🆕
Dnes sa do svojej milovanej vlasti po dlhých rokoch úspešne vrátil legendárny poľský antikomunistický aktivista – Janusz Waluś. 🇵🇱
🧠 Narodil sa do antikomunistickej poľskej rodiny, čo formovalo jeho pevné ideály. A keďže jeho rodný kraj bol pod jarmom komunistickej diktatúry, v roku 1981 sa rozhodol emigrovať do Južnej Afriky, kde už žili jeho otec a brat.
🇿🇦 V roku 1986 s hrdosťou prijal juhoafrické občianstvo a práve od tohto momentu sa začal výrazným spôsobom politicky aktivizovať. V tom čase v krajine kulminovalo medzirasové napätie, čo prirodzene viedlo k rastu radikálnych politických a militantných hnutí. Janusz sa vzhľadom na jeho výchovu postavil na stranu afrikánskych nacionalistov usilujúcich sa o zachovanie systému rasovej segregácie - tzv. apartheidu.
🌏 Prvotne vstúpil do konzervatívnej a nacionalistickej vládnucej
Národnej strany. Neskôr však skončil v krajne pravicovej organizácií s názvom
Afrikánske hnutie odporu, ktoré sa otvorene hlásilo k belošskému separatizmu a čiastočne k národnému socializmu.
🐵 10. apríla 1993 vykonal úspešný atentát na vtedajšieho lídra Juhoafrickej komunistickej strany Chrisa Haniho, ktorého zastrelil pred jeho vlastným domom. Na súde dôrazne prízvukoval, že ho odmietal zastreliť zbabelo od chrbta, a preto ho najprv oslovil a až potom vytiahol zbraň, z ktorej následne štyrikrát vystrelil.
🇿🇦 Za svoj antikomunistický čin bol pôvodne odsúdený na trest smrti, čo mu však neskôr zmiernili na doživotie. V roku 2022 súd rozhodol o jeho podmienečnom prepustení, po ktorom musel dva roky zostať v Južnej Afrike. A až dnes sa konečne, po dlhých rokoch, vrátil do rodného Poľska.
🔥 Hoci sa väčšine ľuďom môže zdať jeho čin príliš brutálny či radikálny, tak nemenej brutálna je i situácia v dnešnej Južnej Afrike, ktorú doslova zruinovali afro-komunisti ako bol Mandela či spomínaný Hani. Miestni bieli farmári sa tam dodnes, pomaly na dennej báze, stávajú obeťami podobných, často ešte brutálnejších útokov.
Biely hrdina, vitaj doma!Zdroj➡️
https://t.me/kapitanspravodajstvo