UА_Pre_Socratic🇺🇦🏛🦉


Channel's geo and language: not specified, not specified
Category: not specified


Новітні дослідження з антикознавства та цікаві факти з класичних мов.

Related channels  |  Similar channels

Channel's geo and language
not specified, not specified
Category
not specified
Statistics
Posts filter


Для позитиву - професійне 😁


The_Values_of_Nighttime_in_Classical_Antiquity_Between_Dusk_and.pdf
2.0Mb
У зв'язку з сьогоднішнім черговим переведенням годинників на зимовий час, пропоную Вашій увазі дуже цікаву колективну монографію (2020 року видання) "Цінність нічного часу в класичній античності".

.У Стародавній Греції та Римі нічний час охоплював особливий набір культурних цінностей, які виходили далеко за межі світлового дня. Ніч була міфологічною фігурою, осередком спеціального знання, соціально значущим семантичним простором у різних літературних жанрах, середовищем унікальних переживань.

Ці аспекти ночі досліджуються в монографії через п’ятнадцять тематичних статей, які варіюються від Гесіода до імперського римського живопису та історії культури.

Автори взяли участь у конференції на цю тему в Університеті Пенсільванії в 2018 р, де вони мали спільну мету: розглянути, як нічний час використовується для приписування конкретних цінностей — для визначення того, які цінності може мати річ або особа у нічному контексті.


Програма_конференції_Свій_vs_чужий.pdf
1.0Mb
Шановні Друзі і Колеги!

До Вашої уваги програма конференції «"Свій" vs "чужий": ідентичність в суспільствах стародавньої доби та середньовіччя», яку організовує кафедра історії стародавнього світу і середніх віків КНУ імені Тараса Шевченка.

Конференція відбуватиметься онлайн, тому в програмі розміщені посилання, за якими зможуть долучитися усі бажаючі


В недільний день - трохи позитиву не завадить 😄😁




Запрошую взяти участь у конференції, яку організовує кафедра історії стародавнього світу і середніх віків КНУ імені Тараса Шевченка.

ДЕДЛАЙН - до 23 жовтня

❗️ Для цього потрібно відправити в оргкомітет заявку, в якій учаснику конференції слід зазначити свої:
- ПІБ
- дату народження
- науковий ступінь і вчене звання
- місце роботи (навчання) з повною адресою
- посаду
- контактний телефон
- електронну адресу
- назву наукової доповіді.
Якщо Ви бажаєте опублікувати матеріали доповіді - до листа з заявкою прикріпіть файл з тезами (до 5000 знаків).

‼️ Електронна адреса: conference_paper@ukr.net

❗️ Вимоги до оформлення тез на Фб-сторінці кафедри - https://www.facebook.com/damhkyiv/posts/pfbid0W8x699PyQdzhFH8gzFjBU8AGRC5tvcMQN8e5HgffjtkMZWnw3GrTWhtuVfstLXoTl


Сьогодні свій славний 8️⃣0️⃣-річний ювілей святкує одна з найвідоміших історикинь незалежної України - Наталя ЯКОВЕНКО.

Свій творчий шлях вона розпочала як класик-історик, адже закінчила класичне відділення Львівського університету (1967). Захистила кандидатську дисертацію, присвячену давньоримській історіографії; з 1981 по 1987 викладала латину в Київському державному університеті. Авторка та співавтора низки підручників з латини, зокрема у співпраці з доцентом ННІ філології КНУ імені Тараса Шевченка В.М. Мироновою (2005), а наразі ж Наталя Миколаївна займається перекладом фундаментальної праці Тіта Лівія «Історія від заснування міста»
https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Яковенко_Наталя_Миколаївна

Многія та благія літа!


The_Folds_of_Olympus_Mountains_in_Ancient_Greek_and_Roman_Culture.pdf
42.2Mb
Пропоную Вашій увазі досить цікаву новітню монографію (2022 р.) "СКЛАДКИ ОЛІМПУ. ГОРИ В ДАВНЬОГРЕЦЬКІЙ І ДАВНЬОРИМСЬКІЙ КУЛЬТУРАХ"

"Складки Олімпу" — це культурна та літературна історія, яка досліджує важливу роль гір у грецькому та римському релігійному, військовому та економічному житті, а також в ідентичності спільнот протягом тисячоліття — від Гомера до ранніх християнських святих.

Книга, призначена для читачів стародавньої історії та літератури, а також для тих, хто цікавиться горами та навколишнім середовищем, пропонує фундаментальне дослідження про ландшафт, який лежить в основі значної частини давньогрецької та давньоримської культур.

Пропонуючи унікальний погляд на історію класичної культури, «Складки Олімпу» також є надзвичайно оригінальним внеском у літературу про гори.


Античність VS сучасність 🇺🇦💪


Claiming_the_Classical_the_Greco_Roman_W.pdf
1.7Mb
Цікава стаття (2018 р.), яка актуалізує важливість дослідження доробку Стародавніх Греції та Риму в контексті соціально-політичного буття сучасності: від північноамериканських білих расистів, які приймають спартанські символи «лямбда», до обговорення китайським урядом «пастки Тацита»; і від латинських назв імміграційної політики ЄС до сатиричної критики влади в Південній Африці, тим самим підкреслюючи, що посилання на греко-римський світ зараз роблять актори з усього політичного спектру та в багатьох різних частинах світу.


Деякі зауваги про відомий вислів «Істина в вині»

Ключові аспекти походження

Латинський вираз «In vino veritas” разом із його відповідником у грецькій мові «Ἐν οἴνῳ ἀλήθεια» зустрічається в “Приказках» (Адажіях) Еразма Роттердамського [І.vii.17.].

У Плінія Старшого в «Naturalis histori містить ранню алюзію на цю фразу.[14.141].
Грецький варіант цитує Афіней у своєму «Бенкеті мудреців»[37Е], в якому він простежує його до (фрагменту невідомої) поеми Алкея "οἶνος, ὦ φίλε παῖ, καὶ ἀλάθεα" (досл. переклад: Вино, о друже мій, і істині» [Alc. fr. 366]

Про історичний зміст вислову
Геродот стверджує, що якщо перси вирішували щось у стані алкогольного сп'яніння, вони встановили правило переглядати це в тверезому стані. Автори після Геродота додали, що якщо перси приймали рішення в тверезому стані, вони встановили правило переглядати його, коли були п'яними [1. 133].
Римський історик Тацит описав, як германські народи радилися на бенкетах, де вони вважали, що пияцтво заважає учасникам брехати [Germ.22].


Peripatetic_Philosophy_in_Context_Knowledge,_Time,_and_Soul_from.pdf
1.5Mb
Пропоную Вашій увазі монографію 2022 року присвячена детальному аналізу проблематики душі, пізнання та часу в контексті доробку учнів Арістотеля - представників перипатетичної традиції.


Антична міфологія на сучасний лад 😁😆😄


History_of_Ancient_Greek_Literature_Franco_Montanari_z_lib_org.pdf
6.1Mb
Пропоную Вашій увазі 1 том найповнішої та найсучаснішої "Історію давньогрецької літератури" (опубліковано влітку 2022 р.).

В ньому розглядається детально літературний доробок раннього та класичного періоду давньогрецької літератури (епос, лірика, філософія, історія, байки, драма).

Чітка структура видання та детальний виклад грецьких авторів та їхніх творів, а також літературних жанрів і явищ робить його незамінним довідником для всіх, хто цікавиться давньогрецькою культурою.




Encyclopedia_of_Ancient_Greek_Language_and_Linguistics_EAGLL_P_Z.pdf
31.5Mb
Encyclopedia_of_Ancient_Greek_Language_and_Linguistics_EAGLL_P_Z.pdf
31.5Mb
Encyclopedia_of_Ancient_Greek_Language_and_Linguistics_Volume_1.pdf
29.8Mb
Пропоную Вашій увазі фундаментальну 3-томову «Енциклопедію давньогрецької мови та лінгвістики (EAGLL)» (2014 р). Це унікальна робота, яка об’єднує найновіші дослідження з різних дисциплін, які сприяють нашим знанням давньогрецької мови. Це незамінний дослідницький інструмент для вчених і тих, хто вивчає грецьку мову, лінгвістику та інші індоєвропейські мови, а також біблійну літературу. EAGLL пропонує систематичний і всебічний розгляд усіх аспектів історії та вивчення давньогрецької мови, що містить детальний опис мови від протогрецької до «койне». Вона розглядає лінгвістичні аспекти з кількох точок зору, включаючи історію, структуру, індивідуальні особливості, біографічні довідки, школи, технічну метамову, соціолінгвістичні питання, діалекту, дидактику, практику перекладу, загальні питання, грецьку мову по відношенню до інших мов тощо і на всіх рівнях аналізу, включаючи фонетику, фонологію, морфологію, синтаксис, лексику, семантику, стилістику тощо.


Для любителів чотирьохлапих 🦮🐕

Собаки у античній міфології

Згідно з Гомером, Гефест зробив собаку, який був викований з бронзи, у подарунок Зевсу, який, у свою чергу, подарував її Європі, щоб отримати її прихильність.

Актеон побачив голу Артеміду, за що був перетворений, розгніваною богинею, на оленя, якого наздогнали і розірвали мисливські собаки самого Актеона.

Гомер розповідає, що в Одіссея був пес на прізвисько Аргус, який чекав на повернення господаря 20 років.

Алківіад купив цуценя за величезну суму грошей, а дружина Сократа, знаменита Ксантіппа, поховала свого собаку на мисі біля моря.

#ancient #Greek

Джерело @DAMH_Kyiv


Трохи гумору не завадить 😁😄


Cambridge University Press надало безкоштовний доступ до найсвіжіших випусків журналів, які друкуються в цьому потужному видавництві, в центрі уваги яких - класичні студії - https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/open-access/listing?sort=canonical.date%3Adesc&aggs%5BproductTypes%5D%5Bfilters%5D=JOURNAL_ARTICLE&aggs%5BproductSubject%5D%5Bfilters%5D=DDC63B7F5792FE2A95D1FB15F76E3F42&searchWithinIds=7275BA1E84CA769210167A6A66523B47&utm_source=hootsuite&utm_medium=twitter&utm_campaign=KRT_CLAS_OAArticles_IOC


Вийшов друком нове число Українського історико-філософського журналу "Sententiae", який індексується в наукометричній базі "Scopus" - в ньому доволі багато матеріалів присвячених античній філософії.
Рекомендую для ознайомлення - https://sententiae.vntu.edu.ua/index.php/sententiae/issue/view/54

20 last posts shown.

181

subscribers
Channel statistics