Tax Time!


Kanal geosi va tili: Ukraina, Ukraincha
Toifa: Huquq


На каналі знайдете різноманітні добірки, новини та статті на податкову тематику, а також посилання на судову практику.
Для консультацій та співпраці пишіть:
@khitko_vasyl

Связанные каналы  |  Похожие каналы

Kanal geosi va tili
Ukraina, Ukraincha
Toifa
Huquq
Statistika
Postlar filtri


Данило Гетманцев dan repost
❕Шановні друзі, нагадую, що триває кампанія декларування КІК (відповідно нашого антиофшорного закону, прийнятого ще в 2020-у році).

Це розʼяснення дає відповіді на багато питань.
Користуйтеся!
Встигнути треба до 1 травня.

https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/775003.html


Податкова служба - ОФІЦІЙНИЙ КАНАЛ dan repost
Інформаційний лист № 3/2024: Щодо окремих питань запроваджених правил про контрольовані іноземні компанії 📄

🔵🟢 В інформаційному листі № 3/2024 розглянуто практичні питання тлумачення окремих норм 📚 про контрольовані іноземні компанії, щодо яких платники податків 🧍🧍🏻‍♀️ найчастіше звертаються до контролюючих органів 📖

👩‍🏫 У листі розʼяснено особливості подання звітів 📑 про контрольовані іноземні компанії, надано відповіді ℹ️ на поширені ❓питання, які виникають у платників у процесі звітування тощо 📧

Ознайомитися з інформаційним листом можна тут 👉 https://t1p.de/d26q6

#ДПСінформує


За два тижні до завершення звітної компанії для контролерів іноземних компаній - фізичних осіб ДПСУ розмістила розʼяснення, все в кращих традиціях контролерів ))


​​📠 Продаж товарів із частковою оплатою: як провести через РРО/ПРРО

При продажу товарів з оплатою декількома платежами продавець повинен оформити і видати окремий фіскальний касовий чек на кожну частину розрахунку за умови приймання готівки чи платіжних карток від покупця.

Більш детально податківці розповіли в ЗІР 👇 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=41509


​​Приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України. Предметом розгляду в цій справі є виключно стадія правильності та правомірності зупинення та відмови в реєстрації податкової накладної, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом.

Можливість же надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного критерію оцінки ступеня ризиків, а також зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів, чого зроблено не було. Надіслані позивачем письмові пояснення з копіями первинних та інших документів відображають зміст господарської операції позивача із його контрагентом та були достатніми для прийняття податковим органом рішення про реєстрацію податкової накладної.

Постанова Верховного Суду від 11 квітня 2024 року справа №500/4244/22


Злий Фіскал dan repost
Насіров зробив «євроремонт» у своїй камері у СІЗО. Обладнав душ і провів інтернет

Колишній голова Державної фіскальної служби Роман Насіров вирішив поліпшити умови життя у своїй камері у СІЗО. Насіров зробив у камері, яку ділить зі ще одним підозрюваним, так званий «євроремонт».

Зокрема, Насіров встановив собі великий плазмовий телевізор, обладнав душ, змінив підлогу і навіть провів інтернет.
При цьому йдеться не про платну камеру з поліпшеними умовами тримання, а про звичайну, де таких зручностей не передбачено.


​​Про строки для проведення та результати камеральної перевірки - Верховний Суд

Камеральну перевірку податкової декларації або уточнюючого розрахунку проводять протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, – за днем їх фактичного подання. Така перевірка є обов’язковою не лише щодо арифметичних помилок, а й логічного зв'язку та узгодженості показників поточного періоду з показниками попередніх періодів, які не було враховано. Відсутність або неправильне відображення окремих показників у податкових деклараціях не можна розглядати як арифметичну помилку, оскільки такі питання не охоплено камеральною перевіркою «з інших питань».

З урахуванням положень пункту 76.3 статті 76 ПК України встановлено такі строки для проведення контрольним органом камеральної перевірки за її предметом: 1) камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку – протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, – за днем їх фактичного подання; 2) камеральна перевірка з інших питань – з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу.

За змістом статті 76 ПК України камеральна перевірка, яку проводять упродовж 30 календарних днів, є обов’язковою і стосується всієї податкової звітності суцільним порядком на предмет арифметичного, методологічного та/або логічного зв’язку, узгодженості відповідних показників поточного періоду, їх зіставлення з показниками попередніх періодів (не лише щодо арифметичних помилок, а й логічного зв'язку та узгодженості показників поточного періоду з показниками попередніх періодів, які не було враховано). Відсутність або неправильне відображення окремих показників у податкових деклараціях не можна розглядати як арифметичну помилку, оскільки такі питання не охоплено камеральною перевіркою «з інших питань».

Постанова Верховного Суду від 15 березня 2024 року у справі № 320/4840/22


​​⚖ Про оподаткування систематичного продажу нерухомого майна фізичною особою - Верховний Суд

Дії платника з продажу 23 будинків протягом року на суму, що перевищила 1 млн грн, необхідно кваліфікувати як систематичну підприємницьку діяльність, навіть якщо в договорах не вказано статус як підприємця.

У податкових правовідносинах існує різниця між правовим статусом фізичної особи – підприємця та фізичної особи громадянина – платника. У здійсненні фізичною особою підприємницької діяльності ключовим є чітке розмежування, в яких відносинах вона виступає як підприємець, а в яких – як фізична особа. Фізична особа, яка набуває статус підприємця, не втрачає свого основного статусу як фізична особа, а лише набуває додаткової ознаки як підприємець. Це не обмежує права особи у здійсненні підприємницької діяльності, а засвідчує її право на таку діяльність та відповідальність занеї.

Під категорію підприємницької діяльності підпадає діяльність фізичної особи, яка не зареєстрована суб'єктом підприємництва, але займається такою діяльністю безпосередньо самостійно, систематично і на власний ризик. Якщо основаною метою платника є отримання прибутку від систематичного продажу майна, а не просто відчуження надлишкового майна, це можна вважати підприємницькою діяльністю.

Положення ПК України не суперечать Конституції України та іншим законам, оскільки не вимагають примусового набуття статусу фізичної особи – підприємця за здійснення діяльності, яка не має ознак підприємницької. Попри відсутність вимог до обов'язкової реєстрації фізичної особи як підприємця, законодавство встановлює обов'язки з урахуванням обсягів та форм здійснюваної діяльності.

Дії платника з продажу 23 будинків протягом року на суму, що перевищила 1 млн грн, необхідно кваліфікувати як систематичну підприємницьку діяльність, навіть якщо в договорах не вказано статус як підприємця.

Постанова Верховного Суду від 07 березня 2024 року у справі № 480/293/20


❗️ КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ НА 2024 р.


​​⚖ Висновок Верховного суду щодо застосування пониженої ставкою податку на прибуток іноземних юридичних осіб у розмірі 5% при виплаті дивідендів на користь Компанії нерезидента - засновника

Для застосування платником податків пониженої ставки податку на прибуток іноземних підприємств у розмірі 5% від сум виплачених дивідендів, передбаченої підпунктом «а» пункту 2 статті 10 Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи від 08 грудня 2012 року, необхідним є дотримання сукупності двох умов. Фактичний власник дивідендів - компанія, яка не є товариством, повинен: 1) володіти безпосередньо принаймні 20 відсотками капіталу компанії, що сплачує дивіденди й (2) інвестувати в придбання акцій чи інших прав компанії в еквіваленті не менше 100000 євро. У розумінні зазначеної норми інвестуванням вважається, в тому числі, і придбання корпоративних прав підприємства в обмін на кошти чи майно в еквіваленті не менше 100000 євро. При цьому те, чи був збільшений статутний капітал підприємства, корпоративні права якого були придбані, на зазначену суму, не впливає на можливість застосування цієї норми.

Суди попередніх інстанцій у цій справі установили, що Компанія Кінтас Лімітед придбала 100% статутного капіталу ТОВ «Імені Юрія Гагаріна» за ціною 637 174,19 дол. США, що еквівалентно 511 868,72 євро (станом на дату внесення інвестиції). Ринкова вартість корпоративних прав підприємства позивача підтверджена Звітом про незалежну оцінку майна від 08 грудня 2014 року.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком судів попередніх інстанцій, що ТОВ «Імені Юрія Гагаріна» правомірно скористалось пониженою ставкою податку на прибуток іноземних юридичних осіб у розмірі 5% при виплаті дивідендів на користь Компанії Кінтас Лімітед.

Постанова Верховного суду від 20 березня 2023 року справа №340/3834/21


​​⚖ Верховний суд підтримав позицію ДПС у несвоєчасній реєстрації податкових накладних.

Порушення строків реєстрації податкових накладних зумовлено тим, що йому не вистачало суми реєстраційного ліміту в Системі електронного адміністрування податку на додану вартість для здійснення своєчасної реєстрації податкових накладних, а поповнити рахунок у Системі електронного адміністрування податку на додану вартість для збільшення ліміту платник не міг через відсутність вільних грошових коштів у зв`язку зі встановленим регулюванням НКРЕКП надходження обігових коштів на рахунок позивача.

За наведеного обґрунтування позовних вимог та з урахуванням встановлених судами обставин, відсутні підстави вважати, що неналежне виконання податкового обов`язку з боку позивача зумовлене обставинами, за які відповідає держава. ПАТ «Запоріжжяобленерго», здійснюючи свою діяльність у сфері проводового електрозв`язку з 17 травня 2000 року, не могло не усвідомлювати специфічних умов її державного регулювання та мало планувати свою господарську діяльність з їх урахуванням з метою забезпечення можливості належного виконання свого податкового обов`язку. За невиконання встановленого державою обов`язку запроваджена нею ж відповідальність не настає лише у тому випадку, коли держава не створила умов для виконання такого обов`язку. Саме ж собою здійснення державою регулювання господарської діяльності у певних сферах не може розглядатися як об`єктивна обставина, яка перешкоджає належному виконанню платником своїх обов`язків у податкових відносинах.

Така правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 01 липня 2020 року у справі № 520/3640/19 та від 25 квітня 2023 року у справі № 820/2513/17.

З урахуванням наведеного, системний аналіз норм податкового законодавства дає підстави для висновку, що реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних у строки, встановлені пунктом 201.10 статті 201 ПК України, є одним із елементів податкового обов`язку, який закріплений для усіх платників податку (продавців), незалежно від форм власності або специфіки діяльності. Тим самим у правовій державі закріплюється принцип рівності обов`язків таких суб`єктів господарювання перед державою та передбачуваності дій контролюючих органів за їх невиконання (неналежне або несвоєчасне виконання). Невиконання (неналежне або несвоєчасне виконання) такого обов`язку утворює склад податкового правопорушення.

Так, відповідно до пункту 109.1 статті 109 ПК України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

У визначенні податкового правопорушення законодавець прямо не зазначає про необхідність встановлення вини у діях платника податків.

Разом з тим, за усталеною практикою Верховного Суду (постанови від 14 серпня 2018 року у справі № 803/1583/17, від 30 січня 2018 року у справі № 815/2745/17, від 02 липня 2019 року у справі № 2340/3802/18, від 20 серпня 2019 року у справі № 1640/3125/18) вчинення платником всіх залежних від нього дій для своєчасної реєстрації податкової накладної, яка не відбулася внаслідок протиправної поведінки суб`єкта владних повноважень, від якого залежало забезпечення можливості належним чином виконати цей обов`язок, унеможливлює притягнення такого платника податків до відповідальності.

Постанова Верховного суду від 21 березня 2024 року справа №280/7271/21


❗️ТРАНСПОРТНО-ЕКСПЕДИТОРСЬКІ ПОСЛУГИ НЕРЕЗИДЕНТА: які ПДВ-наслідки для резидента?

❓ Товариство здійснює господарську діяльність у сфері оптової торгівлі, отримує послуги від нерезидента (Польща) згідно з договором транспортного експедирування. Предметом договору є надання транспортно-експедиторських послуг за маршрутом Китай – Польща. Постачальник послуг – нерезидент не має власних транспортних засобів, надає тільки посередницькі послуги, тобто займається організацією транспортно-експедиторського обслуговування, залучає сторонніх осіб - нерезидентів, які надають послуги з перевезення, перевантаження, тощо. Після надання послуги експедитор-нерезидент оформлює акт, в якому деталізує вид послуги. Вартість послуг, отриманих від залучених експедитором третіх осіб, не входить до вартості експедиторської винагороди, а відокремлюється в акті виконаних робіт як супутні послуги, пов’язані з наданням експедиторських послуг. На яку суму Товариство зобов’язане зареєструвати податкову накладну: на загальну суму акту виконаних робіт чи на суму винагороди експедитора?

📣 Позиція ДПС:

✅ Місцем постачання ТРАНСПОРТНО-ЕКСПЕДИТОРСЬКИХ ПОСЛУГ вважається місце, в якому ОТРИМУВАЧ послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання (пп. «ж» п. 186.3 ст.186 ПКУ).

✅ Місцем постачання послуг, що є ДОПОМІЖНИМИ У ТРАНСПОРТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг є місце ФАКТИЧНОГО постачання послуг (пп. «а» пп. 186.2.1 ст. 186 ПКУ).

✅ Місцем постачання послуг з ПЕРЕВЕЗЕННЯ є місце реєстрації ПОСТАЧАЛЬНИКА (п. 186.4 ст.186 ПКУ).

✅ Таким чином:

🔸 у разі якщо в межах виконання договору транспортного експедирування послуги, що є допоміжними у транспортній діяльності, надаються за межами митної території України, то вартість таких послуг не збільшує базу оподаткування ПДВ у платника податку – отримувача транспортно-експедиторських послуг від нерезидента;
🔸 місце постачання послуг з перевезення, які надаються перевізником-нерезидентом, визначається за межами митної території України, отже вартість таких послуг також не включається до бази оподаткування платника ПДВ – отримувача транспортно-експедиторських послуг від нерезидента;
🔸 товариство - отримувач послуг на дату виникнення податкових зобов’язань за операцією з отримання від експедитора-нерезидента транспортно-експедиторських послуг складає і реєструє в ЄРПН податкову накладну виходячи з вартості винагороди експедитора з нарахуванням ПДВ за основною ставкою, та включає суму ПДВ до складу податкових зобов'язань у відповідному звітному (податковому) періоді.

📝 Докладніше тут 👉 ІПК від 22.02.2024 р. №888/ІПК/99-00-21-03-02

Джерело інформації:

https://t.me/BICHUK_ykp/5020


❗У зв’язку з прийняттям Закону №3603, відповідно до статті 200 Податкового кодексу України встановлено нові терміни перевірок декларацій з податку на додану вартість з заявленими сумами до бюджетного відшкодування:

🔹камеральні перевірки – 20 днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання;

🔹документальні перевірки – 40 днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку – за днем її фактичного подання.

✅Зміни до пунктів 200.10 та 200.11 статті 200 Податкового кодексу України набирають чинності з 1 липня 2024 року.

Джерело: ГУ ДПС у Запорізькій області


Юлія Мороз dan repost
🤔 Як підготуватись до подання Повідомлення на розблокування податкової накладної?

📑 До Повідомлення потрібно додати письмові пояснення та документи:

- договори з контрагентами та додатки до них;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження/розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, зокрема рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

- інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену в податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.

📝 Пояснення до Повідомлення мають бути підготовані ретельно та цілковито розкривати суть та зміст вчинених господарських операцій з розкриттям ділової мети операції та поясненням причинно-наслідкового зв’язку між вчиненою угодою та отриманням прибутку. Так, належні пояснення можуть умовно складатись з трьох розділів:

1️⃣ перший-загальна інформація про суб’єкт господарювання, наявність у нього матеріально-технічної бази та трудових ресурсів, описання видів діяльності та вчинених угод;

2️⃣ друга частина, в якій детально має бути розкрита саме господарська операція, що слугувала підставою для складання податкової накладної;

3️⃣ третя частина пояснень може стосуватись позитивної історії платника та сталості вчинених господарських операцій.

⚠️ Особливу увагу слід звернути на встановлені терміни, адже всі перелічені вище документи та письмові пояснення можуть бути подані до контролюючого органу лише протягом 365 календарних днів із дати виникнення зобов'язання, зазначеної в податковій накладній.

☑️ Просто про податки | Юлія Мороз


Новини для ФОП dan repost
🔵🟡 Нагадування про крайні дати!

До 19 квітня:

💳 Сплачуємо ЄСВ за І квартал 2024 року - 4686,00 грн.
ЄСВ можуть не платити всі ФОПи з березня 2022р. і ще протягом 12 місяців з закінчення воєнного стану. Та якщо не платимо, не враховується страховий стаж.

До 19 квітня:

💳
Сплата ЄП ФОП 1 група за квітень: 302,80 грн;
💳 Сплата ЄП ФОП 2 група за квітень: 1420,00 грн.
Єдиний податок ФОП 1 та 2 груп обов'язковий з Серпня 2023 року, виключенням є ФОП, які зареєстровані на окупованих територіях або на території ведення бойових дій

✅ ФОП
на 3 групі 5% продовжує звітувати за календарний квартал, по 10 травня.
▪️
За формую декларації - F0103308.
▪️Сплачуємо єдиний податок за 1 квартал до 20 травня (включно).


⁉ АДВОКАТ + ФОП: які правила співіснування?

❓ Платник податків зареєстрований фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність і одночасно є фізичною особою – підприємцем. Яким чином платнику податків вести податковий облік та які податки та збори сплачувати з доходів від надання правової допомоги, включаючи здійснення адвокатської діяльності?

📣 Позиція ДПС:

✅ Фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може бути підприємцем у межах такої адвокатської діяльності. Адвокатська діяльність не є підприємницькою і не може здійснюватися ФОПом.

✅ Разом з тим для фізичної особи, яка провадить незалежну адвокатську діяльність, не передбачено обмежень щодо одночасного здійснення підприємницької (відмінної від адвокатської) діяльності, не забороненої законом, у разі реєстрації такої особи підприємцем.

✅ Фізична особа, яка здійснює підприємницьку діяльність та одночасно провадить незалежну професійну діяльність, веде окремий облік доходів/витрат, отриманих/понесених від провадження незалежної професійної діяльності і підприємницької діяльності, та здійснює окремо розрахунки з бюджетом.

✅ Спрощена система оподаткування, обліку та звітності застосовується виключно юридичними особами або фізичними особами – підприємцями. Отже, застосування спрощеної системи оподаткування фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, ПКУ не передбачено.

✅ Облік доходів від підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування, ведеться у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.

✅ За результатами звітного року такий платник податку подає дві податкові декларації:

🔸 декларацію про майновий стан і доходи з додатком Ф2 для відображення доходів, отриманих від НЕЗАЛЕЖНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (подає до 1 травня року, що настає за звітним, та сплачує податок на доходи фізичних осіб та військовий збір до 1 серпня року, що настає за звітним);

🔹 декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця для відображення доходів, отриманих від ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (3 група – подає протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) кварталу, та сплачує єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання декларації).

ІПК 22.02.2024 р. №876/ІПК/99-00-24-03-03

Джерело інформації:

https://t.me/BICHUK_ykp/5016


У разі несвоєчасної сплати єдиного податку фізичними особами – підприємцями першої – третьої груп контролюючим органом нараховується пеня. https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/772061.html


Податкова служба - ОФІЦІЙНИЙ КАНАЛ dan repost
​​Інформаційний лист № 2/2024: Вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства 🔵🟢

📝 Інформаційний лист № 2/2024 присвячено деяким нововведенням, які запроваджені Законом України від 23 лютого 2024 року № 3603-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» (далі – Закон № 3603) та направлені на вдосконалення взаємодії платників податків з контролюючими органами через засоби дистанційної комунікації, а також уточнення окремих положень податкового законодавства.

❇️ Закон № 3603 набрав чинності з 16 березня 2024 року, крім деяких положень, які набирають чинності з 1 квітня, 16 червня, 1 липня, 1 серпня 2024 року.

📌 Ознайомитися з інформаційним листом можна тут.

#ДПСінформує


😎 Кажуть, існує 400 відносно чесних способи економити на податках. Поговоримо про них?
⏰ 19 квітня ми проведемо онлайн майстер-клас "Податкове планування-2024: найкращі податкові схеми". Доступні два формати: онлайн участь - вартість 4000 грн. та онлайн-участь із наступним доступом до запису лекції - 6000 грн.
🚩 Спікер - податкова консультантка Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Олександра Томашевська, податковий юрист, фахівець з багаторічним досвідом у сфері обліку і оподаткування.
📧 Для участі в заході чи отримання додаткової інформації пишіть на електронну пошту hello@eccs.com.ua чи реєструйтеся за посиланням https://eccs.com.ua/podatkove-planuvannya


Video oldindan ko‘rish uchun mavjud emas
Telegram'da ko‘rish
❗️Штрафи від податкової для громадян України за не подання звіту по КІК

20 ta oxirgi post ko‘rsatilgan.