💸
Оподаткування фізичних осіб від інвестиційної діяльності (частина 2)📈Сьогодні поговоримо про оподаткування дивідендів з акційСлід почати з того, що факт нарахування дивідендів на ваш брокерський рахунок, як і факт продажу або погашення активу, зобов'язує вас подати податкову декларацію.
Для оподаткування дивідендів з акцій виділяють походження дивідендів:
🔹 з країни, з якою Словацька Республіка уклала угоду про уникнення подвійного оподаткування (країна, що співпрацює);
🔹 з країни, з якою Словацька Республіка не уклала угоди про уникнення подвійного оподаткування (країна, що не співпрацює).
Будь-яка держава, яка уклала міжнародний договір про уникнення подвійного оподаткування зі Словацькою Республікою, вважається державою, що співпрацює.
Список держав, які співпрацюють, опублікований на сайті Міністерства фінансів Словацької Республіки. Держави, яких немає в списку, вважаються державами, які не співпрацюють.
Такі дивіденди оподатковуються за ставкою:
🔸
7% - якщо вони походять з країни, яка співпрацює;
🔸
35% - якщо вони походять з країни, яка не співпрацює.
Наприклад:
🇺🇸 США - є країною, що співпрацює. Відповідно дивіденди, які виплачують компанії, які зареєстровані в США, оподатковуються за ставкою 7%. Але так як за законодавством США з дивідендів таких компаній США утримує 15%, то, відповідно, в Словаччині ви нічого не платите.
🇮🇪 Ірландія - є країною, що співпрацює. Відповідно дивіденди, які виплачують компанії, які зареєстровані в Ірландії, оподатковуються за ставкою 7%. Законодавство Ірландії не передбачає утримання податку з дивідендів для нерезидентів. Тобто податок в Ірландії не утримується. Відповідно в Словаччині ви маєте сплатити 7% з дивідендів.
🇪🇬 Єгипет - є країною, яка не співпрацює. Єгипет утримує з нерезидентів податок на дивіденди у розмірі 5%, якщо акція котирується на єгипетській біржі EGX, та 10% якщо акція не котирується на єгипетській біржі. Не зважаючи на це, в Словаччині ви ще додатково сплатите 35% податку.
#iPlanSlovakia #Словаччина #податки #оподаткуваннявСловаччині