Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди


Kanal geosi va tili: ko‘rsatilmagan, Ruscha


📘 Про бібліотеку, книжки і не тільки 📚🇺🇦❤️
📔 Найкраща бібліотека 2020 року 🥇
📘 Телеграм бот для пошуку та замовлення книг @solomaLibBot
📲 243 74 90
🌍 Київ, Солом'янський р-н, вулиця Освіти, 14а

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Kanal geosi va tili
ko‘rsatilmagan, Ruscha
Statistika
Postlar filtri


❤️ Радо ділимося новиною!

🤗 З січня-2025 ми відновлюємо роботу нашого Читацького Клубу на Освіти, і відтепер зустрічатимемося із вами, затяті книголюби Києва, кожного останнього четверга місяця для обговорення книжок, які викликають щирий захват у нас самих і в наших читачів!

📕 Перша книжка, яку пропонуємо вашій увазі, - "Людей любити, речі використовувати. Іншої ради нема", бестселер "The New York Times", "The Washington Post", "BBC", "Forbes" та "USA Today". Її українська версія побачила світ 2023 року в харківському видавництві "Vivat"

📌 …А розпочинається вона з того, як пандемія ковіду перевернула дриґом догори й поставила під сумнів усі наші цінності, надбання й пожитки.

📌 Війна робить з нами те саме. Тож нині так важливо дати раду собі самим, аби нам було легше зберігати цілісність серед невизначеності й допомагати іншим. Адже людина може бути по-справжньому щаслива лише тоді, коли живе усвідомлене життя в плідній взаємодії з іншими.


🤩 Друзі, а в суботу 25 січня о 15:00 в Центральній бібліотеці Солом'янки надзвичайна подія - презентація книги "Як дитині потрапити в кіно. Практичний посібник для батьків"!

😀 До нас завітає пані Наталія Дорошенко, авторка книжки й кастинг-директор для акторів в підгузках (та старше), аби ближче познайомити усіх охочих з тим, як працює кіно-рекламно-серіальна індустрія, з чого краще починати акторську карʼєру і визначитись, чи це ваше взагалі?

🤓 Тож якщо ви дорослі, відповідальні, і давно мріяли про майбутню кінокар’єру для своєї талановитої дитини, молодших братика-сестрички чи й онуків, то ця зустріч - саме для вас! І, звісно, якщо вам просто цікава ця тема, - заплануйте собі, буде пізнавально!

❓❓❓ І так, готуйте свої запитання щодо кастингів, пошуків зйомок та всього, що стосується зйомок в кіно, які ви гарантовано зможете поставити нашій гості! Впевнені, вас завжди цікавила безліч запитань, їх просто не було кому поставити. Аж тут - така нагода!

🤗 До зустрічі!
🫂 Вхід вільний.
👥 Укриття є.


🎄 Україна колядує від Різдва до Стрітення!
💫 Колядування – давня традиція, яка збереглася до наших днів.
Цей період вважали часом переходу від темряви до світла, адже день поступово збільшувався. Наші предки співали колядки від Різдва і аж до Стрітення – часу, коли зима зустрічається з весною. Святковий період супроводжувався побажаннями добра та достатку .
🤗 Запрошуємо вас на незабутню подію, де прозвучать автентичні українські колядки у виконанні етно-гурту "Буття" та Василя Живосила Лютого!
🗓 Коли? Неділя, 19 січня, о 12:00
📍 Де? Центральна бібліотека Сковороди
👥 Вхід вільний.
💬 Укриття є.


💙💛 Наступної неділі, 12 січня о 12:00 запрошуємо всіх шанувальників і друзів Галини Яблонської розділити з нами радість - презентацію довгоочікуваної збірки її поезій "Всього бувало у житті..."!

📓 Авторка книги є свідком багатьох історичних подій в Україні та потужною рушійною силою українського культурного процесу від світанку Незалежності й донині. 🇺🇦

💎 Однак у книзі легенда українського театру та кінематографу скидає з себе всі титули й акторські шати і постає цілісною, масштабною, вдумливою особистістю і, разом з тим, - одвічним шукачем істини, що відкидає все зайве і зважає лише на головне:
💬 Всього бувало у житті -
І злети, і падіння...
Та треба все пройти
В ім'я прозріння!

🤗 Ми знаємо, що на вихід цієї книжки чекала не тільки Галина Гілярівна. Насправді, її чекало чимало людей, і багато з них долучилися до видання. Тож до зустрічі в теплому колі друзів і меценатів!

🫂 Вхід вільний.
👥 Укриття є.▫️


📚А ми продовжуємо наш новий цикл лекцій "Видатні імена Солом'янського району". Наш колега, провідний бібліотекар з краєзнавчої роботи, краєзнавець Олександр Михайлик вже готує для вас четверту розповідь. Вона буде доволі незвичайною. Адже ми будемо говорити про постать, яка жила дуже давно, ще в 14 столітті. І цією постаттю є князь Володимир Ольгердович.

📜Ви здивовані? Але згадайте, що з 2022 року в селищі Совки існує провулок Князя Володимира Ольгердовича. І це не випадковість. Адже у тій місцині колись існував заміський двір Володимерка, де жив князь! Ми дізнаємося, де саме він існував.

🏛Перший київський князь з династії Гедиміновичів, засновник та будівничий Київського замку, ініціатор перебудови міста. Грамоти, які він видав власникам земель, і протягом наступних століть були підставою для підтвердження прав на землі. Він карбував монети, мав власне військо, був вмілим воєначальником.
🤗Чекаємо на вас, дорогі друзі, у нашій бібліотеці в середу 15 січня о 16:00.
До зустрічі!
🏛Місце: вул. Освіти, 14а


✍️9 січня 2025 року виповнюється 135 з дня народження Карела Чапека – видатного чеського письменника, фантаста.
✍️Карел Чапек народився 9 січня 1890 року в селі Малі Святоновиці. Писав з 11 років, а коли йому було 14, видання «Неділя» опублікувало дві його поеми.
👉Його брат Йозеф Чапек вигадав слово «робот», а Карел Чапек вперше вжив його у п’єсі «Р.У.Р.».
📚Чапек багато працював у жанрі короткого оповідання, де використовуючи все багатство чеської мови, дотепно, з гумором описував людські життєві історії та суспільні проблеми.
✍️По п’ятницях у саду Карела Чапека збирався Клуб інтелектуалів, який відвідував часом і президент Чехословаччини Томаш Масарик, з яким Чапек був дружній
📜Письменник передчасно помер 25 грудня 1938 року від запалення легень.
👉2022 року пам’ять про письменника вшанована у нашому районі – колишня вулиця Юліуса Фучика перейменована на честь Карела Чапека.
📚У нашій бібліотеці є такі книги Карела Чапека:
«Оповідання з обох кишень»
«Бесіди з Т.Г. Масариком»
Та двотомове видання творів


🧑👧 Друзі, на ваше замовлення ми розширюємо межі 📙Творчих читань! 📘

😌 Ми не тільки бібліотекарки, а ще й мами, які працюють, тож розуміємо, як важко суміщати гармонійний розвиток дітей із робочими буднями, тим паче під час війни. Але нині так важливо дати дітям правильний фокус та змогу "випустити пару"!

🤗 Отже, з 18 січня додатково зустрічатимемося ще й у суботу (двічі на місяць!) о 12:00, аби дати можливість почитати Книжку Тижня тим, хто дуже хотів би, але не може у вівторок. 

📘 Знайомство з цікавезними книжками гріх пропускати! Одна з них, "Ненудна наука для тих, кому від 7 до 107 років", дає відповіді на безліч складних питань із багатьох галузей знань: астрономії, фізики, природничих наук, технологій, історії... Відповіді й роз’яснення, створені журналістами-науковцями, подано простою мовою, цікаво й дотепно. А смішні ілюстрації не дають занудьгувати.

Тож чекаємо на любих читайликів з нетерпінням наступного вівторка та суботи, що за ним !


📚8 січня запрошуємо до нашої бібліотеки на цікаву лекцію
"Пам'ятки Ірпеня" від дослідника-краєзнавця В'ячеслава Жмихова

📜В’ячеслав Жмихов у грудні вже знайомив нас із пам'ятками Фастова. А тепер хоче розповісти про пам'ятки одного з міст-супутників Києва - Ірпеня.

🏡Ірпінь відносно молоде місто, засноване на початку 20 століття, а тепер і одне з Міст-героїв новітньої війни, славиться своїми чудовими парками та іншими цікавинками.

🤗Тож В’ячеслав Жмихов хоче поділитися своїми враженнями від Ірпеня з вами, дорогі друзі! Розповісти про історію міста та основні пам'ятки.

🖐До зустрічі!

🏦Місце: вул. Освіти, 14а

🗓 Дата: 8 січня

⏱️ Час: 16:00


#мемотека
Щедруємо в бібліотеці: на здоров’я, на знання, і обов’язково на Перемогу України! 🎄📘✨

В головних ролях: Ігор Якубовський та Олександр Михайлик
Вдячні нашій читачці пані Ірині Бондар-Лівобережній за чудовий мем!


🗺Одним із найважливіших (і найцікавіших!) джерел дослідження історії Києва завжди були карти. Починаючи із ХVII століття було укладено величезну кількість планів та карт нашого міста. Київ у ХХ столітті зазнав чи не найбільшого розвитку, тож і карти невпинно фіксували появу нових магістралей, районів, маршрутів транспорту. Цей розвиток триває.
🚇🏗🏢Було завершено забудову масиву Вигурівщина-Троєщина, постали квартали масивів Осокорки та Позняки. Вже у XXI столітті на околицях міста з’явилися котеджні містечка. Набули звичного вигляду червона, синя та зелена лінії метрополітену. Змінилися назви вулиць. Процес було започатковано на початку 1990-х і триває дотепер. Все це зафіксували численні карти міста.
🗺📖Пропонуємо переглянути колекцію оригінальних карт, схем та атласів Києва періоду з 1990 року й донині українською, англійською, російською мовами із фондів Центральної бібліотеки Солом'янки імені Григорія Сковороди, яку передав бібліотеці краєзнавець Олександр Михайлик.
👉Виставка триватиме до 16 січня


З 2025!
#мемотека


🌲Дорога наша бібліотечна родино!
У ці останні миті року, що минає дякуємо кожному з вас за підтримку, довіру й любов до нашої бібліотеки.
Нехай прийдешній 2025-й стане роком Перемоги, відновлення й тепла у наших серцях. Бажаємо щастя, натхнення та можливості обійняти найдорожчих людей!
З вірою у краще завтра, ваша бібліотека💙💛


📜Друзі! Думаємо, усі ви чули про Межигір'я. Це без перебільшення унікальне місце із неймовірною історією. А чи хотіли б ви дізнатися про Межигір'я більше? Відкрити для себе його таємниці, поринути у незвичайну історію?
📚Тоді запрошуємо вас до нашої бібліотеки вже найближчої неділі. Адже до нас завітає спеціальний гість - краєзнавець та екскурсовод Геннадій Ніколаєнко, автор книги (у співавторстві із Валентиною Осиповою) під промовистою назвою "Межигір'я - Український Єрусалим"! Він розповість про історію Межигір'я, надзвичайно багату та захопливу, його сакральне значення.
🤗Зацікавилися? Тоді до зустрічі вже найближчої неділі, 5 січня, о 12:00!
🏦Місце: вулиця Освіти, 14-А, Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди


🌲❄️Друзі, а ми відкриваємо 2025 рік цікавою подією! Чи замислювалися ви над тим, як святкували Різдво і Новий рік у Києві в 19-на початку 20 століття?

📜❄️У середу 1 січня наш колега, провідний бібліотекар з краєзнавчої роботи, краєзнавець Олександр Михайлик (а ми разом із ним) здійснимо віртуальну мандрівку в Київ тих часів!

🌲📚🎼Ми дізнаємося, як кияни готувалися до Різдва і Нового року, що готували на святкову вечерю, як прикрашали оселі. Які відзначали ці свята. Що бажали один одному і які пісні звучали.

🤗Тож якщо ви хочете відкрити для себе, як відзначав ці свята старий Київ - вам до нас! Чекаємо на вас, наші дорогі друзі, в середу 1 січня 2025 року о 16:00!

🖼 На фото, яким проілюстровано афішу - Михайлівська площа. Листівка 1900-х років. Надано Оленою Насировою


🌳🌲🍁❄️Київ мальовничий за будь-якої пори - навесні, коли квітнуть дерева, влітку, весь у зелених хвилях парків та садів, восени – золотавий і багряний, і взимку – подібний до білосніжної фати нареченої. Київ фотографували в усі пор року і зима – не виняток. Втім, з величезного масиву фотографії та листівок Києва з кінця 19 століття і до сьогодні зимових сюжетів значно менше, аніж весняних чи осінніх.

🖼📜Вони здебільшого охоплюють 1960-1980-і роки, проте є і декілька фото ще початку 20 століття. На них здебільшого впізнавані місця - Хрещатик
і його околиці, Контрактова площа, пам’ятник Богдану Хмельницькому, Володимирський собор, Верховна рада, парк Слави та інші. Проте є і декілька аматорських фото зимового Києва, які є справжніми фотозагадками.

📜❄️Тож запрошуємо переглянути листівки та фото зимового Києва, що зберігаються в колекції нашої бібліотеки і поринути у атмосферу
засніженого міста минулих десятиліть.


🎧📜А наша бібліотека започаткувала ще один дуже цікавий краєзнавчий проєкт - цикл подкастів "Солом'янка. Історія твого району"!
📚Кожен подкаст відкриє для вас сторінки історії усіх місцевостей нашого району!
🎧Тож слухайте наш третій випуск, присвячений місцевості Олександрівська слобідка. Подкасти ведуть наші колеги, головний бібліотекар по організації масових заходів, поетеса Тетяна Яровицина та провідний бібліотекар з краєзнавчої роботи, письменник-краєзнавець Олександр Михайлик.
📜📖А наступна наша лекція буде присвячена місцевості Батиєва гора! Тож слухайте нас та відкривайте для себе цікаве про Солом'янський район!
Посилання: https://youtu.be/LWZS1gCPQdk?si=zeO40S2Uqb4xnnPV


⛪️📜А наш новий цикл лекцій "Храми Солом'янського району" триває! Наш колега, провідний бібліотекар з краєзнавчої роботи, краєзнавець Олександр вже готує для вас наступну розповідь.

⛪️Присвячено лекцію буде втраченій церкві св. Марії Магдалини на Шулявці. Це надзвичайно цікавий храм! Скажімо, його архітектор виконав проєкт безкоштовно, а сам храм зводився на благодійні кошти, що залишилися з фонду будівництва іншої церкви! Саме в цій церкві було охрещено Бориса Патона.

📚📜🏛Дізнаємося про долю храму у радянський час - закриття і знищення у 1935 році. І паралельне будівництво школи. Втім, зберігся дотепер колишній будинок священника.

🤗Чекаємо на вас у нашій бібліотеці в середу 25 грудня о 16:00. До зустрічі!


📚 Микола Лукаш: геній перекладу та культури

19 грудня святкуємо 105-річчя від дня народження Миколи Лукаша — видатного перекладача, поліглота й мовознавця, який відкрив українцям світову літературу.

💡 Хто він?
Микола Лукаш — шістдесятник, перекладач, що говорив понад 20 мовами. Він подарував нам «Фауста» Гете, «Декамерон» Бокаччо, твори Лорки, Бернса, Шиллера, Гейне та багато інших шедеврів світової класики. Його переклади настільки майстерні, що їх вважають окремими творами!

✨👉🏻 Кілька цікавих фактів про Лукаша:
1. Майбутній мовознавець до чотирьох років не міг говорити. Після нетривалого проживання із ромами, заговорив та вивчив їхню мову.
2. Був автором фразеологічного та інших словників, а також збирав унікальні українські слова.
3. Публічно підтримав Івана Дзюбу та пропонував відбути за нього покарання. Це коштувало Лукашу роботи та визнання в радянські часи.
4. Обожнював футбол і київське «Динамо». Часто грав у доміно в Маріїнському парку.


Микола Лукаш – це людина, яка показала, що українська мова здатна передати найтонші нюанси світової культури.

Давайте пам'ятати про його внесок і читати твори, які він переклав! 📖

#бібліотекаСковороди #бібліотекиСоломянки #бібліотека_Сковороди #бібліотеки_Соломянки
📚 Читай в Бібліотеці Сковороди | Facebook | Instagram | Сайт


🧑‍🦰👧 На 📘 Творчих Читаннях 📘 24 грудня поринемо у 🌲 "Різдво у лісі" - книжку знаного шведського письменника і сценариста Ульфа Старка, проілюстровану шведською художницею і письменницею Евою Еріксон.

🌟 Ми вже знайомі з повістю Старка “Чи вмієш ти свистати, Юґанно?”, і вона виявилася дуже й дуже глибокою...

🌟 А що ж там з 🌲Різдвом у лісі🌲?

🎅 Герой книжки – гном Буркотун, розсердившись через втрачену шапку і рукавиці, не хоче святкувати. Чи вдасться друзям, що його розшукують, зустріти свято в родинному затишку? Бо загалом Буркотун - добрий малий, без якого Різдво не настане.

☝️ Книгу видано за підтримки Посольства Швеції в Україні та Swedish Arts Council. 🌟


🌀 Наступної неділі, 22 грудня, запрошуємо шанувальників поезії поринути у ❄️ Різдвяну заметіль ❄️, яку ми самі й створимо - улюбленими віршами про магію різдвяних і новорічних свят; про незабутній аромат 🎄ялинки і мандаринів 🍊 про подарунки, 🎁 на які ми так чекали в дитинстві; про справжню зиму - хуртовину-віхолу, сніг, сніжок... 🌨️

✨ До зустрічі, друзі! А тим, хто ще не мав нагоди до нас долучитися, нагадуємо, що раз на місяць, у теплому дружному колі ми у поетичній резиденції Центральна бібліотека Солом'янки імені Григорія Сковороди осягаємо мистецтво самозцілення - читаємо свою улюблену і відкриваємо чудову незнану лірику завдяки іншим учасникам читань! Хочете вірте, хочете ні, та в такі миті народжується магія! ✨

🎄 Умови участі прості🎄:

❄️ Любити та сприймати поетичне слово.
❄️ Воліти озвучити вірші українських класиків, сучасних українських поетів, а за бажання - і перекладів світової класики українською.
❄️ Слухати уважно - а раптом у якомусь з віршів закодоване добре послання саме для вас?

20 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.