Вадим Бойченко


Channel's geo and language: not specified, not specified
Category: not specified


Міський голова Маріуполя 🇺🇦
Сайт міської ради — https://mariupolrada.gov.ua/
Відродження Маріуполя — https://remariupol.com/
Благодійний фонд «Я Маріуполь» — https://mhelp.org.ua/

Related channels

Channel's geo and language
not specified, not specified
Category
not specified
Statistics
Posts filter


На пленарному засіданні Європейського комітету регіонів у Брюсселі говорив про те, що сьогодні турбує мільйони українців

144 тимчасово окупованих громад та 87 деокупованих громад — це мільйони людей, які через війну втратили все, яким треба вибудовувати життя заново. Майже 4 млн українців втратили дім через війну, і саме відсутність житла залишається найбільшою проблемою.

Все це — колосальний виклик для нашої держави, вирішити який можливо лише спільними зусиллями з європейськими партнерами.

І вже є успішні приклади такої співпраці. Зокрема, проєкт «ЯМаріуполь. Житло», який Маріупольська міська рада та уряд Франції реалізували у Дніпрі. Нам вдалось трансформувати гуртожиток на сучасне соціальне житло для 35 родин з Маріуполя. Наразі з партнерами йде переоблаштування ще шести будівель у Дніпрі, які забезпечать 400 маріупольських сімей соціальним житлом.

Такі проєкти дають людям стабільність, віру у перемогу та європейське майбутнє. І як би ворог не хотів зламати нас, намагаючись переконати, нібито Європа та західні партнери втомились від України, нібито допомоги буде дедалі менше. Ми знаємо, що не самотні, а найкраща зброя проти російської пропаганди – це наші спільні конкретні дії.

Дякую європейському суспільству за підтримку, яку ми відчуваємо з перших днів повномасштабного вторгнення росії на територію України.


🇪🇺Розширення підтримки постраждалих українських громад з боку європейських країн — ключове питання мого візиту до Брюсселю.

Про це говорив з Віцепрезиденткою Європейської комісії, Комісаркою з питань цінностей та прозорості Верою Йоуровою.

Україна потребує своєчасної та комплексної підтримки. Особливо допомоги потребують люди, які через війну отримали статус ВПО. Майже 4 млн українців втратили свої домівки, а питання із житлом залишається одним з ключових.

Разом з єврокомісаркою проговорили один зі способів розв'язання цієї проблеми — створення соціального житла. Вже є успішні приклади співпраці між Маріупольською міською радою та урядом Франції, яка дозволила забезпечити житлом 35 родин з Маріуполя. Сподіваємось на розширення такої співпраці.

☝️Пані Вера також наголосила, що встановлення справедливості для постраждалих громад та покарання російських воєнних злочинців має стати одним з головних напрямків роботи судової та правозахисної європейської системи. Крім того, Єврокомісія наразі розглядає можливі сценарії, щоб заморожені активи рф пішли на підтримку України.


🇺🇦🇪🇺З депутаткою Європарламенту Ізабель Сантос обговорив проєкти підтримки маріупольців, які зараз реалізуємо у різних громадах України.

Серед них проєкт мережі центрів «ЯМаріуполь», які діють у 18 містах України та допомогли вже 62 тисяч маріупольців. Пілотний проєкт міської ради із забезпечення маріупольців соціальним житлом, який запустили у Дніпрі та масштабуємо в інших містах, де перебувають маріупольці. А також міжнародну правозахисну ініціативу «Mariupol Justice», яка боротиметься за те, щоб кожна жертва, кожне руйнування в Маріуполі були зафіксовані, кожен постраждалий отримав компенсацію, а винні – покарання.

Ми також обговорили можливості майбутньої співпраці. В країні депутатки – Португалії є досвід зі створення соціального житла та будування нового житла, який може бути корисним для маріупольської громади в межах майбутньої відбудови міста за Планом «Mariupol Reborn».

🤝Дякую пані Ізабель за змістовний діалог та підтримку України. Вірю, що Європарламент допоможе у відновленні справедливості та захистити права постраждалих від війни людей.


Минули тиждень майже повністю провів у місті-побратимі Львів. Розпочали з крутої події – підписали меморандум про співпрацю з Харківської школи архітектури на базі нашої платформи відродження. Якщо простими словами, то молоді архітектори отримали нову площадку для навчання та втілення своїх творчих ідей. А у нас з’явилась можливість взяти найкращі ці ідеї та інтегрувати їх до плану відродження Маріуполя. Справжній win-win без будь-яких «но».

А наступного дня, все на той же нашої платформи відродження у Львові, розповів іншим постраждалим від війни громадам про алгоритм проєкту Mariupol Reborn. Все це пройшло в межах першої урбан резиденції для мерів і голів громад, організатором якої виступає Шведська асоціація місцевих влад та регіонів (SALAR) та Інститут міста Львова. На мою думку саме в такому форматі, коли громади діляться досвідом один з одним і народжується найкращі проєкти. Ми зі свого боку готові не тільки шукати експертизу, але і ділитися власним досвідом.

І так, все це стало можливим тому, що ми разом з партнерами СКМ відкрили у Львові платформу відродження Mariupol Reborn і ще одна вже працює у Дніпрі.


Обговорив можливу співпрацю з містом Манчестер під час зустрічі з представниками муніципалітету англійського міста. Особливу увагу приділив залученню досвіду у розбудові індустріальних територій. Адже за часи Другої світової війни Манчестер зазнав серйозних руйнувань від масованих авіаударів. Найбільше постраждали саме промислові райони міста, які на той час були важливим військовим центром виробництва. Але попри це, Манчестер зміг відновити економічний потенціал та зберіг провідні позиції по багатьом напрямкам.

Такі приклади в світовій історії дають чітке розуміння, що відродження Маріуполя – це лише питання часу. А ось скільки саме потрібно буде часу залежить здебільшого від того, які ми використаємо моделі та підходи. Саме тому сьогодні, до деокупації Маріуполя, ми максимально напрацьовує експертизу, яка дозволить відродити наше рідне місто швидко та якісно.


Те, що бачити на першому фото зараз називають «ремонтом доріг» в тимчасово окупованому Маріуполі. Може десь в росії це і зайшло, але точно не в нашому українському місті.

До війни ми ремонтували 50 км доріг щороку. І так починаючи з 2017, коли за моїм дорученням створили «Маріупольавтодор». Закупили десятки одиниць техніки (і не металобрухту, а сучасної), створили умови для роботи та сформували штат. Так, може у нас не одразу ремонт виходив ідеальним, але навіть на старті за таку «якість», як зараз роблять в Маріуполі, я без зволікань звільнив би всіх причетних. Тому що ми робили для людей. Це була моя принципова позиція, показати маріупольцям дороги як в Європі не на світлинах, а за вікном. І нам це вдавалось.

На другому фото як раз один з таких прикладів і це не центральний проспект міста, а звичайна другорядна дорога.


Зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом України у Франції Вадимом Омельченко. Проговорили посилення співпраці Маріуполя з французькими партнерами. Першечергове завдання – продовжити проєкт створення соціальних гуртожитків для маріупольців.

Також маємо намір отримати необхідну експертизу повоєнного відновлення від французьких міст, які зазнали страшних руйнувань під час Другої світової війни. Серед потенційних партнерів місто Гавр, яке має багато спільного з Маріуполем як в географічному плані, так і в промисловому.


Наші Герої вдома!

Без перебільшень найкраща новина за останній час. Для мене честь, що особисто знайомий майже з кожним з них. Дякую вам за величезний внесок у нашу спільну перемогу. Дякую нашому Президенту Володимиру Зеленському та його команді за повернення хлопців до додому. Повернули Героїв Маріуполя, повернемо і Маріуполь.


Нажаль, ситуація у тимчасово окупованому Маріуполі стає все більш гіршою. Загарбники спочатку зруйнували місто більш ніж на 50%, а зараз перетворюють його на суцільний смітник. Ніякої системи збору та вивезення сміття немає від слова «зовсім». В кожному районі можна побачити стихійні сміттєзвалища, особливо страшна ситуація на околицях Маріуполя.

Якщо казати про загальну картину, то лише за попередніми оцінками обсяг сміття, з урахуванням зруйнованих будинків, складає більше 10 тисяч тонн. Єдиний діючий Полігон ТПВ не розрахований та такий об’єм. Тому до звільнення Маріуполя від окупантів ситуація зі сміттям буде лише погіршуватись. А це, особливо в літку, може привести до значного зростання інфекційних захворювань серед населення.


Два роки потрібно на швидке відновлення критичної інфраструктури Маріуполя та ще від 5 до 15 років на його повне відродження. Про це розповів на архітектурному саміті у Парижі, який організували «Fondation Palladio».

Ми вже розробили план «Негайної відповіді», який дає чітке розуміння, що потрібно робити одразу після звільнення Маріуполя. В документі 12 напрямків від ремонту житлових будинків до відновлення соціальних послуг. Всього 154 проєкта, для реалізації яких потрібно залучити більше 13 тисяч людей. Якщо казати про гроші, то попередня оцінка відновлення критичної інфраструктури міста за перші два роки – це 28 млрд грн.

Щодо повного відродження, то зараз разом з маріупольцями та урбаністами формуємо візію просторового розвитку майбутнього Маріуполя.

Якщо є бажання ознайомитись з напрацюваннями чотирьох команд урбаністів, то більше інформації на нашому сайті Mariupol Reborn. Переходьте, дивиться, а головне - там можна доєднатися до нашого проєкту.


Це фото мені надіслала маріупольчанка, яка зараз знаходиться в окупованому місті. Наше море і здавалося, що нічого дивного. Але є одна важлива обставина – замуленість води.

Саме забруднення акваторії Азовського моря стане серйозним викликом для України. І це лише один з багатьох наслідків екологічної катастрофи у Маріуполі, яку створили окупанти.

В цілому забруднення моря, річок та ґрунтів – має колосальні негативні наслідки, з якими ще доведеться боротися роками.

Тому в плані відродження Маріуполя питання екології – це окрема велика глава. Ми залучимо експертів з Нідерландів, а саме міста Утрехт, яке має великий досвід управління саме водними ресурсами. Вже вибудовуємо співпрацю з польськими містами і продовжуємо шукати кращу світову експертизу, яка дозволить якісно та швидко почати відродження Маріуполя після його звільнення.


Зараз у відряджені за кордоном, спочатку Франція, потім Британія. Країни різні, а мета одна – пошук партнерів для проєкту відродження Mariupol Reborn.

Ми розуміємо, що наше місто, без перебільшень, майже повністю зруйновано ворогом. А це значить, що його відродження потребує нових знань, нової сучасної експертизи, а головне – консолідації великих партнерів навколо цієї мети.

З того, що вже вдалося досягти. Виступив на архітектурному саміті у Парижі, представив наше бачення відродження Маріуполя. Є реальна зацікавленість з боку французьких архітектурних та будівельних компаній стати частиною нашого проєкту.

Чому це добре? Французькі міста також зазнали руйнувань під час Другої світової війни. Серед них є міста, які мають схожі з Маріуполем географію та рельєф. Тому їх досвід точно стане корисним для нас.

Наступна зупинка Британія. Заплановано декілька дуже цікавих зустрічей, але про це згодом.

12 last posts shown.