📚АТМОСФЕРА | book channel


Kanal geosi va tili: ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa: ko‘rsatilmagan


🔸люблюся у фантастичних та фентезійних історіях
🔸пишу відгуки, добірки, спостереження

✍️ Автор: @burbonysta

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Kanal geosi va tili
ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa
ko‘rsatilmagan
Statistika
Postlar filtri


Традиційна підбірка фантастичних новинок, що вийшли у березні. Список вкрай суб’єктивний, том буду рада, якщо у коментарях напишете 📖 книги, які пройшли повз мою увагу.

🔸 Почну із батька кіберпанку Вільяма Гібсона, оскільки українською вийшло відразу дві його книги. Під егідою видавництва “Видавництво” маємо антиутопічний роман “Віртуальне світло”, що перенесе нас в альтернативну Америку двотисячних.

🔸 А видавництво “Жупанського” представило “Периферал” - роман, що можна умовно віднести до посткіберпанку (ось почитаю і скажу напевно) з акцентом на темах паралельних світів, глобальних катастроф та сценаріями видозміни людської цивілізації.

🔸 “НК “Богдан” продовжує видавати науково-фантастичну трилогію «Розламана земля» Нори Джемісін - вже доступна друга книга циклу “Брама Обелісків”. Додам, що ця трилогія дуже обласкана нагородами (три поспіль премії Г’юґо), тому якщо хтось 🤔читав, поділіться враженнями.

🔸 Фентезійна новинка від Лі Бардуго вийшла у Vivat. “Царство вовків” - це заключна частина дилогії “Король Шрамів” написана у всесвіті Гришів (додала по причині, що колись читала “Шістку воронів” і мені сподобався динамічний стиль авторки).

🔸 Продовження “Голодних ігор” Сюзанни Коллінз у Bookchef. З’явилася у продажу друга книга трилогії “Полум’я займається”. Припускаю із третьою затримок не буде (у попередньому виданні друга книга називалася “У вогні”. Ця адаптація мені більше подобається, ніж нова).

🔸 Насамкінець чуттєва історія кохання загорнута в антураж подорожей у часі - це роман “Дружина мандрівника у часі” Одрі Ніффенеґґер, що вийшов у КСД.


Просто картинка з інтернету
Я: Саллі, є одна тема...киць, киць, киць


Вибачте, сьогодні вдень без книжок. Привела до ладу свого "залізного коня" - відкриваємо велосезон!


Маю нову бажанку - хочу спробувати Брендона Сандерса. 

Лишень зараз побачила, що Nebo перевидає в оновленій обкладинці його книгу “З-імли-народженні”.

Наразі триває передзамовлення. Книга очікується в продажу наприкінці весни. 

Мене дуже захоплює анотація, ось відчуваю це “моя історія” - похмурий і суворий сеттинг, неоднозначний герой, конфронтація.  

Тисячу років існує Остання імперія, де щодня з неба сипле попіл, рослини борються за життя, а сонце палає багряно-червоним диском. Тисячу років скаа страждають і живуть як раби, а Пан Всевладар тримає увесь світ залізною хваткою.

Довідатися про те, чи можна побороти наймогутнішу людину вирішує пройдисвіт Келсьє. Чоловік має надзвичайний хист до пограбувань та свого часу спробував пограбувати палац самого лорда-правителя. Він не може змиритися з тим, що в людей немає свободи, тому починає збирати команду супротиву. 


Хтось читав? Поділіться враженнями.


Це не примара, вона справді існує - третя книга циклу 📖 "Оповісток з Меекханського прикордоння. Небо зі сталі".

З цим 🗡️ фентезійним циклом польського письменника Роберта Венгера твориться якась чудасія - перша, друга і четверта частини у продажу є, а третю неначе вітром здуло.

Я то надіялась, що РМ зробить додрук, зокрема, вони про це натякали.

Але мені днями підказали, що на сайті Якабу знову у продажу такий бажаний примірник і вже за добу отримала книгу.

🤔 Не знаю, де ті взагалі їх нарили. Нехай це буде витвором наших фантазій.

Так ось, @s_Coolka дякую, що не кинули мене у невіданні на середині циклу 🤝


Видавництво "Лабораторія" анонсувало фентезі, та ще й яке!

🗡 “Руйнація” Ентоні Рейнольдза - книга зі всесвіту League of Legends.

🗡️ Нам обіцяють епічну історію з магією, помстою, сповнену інтриг, війн та похмурого антуражу.

Що цікаво, автор книги Ентоні Рейнольдс - розробник ігор в Games Workshop (до середини 2000-х років), розробляв правила та написання історії для Warhammer, потім працював артменеджером студії.

Книга очікується з друку у травні. Зараз триває передзамовлення, ціна - 449 грн.


У видавництва “Видавництво” стартував гаражний розпродаж книг з незначними механічними пошкодженнями.

Серед іншого є графічна адаптація сценарію для Чужого 3 написанного Вільямом Ґібсоном. На фото приклад пошкоджень обкладинки.

“Натхненний Холодною війною, Ґібсон наповнив світ Чужого новими барвами, політичними інтригами, несподіваними експериментами і, звісно, лишив достатньо простору для хтонічного жаху”.


Також співавторами роману є художник коміксів Джонні Крістмас та колористка Тамра Бонвіллен .

Книгу у рамках гаражного розпродажу можна придбати за 280 грн (звичайна ціна 400 грн). Деталі, як замовити, читайте тут.


Ще кілька новин від Фантастичні talks:

❇️ КСД продовжило права на Айзека Азімова. Проте, каже Тетяна Рябченко, що невідомо до чого це призведе, оскільки стратегія роботи з автором ще опрацьовується.

Гадаю новина багатьох потішить, бо бачила на їх сайті, що тираж окремих книг серії “Фундація” закінчився.

❇️ Будуть нові книги від Робін Гоббс. У планах видавництва цього року видати хоча б одну книгу наступної трилогії авторки. З контексту розмови зрозуміла, що мова йде про морське фентезі Liveship Traders, але будемо дивитися по анонсах.


Зараз триває ефір Фантастичні talks і маю з нього новини по Аберкромбі.

Наступною книгою автора, що вийде у КСД, буде “Герої”. PR-менеджерка видавництва Тетяна Рябченко каже, що вже бачила чорнову обкладинку і радить стежити за анонсами.

Додам, що “Герої” - це друга самостійна книга зі світу “Першого закону”. Згідно анонсу, нас очікує епічна, кривава триденна битва на Півночі. Будемо читати. А тут у мене відгук на "Краще подавати холодною".


Пишу відгук на книгу “Донька залізного дракона” Майкла Свонвіка. Читати її було непросто, писати відгук ще важче - жорстка, гнітюча, місцями огидна і вкрай хвилююча історія.

Переглядала вчора окремі уривки і так захопилася, що ледь не почала перечитувати її знову. Все таки дуже приємна українська адаптація від Жупанського, а за примітки з роз'ясненнями внизу сторінки окрема велика подяка.

💠 Я скажу так, якщо ви любитися у фантастиці, спробувати книгу варто. Не так заради сюжету, а з огляду на поєднання різноманітних жанрових елементів: уявний світ з химерними фантастичними істотами, кібертехнології, взаємодія науки та магії, акцент на порочних, побутових елементах виживання, тощо.

💠 Мені історія сподобалася, але впевнена, що не всі поділятимуть мій захват. По сюжету головна героїня спочатку постає в образі маленької дівчинки і впродовж книги простежується шлях її дорослішання. Однак, несправедливість магічного світу до неї дратує і злить. Потрапила б мені історія Свонвіка років так десять тому я б її взагалі не дочитала.

💠 Але сьогодні я дивлюся на неї крізь призму власного досвіду зростання та світосприйняття, тому гадаю кожен читач сприймати її по різному і жоден варіант не буде абсолютно вірним.

🤔 Поділіться, у кого була така книжка, коли процес читання викликає сплеск емоцій, кидає тебе з крайності в крайність, але відірватися нереально?

215 1 3 40 10

Видавництво 333 каже, що "Химороди" Володимира Кузнєцова на підході.

Згідно анотація, Химороди – то дванадцять історій від похмурого минулого до химерного майбутнього.

Сповиті чарами Карпати та охоплений чумою 1630-х Мілан, травень 1945-го у Берліні та Шанхай часів індустріального апокаліпсису в недалекому пост-кіберпанк майбутньому. Розорена Тридцятирічною війною Німеччина та потойбічне українське полісся часів Сагайдачного.

Передзамовлення триватиме до 8 квітня.

Доречі, якщо ви б хотіли отримати збірку з підписом автора — вкажіть про це у коментарі до замовлення.

Додам, що днями мені приїхала книга "Заколот" Володимира Кузнєцова, щодо якої я маю дуже великі сподівання. Тому пізніше детальніше розкажу, про свої враження від стилю автора та його історії.

#українськефан


Ставлю собі, щоб не забути і пропоную вам зайти ввечері на трансляцію Фантастичні talks.

Я впевнена, у читачів фантастики є до КСД питання.

Найголовніше, чому так мало фантастичних новинок?

Що там по інших книгах Аберкромбі?

Артур Кларк, Айзек Азімов, Фредерік Пол, так це не мейстрім, але вони мають свою аудиторію, чи буде їх більше?

Посилання на трансляцію.


Сьогодні день Vivat. Видавництво показало обкладинку збірки фантастики "Мотанка", де буде зібрано 12 історій про жінок.

Нам обіцяють фентезі, магічний реалізм, стимпанк та навіть постапокаліпсис.

До збірки увійшла коротка проза українських авторок Тамари Горіха Зерня, Ірини Грабовської, Наталії Довгопол, Олени Захарченко, Дари Корній, Олени Кузьміної, Наталії Матолінець, Анастасії Нікуліної, Орести Осійчук, Дарії Піскозуб, Юліти Ран та Світлани Тараторіної.

Авторка обкладинки Інна Делієва.

#українськефан


Я рада, що видавництва анонсують все більше українських фантастичних новинок.

Цієї весни у Vivat вийде дуже цікавий взірець на 480 сторінок - “Змієві вали. Антологія української фантастики ХІХ-ХХІ століть", упорядник Володимир Аренєв.

В анотації пишуть, що це перша спроба показати панораму трьох століть української фантастики в усьому її розмаїтті, від класиків до молодого покоління авторів. Окрім художніх текстів, антологія містить великий есей - путівник по напрямках, творах, авторах.

Ось перелік письменників: Світлана Тараторіна, Володимир Аренєв, Володимир Єшкілєв, Олекса Стороженко, Микола Гоголь, Іван Наумович, Іван Франко, Василь Королів-Старий, Борис Штерн, Олексій Жупанський, Олександр Михед, Сергій Легеза, Михайло Назаренко, Макс Кідрук, Остап Українець, Наталія Матолінець, Максим Гах, Павло Дерев’янко, Олексій Гедеонов, Володимир Кузнєцов.

Що важливо, це благодійне видання, видавництво обіцяє перерахувати частину прибутку для допомоги ЗСУ.

Передзамовна ціна 432 грн. Книга у продажу з 25 травня. (Доречі, я вкрай рідно звертаю на це увагу, але мені дуже сподобалася обкладинка).

Трохи раніше вийде перевидання в оновленій обкладинці українського міфологічного фентезі “Завірюха” Анастасії Нікуліни. Ось анотація:

“Заради звичайної людської дівчини він порушив тисячолітні закони та пішов наперекір самим богам. Яр - син давнього роду Завірюх, наділених могутньою силою. Та що вісім років вони покидають власні домівки, щоб утекти від неминучої ненависті людей. А все тому, що через жорстоке прокляття втратили найголовніше - любов. Хто стане на бік світла, щоб протистояти мороку? Чи Великі почують молитви смертних? Часу обмаль. Адже Пітьма вже давно засіла в душах людей і всевладних богів.”

Передзамовна ціна 336 грн. Книга у продажу з 15 квітня.

#українськефан


Після кількаденної перерви повертаюся у цей "Темний ліс". Я вже пройшла півдороги, здолаю і решту.

Просто процес читання має приносити задоволення, чуєш Лю Цисінь... Ти ж таку оригінальну зав'язку закрутив у першій книзі, а в другій чомусь пустив все на вітер і "магія" "Проблеми трьох тіл" кудись вивітрилась...


У вас теж видно повний багряний місяць? 🌒


🗡 Джо Аберкромбі, “Краще подавати холодною 👊

Брутальна, відверта, гостра оповідь приправлена епічними битвами та в’їдливими діалогами - у цьому вся майстерність Аберкромбі і за це ми так любимо його історії.

Я читала “Краще подавати холодною” десь близько тижня - неквапливо, зважено, із насолодою. Дико говорити про задоволення від читання подібних історій, але попри різкість та жорстокість головної героїні, я вболівала за неї до кінця. Не скажу, що це саме той персонаж, якому читач співпереживає. Подекуди я теж хотіла замахнутися на неї мечем, як і її вороги, але неможливо не захоплюватися впертістю, твердістю та рішучістю героїні.

Події книги розгортаються за кілька років після фінальну “Першого закону”. Великий герцог Орсо, що побіжно згадується в основній трилогії цього разу постає у важливій іпостасі. Одного Таліна йому замало, тому заручившись фінансовою потугою банку “Валінт і Балк” він розпочав криваву війну за об'єднання всіх герцогств під однією короною.

Всі його супротивники майже здолані не в останню чергу завдяки заслугам Монзи Меркато - найвідомішої найманки на службі у герцога. Із військом найманців знаних як “Тисяча мечів” вона спалювала міста і вбивала ворогів Орсо. Постійні перемоги зробили її улюбленицею простолюдину і водночас посіяли зерна недовіри та ревнощів у її роботодавця. Як нагорода - змова найближчих соратників, зашморг на шиї та прірва на дні ущелини.

Попри численні травми Монза вижила. Тепер від неї залишилася пуста оболонка колишніх перемог - покалічене тіло ломить від нестерпного болю, розтрощена рука, яка раніше тримала меча, нині відмовляється зігнутися в кулак, а гіркоту втрати найріднішої людини не може вгамувати навіть дурман макової соломки. Але у Меркато жевріє дика сила - нестримна, люта жага відплати. Тож знову перед нами неоднозначний герой - зломлений ззовні, але із міцним стержнем всередині.

До свого задуму “помститися цілому світу” Меркато залучила брутального північанина, який за традицією намагається стати кращим, ніж він є і дивиться на світ з оптимізмом. Але що поробиш, вміння трощити голови щитом та розрубувати людей сокирою, набутті у численних війнах на Півночі, так просто не позбудешся. На додачу, завжди можна його залучати до інших, більш приємних справ. 😏

Ще є підступний отруйник зі своєї помічницею; дивакуватий головоріз, який помішаний на підрахунках та числах; рудоволоса Вітарі, яка після втечі із Союзу не знайшла кращого ремесла, як торгувати брудними таємницями; а також вічний “солдат удачі” та завсідник кнайп Нікомо Коска. І весь цей збрід, який ледь стримується, щоб не зарізати один одного, збирається протистояти могутньому герцогу Орсо та його численній армії. Здається, це повне божевілля, але цілком здійсненне.

Насправді злість, ненависть та відчай стали ключовими емоціями книги. Вони неначе просочуються крізь пальці щоразу торкаючись сторінки. І ці відчуття виникають почергово абсолютно до всіх персонажів книги, неважливо по якій бік протистояння вони опинилися. Як на мене, це одна із особливостей історій Аберкромбі - змога занурити читача з головою у свій темний світ, заставити співіснувати разом із героями, щиро вболівати за одних і так само щиро зневажати інших, а потім ще довго не відпускати після завершення.

“Краще подавати холодною” це окрема історія, тому сюжет постійно біжить вперед, герої не витрачають часу на зайві теревені, а союзи та обіцянки руйнуються швидше, аніж встигне напаскудити кінь. Тому шалений атракціон пригод читачу гарантовано. На додачу, між рядками витають образи головних героїв з “Першого закону”, тому той, хто читав трилогію, не стримується від хитрої посмішки втаємничого, який знає дещо більше, ніж написано в тексті.

#атмосферний_відгук


Фанати реалізму: ця обкладинка не відображає глибокі сенси, які заховані між рядками.

Фанати фентезі: меч, палаючий замок, крило дракона, ще й буде надруковано у першій чверті 2030 року - ви нас балуєте.


То так можна? 🧐

Офіційний реліз від КСД продовження "Четвертого крила" очікується у травні-червні.


Котоохорона. Дорого.

139 1 1 16 18
20 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.

127

obunachilar
Kanal statistikasi