Релігієзнавчий Хробак


Kanal geosi va tili: ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa: ko‘rsatilmagan


Канал Олега Кисельова про книги з релігієзнаства

Связанные каналы

Kanal geosi va tili
ko‘rsatilmagan, ko‘rsatilmagan
Toifa
ko‘rsatilmagan
Statistika
Postlar filtri


Релігія у часи війни: моніторинг пошкоджених споруд та змін у діяльності громад. Звіт за проєктом «Релігія в огні» (24 лютого 2022 року - 24 серпня 2024 року). Київ: Видавництво Руслана Халікова, 2024. 34 с.
ISBN 978-617-8310-30-1
 
Проєкт «Релігія в огні: документування воєнних злочинів Росії проти релігійних громад України» був ініційований у березні 2022 року громадською організацією «Майстерня академічного релігієзнавства». Проєкт покликаний фіксувати та документувати факти пошкодження релігійних споруд внаслідок російської військової агресії, а також аналізувати зміни у релігійних громадах України після повномасштабного вторгнення. Зібрані матеріали можуть бути використані у наукових дослідженнях впливу війни на релігійне життя України, у підготовці звітів вітчизняними та міжнародними громадськими і правозахисними організаціями. Усі матеріали будуть передані в органи державної влади і правоохоронні органи для відновлення справедливості й притягнення до відповідальності держави-агресора. 
#R_W


Новий анімізм: хрестоматія \ упор. В. Щепанський. Київ: Вид. Руслана Халікова, 2024. 263 с.
ISBN 978-617-8310-24-0
 
«Новий анімізм: хрестоматія» – це збірник наукових статей та тематичних роздумів, присвячений вивченню анімізму в контексті сучасної культурно-філософської дискусії. Зібрані текстові матеріали охоплюють широкий спектр тематик, включаючи історичні корені анімізму, його філософське та богословське значення, а також вплив на сучасні аспекти культури, технологію та екологію. На думку упорядника збірник сприятиме кращому розумінню та аналізу анімізму як явища, що посідає важливе місце в історії релігії та сучасному світі.


Релігія і війна: сучасний український контекст: Колективна монографія. За ред. Г. Кулагіної-Стадніченко, О. Недавньої. Київ: Ін-тут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, 2024. 94 с.
ISBN 978-617-14-0275-1

Монографія пропонує осмислення тих викликів у релігійному житті України, які актуалізувались з повномасштабним військовим вторгненням Росії до суверенної України. Показано, що релігія не лише впливає на свідомість людей, формує відповідні світоглядні орієнтири, а й вирішує долю Українського світу, людства загалом. Доведено, що релігія не може займати роль стороннього спостерігача, коли чиняться злочини проти людяності. Для дослідників релігії провідним залишається принцип контекстуальності, що підсилює значущість принципів історичності та незаангажованості. Авторами розглянуті різні аспекти трансформацій, що відбуваються на релігійній мапі України під час військової агресії російської імперії, підкреслена роль релігії як чинника національної безпеки, її взаємозв’язок з державними інституціями.
#R_W


Давньоєгипетська література в українських перекладах / ред. та упоряд. Миколи Тарасенка; Київ-Харків: Видавець Олександр Савчук, 2022. 256 с.
ISBN 978-617-7538-89-8
 
У книзі зібрані переклади давньоєгипетських літературних творів, релігійних та храмових текстів українською мовою. В збірнику представлено перші переклади давньоєгипетських творів, які були зроблені І. Франком і Л. Українкою з європейських мов наприкінці XIX ст. Подано розділ, присвячений літературі Середнього царства, з «Історії Стародавнього Сходу» Б. Тураєва, в якому надані переклади класичних давньоєгипетських літературних і дидактичних творів. Опубліковано переклади літературних творів, виданих у 1960-ті роки видатним М. Антоновичем. Зібрані переклади низки текстів, опублікованих українськими єгиптологами в ХХІ столітті (М. Тарасенко, О. Заплетнюк). Вперше опубліковано українські переклади давньоєгипетських творів, виконані молодою генерацією українських єгиптологів: Д. Зіборовою, Д. Герейхановою, Н. Бондаренко, В. Мотою.


Скочиляс І. «Slavia Unita» в історії та культурі Київської митрополії кінця XVI – XVIII cт. Зб. наук. праць / упор.: О. Вінниченко, О. Вінниченко, І.Скочиляс, Я.Федорук, М. Яременко. Київ: Видавництво УКУ, 2024. – xvi + 840 c. – (Серія «Київське християнство», т. 34).
ISBN 978-617-7608-71-3
 
У збірнику подано статті, що охоплюють широку палітру питань ранньомодерної релігійної культури в Україні, еклезіальної традиції східного християнства, унійної ідеї й інституційної історії Київської митрополії. У цих працях досліджено масові джерела до історії Церкви, адміністративний устрій Київської митрополії, генезу та розвиток її церковних структур, поширення унії, а також окремі феномени культурно-релігійного життя на руських теренах кінця XVI – XVIII ст. Особливістю творчого доробку дослідника є розгляд культурних і релігійних явищ у ширшому цивілізаційному контексті східного християнства й водночас через призму тяглості історії Київської Церкви, у міждисциплінарному ключі.


Привіт, друзі! Рад вітати вас на цьому каналі, який є продовженням каналу «Релігієзнавчий хробак» (https://t.me/relhrob), що я вів із листопада 2020 року. На жаль, зараз у мене обмежений доступ до попереднього каналу, тому створив цей. Постараюсь уникати повторів із попередніх публікацій.

Мета каналу залишається незмінною: знайомити вас із книгами, виданими в Україні, які стосуються релігії. Це не завжди релігієзнавчі видання — тут будуть і теологічні праці, і роботи з суміжних дисциплін, які, на мою думку, можуть зацікавити дослідників релігії. Навіть якщо книга не є академічною, вона все одно може бути цікавою як першоджерело для аналізу.

Прошу без хейту, образ і нецензурщини в коментарях. Я ділюсь тим, що мені цікаво. Якщо вам не до вподоби — просто відпишіться.

6 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.