Існує чимало інфекційних хвороб, що передаються через укуси інфікованих кровосисних членистоногих. За участі комарів можуть поширюватися протозойні патогени (малярія), бактеріальні інфекції (туляремія), багато вірусних захворювань (гарячки Західного Нилу і Сіндбіс, вірус Зіка, гарячка денге, жовта лихоманка, Чікунгунья та ін.), та гельмінти (дирофіляріоз). Через укуси кліщів також можна заразитися бактеріями (хвороба Лайма, туляремія) та вірусами (вірусний енцефаліт). Ґедзі можуть бути переносниками гельмінтів (нематод) та деяких бактерій. Існує великий ризик виникнення цих хвороб у мандрівників під час подорожей в ендемічні країни (це країни, де спостерігається місцева передача інфекції). Деякі з цих хвороб, наприклад, туляремія, хвороба Лайма, вірусний енцефаліт, гарячки Західного Нилу і Сіндбіс, дирофіляріоз, мають місцеве поширення в Україні.
Одним із заходів попередження хвороб, що передаються через укуси кровосисних членистоногих є використання репелентів -- речовин, що відлякують комах і кліщів та запобігають їх укусам.
https://telegra.ph/YAk-zahistiti-sebe-v%D1%96d-ukus%D1%96v-komar%D1%96v-%D1%96nsh%D1%96h-komah-ta-kl%D1%96shch%D1%96v-07-03