Юридична Сотня


Гео и язык канала: Украина, Украинский
Категория: Право


Захищаємо права військовослужбовців, ветеранів та їх родин legal100.org.ua | гаряча лінія 0 800 308 100 (з понеділка по суботу з 09:00 до 20:00)

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Гео и язык канала
Украина, Украинский
Категория
Право
Статистика
Фильтр публикаций


Представництво німецької неурядової організації "Німецьке об'єднання народних університетів" (DVV International) в Україні оголошує конкурс для ветеранів та ветеранок, членів їхніх сімей на надання бізнес-грантів для відкриття малого бізнесу в 7 регіонах України, а саме: Вінниці, Запоріжжі, Львові, Миколаєві, Нікополі, Полтаві, Сумах.

🔸 Розмір гранту, що надається одному отримувачу (один грант на родину), не може перевищувати 400 000 грн.

🔸Стати учасником або учасницею конкурсу може:

- громадянин чи громадянка України, старші 18 років, які мали досвід бізнесу або готові розпочати власний малий бізнес, та належать до учасники бойових дій у період з 12 квітня 2014 року по 07 квітня 2024 року;

- особи з інвалідністю внаслідок війни, набутою з 12 квітня 2014 року по 07 квітня 2024;

- особи, що належать до членів сімей ветеранів/ветеранок російсько-української війни (з 12 квітня 2014 року по 07 квітня 2024 року). Ідеться про дружину, чоловіка або дитину учасника/учасниці бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни.

🔸Крім того, вони мають проживати й вести бізнес у 7 регіонах України: Вінниці, Запоріжжі, Львові, Миколаєві, Нікополі, Полтаві, Сумах.

✔️ Після оформлення заявки на участь учасникам та учасницям, які відповідають умовам конкурсу, надсилається аплікаційний пакет документів для заповнення, а саме:
- шаблон бізнес-плану з пояснювальними коментарями;
таблиці для розрахунків;
- інструкція з поясненнями щодо закупівель у межах конкурсу.

🔸 Заповнений аплікаційний пакет документів від учасників та учасниць приймається до 26 квітня 2024 року включно (до 23:59 26.04.2024) на електронну адресу: veteranproject@dvv-international.org.ua.

❗️Від однієї особи або родини приймається тільки одна заявка.

Рішення про надання бізнес-гранту ухвалює конкурсна експертна комісія.

Перевага надається особам, які не отримували грантову підтримку впродовж останніх 3 років на бізнес, що подається. Для переможців конкурсу важливою умовою є готовність відкриття ФОП або іншої юридичної особи після оприлюднення результатів конкурсу протягом 7 робочих днів.

⏳Оголошення результатів конкурсного відбору — до 22 травня 2024 року на офіційному сайті DVV International в Україні

📩 Якщо потрібна консультація щодо конкурсу, ви можете звернутися за електронною адресою: veteranproject@dvv-international.org.ua




Військовослужбовці на їхнє прохання і за потреби Збройних Сил України можуть бути залишені на військовій службі понад граничний вік.

💡 Нагадаємо, що граничний вік перебування на військовій службі під час особливого періоду становить 60 років (для осіб вищого офіцерського складу — 65 років). За бажання продовжити службу військовий подає рапорт з проханням продовжити службу понад граничний вік.

⏳ Продовження служби допускається не більше ніж на 5 років.

Під час розгляду питання про залишення на службі понад граничний вік ураховуються:
- потреба ЗСУ;
- висновок ВЛК про придатність до служби;
- рівень командирської (професійної) підготовки;
- наукові ступені й вчені звання;
- досвід служби у військових підрозділах, які направлялися за кордон;
- бойовий досвід;
- знання іноземної мови за стандартизованим мовним рівнем не нижче за "мінімально необхідний";
- наявність освіти оперативно-тактичного або оперативно-стратегічного рівня (тільки для осіб офіцерського складу).

⚠️Важливо! Військовослужбовці, які визнані ВЛК обмежено придатними чи непридатними до військової служби, на службі понад граничний вік НЕ залишаються.

Питання про залишення такого військовослужбовця на службі порушується посадовими особами, які мають право видавати накази по особовому складу, і вище.

Рішення про залишення на службі понад граничний вік приймається:
- для осіб офіцерського складу — Міністром оборони України;
- для осіб рядового, сержантського та старшинського складу — посадовими особами, яким надано право звільняти їх з військової служби.

Новий контракт з військовослужбовцем укладається після прийняття такого рішення.

📜 Накази про залишення військовослужбовців на військовій службі понад граничний вік доводяться до них особисто командирами військових частин.

⏳ Прийняття рішень та видання наказів здійснюється до 1 грудня року, що передує року досягнення граничного віку.

⚠️ Важливо! Такі військовослужбовці мають право звільнитись зі служби й до закінчення строку, на який продовжено службу (на загальних підставах).

Якщо не було прийнято позитивного рішення про можливість залишитися на службі понад граничний вік, то військовослужбовець включається до плану звільнення на наступний рік. Про це командир частини повідомляє підлеглого особисто в письмовій формі.




Закон № 3633-IX, який набуде чинності 18 травня 2024 року (за винятком окремих положень), серед іншого, вносить зміни до підстав звільнення з військової служби.

Змінюються підстави для звільнення осіб, які проходитимуть базову військову службу. Зокрема, строки служби встановлюватиме Кабінет Міністрів України (зараз це повноваження належить Президенту).

⚠️ Довідково: базова військова служба замінить строкову військову службу.

Військовослужбовці за призовом осіб офіцерського складу зможуть звільнитися за станом здоров’я лише в разі визнання їх непридатними за рішенням ВЛК. Також відтепер позбавлення військового звання за вироком суду не надаватиме для них права на звільнення під час воєнного стану.
Іноземці або особи без громадянства мають право достроково розірвати контракт за власним бажанням, але тепер за умови безперервної служби не менше 6 місяців.

У частині, що не стосується сімейних обставин, додали такі підстави для звільнення:

1. У зв’язку із звільненням з полону. Передбачається для військових:
- за призовом осіб офіцерського складу;
- мобілізованих та призваних із числа резервістів (під час особливого періоду та воєнного стану);
- які служать за контрактом (на всі періоди);
- які проходять кадрову службу (під час особливого періоду та воєнного стану).

2. Для військових з інвалідністю:
- мобілізованих (під час воєнного стану);
- які служать за контрактом (під час воєнного стану та мобілізації).

3. У зв’язку з обранням народним депутатом або депутатом Верховної ради АР Крим. Для військових:
- мобілізованих та призваних із числа резервістів (під час особливого періоду, воєнного стану);
- які служать за контрактом (на всі періоди);
- які проходять кадрову службу (на всі періоди).

4. У зв’язку із призначенням на посаду судді, судді Конституційного суду України, члена Вищої ради правосуддя, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, керівника Служби дисциплінарних інспекторів ВРП, його заступника, дисциплінарного інспектора ВРП для військових:
- за призовом осіб офіцерського складу;
- мобілізованих та призваних із числа резервістів (під час особливого періоду, воєнного стану) + перебування на таких посадах;
- які служать за контрактом (на всі періоди);
- які проходять кадрову службу (на всі періоди).

5. У зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, у разі неможливості їх використання на службі. Для осіб вищого офіцерського складу під час дії воєнного стану, які:
- мобілізовані або призвані із числа резервістів;
- проходять службу за контрактом;
- проходять кадрову службу.

6. У разі закінчення строку контракту, укладеного під час дії воєнного стану:
- військові, які служать за контрактом (під час воєнного стану).

7. За станом здоров’я. Змінюється формулювання з “непридатність з переоглядом через 6–12 місяців” на “тимчасову непридатність до військової служби з переоглядом через 6–12 місяців”, а також “непридатність з виключенням з військового обліку” на “непридатність до військової служби”.




👉 постійно доглядають за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю І чи ІІ групи за відсутності інших членів сім’ї 1 чи 2 ступеня споріднення або якщо інші члени сім’ї 1 чи 2 ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком МСЕК або ЛКК;
⚠️ Довідково: членами сім’ї 1 ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти (у тому числі усиновлені); 2 ступеня споріднення — рідні брати та сестри, баба та дід (з боку матері й батька), онуки.
👉 постійно доглядають за членом сім’ї 2 ступеня споріднення з інвалідністю І чи ІІ групи, за відсутності інших членів сім’ї 1 чи 2 ступеня споріднення або якщо інші члени сім’ї 1 чи 2 ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком МСЕК або ЛКК;
👉 опікуються особою, визнаною судом недієздатною, за умови, що піклування (опіка) іншими не здійснюється;
👉 якщо близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в АТО, обороні України під час дії воєнного стану;
👉 якщо близьким родичам (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, рідний (повнорідний) брат чи сестра) посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народові, виявлені під час Революції Гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року)”.


Закон № 3633-IX, який набуде чинності 18 травня 2024 року (за винятком окремих положень), серед іншого, вносить зміни до підстав звільнення з військової служби.

Сімейні обставини та інші поважні причини для звільнення передбачаються для всіх військових однакові. Під час дії воєнного стану можуть звільнитися військовослужбовці:

👉 жінки — вагітні та у відпустці для догляду за дитиною;
👉 дружина, якщо обоє з подружжя проходять військову службу і мають дитину (дітей) до 18 років;
👉 утримують 3 і більше дітей до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за 3 місяці;
👉 мають дитину (дітей) до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини (дітей) помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошений померлим, відбуває покарання в місцях позбавлення волі, а також коли особа самостійно виховує та утримує дитину за рішенням суду або запис про батька дитини в Книзі реєстрації народжень здійснений за вказівкою матері;
👉 є усиновлювачами, на утриманні яких перебуває дитина (діти), що до моменту усиновлення була (були) дитиною-сиротою (дітьми-сиротами) або дитиною (дітьми), позбавленою (позбавленими) батьківського піклування, віком до 18 років, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, патронатними вихователями, на утриманні яких перебуває дитина-сирота (діти-сироти) або дитина (діти), позбавлена (позбавлені) батьківського піклування, віком до 18 років;
👉 виховують дитину з інвалідністю до 18 років, у разі відсутності інших осіб, які зобов’язані її виховувати;
👉 утримують повнолітню дитину, яка є особою з інвалідністю І чи ІІ групи;
👉 виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим ЛКК в порядку та за формою, встановленими МОЗ, але якій не встановлено інвалідність за умови, що такі особи не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних їх утримувати;
👉 постійно доглядають за дружиною (чоловіком) з інвалідністю І чи ІІ групи;
постійно доглядають за дружиною (чоловіком) з інвалідністю ІІІ групи, встановленої внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, або за наявності в дружини (чоловіка) з інвалідністю ІІІ групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів;




Первинна медична картка (або форма 100) є документом персонального медичного обліку поранених. Її заповнює медик з метою забезпечення послідовності в наданні медичної допомоги на етапі медичної евакуації (ЕМЕ).

🔗Яке юридичне значення?
свідчить про факт поранення (захворювання) і дає право на евакуацію в тил.

🔗 На кого заводять?
на всіх поранених, що втратили боєздатність та вибули зі строю внаслідок поранення або захворювання на строк не менше 1 доби, під час надання їм першої лікарської допомоги.

🔗 Як заповнювати?
на ЕМЕ, де пораненому надали першу лікарську допомогу, заповнюють лицьовий бік форми та її корінець;
після цього форму відривають від корінця, який використовують для складання чергового донесення з медичної служби;
заповнену форму підписує лікар, завіряє печаткою військової частини (або закладу);
разом із пораненим, якого евакуюють, відправляють на наступний етап медевакуації.

Форму 100 поранених, які залишені на лікування на ЕМЕ до 5 діб, використовують як медичну карту стаціонарного хворого. Тоді на зворотному боці картки щоденно роблять записи про стан пораненого і надану медичну допомогу. По закінченню лікування вказується його результат.

Зворотний бік форми 100 пораненого, що надійшов на наступний ЕМЕ, використовують для запису даних про медичну допомогу, надану йому на цьому ЕМЕ.

🔗 До якого моменту заповнюють форму 100?
Заповнення продовжують до того моменту, коли на пораненого заведуть медичну карту стаціонарного хворого. Форму вклеюють до медичної карти стаціонарного хворого між першим і другим аркушем.
Форма 100 пораненого, померлого під час евакуації, передається до закладу охорони здоров'я, у який доставлено тіло.

Форми 100 на всіх поранених, що вибули з визначеним результатом (повернуті до частини, померли) та на яких не заводили медичні картки стаціонарного хворого, не пізніше 1 місяця після завершення лікування пересилають до Галузевого державного архіву Міністерства оборони.




Сьогодні, 16 квітня 2024 року, Президент підписав мобілізаційний законопроєкт №10449. Закон набирає чинності через місяць із дня опублікування, за винятком окремих положень.

Закон передбачає ряд змін, зокрема, щодо:

👉 підстав для відстрочки від мобілізації, а також звільнення з військової служби (право на звільнення, наприклад, матимуть ті, хто був звільнений з полону), однак щодо демобілізації проблему не було вирішено;
👉 військового обліку громадян;
👉 роботи органів місцевого самоврядування та державної влади в частині мобілізації та військової служби;
👉 консульських послуг для чоловіків за кордоном за наявності військово-облікових документів;
соцзахисту та державних гарантій, зокрема щодо додаткових відпусток та виплат військовослужбовцям). Про всі ці зміни інформуватимемо більш докладно.

Приписи закону передбачають також певні гарантії для звільнених з полону.

⚠️ Додаткова відпустка: після звільнення з полону за бажанням військовослужбовця йому надається додаткова відпустка із збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів безперервно.
Така відпустка не надається у разі відсутності бажання військового або ж якщо військовий вирішив звільнитися зі служби.
Важливо! Відкликати з такої відпустки можуть тільки за згодою військовослужбовця.

⚠️ Звільнення з військової служби: з моменту набрання законом чинності звільнені з полону зможуть звільнитися зі служби.
Одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби: 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

⚠️ Право на відстрочку: не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які звільнилися зі служби у зв’язку із звільненням з полону. Вони можуть бути призваними на службу за власним бажанням.

Нагадаємо, ГО “Юридична сотня” обстоювала право на звільнення з військової служби для тих, хто був звільнений з полону, з 2022 року, саме тоді було зареєстровано відповідний законопроєкт №8061, який із набуттям чинності цим законом втратив актуальність.




🔻Команда Юридичної сотні підготувала вебінар на тему: «Військовий зник безвісти: куди звертатися».

Трансляція відбудеться завтра, 16 квітня, о 17:30 на нашій сторінці у Фейсбук.


Одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, внаслідок військової агресії рф

☑️ КМУ прийняв постанову від 02 квітня 2024 р. № 375, якою зазначив, що працівники критичної інфраструктури, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування можуть писати особисте розпорядження на випадок своєї загибелі.

Незалежно від змісту особистого розпорядження малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (непрацездатний вдівець), непрацездатні батьки мають право на одноразову грошову допомогу в розмірі 50 відсотків частки, яка належала б кожному з них, якби не було особистого розпорядження.

Установлено, як буде здійснюватися виплата: якщо особисте розпорядження відсутнє, то допомога буде розподілена порівну між усіма, хто має на неї право. Визначені випадки, коли допомога не виплачується (наприклад, у випадку самоушкодження або якщо шкода була заподіяна під впливом алкоголю чи внаслідок вчинення протиправного діяння).

⚠️ Зверніть увагу ⚠️ У додатку 1 до Постанови надано форму заяви про призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України.




ОГД у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати непрацездатності на 2024 рік.


Подання заяв про відшкодування збитків, що завдані агресією рф проти України, засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг

29 березня 2024 р. КМУ ухвалив постанову № 365, яка затверджує процедуру подання заяв для відшкодування збитків, втрат чи шкоди, що завдані агресією рф проти України.

💡 Хто може подавати заяву?
Фізична особа, громадянин України, не молодше 18 років, що є власником (співвласником) пошкодженого/знищеного внаслідок агресії російської федерації об’єкта нерухомого майна.

⚠️ Важливо! Заява подається щодо кожного пошкодженого/знищеного об’єкта нерухомого майна окремо. Заява щодо нерухомого майна, що перебуває в спільній власності, подається кожним із співвласників окремо стосовно належної йому частки власності, згода інших співвласників не вимагається.

💡 Заяву можна подавати, якщо:
- об’єкт нерухомого майна був пошкоджений/знищений внаслідок протиправних дій Російської Федерації в Україні або проти України після набрання чинності Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”;
- пошкоджений/знищений об’єкт нерухомого майна розміщений на території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи територіальні води;
- право власності на пошкоджений/знищений об’єкт нерухомого майна зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
- у Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України міститься акт комісійного обстеження об’єкта;
- заявник не є особою, до якої застосовано санкції відповідно до Закону України “Про санкції”;
- заявник не є особою, яка має судимість за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України.

⚠️ Важливо! Якщо право власності на пошкоджений/знищений об’єкт не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, заявнику необхідно його зареєструвати.

💡 Щодо якого майна можна подавати таку заяву?
Квартира, інше житлове приміщення в будівлі, приватний (індивідуальний житловий будинок), дачний, садовий будинок, відокремлений житловий будинок садибного типу.

💡 Як подати таку заяву?
Засобами порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка порталу Дія (Дія):
- Установити мобільний додаток “Дія” або створити особистий електронний кабінет користувача на Порталі Дія.
- Внести відомості для формування заяви засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Для формування заяви засобами Порталу Дія чи мобільного додатка вноситься низка відомостей, з якими можна ознайомитись у тексті постанови, а також подаються документи:
- акти комісійного обстеження пошкодженого та знищеного майна;
- звіти, що містять висновок про технічний стан, складений відповідно до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва (за наявності);
- акти та звіти оцінки майна (стандартизованої, аналітичної, незалежної, судової експертизи) та рецензії на них або звіти про оцінку збитків (за наявності).

⚠️ Важливо! Після підписання заяви відомості, що містяться в ній, не можуть бути змінені.

Заявник має право відкликати заяву, подавши повідомлення про відкликання, що містить інформацію про заяву та її номер у Реєстрі збитків.




Новий закон про мобілізацію та військовий облік прийнято

11.04.2024 Верховна Рада України підтримала в другому читанні законопроєкт № 10449.

Закон передбачає ряд змін, зокрема, щодо:

🔗 підстав для відстрочки від мобілізації, а також звільнення з військової служби (право на звільнення, зокрема, матимуть ті, хто був звільнений з полону) однак щодо демобілізації проблему не було вирішено;
🔗 військового обліку громадян;
🔗 роботи органів місцевого самоврядування та державної влади в частині мобілізації та військової служби;
🔗 послуг для чоловіків за кордоном за наявності військово-облікових документів;
🔗 соцзахисту та державних гарантій (зокрема, щодо додаткових відпусток та виплат військовослужбовцям);

Очікується підпис Президента. Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, за винятком окремих положень.

Показано 20 последних публикаций.