Факультет історії та міжнародних відносин ЗНУ (official)


Channel's geo and language: not specified, not specified
Category: not specified


☝️Офіційний канал Факультету історії та міжнародних відносин ЗНУ.
Для вступників, вчителів, викладачів, випускників!
Наші...
🏛St: https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments/history
📸Іnst.: ...
🤓📘Fb: https://www.facebook.com/groups/567376239990137

Related channels

Channel's geo and language
not specified, not specified
Category
not specified
Statistics
Posts filter


Forward from: ЗНУ 🇺🇦
🔗 Радіодиктант національної єдності

Щорічна акція відбудеться 27 жовтня — у День української писемності та мови. Цьогоріч його вперше відзначають саме в цей день. Початок об 11:00.

📍 Традиційно, запрошуємо усіх охочих долучитись до написання диктанту в стінах ЗНУ:
307 ауд. 3 корпусу
Збір о 10:40

Як долучитися онлайн? Варіанти:
– Хвилі Радіо Культура.
– Ютуб Українського радіо.
– Телеканал Суспільне Культура.

Як самостійно перевірити диктант?
30 жовтня об 11:00 на сайті Українського радіо та Суспільного Культура буде оприлюднено текст диктанту.

🖋 Трохи історії акції:
Радіодиктант національної єдності започатковано у 2000 році. Головна мета — об'єднати всіх українців як в Україні, так і за її межами, а не перевірити знання.


Днями Міністерство освіти і культури 🇯🇵 Японії звернулося до суду з проханням про скасування статусу релігійної групи, раніше відомої як Церква Об’єднання. Здавалося б, що пов'язує Японію, релігійні справи та факультет історії та міжнародних відносин ЗНУ?
12 жовтня у клубі "Ратус" факультету історії та міжнародних відносин відбулися чергові дебати. На цей раз обговорювали можливість заборони публічного відправлення релігійних обрядів.
Яку роль релігія відіграє у житті суспільства? Чи може (і чи повинна) держава конкурувати з вищими силами? Що буде з людиною, в якої відбирають надію? Ті, хто був присутній на дебатах, напевно вже сформулювали свою думку з цього приводу. Всі інші мають шанс замислитися над вічним😈. Поки не пізно.
Втішно констатувати, що цього разу в дебатах перемогу отримали першокурсниці🌠, для яких це був лише другий досвід дебатування в нашому клубі. Вітаємо!🎉🎈
P.S. "З Божою поміччю" релігію вирішили залишити у спокої🙂


✍🏻 Тренінг "Ідеальна співбесіда"

Спікер — Станіслав Чередніченко, головний спеціаліст з імпорту ПрАТ «Дніпроспецсталь» розповість вам, чому більшість людей провалюють співбесіди і як не бути одним із них.

❕ Тренінг відбудеться 17 жовтня о 13:00 у ауд. 33 нав.корпус 1 ЗНУ. Не забудь зареєструватися!https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdln3wtDDFL3bAxg-hZt3A-F07b_I8ju9fZWKAbdlxbxxUmOw/viewform

Приходь на тренінг та влаштуйся на улюблену роботу завдяки новим знанням про співбесіди!




7 жовтня 2023 року для викладачів Факультету історії та міжнародних відносин ЗНУ та учнів м. Запоріжжя та Запорізької області стало святом інтелекту, креативу та комунікації.

Відбувся обласний етап Всеукраїнського Турніру юних істориків, присвячений 90-річчю Голодомору-геноциду українського народу 1932-1933 років. За ініціативи Департаменту освіти та науки Запорізької обласної державної адміністрації Турнір був проведений на базі Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» з дотриманням усіх правил безпеки. Нажаль, бої між командами переривалися повітряними тривогами, нам доводилося спускатися до укриття. Ми надзвичайно вдячні "Козацькому ліцею" за гостинність та створення безпечних умов для проведення Турніру.

На відкритті Турніру виступили головний спеціаліст Департаменту освіти і науки ЗОДА Кристина Павлова, декан факультету історії та міжнародних відносин Ольга Маклюк і заступниця декана Ірина Кривко.

У своєму виступі Ольга Миколаївна висловила пропозицію присвятити обласний Турнір юних істориків пам'яті випускника нашого факультету, депутата Запорізької міської ради, легендарного "кіборга" Вячеслава Зайцева, який узяв під свій патронат перший міський Турнір у далекому вже 2019 році.

У відбіркових іграх взяли участь 5 команд: "Джури" ("Козацький ліцей"), "Вільні духом" ("Січовий колнгіум"), "Хортичани" (Хортицький академічний ліцей), "Логос" (Бердянський муніципальний ліцей) та "Незламні серця" ("Матвіївський загальноосвітній навчально-виховний комплекс «Всесвіт»). У фіналі зійшлися "Джури", "Хортичани" та "Незламні серця".

Турнір - це живе спілкування учнів та журі, це дискусії, обмін думками та ідеями. За 3,5 роки онлайн-навчання за таким живим спілкуванням ми дуже засумували.
У результаті чесного змагання І-ше місце виборала команда "Джури", ІІ-ге - "Незламні серця", ІІІ-тє - "Хортичани". Крім офіційних номінацій - за кращу доповідь, краще опонування, кращу командну гру, журі запропонувало й 2 неофіційні номінації: "За волю до перемоги" та "За історичний та науковий креатив". В останньому раунді фіналу учасники так розігралися, що стали "сипати" перлами ("...історики і науковці...", "Пенсіонери довго не живуть"), тому журі не втрималося від того, щоб й собі трохи не побешкетувати).




7 жовтня у Центральній міській бібліотеці для дорослих відбулася лекція на тему "Українське місто Запоріжжя".
Лектором став Сергій Білівненко — доцент кафедри джерелознавчих студій та суспільних комунікацій факультету історії та міжнародних відносин.
Під час зустрічі усі охочі могли прослухати український вимір в історії Запоріжжя. У короткому екскурсі до історії міста слухачі мали змогу дізнатися:
• про долю козацьких зимівників на території сучасного міста;
• про створення поселення Нешкребівка/Вознесенівка;
• про період будівництва ДніпроГЕСу та процес індустріалізації в місті;
• про русифікацію міста у 1970-х роках та подальший вибір українського майбутнього наприкінці 1980-х.
Основний акцент лекції був зосереджений на українському населенні Запоріжжя, яке складало основу міста з моменту його заснування і до сьогодні. Окремо розмова йшла й про функціонування української мови та її важливості для мешканців обласного центру.
Лекція відбулася в рамках заходів, що присвячені до Дня Запоріжжя, яке цьогоріч відзначається 7 жовтня. Також сьогодні відвідувачі Центральної міської бібліотеки для дорослих мали змогу зіграти в настільну гру-монополію "Старе місто". Її розробили в рамках проєкту "Яка твоя історія?" (https://www.facebook.com/yaka.tvoya.istoria/), серед команди якого також був викладач факультету Сергій Білівненко.


Факультет історії та міжнародних відносин існує понад 50 років та є одним із найстаріших у складі Запорізького національного університету.
Випускники факультету мають широкий спектр можливостей для працевлаштування:
– фахівці з вітчизняної історії та історії зарубіжних країн, політичних партій і рухів, культур і цивілізацій;
– викладачі вишів, вчителі, співробітники наукових установ, музеїв, архівів;
– директори шкіл, керівники районних та міських відділів освіти;
– фахівці-аналітики із зовнішньополітичних питань країн, регіонів, на підприємствах, які працюють із закордонними партнерами;
– дипломатичні агенти, працівники на митницях, у туристичних фірмах.



9 last posts shown.

49

subscribers
Channel statistics