⚡️
Joriy yilning 24-27-mart kunlari Qoraqalpog‘iston respublikasi hamda Surxondaryo viloyatida bo‘lib o‘tgan Asosiy olimpiadaning Respublika bosqichi g‘olib va sovrindorlari aniqlandi
YAKUNIY NATIJALAR BILAN TANISHING:
➖ Matematika fanidan:
1. Buxoro viloyati, Olot tumani ITMA IM o‘quvchisi —
Nurmuhammad Otamurodov 1-o‘rinni, 2. Qashqadaryo viloyati , Qashqadaryo viloyati Kitob tumani 96-sonli maktab o‘quvchisi —
Madina Suyunova 2-o‘rinni,3. Andijon viloyati Marhamat tumani ITMA IMI o‘quvchisi —
Bekzod Xoshimjonov 3-o‘rinni,➖ O‘zbek tili (
Davlat tili)
fanidan:
1. Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Nukus shahar, 37-sonli maktab o‘quvchisi —
Nurjayna Oringaliyeva 1-o‘rinni, 2. Samarqand viloyati, Samarqand shahar, TATU AL o‘quvchisi —
Diyora Norbutayeva 2-o‘rinni,3. Samarqand viloyati, Tayloq tumani 21-sonli maktab o‘quvchisi —
Shirinabonu Muxammadaminova 3-o‘rinni, ➖ Qoraqalpoq tili va adabiyoti fanidan:
1. Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Nukus shahar 28-sonli maktab o‘quvchisi —
Aynura Madenbayeva 1-o‘rinni,
2. Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Nukus shahar NukDPI AL o‘quvchisi —
Altinay Xojaniyazova 2-o‘rinni,3. Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Mo‘ynoq tumani 15-sonli maktab o‘quvchisi —
Manzura Qarjawbayeva 3-o‘rinni, ➖ Rus tili va adabiyoti fanidan:
1. Samarqand viloyati, Samarqand shahar 55-sonli maktab o‘quvchisi —
Kamoliddin Daniyarov 1-o‘rinni,2. Farg‘ona viloyati, Farg‘ona shahar 2-IDUM o‘quvchisi —
Karina Tullekova 2-o‘rinni,3. Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Beruniy tumani 27-sonli maktab o‘quvchisi —
Darya Mordovina 3-o‘rinni,➖ Qozoq tili fanidan:
1. Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Qo‘ng‘irot tumani 21-sonli maktab o‘quvchisi
Marjan Saktaganova 1-o‘rinni,2. Navoiy viloyati, Uchquduq tumani 9-sonli maktab o‘quvchisi —
Albina Jamaladinova
2-o‘rinni,3. Navoiy viloyati, Tomdi tumani 13-sonli maktab o‘quvchisi —
Bahtigul Oralbayeva 3-o‘rinni,➖ Informatika va axborot texnologiyalari fanidan:
1. Namangan viloyati, Namangan shahar Prezident maktabi o‘quvchisi—
Husanboy Mansuraliyev 1-o‘rinni,2. Navoiy viloyati, Navoiy shahridagi 1-son ixtisoslashtirilgan maktab o‘quvchisi —
Mardon Nazratov 2-o‘rinni,3. Toshkent shahar, Yunusobod tumani, Toshkent axborot texnologiyalari universiteti akademik litsey talabasi —
Shoxruh Rahmatillayev 3-o‘rinni,
➖ Tarix fanidan:
1. Buxoro viloyati, Jondor tumani, 35-sonli maktab o‘quvchisi —
Javohir Abrorov 1-o‘rinni,2. Navoiy viloyati, Zarafshon shahar, 13-sonli maktab o‘quvchisi —
Sarvara Qaxorova 2-o‘rinni,3. Farg‘ona viloyati, Furqat tumani, 13-sonli maktab o‘quvchisi —
Iqboljon Ma’murov 3-o‘rinni,➖ Geografiya fanidan:
1. Xorazm viloyati, Yangibozor tumani, 30-sonli maktab o‘quvchisi —
Barchinoy Ergashova 1-o‘rinni,2. Namangan viloyati, To‘raqo‘rg‘on tumani 7-sonli maktab o‘quvchisi —
Akmaljon Maxamadaminov 2-o‘rinni,3. Buxoro viloyati, G‘ijduvon tumani, 9-sonli maktab o‘quvchisi
Umur Ozodov 3-o‘rinni,➖ Tojik tili fanidan:
1. Samarqand viloyati, Samarqand tumani, 39-sonli maktab o‘quvchisi —
Mehribon Mardonova 1-o‘rinni,2. Farg‘ona viloyati, So‘x tumani, 28-sonli maktab o‘quvchisi —
Shodiyona Sobirjonova 2-o‘rinni,3. Surxondaryo viloyati, Sariosiyo tumani, 7-sonli maktab o‘quvchisi —
Mehrangez Toshmirzoyeva 3-o‘rinni egallashdi.❕Olimpiada yakunida g‘olib va sovrindorlarga diplom, qimmatbaho sovg‘a hamda pul mukofotlari tantanali topshirildi.⏺
olympiad.uzedu.uz🚀
Telegram | 🎬
Youtube | 🔵
Facebook | 📷
Instagram