ابلاغ شده اما هم وزیر سابق و هم وزیر فعلی وزارت ارتباطات در برابر اجرای آن مقاومت کرده‌اند.

?عده ای هم معتقدند بعد از موضع گیری های تند رئیس جمهور سابق در قالب یک اپوزیسیون تمام عیار و متعاقب آن سخنان مقام معظم رهبری در نکوهش چنین رفتاری، طرفداران رئیس جمهور سابق این غائله را برای انحراف افکار عمومی (به‌خصوص اصولگرایان) راه انداختند اما نتوانستند آن را کنترل کنند. در مصاحبه اخیر، سردار جعفری فرمانده محترم سپاه پاسداران اشاره کوتاهی به این مورد داشتند. واقعیت این است که همه این موارد حدس و گمان بوده و ممکن است عوامل چندگانه ای در این ماجرا دخیل بوده باشند.

?و اما پرسشی دیگر نیز با این کلمات می توان نوشت: بهترین برخورد احزاب سیاسی با این گونه تجمعات چیست؟ متأسفانه ساختار حزبی به معنای واقعی و رایج در جهان، در حال حاضر در کشور ما وجود ندارد و معدود گروههایی که در قالبی شبه‌حزب مانند فعالیت دارند، تاثیر بسزائی بر کنترل جریانات ندارند. واقعیت این است که احزاب کنونی فاقد رهبری کاریزما برای کنترل هدفمند جریان های اجتماعی هستند. به عبارت بهتر می توانند شور و هیجان ایجاد کنند و حتی جریانی را به راه بیندازند اما قادر به ادامه کنترل شده آن در راستای پیشبرد اهداف خود نیستند و دلیل آن هم فقدان برنامه حزبی منسجم برای اداره کشور، نبود فرد کاریزما در صدر احزاب، و از همه مهمتر بی اعتنائی به احزاب است. به گونه ای که تاکنون احزاب نتوانسته اند یک کابینه حزبی معرفی کنند و یک برنامه حزبی برای اداره کشور ارائه نمایند.
?طبیعی است که احزابی که تا این حد تضعیف شده اند، نخواهند توانست نقش موثری در مواجهه با این تجمعات بازی نمایند. صرف نظر از این موضوع و با فرض اثرگذاری، بهترین مواجهه احزاب با این تجمعات آن است که همان نقش مدنی واسط را ایفا کنند و از یک طرف ضمن تلاش برای تعدیل رفتارهای ساختارشکنانه و تفرقه افکنانه، باب مذاکره و گفتگو و ارائه طرق قانونی برای پیگیری مطالبات را بگشایند و از طرف دیگر در تعامل با حکومت، شرایط لازم برای شنیدن صدای معترضین و حتی برگزاری تجمعات قانونی در محلهای از پیش تعیین شده را فراهم نمایند.

?به این ترتیب هم معترضین حرف های خود را نه با زبان سنگ و آتش که با صدای پیامبرانه(امر به معروف ونهی از منکر) بیان می کنند هم از سوء استفاده جریانهای معاند از انرژی جوانان پرشور جلوگیری می گردد و هم با شنیده شدن مطالبات معترضان، امکان کار کارشناسی برای بررسی آنها توسط دولت و پاسخ منطقی به این خواسته ها فراهم می گردد وهمه این موارد به تحکیم پایه های دمکراسی و همدلی و همراهی ملت-حکومت کمک وافری می نمایند.
انتشار در هفته نامه صدای آزادی/ شماره 514

♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅♦️یادداشت متفاوت استاد دانشگاه رازی دربارۀ حوادث اخیر:
زبان سنگ و آتش یا صدای پیامبرانه؟
بخش اول:
?«تجمعات چند روز اخیر را چگونه ارزیابی می کنید؟» این پرسشی است که صدای آزادی با چند صاحب نظر در عرصه های سیاسی و اجتماعی کرمانشاه در میان نهاده است. دکتر علی‌محمد رشیدی عضو هیئت علمی دانشگاه رازی و از فعالان سیاسی کرمانشاه به این پرسش این گونه پاسخ می‌دهد:

?تجمعات اخیر را می توان از چند منظر مورد تجزیه وتحلیل قرارداد. از جمله از منظر ریشه ها و عوامل تحریک: الف) ریشه و علل: تمایل به برگزاری تجمعات اعتراضی ریشه در عملکردها و مناسبات ناموزون حکمرانی به معنای عام آن طی سالیان متمادی گذشته دارد که منجر به تبعیض در شرایط برخورداری از امکانات کشور، بیکاری و هدر رفت عمر جوانان، فساد و اختلاس های کلان، افزایش فاصلۀ طبقاتی و کاهش قدرت خرید عامه مردم و افزایش احساس ناامنی روانی و کاهش سطح رضایتمندی و انباشت روزافزون مطالبات شده است. به عنوان مثال گسترش بی رویۀ دانشگاه‌ها با عناوین مختلف و پولی کردن تحصیلات در بخش هایی از آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها، اولاً در اجرا سبب اعمال فشار زیادی به خیلی از خانواده‌ها برای تأمین هزینه های مالی و اجابت خواسته فرزندان آنها شده است.

?دوم اینکه زیرساخت لازم برای جذب وبه کارگیری فارغ التحصیلان مهیا نشده وصرفاً موج بیکاری را از یک سطح به سطح تحصیلی بالاتری منتقل نموده و از بعد زمانی نیز تنها اثرات ناشی از آن را به تاخیر انداخته است. از طرف دیگر این گسترش بی‌رویه دانشگاه‌ها موجب فساد سیستماتیک در سیستم علمی کشور شده است. لو رفتن سوالات آزمون‌های ورودی، خرید و فروش مقاله و پایان نامه و عدم رعایت اخلاق علمی و... از جمله مظاهر این فساد سیستماتیک است.

? تبعیض هائی که در نحوه ورود افراد مختلف بدون صلاحیت علمی کافی وجود دارد در قالب سهمیه های مختلف نیز خود به نوعی به نارضایتی ها در این مورد دامن زده است. راحت تر شدن قبولی در مراکز آموزش عالی و اخذ مدرک سبب شده خیلی از کارمندان دولتی وحتی مدیران سطح بالای حکومتی بجای اینکه وقت خود را صرف انجام وطایف اداری خود کنند، صرف مطالعه و ادامه تحصیل(در بهترین حالت) و یا در برخی موارد نادرتر بده بستان با برخی اساتید در قالب واگذاری پروژه ها و... نمایند. برای بررسی صحت این ادعا کافی است نگاهی به تاریخ شروع وخاتمه تحصیلات دانشگاهی و مدارک اخذ شده توسط فرمانداران، استانداران، مدیران کل، حتی برخی وزرا و رئیس جمهور قبلی و همچنین تاریخ های بر عهده داشتن مسئولیت این افراد انداخته شود. اینها همه عوارض یکی از تصمیمات ناپخته در طول ادوار گذشته است.

?نتیجه گیری کلی آنکه بی توجهی به مبانی علمی در مدیریت کشور و قانون گذاری و تکیه بیش از حد بر مبانی ایدئولوژیکی در امر حکم‌رانی، موجب انباشت مطالبات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی فراوانی شده است که به محض زده شدن یک جرقه یا فراهم شدن زمینه، سریعاً به صورت اعتراضات سراسری خود را نشان می دهد.

?ب) عوامل تحریک یا شروع کننده و بهره بردار: همان طور که در قسمت قبل ذکر شد، زمینه بروز ناآرامی ها در بطن جامعه است اما عوامل مختلفی می تواند سبب بروز و ظهور این نارامی ها گردد. در هر کشور و حکومتی همواره برنامه ریزی دشمنان حکومت و دسیسه های بیگانگانی که منافع آنها در ناامنی کشور است، در راستای ایجاد ناامنی و آشوب است اما معمولاً دشمنان وبیگانگان، عامل اصلی شروع کننده نیستند. بلکه بیشتر بر موج تداوم ناآرامی ها سوار می شوند.

?در خصوص تجمعات اخیر، تحلیل های مختلفی وجود دارد. عده ای آن را ناشی از بی توجهی به درخواست های مکرر مال باختگان موسسات و.... و عدم اقدام عملی برای برآورده کردن خواسته های معترضین قبلی که به صورت محدود در مناطق خاصی مانند جلوی مجلس تجمع کرده بودند، می دانند. برخی هم معتقدند که این برنامه ای برای ناکام گذاشتن دولت و ساقط کردن آن بوده است بخصوص اینکه برای اولین بار دولت لایحه بودجه را به صورت کم وبیش شفاف تر از ادوار گذشته به مجلس ارائه کرد و آن را در معرض رویت همگانی قرارداد و این مسئله خشم برخی مراکز برخوردار از بودجه های نهانی را برانگیخت و لذا این غائله را برپا کردند تا هم ضرب شستی به دولت نشان دهند و هم افکار عمومی را از توجه به بودجه بازدارند و هم بهانه کافی برای وادارکردن دولت به فیلترکردن رسانه های مجازی اطلاع رسانی مانند تلگرام بدست آورند. چرا که شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری گذشته را ناشی از باز بون فضای مجازی می دانند.
انتشار در هفته نامه صدای آزادی/ شماره 514
بخش پایانی در لینک زیر?
♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅ جلوگيری از درگيری وظیفه اصلاح‌طلبان

✅♦️گفت‌وگو با تاج‌زاده درباره اعتراضات اخیر

?اجتماعات اخير را می‌توان تجمع قشرهايی از مردم و به‌ويژه جوانان تحصيل‌کرده و بی‌کاری دانست که آينده روشنی پيش‌روی خود نمی‌بينند و نسبت به فشار و تبعيض‌ها در جامعه معترض هستند. مخصوصا جوانانی که ديده نشدند و احساس می‌کنند صدای آنها شنيده نشده و پيامشان دريافت نشده است. آنها می‌خواهند به نوعی توجه جامعه و دولتمردان را به خود و مطالباتشان جلب کنند؛ چراکه تداوم اين وضع را برای خود قابل‌تحمل نمی‌بينند. اين تجمعات قطعا اعتراضی است. 

?تا جايی که من می‌دانم اين اعتراضات توسط يک حزب و يک جريان سياسی خاص سازماندهی نشده است.

?مهم‌ترين نقش اصلاح‌طلبان در شرايط فعلی اين است که اجازه ندهند ايران، سوريه يا ليبی شود. اين خطری جدی است که جامعه ما را مثل جوامع ديگر تهديد می‌کند./ شرق
https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅♦️نمایندۀ قصرشیرین در گفتگو با صدای آزادی:
کوتاهی در حق مردم گیلان غرب، نابخشودنی است
التهابات کرمانشاه کمک به زلزله‌زدگان را به حاشیه می‌برد
بخش پایانی:

?احساس می کنم نسبت به مردم گیلان غرب کوتاهی کرده اید. چه پاسخی دارید؟
?این موضوع بیشتر القائات است نه واقعیت. در تمامی نطق ها، جلسات، موقعیت ها و... نسبت به مظلومیت گیلان غرب فریاد زده ام. آخرین موضوع، بحث لیست مناطق جنگی بود که گیلان غرب از قلم افتاده بود و با پیگیری های جدی این قضیه را در اولین فرصت ممکن به مقامات اعلام کردم و اصلاح شد. از این موضوع گرفته تا زلزله و بسیاری از مشکلات دیگر،برای هر کدام با تمام وجود تلاش کرده ام. امتیازهای مربوط به زلزله علاوه بر سرپل به گیلان غرب هم رسیده است. مثال های فراوان دیگری وجود دارد . از جمله همین کمک بلاعوضی که به فرهنگیان سرپل تعلق گرفته بود و در گیلان غرب به صورتی ناشیانه و ناقص عمل کرده بودند، با پیگیری های جدی، حق سایر فرهنگیان نیز به آنها بازگردانده شد.
?بخشی از مشکلات گیلان غرب، مشکل مدیریتی است و از عهدۀ نماینده خارج است. ما مدیران میدانی پا به کاری برای گیلان غرب می خواهیم که برای این مردم بدوند و تلاش کنند. مدیری که ناکارآمد است و توان پاسخگویی به مردم را ندارد، باید کنار برود و مدیر موفقی جایگزینش شود. خوشحالم که با پیگیری های لازمی که وظیفه ام بوده بازارچۀ سومار استارت بخورد و در حوزۀ شهرستان گیلان غرب در آیندۀ نزدیک موجب رونق کسب و کار شود.در همین رابطه مسیر زله زرد را به عنان یک راه مواصلاتی مهم تقویت خواهیم نمود.
?گیلان غرب دومین شهر مقاوم کشور است. کوتاهی در حق این مردم نابخشودنی است. بدون شک به عنوان نمایندۀ این حوزه هر کوتاهی خاصی ببینم، ساکت نخواهم نشست. یقین بدانند هر مدیری این گونه باشد، باید از چرخۀ مدیریتی کنار گذاشته شود.
?ناآرامی های محدود این روزهای کشور را چگونه تحلیل می کنید؟
?اولین نکته ای که می تواند همواره برای ناظران سیاسی امید بخش باشد، هوشمندی و بصیرت مردم در وقایعی اینچنینی است. معتقدم که بخشی از زمینه های ایجاد اتفاقات اخیر، مطالبات معیشتی مردمی است.ضمن اینکه مداخله و سوء استفاده معاندان این مرز و بوم را نباید نادیده گرفت که از فضای موجود به سود خود سوء استفاده کنند. اگر اجازۀ تجمعات در فضاهایی سالم و ضابطه مند داده شود، بهترین و ایده‌آل ترین موضوع است که باید انجام شود.
?استان کرمانشاه در وضعیت ویژه ای قرار دارد. آن هم به واسطۀ زلزله. همین امر از آغاز زلزله تا کنون باعث شده که مسؤولان توجه ویژه ای به کرمانشاه داشته باشند. حضور رهبری، رؤسای سه قوه، وزرا، مسؤولان سازمانها و... همه و همه نشان دهندۀ این موضوع است که کرمانشاه به شکلی کاملا خاص مورد توجه مسؤولان بوده و هست. اینها همه جای تقدیر دارد . ضمن این که مشکلات زلزله پایان نیافته است و نیاز به حمایت های بعدی دارد.
?این فضای التهاب آور اگر ایجاد شود، متاسفانه موضوع زلزله زدگان را به حاشیه خواهد برد. تجمع مسالمت آمیز جای خود را دارد اما هر گونه ناآرامی و حرکت تخریبی ظلم مضاعف به زلزله زدگان خواهد بود. لذا افرادی که در این امور، تاثیرگذارند، به جوانان توصیه کنند که با دست خودمان ظلمی مضاعف را بر زلزله زدگان نیازمند کمک، وارد نسازیم و فرصت سوزی نکنیم.
انتشار در صدای آزادی/ شماره 513

♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅♦️نمایندۀ قصرشیرین در گفتگو با صدای آزادی:
رسماً تکذیب می کنم!
بخش سوم:
?همین مسئله باعث شد که عده ای از اختلاف سلیقۀ شما با نمایندۀ اسلام آباد هم سوء تعبیرهای عجیب داشته باشند. آیا مواضعی که به اسم تان در رسانه ها آمد، از جانب شما قابل تأیید است؟
?ببینید! یکی از مهمترین فاکتورهای لازم در میان نمایندگان استان تا امروز، همدلی و همگرایی جدی برای توسعه استان بوده و این اتحاد، نتایج مثبت بسیاری داشته است. می دانید که اظهار نظر یک شخص حقوقی باید از یک تریبون رسمی بیان شود تا موضع شخص محسوب گردد. وقتی در جلسه ای غیر رسانه ای مجموعۀ حاضر راجع به موضوعاتی بحث کنند و کسانی با سر هم کردن ناشیانۀ چند صحبت منقطع، به عنوان موضع رسمی یک نماینده انتشار دهند، اوج بی انصافی است.
?همان جمله ای که از زبان من در مورد فلاحت پیشه در رسانه ها انتشار یافت، موضع من نبود و رسماً تکذیب می کنم که با هیچ رسانۀ رسمی مکتوب، مجازی، صوتی و تصویری خاصی این گونه موضعی را نگرفته ام. حتی اگر در جمعی اداری اصطلاح «هارت و پورت» را به کار برده ام، منظورم آقای فلاحت پیشه بنوده است. نه تنها فلاحت پیشه بلکه هر کدام از نمایندگان دیگر استان فکر می کنم سرمایۀ ملی هستند و هرگز نباید تخریب شوند. هر کدام از نمایندگان از جمله مصری، فلاحت پیشه، سلیمانی و... برای من بسیار محترمند. ممکن است هر کدام برای رسیدن به هدف اشتباه کنند. اما این دلیل نمی شود که مورد تخریب واقع شوند. خلاصه کلام اینکه هیچ گونه زاویه ای نه تنها با فلاحت پیشه بلکه با هیچکدام از نمایندگان استان ندارم.
?مردم این استنباط را داشتند که شما از آقای مصری حمایت می کنید. آیا توافقات دونفره ای برای همگرایی نسبت موضوع مورد نظر داشتید؟
?خیر. تنها یک برداشت بود از جانب برخی رسانه ها. حتی پس از آن که دکتر فلاحت پیشه علیه من هم موضع گرفت، صبح روز بعد آقای مصری را دعوت به آرامش کردم.
?اولین برخوردتان با نماینده اسلام آباد بعد از انتشار آن نامۀ معروف چه بود؟
?در صحن مجلس گفتم: کمی عجله کردید. از خودم می پرسیدی که آیا واقعاً دیدگاه من نسبت به جنابعالی همینی است که شما برداشت کردید؟ در گذر زمان نشان داده ام که دیدگاه من در مورد جنابعالی اینی نیست که فکر کرده اید.
?پاسخ فلاحت پیشه چه بود؟
?گلایه داشت که چرا چنین موضعی گرفتید و...
?این روزها روابط نمایندگان استان چگونه است؟
?خیلی گرم نیست. شکننده است. انشاءالله با بزرگمنشی‌ای که از آنها سراغ داریم، این روابط به حالت سابق برگردد. مصلحت مردم را خیلی بالاتر از منافع خودمان می دانیم و لذا باید به همان همدلی ویژه دوباره برسیم.
?آیا نمایندگان لیدر دارند؟
?نه. هر کدام از نمایندگان برای خود لیدر هستند

انتشار در صدای آزادی/ شماره 513
بخش چهارم را در اینجا ببینید:?
♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅♦️نمایندۀ قصرشیرین در گفتگو با صدای آزادی:
ما با اسلام آباد غرب هویتی جدا از هم نداریم
بخش دوم:
?در همان ایام یک فایل تصویری کوتاه از شما در فضاهای مجازی منتشر شد و برخی از فعالان مجازی اسلام آبادی به آن واکنش نشان دادند. چه شد که به اسلام آباد اشاره کردید؟
?می دانید که در همان روزهای اول مهمترین چالش، سر و سامان دادن به مردمی بود که دیگر سرپناهی نداشتند. متأسفانه هلال احمر عملکرد خوبی در این بحران مهم نداشت. عدم توزیع درست چادر یکی از معضلاتی بود که به مشکلات قبلی افزوده شد و باعث شد که بی برنامگی عجیبی رخ دهد. در آن روزها شخصاً مردم را به آرامش دعوت می کردم. در جمعی که عده ای از مردم نسبت به توزیع چادر معترض بودند، گفتم: «مدیریت کنید» و مسائلی از این دست. اما در آن فضای التهابی و احساسی هم باید به جلسه ای می رسیدم و هم می خواستم مردم توجیه شوند.
?ضمن دعوت مردم به خویشتن داری، خواستم بگویم افراد معدود غیر بومی و حتی خارج از استان که مزاحمت برای کاروان های کمک رسانی ایجاد می کنند، نباید از این کمک ها بهره مند شوند. مردم شریف اسلام آباد خودشان گرفتار مشکلات زلزله بودند. خیلی موضوعیت نداشت که در آن صحنه اسم اسلام آباد بیاید. هیچگاه نخواستم خدای ناخواسته جسارتی به مردم اسلام آباد کرده باشم. تنها یک سهو لفظ بود که نام اسلام آباد در آن صحبتِ عجله ای آمد.
?ما با اسلام آباد غرب هویتی جدا از هم نداریم. روابط عمیق خویشاوندی، قومی و جغرافیایی و تاریخی، ما را عمیقاً به هم پیوند داده است. عده ای با بزرگنمایی این اشتباه لفظی در صدد تشویش اذهان بودند. آن هم در فضایی که ما به شدت نیاز به همدلی و همدردی داشتیم. همگان می دانند که اسلام آباد برای ما جایگاهی ویژه داشته و دارد. حتی از جهت عاطفی و خویشاوندی ارتباطی تاریخی با مردم اسلام آباد داریم. معدودی دنبال التهابات اجتماعی بودند که با درایت و تدبیر خود مردم این شهر همه نقشه ها نقش بر آب شد و در پایان این بحث، بگویم: افتخارم این است که بخشی از عمر خود و خانواده ام در اسلام سپری شده و هنوز بخشی از خانواده ام در این شهر زندگی می کند.
انتشار در صدای آزادی/ شماره 513
?بخش سوم را در اینجا ببینید:?
♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅♦️نمایندۀ قصرشیرین در گفتگو با صدای آزادی:
التهابات کرمانشاه کمک به زلزله‌زدگان را به حاشیه می‌برد

?هفته نامۀ صدای آزادی: چند تن از نمایندگان استان کرمانشاه در هفته های اخیر بیش از پیش در کانون توجهات رسانه ای قرار گرفتند. دکتر فرهاد تجری یکی از سه ضلع این مثلث بود. شیطنت برخی رسانه های غیر رسمی باعث شد که این توجهات رسانه ای، ناخواسته این سه تن را به تقابل و اختلاف سلیقه بکشاند. اما واقعیت چیست؟ آیا واقعاً اختلافات اینقدر شدید بودند که در فضای رسانه ها دیده شد؟ به این پرسش ها و مسائلی دیگر در گفتگوی نمایندۀ قصرشیرین با صدای آزادی اشاره شده است. این گفتگوی «خاص» را با هم می خوانیم:
?زلزله‌ای بنیان‌کن در تمام جغرافیای حوزۀ انتخابیۀ شما رخ داد و بیشترین تلفات را از همین حوزه گرفت. صدها تن در سرپل ذهاب جان باختند و آسیب های بی شمار نصیب مردم آن منطقه شد. در این میان پس از این همه مدت، شما کمتر رسانه ای شدید و اخبار مربوط به حضور و تلاش های مؤثرتان کمتر دیده شد. دلیل کمتر دیده‌شدنتان در این قضایا چه بود؟
?در روزهایی که مردمم گرفتار تلخ ترین فاجعه بودند، بر خود حرام دانستم که به جنبه های تبلیغی و رسانه ای کار توجه کنم. خود را مسؤول می دانستم که تمام تلاش‌ها و رایزنی هایم را برای جلوگیری از حوادث احتمالی بعدی انجام بدهم و گوشۀ چشم داشتن به رسانه را در آن احوال ظلم به مردم می دانستم. آن روزهای اول سلامتی مردم برایم اولین و مهمترین اولویت بود. مردم باید از این بحران به هر شکل ممکن خارج می شدند.
?یک شهر آباد پر رونق اقتصادی، با کسب و کار مناسب، کشاورزی خوب و همه فاکتورهای طبیعی، در عرض چند دقیقه به ویرانی کشیده شد. برای خود بنده هم به عنوان نمایندۀ مردم یک ضربۀ روحی شدید بود. با رییس اورژانس کشور پس از وقوع زلزله از تهران حرکت کردم و ساعت چهار صبح خود را به سرپل رساندم. اولویت های من رسیدگی جدی و هماهنگی با مسؤولان بود که بتوانم با وجود بیمارستان های ویران سرپل و اسلام آباد، زخمی ها را به مراکز درمانی همجوار برسانم. آن روز رکوردهای مهمی از جمله در انتقال مجروحان به بیمارسان ها ثبت شد. 35 هلی کوپتر و صدها آمبولانس در کمترین زمان ممکن به داد مجروحان رسیدند تا تلفات به حد اقل برسد.
?در آن ساعات هماهنگی و سامان دهی به این مسئله برایم اهمیت داشت. اینکه هیچ مجروحی در منطقه زلزله زده نمانده باشد.اگر کسی می خواست مصاحبه کند و عکس بگیرد، مانع می شدم و می گفتم بیایید گوشه برانکاردی را بگیرید که واجب تر از هر چیز دیگری است.
انتشار در صدای آزادی/ شماره 513
?بخش دوم را در اینجا ببینید:?
♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅♦️دو مصاحبۀ خواندنی با دو نمایندۀ خبرساز استان کرمانشاه و مطالب متنوع دیگر را در تازه ترین شمارۀ صدای آزادی بخوانید
♦️ https://t.me/wsedayeazadi
✅♦️ ۵ نفر در اسلام آبادغرب دستگیر شدند

? پنج نفر از عوامل اصلی تحریک به ایجاد تجمع در اسلام آباد غرب قبل از هر اقدامی توسط نهاد های امنیتی و انتظامی دستگیر و تحویل مقامات قضایی داده شدند/ تیتر نیوز

♦️ https://t.me/wsedayeazadi
✅♦️بازتاب نگاه سیاسیون کرمانشاه:
دبیرکل حزب توسعه : دست سازمان‌های جاسوسی بیگانه پشت اغتشاش‌ها است


?حسنعلی مهدوی چشمه گچی با اشاره به برخی اغتشاش ها در شهر کرمانشاه گفت: یقینا دست دشمنان قسم خورده نظام چون آل سعود، صهیونیست، منافقین، سلطنت طلبان، سازمانهای سیا و موساد پشت این قضایا است.
?دبیرحزب اصلاح طلب توسعه کرمانشاه افزود: بیان مطالبات مشروع و به حق توسط مردم حق آنهاست اما باید از راهکارهای قانونی بیان شود.وی تصریح کرد: جوانان عزیز ما فریب دست‌های پشت پرده دشمنان را نخورند و مطمئن باشند از احساسات پاک آنها استفاده ابزاری می‌شود. گذشته هم نشان داده هرگونه حرکات ساختار شکنانه و تندروی به ضرر تمام جریانات سیاسی کشور است.
?عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور تصریح کرد: خط قرمز همه ما فرمایشات مقام معظم رهبری است و امام(ره) هم فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به این مملکت نرسد./ اقتصاد ایران

♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью
✅♦️تا تحلیل امنیتی بر مرز کرمانشاه حاکم است، روی توسعه را نمی بینیم
?برشی از مصاحبۀ صدای آزادی با نمایندۀ اسلام آباد غرب:


?تا زمانی که تحلیل امنیتی بر مرز کرمانشاه حاکم است، استان کرمانشاه روی توسعه به خود نخواهد دید. این اعتقاد من است. از آنجا که حوزۀ تخصصم « مرز است» در قالب منافع ملی عرض می کنم تا پیش از آمدن داعش مجموعۀ مبادلات ایران با عراق فقط در مرزهای استان کرمانشاه دو برابر مجموع مبادلات ما با بیست و هشت کشور عضو اتحادیه اروپا بود. با این تفاوت مثبت که در مبادله با کشور عراق چیزی حدود هشتاد درصد به سود ماست. به عنوان مثال کالای تولیدی و نیروی کار صادر کرده ایم. در اتحادیه اروپایی نود درصد به سود کشورهای صادرکننده است و شبیه یک کشور جنوب عمل کرده ایم. وقتی مرزی به این اندازه صرفه ی اقتصادی برای کشور دارد ، تحلیل امنیتی برایش حکم سم دارد.
?من به این جمله افتخار می کنم که تنها کشوری هستیم که عراق و سوریه را نجات داده ایم و حتماً این دو کشور در تحلیل مرزی باید نظرمان را بپذیرند. اصلا پذیرفتی نیست که بگوییم آنها مرز را باز نمی کنند و این تحلیل را اشتباه می دانم که برخی از آقایان می گفتند که برای تنبیه برخی از اکراد مرز باید بسته شود.
?در روزهای زلزله در سرپل به معاون اول رئیس جمهور گفتم: متاسفم برای دولتمان بروید اقتصاد را از ترکیه یاد بگیرید. فتنۀ داعش را ترکیه بنا نهاد. در قضیه اقلیم نیز اردوغان آتش بیار معرکه بود. حتی گفت به عراق حمله می کنیم.
?در ادبیات سیاسی می گویند: کلمات نشان دهنده ی نوع رفتار سیاسی است. گاه می گویند: هشدار می دهم و گاه می گویند: حمله می کنم. جالب است اگر کشوری بگوید حمله می کنم و اگر اتفاقی بیفتد، سازمان ملل آن کشور را به عنوان متجاوز جنگی به حساب می آورد. اردوغان از این کلمه استفاده کرد. اما آنها یک دقیقه مرز را نبستند اما ما مرزمان هنوز بسته است و ترک ها جایگزین تجار ایرانی در عراق شدند و معادله ی دوم که ایران بازندۀ آن است این است که هر کشوری در اقتصاد بازنده باشد، در معادلات سیاسی نیز بازنده است.
?من دست کسانی که در حوزۀ نظامی و امنیتی با تکفیریها مبارزه کرده اند را می بوسم. ولی معتقدم که مسئولیت های حوزۀ امنیتی و نظامی در این رابطه تمام شده است. اکنون حوزه ، حوزۀ اقتصادی است و راهبردی. تصمیم گیرندگان باید کسانی باشند که تحلیل راهبردی و اقتصادی داشته باشند. براساس این تحلیل هر دقیقه مرز دیرتر باز شود موجب زیان است.

♦️ https://t.me/wsedayeazadi
Читать полностью