Я Ти Ми (Батьки🤱🧑‍🍼)


Kanal geosi va tili: ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa: ko‘rsatilmagan


Я Ти Ми (Батьки)

Для зв'язку @D020104030605

Связанные каналы

Kanal geosi va tili
ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa
ko‘rsatilmagan
Statistika
Postlar filtri


5 вправ для родинного
тренування
у стилі Animal Flow


Якщо ви — прогресивні батьки й хочете розділити нове захоплення своєї дитини, можете запропонувати спільне тренування у стилі Animal Flow. Ось кілька оригінальних вправ, що задіюють чотири кінцівки одночасно.

1. Хода ведмедя (Bear Crawl)

Техніка виконання:
Встаньте на чотири кінцівки: долоні та ступні на підлозі, коліна зігнуті, але не торкаються підлоги. Рухайтеся вперед або назад, пересуваючи протилежні кінцівки (права рука з лівою ногою і навпаки).

Що прокачуємо?
Силу рук, плечей, ніг і кору. Вправа покращує координацію та витривалість.
🐻

🦀
2. Хода краба (Crab Walk)

Техніка виконання:
Сядьте на підлогу, зігніть коліна, а руки поставте позаду себе, пальцями вперед. Підніміть таз і почніть рухатися вперед або назад на чотирьох кінцівках.

Що прокачуємо?
М’язи рук, плечей, спини та ніг. Вправа розвиває мобільність плечових суглобів і координацію.

3. Павучина ходьба (Spider Crawl)

Техніка виконання
Почніть з позиції планки. Переміщайте одну руку і протилежну ногу вперед, згинаючи ногу під кутом, щоб вона торкалася ліктя. Повторюйте рухи, переміщаючись уперед, як павук.

Що прокачуємо?
Це вправа на гнучкість, яка зміцнює м’язи кору, рук і ніг, покращує мобільність тазостегнових суглобів.
🕷️

🐸
4. Жаб’ячі стрибки (Frog Jumps)

Техніка виконання
Прийміть положення сидячи навпочіпки, руки на підлозі між ногами. Виконайте стрибок вперед, знову приземліться в положення сидячи навпочіпки і повторіть.

Що прокачуємо?
Це силова вправа, що підкачає м’язи ніг, підвищить витривалість і розвине гнучкість.

5. Мавпяча хода (Monkey Walk)

Техніка виконання
Стоячи на ногах, нахиліться вперед, тримаючи руки перед собою. Виконайте бічний крок, одночасно переміщаючи руки та ноги в сторону, імітуючи рухи макаки.

Що прокачуємо?
Вправа покращує координацію, зміцнює м’язи рук, плечей і кору, розвиває гнучкість та мобільність.

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


Яку атрибутику
використовують квадробери?


Учасники модного руху часто перевдягаються у представників фауни й замовляють в онлайн-магазинах маски котів, собак, вовків, ведмедів, а ще — пухнасті хвости, рукавички-налапники. Популярними варіантами є перевдягання у м’які комбінезони з каптурами-мордочками різних тварин чи використання в образі деталей, що імітують мавпу, лева, зайця абощо.

Що викликає занепокоєння у батьків, коли дитина займається квадробінгом?

Це абсолютно нова субкультура в українському просторі, тож викликає у батьків як легке занепокоєння, так і відвертий страх і супротив. Олії у вогонь підливає обговорення в соцмережах випадків агресії квадроберів — мовляв, підлітки в костюмах накидаються на перехожих, імітуючи агресивних диких тварин. А деякі діти й тинейджери буцім-то настільки вживаються у роль тварин, що зважуються на дегустування собачого чи котячого корму, носіння ошийників. Але все вищеописане — радше, рідкість і крайнощі.

Квадробінг — не психічне
захворювання
і не відхилення


У всі часи були субкультури, до яких дітям цікаво долучитись та відчути приналежність до тих чи тих цінностей, спробувати вжитися в роль і стиль, притаманні певній спільноті. Це про пошук ідентичності, свого місця у соціумі, про відчуття себе частиною чогось більшого, та ще й в оточенні однодумців. Мало яка субкультура не лякала батьків: дорослі не розуміють до кінця, «що за цим стоїть». І часто помиляються, забороняючи дитині приєднуватися до спільнот, мовляв, «їх там чекає щось жахливе, і взагалі — це якось ненормально виглядає».
Ось і історія нової субкультури квадроберів говорить нам про те, що нічого протизаконного чи «божевільного» в ній немає, її корені ростуть з Японії, а музику та візуальний контент цієї країни сучасна молодь просто обожнює! Насторожують лише поодинокі випадки агресії з боку учасників спільноти, про які є згадки в ЗМІ та соцмережах. Але ж ми з вами пам’ятаємо, що будь-які насильницькі дії — це погано, незважаючи на те, хто виконавець — людина у звичайному вбранні чи школяр із вушками та котячим хвостиком.

Як і дорослі, не всі діти вміють проживати внутрішню напругу екологічно і вчиняють акти агресії. А субкультура дає змогу «прикриватися маскою гри». Та й загалом, градус агресії зростає в українському суспільстві, це вельми поширене явище у країні, яка проживає війну.
Щодо ролей, які диктує та чи та субкультура. Не страшно, що йдеться про переодягання в костюми тварин, імітацію їхніх рухів. Хтось «грає» в класі у «драма-квін», хтось — в «експерта». Тож у ролі тваринок нічого поганого немає. Особливо зважаючи на те, що грають у квадроберів молодші підлітки та молодша школа — старшим дітям це не так цікаво. Бажання наслідувати тварин — не психічне захворювання і не відхилення. Батькам треба більше почитати про цю течію, обговорити цікаві моменти з дітьми — це хороший крок до формування атмосфери довіри. А якщо ви й досі дуже непокоїтесь, є хороша новина: участь у субкультурах це, зазвичай, ненадовго. Тож наберіться терпіння, є всі шанси, що це скоро мине, якщо не протистояти і не забороняти.

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


У чому різниця між
квадроберами і фурі?


Частенько люди плутають субкультури квадроберів та фурі. Насправді, рух фурі (їхня назва походить від англійського слова «пухнастий») виник значно раніше за квадроберський — у другій половині 20-го століття, і в Україні відомий понад 20 років. Його характерна ознака — перевдягання у тварин — героїв мультфільмів, коміксів, книг. Їхні персонажі мають «людські» характеристики: міміку, прямоходіння, інтелект. Фурі не виконують жодних спеціальних вправ, на відміну від квадроберів. Цікаво, що представники фурі — це, в основному, дорослі, для яких це своєрідне хобі з театральним нахилом, а не спосіб екстравагантно заявити про себе в соцмережах. До прикладу, європейська спільнота фурі Eurofurence зібрала понад 40 тисяч євро та у 2023 році задонатила ці кошти на рахунок української організації захисту тварин UAnimals.

На першому відео ФУРІ

А на другому відео КВАДРОБЕР

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


Квадробіка: що це і навіщо підлітки стрибають на чотирьох у костюмах котиків

Ну правда ж, у вас теж є фото, де ви танцюєте довкола ялинки у костюмі лисички, зайчика, ведмедика чи білочки? Але якщо колись діти перевдягалися у звірят напередодні нового року, то зараз це — найгарячіший і цілорічний фітнес-тренд серед дітей і підлітків. А ще це повноцінна молодіжна субкультура, що набирає мільйони вподобайок у соцмережах. Ми дослідили цей феномен та обговорила його із психологинею: чому молоді так цікаво уподібнюватися до тварин? Які переваги та недоліки в цієї дивацької субкультури і що найбільше лякає батьків у квадробінгу?

Квадробіка: що це і хто
вигадав цю дивину?


Квадробіка («квадро» — чотири + «аеробіка) — трендовий виток субкультури, що поєднує фізичну активність та імітацію рухів і звуків свійських і диких тварин. Основне у квадробіці — пересування на чотирьох кінцівках та виконання трюків — стрибки через перешкоди, швидкий біг. Усе це потребує від квадроберів витривалості, тренування балансу та координації.



Квадробічний рух започаткував японський спринтер Кенічі Іто. Він ще з дитинства потерпав від булінгу однолітків, які дражнили його «мавпенятком». Але вирішив не боротися проти прізвиська, а навпаки — максимально підіграти цьому образу й зробити його своєю перевагою. Він довго вивчав рухи мавп і став автором методики пересування на чотирьох кінцівках. Авжеж, пан Кенічі Іто за найменшої нагоди відтреновув свої «мавпячі скіли» та навіть ночував кілька днів в ізоляторі після затримання поліцією — його ідентифікували як психічно нестабільну особу. З того часу він намагався тренуватись у безлюдних лісах, але й там його мало не застрелив мисливець, прийнявши за дикого кабана. А вже у 2008 році «спортсмен-мавпа» легітимізував своє захоплення. І зафіксував його у Книзі рекордів Гіннеса, подолавши стометрівку на чотирьох всього за 18,58 секунди. З того часу в японця з’явилось чимало послідовників, а спортивний рух, що імітує поведінку тварин, швидко ширився світом. З’являлися нові трюки й рекорди, ролики про квадроберів, які агітують «за повернення до еволюційних коренів бодай через рух» збирали мільйони переглядів.

У чому суть тренування у стилі «квадробіка»?

Квадробіка — це, передусім, спосіб тренування, а не знімкування потенційно вірусних тіктоків. Цей незвичний спосіб привести тіло в тонус поєднує елементи аеробіки та калістеніки. І якщо про аеробіку чули всі, то щодо калістеніки є деякі питання. А це — фізичні вправи на роботу з вагою власного тіла, що зародились ще в Стародавній Греції та мали на меті підготувати воїнів до боїв. До прикладу — рух на чотирьох кінцівках, що імітують рухи ведмедя. Або вправа, коли людина намагається швидко пересуватись на чотирьох кінцівках і живіт при цьому направлений вгору, — саме такий рух готує бійців до ситуацій, коли вони можуть опинитися на спині і потрібно швидко підвестися із цієї позиції. Елементи квадробіки вже багато десятиліть використовують у бойових мистецтвах — від змішаних єдиноборств до бразильського джиу-джитсу та капоейри.

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


Як ви відноситесь до квадроберів?
So‘rovnoma
  •   Негативно
  •   Це лиш забава дітей
  •   Не знаю хто такі квадробери
8 ta ovoz


Video oldindan ko‘rish uchun mavjud emas
Telegram'da ko‘rish
Нічого незвичайного, просто квадробер у Львові перебігає по пішохідному переходу.

Квадробери — люди, які наслідують поведінку тварин.

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


В українських школах навчатимуться 12 років, а не 11 : з 2027 року запроваджується трирічна профільна середня освіта, - голова Міносвіти Лісовий

За його словами, учні зможуть обирати профілі відповідно до інтересів.

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


Продовження теми вище⬆️

Складіть разом правила по гаджетах всередині родини

Експертка пояснює, що часто батьки встановлюють правила, яких не планують дотримуватися.

Наприклад, батьки кажуть, що не можна не заносити гаджети в спальню. А самі заносять і там залипають.

Тому всі нюанси важливо проговорювати з дітьми, які правила встановлює родина разом. Поговоріть з дітьми про питання на кшталт:

- Коли ми маємо відкладати свої гаджети вдома?
- Як ми можемо допомагати один одному не залипати в телефони під час спільного родинного часу?
- Яку систему варто нам використати для зменшення залпипання в гаджети? Це може бути корзинка, куди кладемо всі гаджети в конкретний час. Або ставити на зарядку телефони в одному місці і не чіпати їх.


Практикуйте навички активного слухання разом

Сповіщення на гаджетах відволікають нашу увагу. Цьому важко протистояти. Деякі технології одразу продумували, аби вони викликали залежність. Тому зміна своїх звичок використання гаджетів потребує часу і практики. Як? Ось що можна зробити вдома:

- Підтримуйте контакт очей або дивитися на ділянку біля лиця, якщо важко итримувати контакт очей,
- Ставте підсумовуючі запитання, аби переконатися в чомусь
- Уникайте переривання чиєїсь думки чи розповіді, притримайте свою думку, допоки інший договорить.
- Рефлексуйте на почуте
- Слухайте, щоб зрозуміти, а не відповісти


Створіть робочу систему комунікацій

Часом бувають ситуації, коли треба щось терміново зробити – зателефонувати лікарю, здати звіт до дедлайну тощо, якісь повідомлення по школі для підлітків, на які треба відповісти якнайшвидше.

Тому ці моменти важливо проговорювати, аби не відкидати й не зневажувати сімейний час.

- В такому разі залишайтеся сфокусованими під час родинного спілкування, допоки не треба буде його перервати
- Будьте впевнені, що конкретно це відволікання справді виправдане і термінове
- Зробіть план продовження спілкування після вимушеного переривання спілкування
- Чітко встановлюйте кордони щодо робочих потреб


Створюйте родинний час разом

Разом обирайте те, як проводити час поза технологіями. Це може бути будь-що: разом вирішити погуляти на заході сонця містом, пограти настільні ігри, чи щось надворі, чи піти на морозиво тощо;

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


Залипання батьків у гаджети впливає на психічне здоров'я їхніх підлітків: дослідження.

Коли батьки відволікаються на свої телефони чи гаджети під час соціальних чи сімейних взаємодій, це може вплинути на психічне здоров’я їхніх дітей у підлітковому віці.

ака батьківська поведінка також пов’язана з вищим рівнем неуважності та симптомів гіперактивності на пізнішому етапі розвитку дитини, виявили дослідники.

«У медіа ми багато чуємо про те, що діти та підлітки проводять перед екраном, але забуваємо, що батьки також часто сидять перед екранами. Мминулі дослідження показують: поруч зі своїми дітьми батьки витрачають 1 хвилину з 3 на екран. Коли батьки використовують екрани, вони, швидше за все, пропустять, коли вони потрібні їхній дитині», – сказала Medscape провідна авторка дослідження, докторка філософії та доцентка кафедри соціальної психології Монреальського університету в Канаді Одрі-Енн Дено.

У рамках дослідження Дено та її колеги проаналізували групу матерів і 1303 підлітків 9-11 років, щоб виявити довгострокові зв’язки залипанням батьків у гаджети та психічним здоров'ям їхніх дітей.

Жінок запросили на дослідження під час їхньої вагітності у період з травня 2008 року по грудень 2010 року. Для цього дослідження підлітків оцінювали тричі — у віці 9 років (у 2020 році), 10 років (у 2021 році) та 11 років (у 2021 і 2022 роках).

Під час оцінювання підлітки заповнювали анкети щодо свого сприйняття батьківського залипання у гаджети та симптомів свого психічного здоров’я, таких як тривога, депресія, неуважність і гіперактивність. Дослідження зосередили на величині ефекту, а не на статистичній значущості.

Дані показали, що вищий рівень симптомів тривоги у дітей 9-10 років був пов'язаний з вищим рівнем залипання батьків у гаджети, коли дітям виповнилось 10-11 років.

Аналіз показав, що вищий рівень залипання батьків у гаджети, коли дітям було 9-10 років, був пов'язаний з вищим рівнем гіперактивності в них у 10-11 років та вищим рівнем неуважності у віці 11 років. Не було суттєвої різниці у статі.

Дено каже, що залипання батьків у гаджети має вплив на стан підлітків. Наприклад, вчені виявили, що коли підлітки мають вищий рівень тривоги, це може спонукати батьків більше залипати в гаджети. Тобто батьки можуть відчувати збентеження, коли їхні підлітки мають проблеми з психічним здоров’ям.

Крім того, більш високі рівні сприйнятої батьківської технічності у віці 9 і 10 років були перспективно пов'язані з вищим рівнем гіперактивності у віці 10 і 11 років і вищим рівнем неуважності у віці 11 років. Значних відмінностей за статтю не було.

«Ми виявили, що коли підлітки мають вищий рівень тривоги, це може спонукати батьків більше залипати в гаджети, — сказала Дено. – Це підкреслює, що батьки можуть відчувати труднощі, коли їхні підлітки мають проблеми з психічним здоров’ям. Ключовий висновок полягає в тому, що час, який батьки проводять за екраном, має значення, і він повинен стати частиною розмови, коли ми думаємо про психічне здоров’я дітей і підлітків».

Це дослідження проаналізувала також дитяча та підліткова психологиня, докторка Кейті Хьорлі для CNN. Вона розповідає, що регулярно чує від дітей та підлітків, що їхні батьки постійно критикують їх за залипання в телефони, але при цьому не зменшують власне залипання.

Підлітки розповідають, що їх бентежить, коли батьки не можуть сфокусувати свою увагу на них. Збентежені через брак уваги від батьків, вони зменшують негативні емоції… залипаючи в соцмережах і дивлячись там відео.

Батьки розповідають психологині схожі речі: коли намагаються витягти дітей з гаджетів і залучити до чогось, діти там ніби приклеєні. Зрештою, коли дістати дітей з гаджетів не вдається, батьки теж сідають і в инх залипають.

Тому психологиня каже і батькам, і дітям, змінити свої звички щодо гаджетів, щоб відновити в родині довіру та позитивну комунікацію. І це завдання – саме для батьків.

Як виправити ситуацію і уникнути погіршення читайте в наступному пості....

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


Чи можуть мобілізувати багатодітних батьків: роз'яснення ТЦК.

Запис у свідоцтві про народження про батьківство не завжди дає право на відстрочку.

Терцентри комплектування (ТЦК), коли йдеться про відстрочку для батьків трьох або більше дітей, звертають увагу на заборгованість по аліментах. Крім того, враховують усиновлених дітей і те, чи надходять виплати від рідного батька чи матері.

Про деталі мобілізації та призначення відстрочки для багатодітних йдеться у дописі Полтавського обласного ТЦК та СП, опубліковане на сторінці Facebook.

У дописі нагадали, що про право на відстрочку для батьків та матерів із трьома та більше неповнолітніми дітьми згадано у п. 3 статті 23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Зокрема, йдеться про те, що відстрочку надають громадянам, які утримують цих дітей і не мають боргів із виплати аліментів. Водночас військкоми звернули увагу на кілька окремих випадків, які випливають із цього положення закону.

"Батько трьох дітей не обов'язково має право на відстрочку", — йдеться у дописі ТЦК.


Відстрочки батькам та матерям трьох та більше дітей не буде, якщо особа:

- не живе з дітьми і має борг з аліментів понад три місяці
- не живе з дітьми і зовсім не платить аліментів
- має трьох і більше дітей, але один з них прийомний, а батько платить аліменти

Нагадаємо, військовозобов’язані в Україні під час воєнного стану зобов’язані проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) раз на рік — саме стільки діє довідка з висновком щодо придатності до служби.

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)




За видалення фото з каналу - вимагають гроші: батьків у Рівному застерігають про небезпечну групу.

Батьків у Рівному закликають уважно ставитися до спільнот в мережі, де проводять час їх діти.

Зокрема одразу у кількох школах на батьківських зборах попередили про існування Телеграм каналу, де діти викладають непристойності про вчителів, або й інтимні фото своїх однокласників.

Причому за видалення такої фотографії з каналу, чи розкриття особи, яка його надіслала - вимагають гроші. 


За нашими даними, цим питанням займається кіберполіція. На сьогодні доступ до цієї групи - не працює.

Втім, відомо, що подібні працювали не тільки і Рівному, але і в інших містах України. Тож це питання й надалі перебуватиме на контролі правоохоронців, та потребує батьківської пильності зокрема.

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


Батьків і опікунів дітей дошкільного та молодшого шкільного віку запрошують на безплатні вебінари “Турбота і взаємопідтримка”

Батьків та осіб, які піклуються про дітей віком від 0 до 8 років, запрошують на безплатні вебінари “Турбота і взаємопідтримка”.

Зареєструватися для участі в онлайн-заходах усі охочі можуть за посиланням.

Вебінари відбудуться 24 і 26 вересня о 19:00 у Zoom.

Під час онлайн-заходів учасники й спікери поговорять про важливість підтримки емоційного добробуту та розвитку дітей під час кризи та/або вимушеного переселення.

Зокрема, на батьків / опікунів чекають:

24 вересня – вебінар “Турбота про себе. Підтримка емоційного добробуту”: учасники й учасниці докладніше дізнаються про практичні інструменти підтримки власного емоційного здоров’я (особливо під час піклування про дітей), а також про ознаки стресу в дітей та ефективні методи його подолання.

26 вересня – вебінар “Навчання та розвиток через гру. Адаптація до змін”: учасники й учасниці зможуть опанувати стратегії підтримки допитливості та сприяння навчанню дитини через ігрові активності вдома. Крім того, батьки / опікуни отримають практичні поради, які допоможуть у подоланні стресу, викликаного значними змінами (наприклад, вимушеним переселенням).

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


Продовження теми вище☝️

Наслідки сварок батьків для дитини?

Зниження когнітивної діяльності
Дослідники з'ясували, що у родинах, де батьки часто сварилися, дітям було складніше регулювати свою увагу та емоції. Їхня здатність швидко розв'язати проблеми та бачити закономірність в новій інформації також була порушена.
Деякі дослідження показують, що життя в конфліктній родині значно підвищує шанси кинути школу та отримувати погані оцінки за навчання.

Проблеми стосунків
Вплив батьківських сварок збільшує ймовірність того, що діти ставитимуться до інших вороже. Вони починають вирішувати сварки між братами та сестрами, однолітками за допомогою тієї ж тактики, яку вони бачили у батьків.
Дітям також важко підтримувати здорові стосунки в дорослому віці, якщо вони звикли до сімейних негараздів, або вони можуть важко визначити, кому вони можуть довіряти в житті.

Проблеми з поведінкою
Конфлікти батьків пов'язують зі зростанням агресії, правопорушень і проблемами поведінки у дітей. Крім того, діти частіше мають соціальні проблеми та труднощі з адаптацією до школи.

Розлади харчування та фізичні проблеми
Декілька досліджень пов'язують розлади харчової поведінки, такі як анорексія та булімія, з високим рівнем сварок між батьками. У дитини також можуть бути фізичні наслідки, такі як проблеми зі сном, болі в животі або голові.

Зниження імунітету
Кожна сварка батьків для дитини є стресом, а стрес незмінно впливає на здоров'я навіть дорослої людини. Якщо дитина постійно перебуває у стресовій ситуації, імунітет організму знижується та виникають хвороби, які заведено називати психосоматичними. Тому найчастіше в конфліктних сім'ях діти постійно хворіють.

Вживання психоактивних речовин
Дослідники виявили, що проживання у родині з високим рівнем конфліктів підвищує ймовірність куріння, вейпінгу, запою та вживання марихуани порівняно з сім'єю з низьким рівнем конфліктів.

Негативний погляд на життя
Діти, які виховуються в конфліктних сім'ях, частіше негативно ставляться до своїх сімейних стосунків. Вони також частіше сприйматимуть себе негативно.

Дослідження показують, що діти, які виросли під впливом сварок батьків, можуть мати низьку самооцінку ті інші проблеми з психічним здоров'ям, і ці наслідки тривають у дорослому віці.

Як можна зменшити вплив сварки на дитину?

Бувають ситуації, коли дитина стала свідком сварки батьків попри всі намагання її від цього уберегти. В такій ситуації є кілька кроків, щоб зменшити вплив на дитину.

1. Обговоріть сварку. 
Хоча вам не обов'язково вдаватися в деталі, проведіть сімейну зустріч, щоб сказати: "Того вечора ми з татом посварилися, і це вийшло з-під контролю. У нас не було однакової думки щодо того, що було важливим для нас обох, але було неправильно так сваритися".

2. Заспокойте дитину. 
Підкресліть, що суперечка не вказує на більші проблеми. Запевніть їх, що ви все ще кохаєте одне одного і не збираєтеся розлучатися (але тільки, якщо це правдиве твердження).

3. Завершіть. Переконайтеся, що дитина зрозуміла, що попри сварки - ви міцна сім'я. Поясніть, що іноді трапляються сварки та суперечки, і люди можуть вийти з себе. Однак ви всі любите один одного, попри розбіжності.

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


Чому батькам не варто сваритися в присутності дитини: які можуть бути наслідки.

Сварка чи суперечка між батьками - звична річ, яка буває навіть у тих родинах, де все добре. Однак батькам потрібно пам'ятати, що їхні розмови, особливо на підвищених тонах - не для дитини. Бо це може мати дуже неприємні, а інколи навіть і страшні наслідки.

Як сварки батьків впливають на дитину?

Те, як батьки вирішують свої розбіжності, можуть вплинути на дітей на все життя. Незалежно від того, наскільки здорові стосунки в парі, сварки все одно можуть виникнути. Діти через це можуть страждати та мати негативні наслідки у майбутньому.

Дослідження показують, що сварки батьків впливають на психічне та навіть на фізичне здоров'я їхніх дітей. Вони збільшують ризик виникнення депресії, тривоги, знижують самооцінку та погіршують почуття безпеки.

Фізичні сварки, образи та тактика "мовчазного поводження" - це лише деякі з токсичних взаємодій, які можуть завдати емоційної шкоди дитині в довгостроковій перспективі.

Як шкодять дитині сварки батьків?

Незахищеність. 
Сварки підривають почуття безпеки дітей щодо стабільності сім'ї. Діти, на яких впливають численні сварки, можуть хвилюватися про розлучення або думати, коли закінчиться мовчазне ставлення одного з батьків. Їм стає важко мати відчуття нормальності в родині, оскільки сварки можуть бути непередбачуваними.

Стосунки батьків і дітей. 
Конфліктні ситуації викликають стрес, а батьки у стресі, значно менше часу починають приділяти дитині. Крім того, це може впливати на якість стосунків, оскільки батькам важче виявляти теплоту та прихильність, коли вони сердяться один на одного.

Стресове середовище. Часті сварки та навіть бійки - це великий стрес для дітей, який може бути страшним. Стрес може вплинути на їхнє фізичне та психологічне благополуччя та перешкодити нормальному, здоровому розвитку.

Продовження нижче...

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


В Україні розробили застосунок для дітей про пожежну безпеку – “Рятівничок”. Він призначений для дітей віком від 6 до 12 років.

Його розробила Державна служба України з надзвичайних ситуацій разом з партнерами, йдеться на сайті ДСНС, пише ПІК.

У “Рятівничку” діти можуть переглянути навчальні відео та пройти 10 захопливих рівнів, кожен з яких навчає важливих безпекових навичок, що допомагають запобігати пожежам і правильно реагувати на надзвичайні ситуації. Гра містить веселі та інтерактивні мініігри, що дозволяють дітям відчути себе справжніми вогнеборцями, ліквідовувати пожежі, евакуйовувати людей та надавати їм першу домедичну допомогу.

“Гра “Рятівничок” спрямована на те, аби в цікавій формі навчити їх основним правилам пожежної безпеки та зберегти найцінніше – життя”, – зазначив тво директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Олександр Чекригін.

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


Поради батькам як підтримати дитину якщо вона чогось боїться чи не може впоратися.

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


Психологи регулярно нагадують батькам, що діти дуже чутливі до психічного та емоційного стану мами й тата. Тому варто звертати увагу на свій настрій, свій стан, щоб не нашкодити дитині. Крім того, дітлахи можуть більше вередувати, плакати та перебувати у пригніченому настрої - саме через е, що поруч з ними батьки, які емоційно вигоріли.

Як не нашкодити дитині, коли дорослі перебувають на межі емоційного вигоряння.

Психіка може просто не витримувати
Спілкування дорослих між собою - це горизонтальна взаємодія. Тобто, ви отримуєте задоволення від спілкування, однак ви не відповідаєте один за одного.

З дитиною ситуація набагато складніша, бо це - вертикальна взаємодія, бо ви відповідаєте за дитину. І ваше емоційне виснаження може бути пов'язане не тільки з зовнішніми факторами, але й з внутрішніми - всередині родини.

Для емоційного вигоряння можуть провокувати декілька основних чинників:

Складна родинна ситуація. Діти-погодки, допомоги від інших родичів немає, діти часто хворіють, бракує грошей. Проблеми накопичуються і нашаровуються одна на одну, тому психіка перестає витримувати навантаження.

Життя у великому місті. Мегаполіс, на жаль, не є сприятливою місцевістю для підтримки горизонтальних відносин з друзями, необхідних для душевної гармонії. Доволі часто мама залишається замкнутою у чотирьох стінах з дитиною (або дітьми), за яких постійно відповідає.

Відсутність допомоги. Бабусі далеко, чоловік постійно на роботі, на няню грошей немає, мама фактично залишається без соціальних зв'язків. У таких умовах немає можливості не те щоб приділяти час собі, а й елементарно на то, щоб нормально сходити до туалету, в душ чи поїсти. І таке зустрічається у багатьох родинах.

Чому діти поводяться гірше
Однією з найяскравіших ознак емоційного виснаження є те, що відпочинок зовсім не допомагає. Ви спите всю ніч, а ранок почуваєтеся так, ніби вагони розвантажували.

Ввечері є інша проблема - дуже важко заснути. І так - днями та тижнями, по колу. І будь-які фізичні відхилення фактично і є тими самими тривожними дзвіночками.

Уявіть собі резервуар (енергетичні ресурси людини). Коли він наповнений, ми бадьорі, маємо сили та впевнені у своїх рухах. Коли поруч починає вередувати дитина, ми не впадаємо у транс, а одразу знаходимо вихід, як його заспокоїти та відволікти.

Коли цей резервуар порожній, а поруч діти, які ніби навмисно ще більше вередують та бешкетують, ми можемо відчувати лише роздратованість та злість. І це відбивається на малюках, бо такі батьки можуть підвищити голос, нагримати на дитину, не стримати свої негативні емоції.

Що ж робити батькам з емоційним вигорянням
Відпочивайте та не втрачайте горизонтальних відносин. Зустрічайтеся з друзями та колегами, проводьте час на природі, знаходьте можливість, аби повноцінно виспатися та відпочити.

Відчувайте успіх. Якщо дитина певний час хворіла, а завдяки вашим зусиллям почувається краще, то акцентуйте на цьому свою увагу.

Знайдіть хобі. Нехай це буде заняття, яке приносить вам задоволення.

Якість сну. Не ігноруйте цей пункт, бо якісний сон має дуже велике значення для вашого емоційного стану.

Змінюйте своє життя щодня. Не раз на рік відпочинок на морі без дітей, а маленькі кроки, що надають різнобарв'я повсякденності.

Припиніть гонитву за досконалістю. Всі ці ідеальні матусі, яких ви бачите в інтернеті - це лише ілюзія. У всіх бувають хороші та погані дні, у всіх є проблеми, зрозумійте це.

Просіть про допомогу. Не стидайтеся попросити про допомогу, коли вам вона вкрай потрібна. Це можуть бути друзі, сусіди, родичі, члени родини. Скажіть прямо, що у вас опускаються руки й потрібно, щоб хтось був поруч. Шукайте групи з молодими батьками, таких самих мам, які можуть вас зрозуміти та надати підтримку.

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


Виплати ВПО на дитину: чи впливає місце навчання і працевлаштування батьків.

Діти-переселенці мають право на щомісячну виплату від держави у розмірі 3 тисяч гривень. Та за різних причин і дорослих переселенців, і дітей можуть позбавити цих виплат.

Чи впливає на призначення виплати ВПО на дитину її місце навчання і працевлаштування її батьків, пояснює юридичний порадник для ВПО.

Виплати ВПО на дитину: що впливає

Місце та форма навчання дитини не впливає на право призначення виплат ВПО у разі:

призначення допомоги на проживання вперше;
продовження виплат на наступний шестимісячний період, якщо батьки дитини працюють, займаються підприємницькою діяльністю, зареєстровані в Центрі зайнятості або іншим чином мають статус офіційно зайнятих.

Місцезнаходження закладу освіти, в якому навчається дитина неважливе. Тобто діти можуть продовжувати вчитися у школах “за пропискою”.

На призначення виплат впливає зайнятість батьків дитини. Згідно з Порядком надання допомоги на проживання ВПО, один з батьків може бути незайнятим, якщо:

доглядає за дитиною до досягнення нею 3-річного віку або протягом часу, визначеного в медичному висновку ЛКК, але не більш як до досягнення нею 6-річного віку;
доглядає за дитиною з інвалідністю віком до 18 років;
виховує дитину/дітей віком до 18 років та фактичним місцем проживання родини є територія бойових дій;
родина проживає на відносно безпечній території, але дитина навчається онлайн (повністю або частково).

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)


Поліція Києва провела профілактичні бесіди з учнями, які змусили 11-річного хлопчика прибирати шкільну вбиральню, та склала протоколи на їхніх батьків. За невиконання батьківських обов'язків їм загрожує штраф. Про це повідомила поліція Києва.

Інцидент став відомий після того, як поліцейські виявили відео у телеграм-каналі, де група семикласників примушує молодшого учня до прибирання. Один із школярів знімав відео, яке згодом було опубліковане в мережі.

Ювенальні поліцейські Голосіївського району швидко ідентифікували навчальний заклад та всіх учасників інциденту. Після спільної розмови з адміністрацією школи, діти визнали свою провину та пообіцяли більше не принижувати інших.

Батьків трьох учасників події притягнули до відповідальності за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання обов’язків щодо виховання дітей), що передбачає штраф.

Поліція закликала батьків приділяти більше уваги вихованню дітей і вчити їх поважати оточуючих, а також повідомляти про такі випадки вчителям або правоохоронцям.

Підпишись ➡️Я Ти Ми (Батьки)

20 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.