Yaroshyk is here


Гео и язык канала: не указан, не указан
Категория: не указана


Про людину, яка вривається в культуру, а культура в неї.

Связанные каналы

Гео и язык канала
не указан, не указан
Категория
не указана
Статистика
Фильтр публикаций


Видео недоступно для предпросмотра
Смотреть в Telegram


Пост про критику на роботі

Травень видався гарячим - написала статтю і зняла відео. Вперше спробувала себе в ролі оператора. Руки були мокрими весь час і я боялася що дорогущий стабілізатор просто вислизне з рук і все, капут: матеріальна відповідальність, грати, я чиясь шестьорка ну кароч, було страшно і хвилююче ловити життя, робити постановочні кадри, передавати через камеру саме те, що хочеш передати. Я раділа як дитя, і якби на монтажі не прибрали звук, то все відео складалося б лише зі стогонів естетичного екстазу.

В той же час 2 ці роботи критикували. По статті 100 правок на 2 сторінки А4 в першій редакції, і 150 правок в другій. В сумі я лохонулась 250 разів коли писала статтю, і в будь-якої вчительки української мови стався б припадок. Кожна правка була як нова грань мене: ну куди я ще вставила неправильне слово або розташувала слова так, щоб вийшла повна чипушня. Така критика найбільш наочна і діяльна, переписувати за тебе ніхто не буде і казати, що ти написала фуфєл теж ніхто не збирається. Просто от вони - твої недопрацьовки, твоя неуважність і поспішність - дивись і роби висновки. Лише потім, при зустрічі один із редакторів натякнув на простакуватість моїх думок, зробив гумором і ми двоє щиро розсміялись.

Інша справа це відео. Там була колективна робота. 2 дні зйомок і 2 дні монтажу. Монтаж робила Даша з Данії, і обговорювати всі робочі моменти можна було лише в телеграмі. Ми довго пихтіли над вибором музики, декілька разів переписували слайди, і постійно переглядали шматками відео. І тут воно готово, ми закидаємо його в робочий чат (промо бібліотеки, яке ми робили для одного заходу) і одразу ж отримуємо незадоволені коментарі. Не побажання виправити чи якось підшаманити, просто облили брудом і всі разом десь по кабінетиках вирішили його не використовувати. Ще через півгодини стало ясно, що іншим людям поручено перезняти відео: або скомпілювати його з фоток бібліотеки або нарізати з вже існуючих репортажів.

І там і там була критика. Відрізнялась вона лише підходом. Людський підхід в редакції і суб’єктивщина на роботі. Якщо одним можна зробити людину краще, то іншим можна відбити бажання щось робити на роботі.


Лічильник вишиванок по дорозі на роботу: 8 чоловічих, 34 жіночих. Минулого року трохи підбішувало це свято, цього - улибає)


Научпопа пост
Сьогодні ми потрапили на неочікувану вписку. Лекція від українських популяризаторів науки, яка втримала мене 2 години в одному кріслі і не усипила! Олександр Коляда, якого привело комюніті Bionity, розказував як писати і організовувати научпоп в Україні в 2019. Ось основні тези:

• ДНК жіночого роду
• наука ще досі не популярна, бо науковці не знають, що в текст треба додавати картинки
• Дні науки - івент яким Україна може пишатись, він масштабний, відвідуваний і відсотком і наукомісткий
• коли пишеш текст, краще це робити в співвідношенні 1 сторінка друкованого тексту до 100 прочитаних
• про руйнівників міфів згадають через 10 років, коли оновиться формація і хтось молодий почне робите це саме по-новому.
• є жіночка в Україні, яка відкриває будь - який підручник з біології і переписує його зрозумілою мовою і під кожним постом отримує 2к лайкосів
• в Україні є парочка нобелівських лауреатів, не 0
• на голому ентузіазмі безкоштовно можна зробити лише 1 крутий захід, решта будуть не такими крутими а потім і ентузіазм відпаде
• просунуті організатори заходів завжди носять з собою батарейки до клікера і сам клікер (такий пульт, щоб пафосно перемикати презу)
• масажиста на івенті про стрес запам'ятають надовше ніж лекторів
• наукові пікніки - штука для дітей, але через цих малишів батьки теж стають освіченими

І останнє: научпопівці дуже відкриті люди з своїм почуттям гумору, які за одну коротеньку лекцію можуть викласти все що знають і вміють. По їх розрахунках, разом з цим істина переможе мракобісся, а науковим фріком стане кожен перший з нас.

Підгончики:
Розумні відео https://postnauka.ru/
Лекції від топчиків про науку https://www.youtube.com/channel/UCcFXfOGUaUFB-V8NX8dN5xA
Харизматичні відео https://www.youtube.com/user/vsekakuzverei
Руйнівники міфів https://www.youtube.com/user/TheChieffff
Документальний радянський фільм в двох частинах про психологічні експерименти: https://www.youtube.com/watch?v=6gZoH8WnI5E
Студентський канал: https://t.me/pulsarmag
Фейсбучний канал: https://www.facebook.com/klyatiyrationalist/
Люди, які роблять наукові фести: https://www.facebook.com/ScienceUA/
Друковане видання про науку з гарним дизайном: https://www.facebook.com/kunsht/
Ентузіасти студіки: https://www.facebook.com/INgeniusUA/
І ще одні ентузіасти: https://www.facebook.com/naukroom/




Були ми в поході, ходили по Західних Горганах. Було нас восьмеро.
З погодою не задалось - промокали два дні до трусіків. А ще провалювались поколіна в сніг, отримували ляпаси від хвої на вершині, бродили по бурхливих річках, не могли розпалити вогонь.
Одним словом трешовий вийшов похід, з розрахунком на мазохіста.

Вже в Франику, ми ділилися тим, навіщо взагалі люди ходять в походи -
А.П. Чехов: щоб по краплі видавлювати з себе раба

відчувати себе з людьми і без людей. Різні відрізки приносять різні відчуття: багаття і їжа єднання і колективність, сон і хотьба - самотність

духовно вирости

посрати на природі

згадати, що ти людина: маленька, а природа громадна.

змінити звичні відчуття на незвичні. В поході все дуже просто, без дзвінків, інтернету, гігієни.

подумати давно відкладені думки

краще дізнатись людей, які з тобою, випробувати їх в складній ситуації, і себе заразом

вомитись і сумніватись чи вилізеш ти на нову вершину


Ходять чутки, що сьогодні на Лютеранській 22 буде ще те вокально-інструментальне мєсіво. Хто любить слухати хор вживу і дивитись на вирази облич співаків, або на жести хорового майстра, або вздрімнути під мелодії людських ангольських голосочків – приходьте!

Я там буду через першу причину.
О і ще, це ніяка не релігійна пропаганда!




В Харківському історичному музеї, на 3-тьому поверсі в залі «Від відбудови до перебудови. 1943 – 1991» немає взагалі нічого, що якось конкретно передає епоху.
Крім цього документу: https://ru.wikisource.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD_%D0%A1%D0%A1%D0%A1%D0%A0_%D0%BE%D1%82_12.03.1951_%D0%9E_%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0
Біля нього я простояла десь хвилини три. Просто декілька разів перечитувала прості слова.

А потім Макс з Китаю підкинув ще одну антивоєнну штуку:
https://filmix.co/dramy/15269-krasnyy-gaolyan-red-sorghum-1987.html
Фільм мене вразив. Сцена з зрізанням шкіри – лише маленька доля того, що можна побачити на 2 поверсі музею історії в Харкові. Там є фото дітей з дитячого будинку, які були донорами для німецьких військових, і багато багато фотографій повішаних з балконів харківчан, для залякування місцевого населення.

Рекомендую фільм, бо він прекрасний!


https://www.youtube.com/watch?v=suRNNOeDIEA - прорвалось
Tokio Hotel - Schrei
Music video by Tokio Hotel performing Schrei. (C) 2005 Hoffmann, Benzner, Roth & Jost GbR under exclusive license to Universal Music Domestic Division, a div...


Сьогодні розкажу про дружнього ляща.
Це висловлювання означає копняка під дупку людині, яка дуже багато говорить і при цьому мало робить.
Виникло воно коли хтось з нас не наважувався кинути роботу і постійно жалівся на те яка вона погана і який бос чмирло і які колеги сукі, але при цьому нічого не вирішував.

Де можна застосовувати цей прийом?
- з людьми які сильно зосередились на собі і своєму самопочутті
- в робочій сфері
- з любімими
- з будь-якими іншими людьми, які вам небайдужі.

Як застосовувати? Просто рубати правду, метод повинен працювати як шокова терапія, неначе лящем (рибою такою) схопити по щоці.

Приклад: " чуєш дєтка, я вже місяць слухаю як ти втомлюєшся, але жодного разу не чула, щоб ти спробувала щось змінити, ні найменшого зусилля. Тільки постійна констатація факту".
Застереження: якщо потрапити в невдалий емоційний стан то можна дуже образити людину, або довести до сліз, та всеодно це робити необхідно, особливо коли людина починає хворіти чи випадає з соціуму.


Два роки тому, коли я ще працювала в центрі і до Будинку кіно на Палаці спорту з роботи було рукою подати, ми з Лесьою увірвались на докудейз.

Це був будній весняний день, обід. Зал був заповнений на чверть, йшла програма короткого метру. Багато фільмів я собі дозволити не могла, бо бос-капіталіст з батогом стояв наді мною, та парочку все ж змогла подивитись.

Найкрутіший фільм в тій програмі - це однозначно грузинський шедевр "Gogita's new life" про чоловіка, який відсидів і після відкидки шукав свою любов. Фільм чіпляє бо: правдиво показує побут дуже бідних грузинів, в ньому є ніжна лінія взаємин з мамою і братом, він схоплює емоції розчарування і прийняття при виборі коханої людини.

Головний актор-герой чекав за дверима кінозалу і коли я вибігала не дочекавшись обговорення, встигла крикнути йому "it's cool, it's sooo cool, thanks" і бігти обдзвонювати клієнтів, що не платять за курси англійської.

Вчора піввечора прошукала його гуглі, і знайшла лише трейлер. От і він:https://youtu.be/EBJ6QTGOU2k.

Це не реклама докудейз, можливо)
Трейлер "Гогита. Новая жизнь". В прокате с 7 декабря.
Гогита отсидел в тюрьме четырнадцать лет и теперь возвращается к нормальной жизни. У него довольно простые желания: иметь собственный дом и найти хорошую жен...


Мамін-Сібіряк не відпускає. Читаю другу книжку "Черты из жизни Пепко" і знаходжу такий опис прибульців з провінції:

– А знаешь, что привело нас сюда? – неожиданно обратился ко мне Пепко, делая свой единственный жест. – Ты скажешь: любовь к знанию… жажда образования… Хе-хе!.. Все это слова, хорошие слова, и все-таки слова… Сущность дела гораздо проще: образование образованием, а хорошо и свой кусочек пирога получить. Вот молодой провинциал и едет в Питер… Это настоящая осада, и каждый несет сюда самое лучшее, что только у него есть. Добродушная провинция сваливает сюда свое сырье, а получает обратно уже готовый фабрикат… Мена, во всяком случае, выгодная только фабриканту. Знаешь, у меня есть страсть весной бродить по кладбищам… Вот поучительная картина: сколько тут уложено нашего брата провинциала, который тащится в Петербург с добрыми намерениями вместо багажа. Тут и голод, и холод, и пьянство с голода и холода, и бесконечный ряд неудач, и неудовлетворенная жажда жить по-человечески, – все это доводит до преждевременного конца. А сколько по этим кладбищам гниет не успевших даже проявить себя талантов, сильных людей, может быть, гениев, – смотришь на эти могилы и чувствуешь, что сам идешь по дороге вот этих неудачников-мертвецов, проделываешь те же ошибки, повинуясь простому физическому закону центростремительной силы. И на смену этих мертвецов являются новые батальоны, то есть мы, а на нашу смену готовятся в неведомой провинциальной глуши новые Пети и Коли. Страшно даже подумать, какая масса силы растрачивается совершенно непроизводительно и с каким замечательным самопожертвованием провинция отдает столицам свою лучшую плоть и кровь. Но вместе с тем я не желаю обманывать себя и называю вещи своими именами: я явился сюда с скромной целью протискаться вперед и занять место за столом господ. Одним словом, я хочу жить, а не прозябать…

– Как мне кажется, ты немножко противоречишь себе… Я не думаю, чтобы тебя привела сюда только одна жажда карьеры.

– Э, голубчик, оставим это! Человек, который в течение двух лет получил петербургский катарр желудка и должен питаться рубцами, такой человек имеет право на одно право – быть откровенным с самим собой. Ведь я средний человек, та безразличность, из которой ткется ткань жизни, и поэтому рассуждаю, как нитка в материи…

Не вірю що цитатою можна когось зацікавити прочитати весь твір, але ця змусила повернутись і перечитати її ще раз.




Ку-ку йоптель


В одному із культурних діалогів вийшла ось така заруба:

- бъясните плиз, чем хорош этот фильм (Сука любов примітка редактора)? я посмотрела пару месяцев назад, но у меня до сих пор рвотный рефлекс срабатывает, когда вспоминаю. Он, наверное, правдивый (не считая собаки, которая провела неделю под паркетом). но он же просто отвратительный и беспросветны.

- Иньяритту пока не превратился в "художника" офигенно человеческие судьбы, жизнь и связь всего со всем показывал. А автор обязательно должен показать "куда стрелять"? Тогда это не искусство, а морализаторство и идеология.
Он отлично показывает, что вот она, это и есть жизнь. И делает это талантливо. Не нравится жизнь - меняй, но не потому что тебе дядька в фильме сказал, а потому что ты самостоятельно пришёл к глубокой убежденности в этом, наблюдая и познавая жизнь в тч благодаря таким картинам. А отыскивать место приложения сил каждый раз нужно самому.

- по-моему, он просто шокирует зрителя откровенным натурализмом. И все, что остается после этого фильма - чувство безысходности.

- я дивилась в школі. Пам'ятаю десь тиждень мене протримало. Фільм гарний всім, всіма порухами життя. Бомж який причісувався, різні за застосуванням собаки, бої, кров - все дуже живе. Ці образи дуже проймають, після того я не дивилась йоо не разу, але як тільки десь спливає назва - одразу спливає і собака під паркетом. По-моєму він вчить любити. І я думаю що сльози після фільму - це якраз перший урок!

От так швидко і за допомогою спи*ених думок людей вийшло написаний непогану рецензію на фільм Сука любов. Хто в Києві - не пропустіть: https://www.kinopanorama.com.ua/suka-lyubov


https://youtu.be/CDXNfe2W8c8
Musicless Musicvideo / THE PRODIGY - firestarter
*No Copyright Infringement Intended all rights by THE PRODIGY except the sounddesign. -created for parody purposes.


Видео недоступно для предпросмотра
Смотреть в Telegram


Обзор на книжку «Приваловские миллионы» Д.Н. Маміна-Сібіряка.

Дата випуску: 1883
Писався роман 13 років
Об’єм: 1457 телефонних екранів, або 418 друкованих сторінок.

Період про який йде мова в книжці: розпад російської знаті, при якій на сцену підіймається капіталізм з щіпочкою народництва і соціалізму.

Географія: Урал - шахти і заводи.

Мова викладу: не вимучена і перенавантажена як в Толстого. Так, є описи балів, вбрання, пейзажів (їх зовсім мало) інтер’єрів, але читати все це ненапряжно.

Плюшки: вміло схоплений тип (набір звичок, якостей, манер, дивацтв) різних за статусом і впливом людей, логічне і історичне в тексті співпадають, рівний сюжет (без десятків тисяч ліній, які ні на що не впливають).

Те, що чіпляє найбільше: власна реакція на закінчення роману. Спочатку це обурення, і злість. Потім швидке прийняття. Так, здається, що автор щось підтасував, і тримає всіх за дурнів, але Дмитро точно щось знав. І не дарма так кінчив.
Рекомендація – рекомендую!


Я вчусь в Нормальній медіашколі, яку частково організовую.

На практиці Саша розказував про сторітелінг і дав круте завдання.

Потрібно було 5 реченнями описати шлях на заняття в КМДА, де спочатку є "я" - дійова особа, а потім так перетворити текст, щоб цієї людини не стало. Щоб можна було подивитись на те що відбувається зі сторони.

Ця вправа змусила всіх зосередитись і посилено друкувати в телефоні або шкрябати в блокноті. От що вийшло у мене:

Заходжу в великі дерев'яні двері. Переді мною аеропортний прилад, якому треба віддати свою сумку. Такий самий є в американському домі. Дістаю телефон і проходжу крізь електронну рамку, яка вселяє в тіло радіонукліди. Зустрічаюся очима з військовим, а потім з Сашою.

В фойє електронні пищалки. Вони пищать коли людина проносить щось заборонене. Вони так запрограмовані. Вони спрацьовують коли охоронці проходять у них. Але охоронці не зупиняються і нічого не пояснюють.

Була ще домашка - написати безособовий репортаж, якщо щось вийде путнє, то поділюсь тут)

Показано 20 последних публикаций.

32

подписчиков
Статистика канала