🌈 Сьогодні, 21 жовтня, ми відзначаємо Міжнародний день дій за депатологізацію трансґендерності. Це – важлива дата, яка необхідна для того, щоб привернути увагу до прав транс*людей. На жаль, ми досі стикаємось з дискримінацією, зневагою, насильством у всіх його проявах.
Важливим вектором діяльності ГО «Когорта» є медична адвокація. В останній версії Міжнародної класифікації захворювань (МКХ-11) йдеться, що трансґендерність використовується для опису людей, чия ґендерна ідентичність відрізняється від статі, зафіксованої при народженні. У МКХ-10 трансґендерність розглядалася як розлад ґендерної ідентичності.
Юлія Фамільєва, керівниця параюридичного проєкту ГО «Когорта» та транс*активістка також коментує ці кроки:
«В Україні досі існує суспільне ставлення до транс*людей як до патологізованої групи. Це обумовлено діючою МКХ-10, яка містить патологізуючий діагноз F64.0 («Транссексуалізм»). Таке ставлення призводить до стигматизації, що проявляється в дискримінації або жалості. Транс*люди не потребують ані першого, ані другого: вони є гідними членами суспільства, здатними приносити користь.
Патологічне ставлення негативно впливає на якість життя транс*людей в Україні, сприяючи їхній маргіналізації. Визначення транс*групи як патологізованої також провокує самостигматизацію. Це погіршує психологічний стан та призводить до проблем з ментальним здоров’ям. Питання потребують термінових змін! Ми активно працюємо в цьому напрямку та віримо в можливість зміни ставлення до транс*людей, особливо після прийняття в Україні МКХ-11, у якій патологізуючий діагноз вилучено».
Ми віримо, що кожна людина гідна поваги та прийняття, адже без цього неможливо побудувати достойне європейське суспільство, частиною якого є Україна.
#когорта #альянс_громадського_здоровя #мкх11 #депатологізація