ГРУПА ВПЛИВУ


Channel's geo and language: not specified, not specified
Category: not specified



Channel's geo and language
not specified, not specified
Category
not specified
Statistics
Posts filter


Допомога без поваги до людини може образити її.

Про це варто пам’ятати, спілкуючись з людьми із порушенням зору. Зустрівши таку людину на вулиці, не поспішайте хапати її за руку, аби перевести через дорогу.

Для того, аби спілкування з людиною з порушенням зору було комфортним для вас обох, дотримуйтесь простих рекомендацій.
Наприклад, перш ніж допомогти, спочатку поцікавтесь у людини з порушенням зору, чи потрібна їй ваша допомога.
Разом з Вікторією Шевчук (ВГО «Генерація успішної дії») та Тетяною Федорчук ми підготували спеціальне відео з переліком рекомендацій щодо спілкування з людьми з порушенням зору.

Відео починається з визначення типових помилок, які часто зустрічаються при супроводі людей з порушенням зору. Це штовхання в спину, проведення через зовнішні перешкоди, відбирання білої тростини та інше.
Відео створено в рамках проєкту «Захист прав людей з інвалідністю на місцевому рівні», який реалізовується за фінансової підтримки Національного демократичного інституту (NDI).

#МаюВплив

https://www.youtube.com/watch?v=Ka9RGH6CBPM


‼ Ощадбанк продовжив до 1 квітня 2022 року використання платіжних карток внутрішньо переміщених осіб, термін дії яких закінчується під час карантину.
На сайті установи написали, що це останнє таке продовження. Після 1 квітня 2022 року всі картки для внутрішньо переміщених осіб, що обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок» і термін дії яких завершився ще в березні 2021 року буде заблоковано.
В «Ощадбанку» повідомили, що вирішили повернутися до звичної процедури продовження терміну дії платіжних карток «з огляду на соціальну та гуманітарну відповідальність перед суспільством та наявність інформації щодо випадків шахрайства з боку третіх осіб».
Нагадаємо, що в березні 2021 року у зв’язку з карантинними заходами Ощадбанк кілька разів продовжував термін дії банківських карток для ВПО.


Київська міська державна адміністрація наразі відмовляється виділяти відповідну земельну ділянку на будівництво житла для вимушених переселенців з числа кримських татар. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр, міністрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук у спілкуванні з журналістами.


К лету 2022 года все переселенцы, которые сейчас живут в модульном городке в Павлограде, должны будут его покинуть и найти себе новое жильё.
Срок гарантийной эксплуатации транзитного городка закончился ещё 3 года назад, поэтому городские власти приняли решение о закрытии городка, находящегося в собственности громады.


Video is unavailable for watching
Show in Telegram
Запис дискусії на тему: «Безбар’єрність: місцеві стратегії».


Вже зараз. Тетяна Дурнєва, Марина Сташина-Неймет та Світлана Ожарівська розповідають про місцеві стратегії зі створення безбар’єрного простору в громадах.

Дискусія проходить в рамках конференції «Інклюзія в громадах».

Переглянути трансляцію конференції можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=GxsLS4EwqXI


Мультфільм хлопчика-переселенця з Авдіївки став одним з найкращих на міжнародному кінофестивалі. Анімовану стрічку 12-річного Матвія Глазунова визнали найкращим українським дитячим фільмом року за версією конкурсу Children KinoFest. Над створенням 6-хвилинного мультфільму хлопчик працював майже рік. У нагороду хлопчик отримав 15 тисяч гривень премії. І вже майже витратив їх усі на створення нової анімації. Купив кілька кілограмів вовни та замовив усе необхідне для декорацій. Героїв планує зробити близько 20, і це будуть тварини. Вже готовий один персонаж — козеня. Озвучувати героїв попередньо погодилися танцюрист Влад Яма та акторка Руслана Писанка.


Согласно отчету Национального мониторинга Международной организации по миграции, только 42% внутренне перемещенных лиц знают о жилищных программах, которые предоставляют льготные условия на приобретение жилья. Среди людей старше 60 лет этот показатель еще меньше — 32 %. С 2017 по 2021 годы государство выделило более 218 млн грн местным бюджетам. Из них более 113 млн — в 2021 году. На эти средства приобретут более 340 квартир и жилых помещений для проживания ВПЛ из Донецкой, Луганской областей и АР Крым. Обеспечат жильем более 1 тыс. человек.


Сегодня в селе Даченское был установлен первый модульный блок, в котором разместится медпункт. До конца года такие же появятся еще в четырех селах Покровской громады – Орехово, Ясеновое, Зверево и Новоелизаветовке. Решение о замене старых ФАПов новыми мобильными пунктами было принято еще летом, а из местного бюджета на эти цели депутаты выделили 2 миллиона гривен. Необходимость в замене стационарных ФАПов мобильными пунктами возникла в связи с неудовлетворительными условиями приема пациентов. Старые помещения требовали капитального ремонта, не имели санузлов и централизованного водоснабжения, а зимой отапливались угольными печками.


Більше 40% внутрішньо переміщених осіб не планують повертатися до тимчасово окупованих територій навіть після повноцінної їх реінтеграції. І тому на сьогодні ми повинні створювати максимально інтеграційні програми на місцях. Враховуючи те, що уряд і запроваджує програми, які потім вже реалізовуються на місцях, ми повинні створити всі умови, щоб зацікавити і внутрішньо переміщених осіб, і органи місцевого самоврядування. Проблематика поінформованості залишається найбільш для нас актуальною”, - Максим Алексєєнко-Лемовський, начальник відділу з питань формування та реалізації житлової політики Департаменту соціально-гуманітарної політики та внутрішньо переміщених осіб Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій


“Петиции, общественные бюджеты, разные программы — сейчас мы живем по той модели, где каждый активный гражданин может напрямую влиять на благоустройство, множество сфер жизни. Перспективы такого взаимодействия уже год можно видеть в Мариуполе. И теперь уже во вновь созданном районе мы знакомимся с такими инициативными группами людей в громадах. Поэтому наша задача — распространить опыт города на все общины. Надеюсь, что благодаря таким форумам мы увидим кучу новых инициатив, которые претворятся в жизнь”, - председатель Мариупольского районного совета Степан Махсма на форуме “Активные граждане - активные изменения”.


Video is unavailable for watching
Show in Telegram
Про декларування місця проживання та як це вплине на життя переселенців?
1 грудня 2021 року набрав чинності Закон України «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні». Про те як ці зміни можуть вплинути на життя внутрішньо переміщених осіб в громадах та новий проєкт команди Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» в ефірі радіо «Голос Донбасу» розказали Maria Krasnenko та Виктория Золотухина.
Повний запис ефіру за посиланням - https://www.youtube.com/watch?v=e42Q9IfQuhA


У 2022 році передбачено 5,5 млрд гривень на компенсацію придбання житла для чотирьох категорій:
1,7 млрд грн для забезпечення житлом 1275 осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО/ООС та членів сімей загиблих;
3,3 млрд грн для забезпечення житлом 2315 осіб з числа ВПО, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України;
500 тис. грн для забезпечення житлом 408 осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав та члени сімей загиблих.
Перший заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Порхун


«Департаментом социальной защиты начата выдача продуктовых наборов вакцинированным жителям, возраст которых составляет 70 лет и старше. Наборы выдаются по предварительной записи по пяти локациям… При себе необходимо иметь паспорт, код налогоплательщика, сертификат о вакцинации двумя вакцинами. Если наш житель – внутренне перемещенное лицо, то справку ВПЛ» - директор департамента социальной защиты населения Мариупольского горсовета Ирина Коробка.


Почти 80 тысяч внутренне перемещенных лиц на сегодняшний день нуждаются в решении жилищной проблемы. С 2017 по 2021 годы государство выделило более 218 миллионов гривен местным бюджетам (из них 113 миллионов – только в 2021 году). На эти средства приобретено 340 квартир и жилых помещений для проживания переселенцев. Однако этого недостаточно, чтобы закрыть вопросы обеспечения социальным жильем внутренне перемещенных лиц.


14 декабря в 11:00 состоится «круглый стол» на тему: «Обеспечение социальным жильем людей, пострадавших в результате вооруженного конфликта на востоке Украины» (Зал  1). Организатор: БФ "Право на защиту".
Во время мероприятия участники обсудят вопросы адаптации и интеграции переселенцев в принимающих громадах и необходимую помощь органам местного самоуправления в решении жилищных проблем внутренне перемещенных лиц. Речь идет об уже реализуемых инициативах и результатах негосударственных программ, направленных на помощь этой категории населения.


В прифронтовой Марьинке начал работу Совет внутренне перемещенных лиц. Он станет платформой для реализации гражданских и политических прав переселенцев, в частности конституционного права на участие в управлении государственными делами на территории Марьинской городской громады.
Совет ВПЛ будет привлекать всех неравнодушных к процессам принятия решений, связанных с защитой переселенцев, способствовать их интеграции в местное сообщество.
В его состав вошли местные жители и внутренне перемещенные лица, среди которых представители отделов гражданско-военной администрации, бюджетных учреждений и местных общественных организаций. Желающие присоединиться к деятельности Совета могут предоставлять экспертные консультации, быть волонтерами.


Дякуємо всім, хто стоїть на захисті прав людини в усьому світі!

#ПраваЛюдини2021


У 2021 році родини 140 громадян України, які знаходяться в заручниках на окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей, а також в РФ, отримали матеріальну допомогу від держави. Така фінансова підтримка від держави допомагає родинам покривати витрати на передачі до колоній та СІЗО, правову допомогу або інші потреби, які виникли через незаконне позбавлення волі.

Ще 419 громадян України отримали одноразову грошову допомогу після звільнення з місць несвободи. Це в першу чергу громадяни України, які були заручниками окупаційного контингенту Росії на територіях ОРДЛО.

Текст на картинці

140 українців, яких окупаційна влада ув’язнила за їх громадську або політичну діяльність, отримали матеріальну допомогу від держави у 2021 році. Ще 419 людей отримали у цьому році одноразову грошову допомогу після звільнення.
На картинці зображений чоловік в наручниках на руках та помаранчевому одязі, якого до в’язничної камери веде охоронець.
#ПраваЛюдини2021


Video is unavailable for watching
Show in Telegram
🟠 Кожного ранку мільйони людей заходять у метрополітен.

🟠 Але мало хто звертає увагу на звук, який можна почути біля входу в метрополітен.

🟠 Що це за сигнал і навіщо він потрібен в метрополітені?

🟠 Цей сигнал потрібен людям з порушеннями зору.

🟠 Звуковий сигнал допомагає дістатися до входу в метрополітен.

Мультфільм створено в рамках проєкту «Захист прав людей з інвалідністю на місцевому рівні», який реалізовується за фінансової підтримки Національного демократичного інституту (NDI).
#МаюВплив

20 last posts shown.

23

subscribers
Channel statistics