bubblegum zine


Channel's geo and language: not specified, not specified
Category: not specified


An idiosyncratic one-woman zine about Ukrainian independent music and music in general
Founder and only contributor is @amobishop
Рубрики:
#bubblegummonthly
#bubblegumplaylist
#bubblegumarchive

Related channels  |  Similar channels

Channel's geo and language
not specified, not specified
Category
not specified
Statistics
Posts filter




Roku Roku Suzu - Delayed Auditory Feedback (система, 2021)

Другий за рік реліз системи в #bubblegummonthly і поки що мій “системний” фаворит, Delayed Auditory Feedback пропонує обмежену, проте дуже об’ємну звукову палітру. Обмеженість перетворюється спочатку на аскетичність, а згодом і на чистоту: тоді починаєш цінувати ці шумові вправи передусім за те, що в них немає жодного зайвого кроку. Це ембієнт-нойз, що подекуди збирається у зламане аритмічне техно, проте оминає розкутість брейкбіту, і ховається за тегом experimental electronic разом із купою іншої музики, хорошої та поганої. Оголеність саунду тут постапокаліптична: у ньому не залишилося нічого м’якого чи кольорового, взагалі не залишилось нічого крім залізних скелетів згорілих машин на закинутих стоянках. І якщо пропалюючий кадр примітивний силует за кермом розбитого авто є автопортретом, зрозумілою стає нестямна вогняна енергія цієї музики.

Структура альбому бездоганна. Перший трек, Outside Mirror, ущільнює окремі шуми — наприкінці нього ми залишаємось зі згустками, які стануть своєрідними детальками “лего” для подальших треків. На Hydraulic Disc вони збираються в майже танцювальний біт, але відчутна у ньому жахітлива нежива механічність, необоротність машини на повному ході. Вже у наступному треку, Wheelhouse, цей ламаний, але так само непохитний біт зминається, стулюється в себе, починає кришитися перед останньою агонією Sparkwomb, розхитаним Dumb Driver і остаточним розпадом у Locker. Так за пів години будується й розвалюється цілий монохромний світ.

Особисто для мене Delayed Auditory Feedback став одним із релізів із ефектом “очищального вогню”: його прослуховування не залишає по собі нічого зайвого посеред світу, що розбухає від зайвих речей. У гітарній музиці прикладом цієї тенденції є британці Moin з їхнім неймовірним Moot! І хоча останнім вдалося мінімальними засобами розповісти набагато більше, реліз Roku Roku Suzu надає не менш інтенсивне відчуття чистоти, яку ні з чим не сплутаєш.

Bandcamp
Soundcloud


Плейліст української музики на Soundcloud «офіційно» вийшов за липень і серпень, хоча насправді в ньому музика за все літо. Я кілька разів випадала з реальності протягом останніх місяців, тому могла щось важливе пропустити (боляче кусаю лікті через це). Чекаю на рекомендації у коментах.

Також багато хто не викладає свої релізи на саундклауд, тому частину літньої української музики можна виловити в плейлісті UA|2021 на Spotify, який я оновлюю регулярніше, ніж будь що в своєму житті.

#bubblegumplaylist
bubblegum monthly: липень/серпень
Українські скарби саундклауда за липень, срепень і трохи червень. Пишу про улюблені релізи тут: t.me/bubblegumzine




KLIM - Warm Feelings (NINETOFIVE, 2021)
Rief Chocka - Feel It (Culture Crew, 2021)

Просто задля того, щоб ускладнити собі задачу, я обрала писати останню літню рецензію на музику, про яку не розмовляють. Це два альбоми якісного інструментального хіп хопу, з київського й, відповідно, львівського андеграунду, а не розмовляють про них не тому, що це заборонено, а тому, що зроблені вони для тих, кому хитання головою важливіше за розмови.

Наскільки ця музика є українською й чи можна писати про неї в цьому контексті? KLIM пише на бендкемпі, що виріс на класичному бум беп хіп хопі “...(NY, Detroit, etc.)” і продовжує працювати над “same typa production”. Обидва релізи звучать як абсолютна “урбан” музика, музика цегляних стін і ліхтарів за вікном автобусу, що рухається з точки А в точку B будь-де будь-коли. Разом із цим, незрозуміло (а після, наприклад, фестивалю Спалах, навіть загадково), за якими ознаками музику називають українською, хто проходить відбір і хто відбирає. “Українізувати” хіп хоп намагаються репери за допомогою соціально-критичних і ностальгійних текстів, проте вправляння у першій темі якось не вражають, а друга вже деякий час пахне експлуатацією.

Обидва бітмейкери — зірки Spotify, і кількість прослуховувань пропорційна “жирності” бітів: якщо Rief Chocka поки що “засвітився” в плейлістах для реп-батлів, KLIM із 40+ релізами за плечима вже давно зарахований у “резиденти” офіційних плейлістів Gold Instrumental Beats та lofi beats. Таку музику легко звинуватити в генеричності: бум беп ритм + шурхотіння платівок + “мертві” соулові голоси складають рецепт будь-якого з треків. До неї ніби маєш ставитися презирливо, як до музики, яка нічого не хоче вирішувати, легко зчитується алгоритмами й великою мірою існує для людей, які музику не слухають. Проте привабливою її роблять затишна позатрендовість і знову-таки фізичний ефект: коливання під біт ніхто не відміняв. Обидва альбоми звучать як продукти людей, що самі обрали свою роботу й старанно її виконують, і це здається набагато кращим за штучну емоційність і висмоктану з пальця оригінальність.

KLIM beats Bandcamp
Rief Chocka Bandcamp


Спільне опублікували переклад передмови Марка Фішера до ненаписаної книги «Кіслотний комунізм». Текст типово для Фішера щільний і з великою долею музично-культурної аналітики. Раджу всім читати повністю, але ось вам клікбейт:

Суворе ленінське Супер-Его настільки ж байдуже до страждань, як і вороже до задоволення. Реакція Леніна на музику тут показова: «Часто слухати музику не можу, діє на нерви, хочеться говорити милі дурниці та гладити по голівках людей, які, живучи в брудному пеклі, можуть створювати таку красу».


We are all in the gutter, як то кажуть…




Garden Krist - New Rose Hotel (2021)

Найцікавіший, на мою скромну думку, український колдвейв гурт, який вже встиг погратися і з постпанком, і з індастріалом, і фактично з техно, на нових синглах пішов далі й влаштував культурологічну розвідку в позаминуле десятиліття. Певно, саме 15-20-річна дистанція дозволяє схопити найголовніше: як десять років тому всі деконструювали звуки й візії дев'яностих, так зараз дослідники подумки перебувають у нульових. Що найбільш цікаво у випадку Garden Krist — це саме пострадянські нульові, із трансовими реміксами радіо хітів та естетикою ігор на ПК.

New Rose Hotel, хоча й самою назвою непрозоро натякає на оповідання Віьяма Ґібсона, є дуже цілісним схопленням “суті 2003-го”, навіть відокремити щось у ньому важко. Проте головним елементом, який збирає все до купи, є плівочка трансового нальоту, що запаковує трек, як целофан. Щось схоже робить Луна у своїй “Пташці”, але NRH, хоча й поступається їй у музичній вишуканості, підіймає набагато більший культурний гумус: “ґраймзівська” обкладинка нагадує про візуальний манґа та аніме бум раннього рунету, а розповіді про автомат у сумці анемічною англійською — безмірні паралельні світи комп’ютерних шутерів.

New Rose Hotel став ідеальним продовженням попереднього синглу DEVOЧKA з його хуковим омажем t.A.T.u. Вікі-сторінка (!) Garden Krist повідомляє, що вони готують альбом Nation, який, судячи з усього, перетвориться на наріжне переосмислення нульових. А завтра гурт виступить на великому концерті лейблу ELP, тож раджу всім киянам зацінити наживо, а некиянам послухати принаймні останні два сингли.

Soundcloud
Spotify
Apple Music
Youtube

#bubblegummonthly


Зазвичай я складаю годинний плейліст за місяць. Колись це було «пропалення» диску, тому я й досі дотримуюся суворих правил: берегти час, вибудовувати порядок пісень, намагатися показати кожну саме з того боку, з якого вона мені відкрилася. Тобто за мірою втручання виходять радше мікстейпи, ніж плейлісти. Але мені подобаються паузи між треками й можливість увімкнути наступний, якщо цей втомлює. Тому я називаю їх «уявними CD» — моє піклування про кожен з них робить їх майже відчутними на дотик.

Плейліст, який мав бути липневим, перетворився на мою персональну «Донду» — я замінила в ньому майже всі пісні, які додала на початку, а ті, що залишилися, кілька разів видаляла й додавала знов. Сьогодні він нарешті готовий. Знаю, що коли не можу скласти плейліст, зі мною щось не так. Сподіваюсь, це працює й в інший бік. Тож цей плейліст не липневий, а просто сьомий, а зін знову функціонує. Хоча судячи з того, скільки підписників тут з’явилося в період мовчання, «мертвих поетів» ви любите більше.

🗝bubblegum tunes: VII


GRVGRV запускає новий формат подій, в основі яких буде глибоке прослуховування музики, а не танці.

Listening CLUEB — це серія щотижневих подій, орієнтованих на відкриття нових горизонтів і рівнів кайфу від організованої послідовності звуків.

Селектори у вільному форматі вмикатимуть те, чим зазвичай насолоджуються в навушниках. GRVGRV обіцяють досліджувати нові напрямки, змішення стилів та епох, виходити з-за рамок танцювальної музики і розширювати музичну мапу. Хоч це і не основна задача подій, втім, будьте впевнені, танцювати теж доведеться! Адже при бажанні танцювати, це можна робити під музику будь-якої складності;)

Перший Listening CLUEB об'єднає постійних резидентів GRVGRV, співзасновника Келлеру @den_ezha та поетесу Аню Устименко.

LINE UP:

ANGEL PREDOHRANITEL
JULIA JAZZ
OI FUSK
EZH
PAAT.
NINA EBA
TAQADDAM
HUMAN MARGAREETA

5 August, Thusday
Keller Bar, Kyrylivska 71
Start 19:00
Enter: donation

facebook.com/events/2270785483053584


Зін усе ще заморожено, але дошку оголошень ніхто не відміняв.

Музичні межі й рамки існують тільки в головах — про це нагадує кожна подія від музичної формації GRVGRV, що так феєрично «не підійшла» Річковому рейву кілька днів тому.

Завтра можна прийти повчитися оупен-майндовості в їхніх селекторів.


На цій ноті офіційно проголошую себе damsel in distress та йду у відпустку до середини серпня. Сподіваюсь до того часу знайти в собі сили продовжувати цей зін. Слухайте музику та тримайтеся речей, які любите. Я скоро 👻


Video is unavailable for watching
Show in Telegram
Один із ведучих подкасту Unmuted Unmastered дуже влучно зауважив, що KURL — це музика, яка виростає з хіп-хопу дев’яностих так само, як трип-хоп, проте трип-хопом не є. Мені подобається думати про наш альбом Fickle як про артефакт альтернативної музичної історії. Залишилося тільки матеріалізувати цей артефакт.

За розрахунком гурту KURL, ло фай музика на вінілі може бути цікава приблизно 30 людям у світі, тож лімітований тираж їз 30 платівок Fickle вийде 5 серпня. Замовити можна на бендекемпі або в особистій переписці зі мною.


Snianio & >llkutan & R.Gens - Вітри (2021)

Як це часто трапляється із самобутньою й ідіосинкратичною творчістю, у пісні Світлани Няньо, попри всю їхню чарівність, мені важко буває зануритись з головою. Але з Вітрами вийшло інакше: цей Soundcloud-only (сподіваюсь, що скоро він добереться хоча б до якихось інших платформ) сингл містить у собі чисту есенцію музики Няньо. У ньому немає ані хитромудро сцеплених мелодій, ані театральних декламацій — більше ніж на окрему пісню, він схожий на спогад про всі її композиції разом.

Вітри були записані актуальним концертним складом — багатьом, думаю, він відомий за минулорічним виступом на Am I Jazz: разом із творчим тандемом Няньо і Сергія Хотячука до Svitlana Nianio Band входить Роман Генс, який відповідає за модульний синтез та вводить у композиції фрагменти польових записів. Цікаво, що з появою Романа звук гурту не розрісся, а став, навпаки, яснішим, набув’ об’єму та прозорості. Шум вітру на початку пісні непомітно переходить у музику, ніби обертається нею, як у наївній казковій телевиставі. Але це єдине обертання, більше майже нічого не трапляється: і лірична, і музична частини кружляють навколо одних і тих самих звуків та образів. Це звуки та образи тихого місця, перевантаженого пам’яттю й думками настільки, що, потрапляючи до нього, втрачаєш здатність рухатись. Це вітри, що віють над забутим сільським цвинтарем. Реліз, що майже співпав із початком весни, нагадує, якою холодною й страшною вона може бути.

Із цим записом гурт Няньо робить вишуканий крок від авант-фолку до мінімалізму. І хоча в інтерв'ю для katakult поміж “суголосних собі артистів” музиканти називають Террі Райлі, Вітри скоріше нагадують мені іншого мінімаліста, Стива Райха, що у досвіді порожнечі здатний розгледіти мерехтіння самого буття.

Soundcloud

#bubblegummonthly




Вибачте, це тестовий пост: усім хой!


Плейлист із кращою українською музикою лютого на Soundcloud вийшов настільки крутим, що можна його слухати як якісний мікстейп. Дякую за це всім присутнім у ньому музикантам.

Цьогорічний плейлист на Spotify також оновила, але туди потрапляє тільки мала частина Soundcloud скарбів, тож раджу першою чергою слухати їх.

Голосування за best of the best проводити не має сенсу, але відкриваю коменти для порад, відгуків і дружніх привітань. А за недружні бан! (жартую...чи ні?)

#bubblegummonthly
bubblegum monthly: лютий
Краща українська музика січня/лютого 2021 за версією bubblegum zine (тобто моєю). Читайте рецензії на 5 найцікавіших релізів тут https://t.me/bubblegumzine


Emil Asadov - Youdlar Yurdu (система, 2021)

Трайбл-ембіент дебют від одеського музиканта, який він створив лише за кілька днів і присвятив своєму батькові, що народився і провів юність у Азербайджані. Це своєрідна медитація над традиційним азербайджанським жанром мугам та спроба його відтворення доступними сучасному електронному музиканту засобами.

Запис цей дещо недбалий, подекуди занадто метушливий, подекуди незібраний: ню ейджеві синтезатори, прикладом, у декількох треках звучать майже окремо від решти нашарувань. Водночас, жива спонтанність Youdlar Yurdu (“вогняна країна” у перекладі з азербайджанської) допомагає почути окремі та структурно різноманітні треки як нерозривно пов'язані частини одного ритуалу. Перший з них, Dağ meşəsi, звучить як урочисте сходження на якусь величезну священну гору, останній, Yanar Dağ — як спуск донизу, де у вечірніх сутінках блискотять вогники маленького села. Простір між ними займають саундскейпи, за ефектом схожі на велику музейну залу з нескінченними пейзажними полотнами на стінах: багато простору, мінімум деталей. Мій улюблений — другий трек, Dəniz sərgüzəştləri — зороастрійська хонтологія, вогняний захід сонця, прокручений задом наперед.

Попри загальне змішане враження, цей EP для мене має цінність через якісну роботу зі своїм корінням, музичним та особистісним. Це також рідкісна й доволі вдала спроба введення культурного контексту сусідніх країн і фіксація присутності багатьох національних традицій в українському просторі. Усе це забезпечило йому місце в лютневому #bubblegummonthly

Bandcamp
Soundcloud
Youdlar Yurdu, by Emil Asadow
5 track album





20 last posts shown.

36

subscribers
Channel statistics